Skocz do zawartości
IGNORED

Elberoth's Audio Nirvana


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

globetrotter - dotarł do mnie dzisiaj zasilacz AQVOX USB. Jeżeli chcesz to mogę ci go pożyczyć do wtorku do sprawdzenia ze Stello U3 - wcześniej nie będę potrzebował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

globetrotter - dotarł do mnie dzisiaj zasilacz AQVOX USB. Jeżeli chcesz to mogę ci go pożyczyć do wtorku do sprawdzenia ze Stello U3 - wcześniej nie będę potrzebował.

Ok. Dzięki.

W ramach wstępnej oceny Stello powiem tylko, że to pierwszy konwerter na którym słyszę różnicę między Foobarem i JRiver na tym samym materiale. A mówili,że to nie ma prawa się różnić!:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że największe różnice przy odsłuchu M2Tech Young usłyszałem po dodaniu Hiface Evo. Na początku grał ze zwykłym Hiface.

 

Późniejsze (praktycznie maksymalne) rozbudowanie tego systemu o Palmer Supply + Hiface Clock + Hiface Supply nie wniosło, aż tak dużo. Oczywiście pomogło.

 

Żeby dodać trochę pikanterii i uzmysłowić niektórym jak trudno jest uzyskać dobry dźwięk z plików bezstratnych dodam, że ten konfig grał na poziomie CA840C. Przy bezpośrednich odsłuchach nie mogliśmy wyłonić zwycięzcy. Cd grało płyty, a tor PC audio przez jplaya w hibernacji, cały zestaw M2Techa grał pliki flac (oczywiście porządnie zripowane). W pierwszej konfiguracji Young + Hiface był słabszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że największe różnice przy odsłuchu M2Tech Young usłyszałem po dodaniu Hiface Evo. Na początku grał ze zwykłym Hiface.

 

Późniejsze (praktycznie maksymalne) rozbudowanie tego systemu o Palmer Supply + Hiface Clock + Hiface Supply nie wniosło, aż tak dużo. Oczywiście pomogło.

 

Żeby dodać trochę pikanterii i uzmysłowić niektórym jak trudno jest uzyskać dobry dźwięk z plików bezstratnych dodam, że ten konfig grał na poziomie CA840C. Przy bezpośrednich odsłuchach nie mogliśmy wyłonić zwycięzcy. Cd grało płyty, a tor PC audio przez jplaya w hibernacji, cały zestaw M2Techa grał pliki flac (oczywiście porządnie zripowane). W pierwszej konfiguracji Young + Hiface był słabszy.

 

Sprzedaż nowych CD siada czy o co chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Balum Balum dnia 21.01.2012 - 23:44 napisał

Od siebie dodam, że największe różnice przy odsłuchu M2Tech Young usłyszałem po dodaniu Hiface Evo. Na początku grał ze zwykłym Hiface.

 

Późniejsze (praktycznie maksymalne) rozbudowanie tego systemu o Palmer Supply + Hiface Clock + Hiface Supply nie wniosło, aż tak dużo. Oczywiście pomogło.

 

Żeby dodać trochę pikanterii i uzmysłowić niektórym jak trudno jest uzyskać dobry dźwięk z plików bezstratnych dodam, że ten konfig grał na poziomie CA840C. Przy bezpośrednich odsłuchach nie mogliśmy wyłonić zwycięzcy. Cd grało płyty, a tor PC audio przez jplaya w hibernacji, cały zestaw M2Techa grał pliki flac (oczywiście porządnie zripowane). W pierwszej konfiguracji Young + Hiface był słabszy.

 

 

Sprzedaż nowych CD siada czy o co chodzi?

