Skocz do zawartości
IGNORED

Elberoth's Audio Nirvana


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie za 3pkt - czego brakuje na tym zdjęciu (bo że wzmacniacz jest jeden w nadmiarze, to wiadomo ;):

 

Uśmiechniętej twarzy Starego Audiofila wynoszącego pod pachą Pucciniego???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milimetr prawie zgadł ;) Prawie, bo był u mnie dzisiaj, więc wie :p

 

Otóż po prawie 3 latach wiernej służby pożegnałem dzisiaj Pucciniego. Jak na mnie to rekord :) Mało brakowało, abym ten rekord dalej śrubował, bo byłem dosłownie o włos od kupna ... nowego Pucciniego.

 

Po co zamieniać jednego na drugiego ? Ano po to, aby mieć nowego, błyszczącego, na gwarancji :) (Gwarancja na dCSa ma 3 lata - mojemu kończyła się w marcu 2012.) Póki co bowiem nie znalazłem lepszego źródła zintegrowanego za zbliżone pieniądze, który łączył by w sobie wszystkie zalety Pucciniego - fenomenalny dźwięk, odtwarzanie CD i SACD, napęd Esoterica, wejścia cyfrowe, regulowane wyjście i do tego jeszcze niesamowity wygląd. Przez chwile zastanawiałem się nad Esotericiem K-1 i Audio Aero LaFontaine, ale pierwszy bardzo drogi i nie ma gdzie posłuchać, a drugi bardzo drogi, nie jestem pewien czy lepszy i do tego ... francuski ;)

 

Ostatecznie więc postanowiłem wziąć głęboki oddech i kupić ... DACa Scarlattiego. Miałem go już wcześniej przez pół roku, więc wiem co potrafi. Jest sporo lepszy niż Puccini, a przy tym zachowuje jego wszystkie zalety. Oczywiście sam DAC to dopiero połowa systemu (czy jak w przypadku dCSa - 1/4 systemu, składającego się z Clocka, DACa, transportu i upsamplera), teraz trzeba dokupić jeszcze jakieś źródło.

 

Ponieważ na transport Scarlattiegio mnie najzwyczajniej w świecie nie stać, postanowiłem zainwestować jakiś serwer muzyczny. O zaletach takiego rozwiązania przekonałem się testując ze Scarlattim serwer MUSA - resztę zrobiła ekonomia (serwer MUSA ok 15kzł, transport Scarlatti ponad 100.000zł). Z czasem dokupię pewnie do tego jeszcze jakiś clock.

 

Teraz moim największym dylematem jest wybór pomiędzy serwerem z kartą dźwiękową RME (wyjście AES/EBU) czy z kartą SOtM USB (wyjście po USB przez konwerter USB/SPDIF).

 

Acha - no i najważniejsze - chwilowo nie mam na czym grać, bo serwera jeszcze nie mam, a w moim laptopie złamał się zawias i leży w serwisie. Chyba zatem pójdę jutro coś pożyczę aby tylko grało z dysku USB - jakiś odtwarzacz plików NADa czy innego Pioneera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie więc postanowiłem wziąć głęboki oddech i kupić ... DACa Scarlattiego.

Myślałem już, że szykuje się tutaj jakaś rewolucja, że jakiś squeezbox, albo inny rewolucyjny DAC za tysiąc wyparł dCSa swoją niespodziewaną doskonałością , a to po prostu najoczywistsza zamiana bardzo dobrego na jeszcze lepsze. Nawet zastanawiać się nie było nad czym bo po Puccinim, Scarlatti to chyba jedyny w pełni rozsądny krok :).

 

Gratuluje! Teraz będziesz mógł wymieniać już tylko transporty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

(...) Chyba zatem pójdę jutro coś pożyczę aby tylko grało z dysku USB - jakiś odtwarzacz plików NADa czy innego Pioneera.

Nada odpuść - nie trawi "gęstych" FLACzków i z tego co pamiętam nie ma gapless.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś już Aurendera ? Świetne all-in-one solution - dysk 2TB, referencyjne sterowanie z iPADa, różne wyjścia cyfrowe, najwyższa jakość wykonania i gra podobno dużo lepiej niż Mac po USB (choć podobnie lub minimalnie słabiej niż serwer na PC):

 

front-white-bachground-text-display-700.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ZTCW dystrybucją w Polsce zajmuje się Studio van den Brug.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś już Aurendera ? Świetne all-in-one solution - dysk 2TB, referencyjne sterowanie z iPADa, różne wyjścia cyfrowe, najwyższa jakość wykonania i gra podobno dużo lepiej niż Mac po USB (choć podobnie lub minimalnie słabiej niż serwer na PC):

 

front-white-bachground-text-display-700.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ZTCW dystrybucją w Polsce zajmuje się Studio van den Brug.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Elberoth

 

A może lepiej zrobić C.A.P.S. 2? Karty S.O.t.M już masz. Wg. testów w computeraudiophile ten serwer gra lepiej niż Aurender i C.A.P.S. z kartą LYNX. No i cena będzie na poziomie 30% MUSY, Aurendera itp. Nawet jeśli zapłacisz 1450 zł za polecaną obudowę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś już Aurendera ? Świetne all-in-one solution - dysk 2TB, referencyjne sterowanie z iPADa, różne wyjścia cyfrowe, najwyższa jakość wykonania i gra podobno dużo lepiej niż Mac po USB (choć podobnie lub minimalnie słabiej niż serwer na PC):

 

front-white-bachground-text-display-700.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ZTCW dystrybucją w Polsce zajmuje się Studio van den Brug.

 

Witam,miałem styczność z tym urządzeniem na Audio Show,bardzo ciekawe rozwiązanie posiada to urządzenie ponieważ jest to jakby hybryda posiada zarówno dysk HDD,ale co myślę ważniejsze jest tam również SDD w,którym sam osobiście widzę przyszłość ponieważ nie tam żadnego napędu.Moim zdaniem tylko urządzenia w takiej formie czyli na SDD mają szansę przebić się na runku i być początkiem nowej generacji odtwarzania muzyki przez tzw:serwery.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Elberoth

 

A może lepiej zrobić C.A.P.S. 2? Karty S.O.t.M już masz. Wg. testów w computeraudiophile ten serwer gra lepiej niż Aurender i C.A.P.S. z kartą LYNX. No i cena będzie na poziomie 30% MUSY, Aurendera itp. Nawet jeśli zapłacisz 1450 zł za polecaną obudowę.

 

Zastanawiałem się nad caps v2, ale doszedłem do wniosku, że:

 

1. chcę coś all-in-one, czyli z monitorem, pilotem i PSU w jednej obudowie (dlatego zainteresował mnie ten Aurender)

2. Procesor ATOM zastosowany w CAPS ma uważam zbyt małą moc obliczeniową na naprawdę hi-endowy serwer muzyczny

3. płyta JetWay w CAPS obsługuje tylko do 4GB RAM - są oczywiście takie co obsługują i 8GB, ale wtedy nie mają PCI, a to jest niezbędne do karty SOtM USB

4. MUSE będę miał w wersji USB - jest kilka tysięcy tańsza (karta RME ze 'zwykłej' musy to koszt ok 3600zł).

5. Pojemna obudowa MUSY daje bardzo dużą elastyczność w przyszłym modyfikowaniu systemu - inne karty, więcej dysków, możliwość pracy pasywnej przy dużym coolerze - to wszystko można tam wrzucić, podczas gdy CAPS to zamknięty i nierozwojowy projekt.

 

Jedynym minusem MYSY w stosunku do CAPS jest tak naprawdę cena. No ale coś za coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Elberoth

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obudowy to w projekcie CAPS2 zastosowano obudowę firmy Origen M10. Ale do wyboru są większe obudowy tej samej firmy z dotykowymi ekranami LCD - Origen S21T oraz Origen S16T. Jest również pilot i sterowanie po IR. Chyba będę budował dla siebie serwer na bazie S16T.

Link to Origen:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) W Polsce również można je kupić.

 

IMHO 4GB RAM to sporo pamięci. Do czego chcesz wykorzystać 8GB? Buforowanie plików w pamięci RAM?

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Zastanawiałem się nad caps v2, ale doszedłem do wniosku, że:

 

1. chcę coś all-in-one, czyli z monitorem, pilotem i PSU w jednej obudowie (dlatego zainteresował mnie ten Aurender)

2. Procesor ATOM zastosowany w CAPS ma uważam zbyt małą moc obliczeniową na naprawdę hi-endowy serwer muzyczny

3. płyta JetWay w CAPS obsługuje tylko do 4GB RAM - są oczywiście takie co obsługują i 8GB, ale wtedy nie mają PCI, a to jest niezbędne do karty SOtM USB

4. MUSE będę miał w wersji USB - jest kilka tysięcy tańsza (karta RME ze 'zwykłej' musy to koszt ok 3600zł).

5. Pojemna obudowa MUSY daje bardzo dużą elastyczność w przyszłym modyfikowaniu systemu - inne karty, więcej dysków, możliwość pracy pasywnej przy dużym coolerze - to wszystko można tam wrzucić, podczas gdy CAPS to zamknięty i nierozwojowy projekt.