 

Jak sprzedaż? Myślisz, że jestem sprzedawcą albo z branży? Nie mam z tym nic wspólnego - no chyba, że zacznę dokładać Cd do kominków - hahaha! Mam te cd od 3-4 lat a przy porównaniu sami byliśmy zdziwieni. Dużo osób pieje o tym jak to dacki rządzą i kasują kilkukrotnie droższe Cd. Podłączą daca za 1500-3000pln i piszą jaki to mają hi-end z komputera. Żeby pliki zagrał dobrze z PCta trzeba naprawdę zadbać o cały tor i włożyć w to trochę kasy. Dobry stary cd zapewnia lepszy stosunek jakość/cena, oczywiście jak dla kogoś ważna jest wygoda to nie ma o czym mówić

W naszym przypadku porównywaliśmy:\

1) PC (Win7, jplay, SDD) -> Evo Hiface/Evo Supplay/Evo Clock -> M2tech Young/Palmer Supplay - grający FLACki

2) CD CA 840C - grający płyty cd

 

Grało to przez

 

1)NAD 375Bee -> Elacki 208.2 lub AP Yara

2)Musical Fidelity M1 HPA -> Senncheiser HD800

 

 

I było tak jak napisałem to był ten sam poziom. Na początku Jak Young grał ze zwykłym Hifacem był słabszy. Jest to odczucie moje i szwagra który ma w/w zestaw Younga. I tyle....

 

Qrcze - człowiek nowy na forum. Bardzo lubię słuchać muzyki. Specjalnie loguje się na to forum, bo może osoby które to przeczytają unikną później niemiłej niespodzianki, że za 4-5tyś. nie kupią hi-endu kasującego Z PC odtwarzacze Cd za 10-20tyś. Chce się podzielić spostrzeżeniami i od razu słyszy takie teksty jak Arczi87 - żal....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że największe różnice przy odsłuchu M2Tech Young usłyszałem po dodaniu Hiface Evo. Na początku grał ze zwykłym Hiface.

 

Późniejsze (praktycznie maksymalne) rozbudowanie tego systemu o Palmer Supply + Hiface Clock + Hiface Supply nie wniosło, aż tak dużo. Oczywiście pomogło.

 

Żeby dodać trochę pikanterii i uzmysłowić niektórym jak trudno jest uzyskać dobry dźwięk z plików bezstratnych dodam, że ten konfig grał na poziomie CA840C. Przy bezpośrednich odsłuchach nie mogliśmy wyłonić zwycięzcy. Cd grało płyty, a tor PC audio przez jplaya w hibernacji, cały zestaw M2Techa grał pliki flac (oczywiście porządnie zripowane). W pierwszej konfiguracji Young + Hiface był słabszy.

Czyli to jest podsumowanie tego, jak brzmi zestaw urządzeń służących jedynie do wyprowadzenia z kompa sygnału przez USB do nabycia za 5 koła + soft za 400zł? To są normalne jaja. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagryza bo sie mecza. Niektorzy to juz chyba z czwarty rok. A podobno jednak z PC mozna lepiej niz z CD. Chetnie poslucham a i swoje CD przyniose do porownania. Czytam, czytam i tylko gestrzy las widze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

1)NAD 375Bee -> Elacki 208.2 lub AP Yara

 

no i tu dopatrywałbym się przyczyny takiego a nie innego odczucia

 

ciężko aby ten wzmak pokazał klasę (było , nie było znakomitego w swej cenie ) Younga , tu pewnie i dCS czy Soulution zagrałby podobnie do CA

Edytowane przez intenser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jest podsumowanie tego, jak brzmi zestaw urządzeń służących jedynie do wyprowadzenia z kompa sygnału przez USB do nabycia za 5 koła + soft za 400zł? To są normalne jaja. :)

 

No cóż nie jestem jakiś złotoustym potrafiącym pięknie pisać/mówić o muzyce. Dla mnie 840 zagrała bardziej przestrzenie z większym powietrzem, lepiej kontrolowała i różnicowała bas. Natomiast zestaw Younga zagrał bardziej dynamicznie i energetycznie.

 

 

Gwoli ścisłości ten zestaw Young/Pamer/HiFace Evo/Evo Clock/Evo Supply to wydatek ~ 13ooo,-pln !!!!!