 

Jedynym minusem MYSY w stosunku do CAPS jest tak naprawdę cena. No ale coś za coś.

post-23757-0-65333800-1322669998_thumb.gif

post-23757-0-04213600-1322670007_thumb.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej RAM przydaje się do Memory Play.

 

S21T to ta sama obudowa w której siedzi MUSA - koszt 4100zł.

 

Mi osobiście ta mała S16T wizualnie jakoś nie pasuje - no ale wszystko kwestia gustu.

 

Koszt tej mniejszej to 2500zł. Ekran ma 800x480pix - trochę mało. Myślę że już lepiej dołożyć te 1600zł do tej dużej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Elberoth

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ilości RAM wspominałem przy okazji CAPS v2. Jak ktoś napisał na forum CA, serwery CAPS są już technologicznie przestarzałe w momencie wychodzenia. Procesor Atom, brak HDMI, tylko 4GB RAM, i to słabego - DDR2 800 itd.

 

Teoretycznie można dać płytę micro z procesorem na 1155, ale wtedy nie ma jak rozwiązać chłodzenia. Są płyty na Atomie z HDMI i/lub 8GB RAM DDR3, ale wtedy nie ma PCI. I tak w kółko.

 

Budując coś w tak dużej obudowie jak Origen, masz w zasadzie nieograniczone możliwości rozwoju. Chcesz taki zasilacz - proszę bardzo. Chcesz inny - też da radę. Płyta mini-ATX, ITX, full ATX - wszystko wchodzi. Dyski mogą być jeden, dwa, trzy - zatok na HDD jest chyba 8. Do tego drive DVD-Rom. Karty - jakie chcesz. Pełnej wysokości, połowa wysokości, 1, 2, 3szt - wrzucasz wszystko prawie jak do worka bez dna.

 

Dużo miejsca w środku oznacza także że można dać procesor z największym coolerem jaki znajdziesz na rynku i chłodzić wszystko pasywnie.

 

Naprawdę, poza ceną i rozmiarem, obudowa taka ma chyba same zalety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej RAM przydaje się do Memory Play.

 

S21T to ta sama obudowa w której siedzi MUSA - koszt 4100zł.

 

Mi osobiście ta mała S16T wizualnie jakoś nie pasuje - no ale wszystko kwestia gustu.

 

Koszt tej mniejszej to 2500zł. Ekran ma 800x480pix - trochę mało. Myślę że już lepiej dołożyć te 1600zł do tej dużej.

 

 

Jak Marcin gps składał mi serwer też miałem podobny dylemat między S16T a S21T. Wybrałem S16T lecz dziś ani chwili bym się nie wahał i brałbym S21T. Nie z powodu miejsca na dyski itp ( i tak wylądują w osobnej kieszeni daleko od serwera - zakłócenia itp )tylko ze względu na wielkość wyświetlacza. Jest za mały!!!

Słucham na słuchawkach i siedzę przy serwerze, to na początku miałem straszny zgryz aby się w tym wszystkim rozczytać. W ekstremalnych przypadkach, jak robię porządek z muzyką, plikami to łączę się kablem hdmi z plasmą 42" i wtedy starcza :-)

Niedługo lub już jest ( info od konstruktora) opcja sterowania serwera za pomocą smartfonu, tabletem itp :-)

 

pozdr

 

O ilości RAM wspominałem przy okazji CAPS v2. Jak ktoś napisał na forum CA, serwery CAPS są już technologicznie przestarzałe w momencie wychodzenia. Procesor Atom, brak HDMI, tylko 4GB RAM, i to słabego - DDR2 800 itd.

 

Teoretycznie można dać płytę micro z procesorem na 1155, ale wtedy nie ma jak rozwiązać chłodzenia. Są płyty na Atomie z HDMI i/lub 8GB RAM DDR3, ale wtedy nie ma PCI. I tak w kółko.

 

Budując coś w tak dużej obudowie jak Origen, masz w zasadzie nieograniczone możliwości rozwoju. Chcesz taki zasilacz - proszę bardzo. Chcesz inny - też da radę. Płyta mini-ATX, ITX, full ATX - wszystko wchodzi. Dyski mogą być jeden, dwa, trzy - zatok na HDD jest chyba 8. Do tego drive DVD-Rom. Karty - jakie chcesz. Pełnej wysokości, połowa wysokości, 1, 2, 3szt - wrzucasz wszystko prawie jak do worka bez dna.

 

Dużo miejsca w środku oznacza także że można dać procesor z największym coolerem jaki znajdziesz na rynku i chłodzić wszystko pasywnie.

 

Naprawdę, poza ceną i rozmiarem, obudowa taka ma chyba same zalety.

 

 

 

Pełna zgoda. Rozwojowość nieograniczona. Minusem jest tylko to, że to komputer a nie każdy go lubi :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez johny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dyski mogą być jeden, dwa, trzy - zatok na HDD jest chyba 8. Do tego drive DVD-Rom. Karty - jakie chcesz. Pełnej wysokości, połowa wysokości, 1, 2, 3szt - wrzucasz wszystko prawie jak do worka bez dna."

 

Serwery CAPS powstały przy pewnych założeniach, które są mi bardzo bliskie np.: żadnych części wirujących. Kolejne napędy, większy procesor, pamięć itp. wymagają dużego zasilacza, a ten potrzebuje rozbudowanych układów chłodzenia (jeśli nie chcesz wiatraków). Wszystko rośnie niemiłosiernie, a w ślad za tym koszty.

 

Tak mi teraz przyszło do głowy; za wartość MUSY można 3 razy odbudować CAPSa tzn. po 3 latach wywalić z obudowy (dużej) płytę główną z procesorem i resztą, która będzie już przestarzała, wstawić nową, która z pewnością będzie nowocześniejsza niż dzisiejsza w MUSIE i tak 3x.

 

W tym kontekście to CAPS ma bardziej otwartą architekturę ;-)

 

Potrzeba tylko postawić NAS, on zawsze zostaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie masz rację, można go co roku wyrzucać do kosza, pytanie tylko czy za rok, dwa znajdziesz lepszą kartę ze zintegrowanym procesorem, która dalej będzie miała antyczne PCI (potrzebne do karty SOtM), a nie PCIe. Już obecnie karty tego typu można policzyć na karcie jednej ręki w przypadku standardu ITX. Z ATX czy nawet mATX tego problemu nie ma, bo tam jest dużo miejsca, więc mieści się i to, i to.

 

Druga sprawa, to że ze względu na swoje fizyczne ograniczenia, CAPS zawsze skazany będzie na najsłabsze (niskie TDP) procesory, pamięci itd. Nie wspominając o tym, że nigdy nie będzie tak dobrze grał jak coś co jest full-blown.

 

To powiedziawszy, uważam że CAPS v2 to świetny wybór w budżecie do 5kzl, jako alternatywa dla Maca Mini. Jest kompaktowy, ładny, cichy, poprawnie chodzi z JR17 i gra lepiej niż Mac. Gdyby jeszcze miał HDMI jak Mac ...

 

Przez dłuższą chwilę sam się nad nim nawet zastanawiałem, ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że kupując Scarlattiego nie mogę się już zatrzymać w pół drogi. Jak się powiedziało A, to trzeba powiedzieć B :)

 

PS. Aurender już do mnie jedzie :) Powinien być na dniach. Co ciekawe, cena w PL jest dokładnie taka sama jak w USA - $6900.

 

front-white-bachground-text-display-700.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rochu, pozwolę sobie zacytować sam siebie :

 

Dźwięk z MUSY jest bardziej detaliczny, bardziej przejrzysty, mamy więcej powietrza i lepszą separację. Na początku wydawało mi się, że Puccini gra odrobinę cieplej, ale koniec końców doszedłem do wniosku że to efekt pewnej 'mgiełki' która ogranicza przejrzystość w przypadku Pucciniego.

 

Tu muszę podkreślić, że nie mam pewności czy MUSA gra lepiej niż transport Scarlattiego. Udało mi się tylko stwierdzić, że gra lepiej niż dCS Puccini z wyjścia cyfrowego (wszystko razem z DAC Scarlatti). Możliwe, że dedykowany transport Scarlatti gra tak samo jak MUSA lub jeszcze nawet lepiej. Niestety na transport mnie nie stać, bo cena jest po prostu zabójcza - 110.000zł w detalu. Dla odmiany MUSA kosztuje obecnie coś ok 15kzł, dlatego napisałem, że moja decyzja podyktowana jest głównie względami finansowymi.

 

Piszę o tym dlatego, gdyż jak znam życie ktoś w jakimś wątku zaraz napisze że 'nawet Elberoth przesiadł się z CD na pliki', co będzie kolejnym dowodem upadku płyty CD. Tak więc podkreślam - gdybym był szejkiem naftowym, to pewnie kupił bym sobie Scarlatti full stack, i nie zawracałbym sobie głowy jakimiś plikami :) Ewentualnie serwer dokupił bym jako bonus - aby odtwarzać pliki hi-res.

 

A ponieważ jestem małym żuczkiem, to kombinuję jak koń pod górę, jak uzyskać najlepsze brzmienie przy ograniczonym budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość powietrza w muzyce jest mierzalna? Pytam bo czytam i nie wiem jak mam tego powietrza szukać na swoim sprzęcie.

 

nie musisz szukać, jak jest to usłyszysz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie syczeć , furkotać czy może gwizdać jak wiatr w polu?

 

Tak pytam bo wczoraj stary audiofil był w łodzi i przywiózł ze sobą bardzo egzotyczny wzmacniacz. powietrza w nim nie stwierdzam ale grała muzyka. I grała jak trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez climax99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I najważniejszym kryterium dla CAPS2 była konstrukcja playera tylko do muzyki. Rozwiązanie z dużym ekranem LCD, złączem HDMI jest już zgoła kierunkiem co się nazywa Media Center (muzyka, wideo,itp).

 

Odnośnie sterowania. Można się obyć bez ekranu LCD w obudowie, ponieważ mając JR 17 w playerze, odpowiednią aplikację (np. Gizmo) na telefonie/tablecie z systemem odpowiednio Android/iOS uzyskujemy bardzo intuicyjne i wygodne rozwiązanie do zdalnego sterowania po WiFi.

Jeżeli założymy, że różnica pomiędzy obudową M10 a ST21 to około 3000 zł to wniosek jest taki, że już stać nas na iPad'a 2. :-)

 

Pozdrawiam.

 

"Dyski mogą być jeden, dwa, trzy - zatok na HDD jest chyba 8. Do tego drive DVD-Rom. Karty - jakie chcesz. Pełnej wysokości, połowa wysokości, 1, 2, 3szt - wrzucasz wszystko prawie jak do worka bez dna."

 

Serwery CAPS powstały przy pewnych założeniach, które są mi bardzo bliskie np.: żadnych części wirujących. Kolejne napędy, większy procesor, pamięć itp. wymagają dużego zasilacza, a ten potrzebuje rozbudowanych układów chłodzenia (jeśli nie chcesz wiatraków). Wszystko rośnie niemiłosiernie, a w ślad za tym koszty.

 

Tak mi teraz przyszło do głowy; za wartość MUSY można 3 razy odbudować CAPSa tzn. po 3 latach wywalić z obudowy (dużej) płytę główną z procesorem i resztą, która będzie już przestarzała, wstawić nową, która z pewnością będzie nowocześniejsza niż dzisiejsza w MUSIE i tak 3x.

 

W tym kontekście to CAPS ma bardziej otwartą architekturę ;-)

 

Potrzeba tylko postawić NAS, on zawsze zostaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDMI przydaje się do podglądu bałaganu, a nie do oglądania filmów.

 

CAPS wydaje się być świetnym wyborem w budżecie <5kzł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno nie wyklucza drugiego, a ekran się zawsze przyda. Jak zmienisz interfejs audio lub będziesz chciał pogrzebać w konfiguracji, to chcesz to robić przez zdalny pulpit na tablecie? powodzenia :)

 

HDMI przydaje się do podglądu bałaganu, a nie do oglądania filmów.

 

CAPS wydaje się być świetnym wyborem w budżecie <5kzł.

 

Ale na pewno nie z tą płytą i archaicznymi DDR2 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
jest tam również SDD w,którym sam osobiście widzę przyszłość ponieważ nie tam żadnego napędu.Moim zdaniem tylko urządzenia w takiej formie czyli na SDD mają szansę przebić się na runku i być początkiem nowej generacji odtwarzania muzyki przez tzw:serwery.

Pisaliśmy już w tym wątku, że niestety SSD, nawet w roli dysku systemowego, strasznie psują brzmienie. Wyostrzają i rozjaśniają, co przy pierwszym odsłuchu może się spodobać. Ale po dłuższym już nie.

 

 

3. płyta JetWay w CAPS obsługuje tylko do 4GB RAM

Ilość RAM-u nie jest ważna dla brzmienia. Ważna jest jakość i sygnatura brzmieniowa modułów pamięci. Kilka razy już pisaliśmy (ja, rochu i Peter Daniel) na PC Audio na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.