Reszta klocków do początkowego zestawu Young + zwykły Hiface została dokupiona m.in. ze względów ambicjonalnych po porażce z CA 840C ;-) Przecież to nie miało prawa grać gorzej od 840... ;-)

 

no i tu dopatrywałbym się przyczyny takiego a nie innego odczucia

 

ciężko aby ten wzmak pokazał klasę (było , nie było znakomitego w swej cenie ) Younga , tu pewnie i dCS czy Soulution zagrałby podobnie do CA

 

Może masz racje sami się nad tym zastanawialiśmy. Bardziej obstawialiśmy kolumny jako wąskie gardło, na ale bez przesady... Pokazywały dobrze różnice w brzmieniu

 

Poza tym jest jeszcze drugi tor (Musical Fidelity M1 HPA -> Senncheiser HD800) który na co dzień dostarcza właścielowi mnóstwa przyjemności z zestawem M2Techa

 

 

P.S.

Niestety moje posty ukazują się z kilkugodzinnym opóźnieniem, ale w czasie kiedy je wysłałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał też na HD800, a te słuchawki mają to do siebie, że z byle czym nie grają. Nawet są u mnie gościnnie od kilku tygodni. Wzmacniacze Soulution słyszałem na Audio Szole. Ciekawszy dźwięk jest w zasięgu paru patyków do wydania na wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

Wzmacniacze Soulution słyszałem na Audio Szole

Ciekawszy dźwięk jest w zasięgu paru patyków do wydania na wzmacniacz.

 

tym stwierdzeniem straciłeś u mnie całkowicie wiarygodność

 

jak widać wiedza teoretyczna a słuch zupełnie u Ciebie nie chadzają w parze

 

pewnie znajdzie się niejeden , który powierzy Ci te parę patyków abyś zrobił coś lepszego , życzę powodzenia i pewnie niebawem będziesz milionerem i nowym guru

 

szczerze zazdroszczę..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balum

 

Napisz jeszcze jakie było okablowanie.

 

W torze DACa były zaproponowane przez sprzedającego Younga i resztę. Jakiś Spdif chyba Sonus Oliva w granicy 800,-pln i usb 0.5 za około 600,-pln

 

W torze cd/wzm/ kolumny, sygnałowy Ixos za ~1500,-pln niestety nie pamiętam symbolu zamiennie z jakimiś Audioqustami ~1000,-pln

 

 

Niestety nie moge się normalnie włączyć w dyskusję przez zatwierdzanie postów przez moderatora. Chyba sobie odpuszczę do 26.01 bo taki mam okres kwarantanny... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi powiedzieć, że prezentacja Soulution na AS była znakomita? Jak zobaczyłem w Twoim o mnie Herbatniki i Acrolinka, to i tak już wiem, że nie będzie nam z brzmieniem po drodze. No chyba że masz Acro model nie wyżej niż 7N-DA2500, bo tego jeszcze da się słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi powiedzieć, że prezentacja Soulution na AS była znakomita? Jak zobaczyłem w Twoim o mnie Herbatniki i Acrolinka, to i tak już wiem, że nie będzie nam z brzmieniem po drodze. No chyba że masz Acro model nie wyżej niż 7N-DA2500, bo tego jeszcze da się słuchać.

 

Tak z ciekawości zapytam, czyli uważasz że Acrolink 6300 to interkonekt którego nie da się słuchać?

Oczywiście o gustach trudno rozmawiać.

A jaki twoim zdaniem jest "do słuchania"?

Jakie kable lubisz?

Pytam serio, nie ma w tym żadnych ukrytych intencji.

Chętnie słucham opinii innych osób.

U mnie Acrolink 6300 to rewelacja, najlepszy kabel obok topowych MIT Oracle MA-X2 i Synergistic Research Tesla Apex.

W ogóle gdybym miał wybrać 3 firmy kablarskie to MIT, Acrolink i właśnie Synergistic Research ale to też kwestia systemu, akustyki pokoju

no i wspomnianego wcześniej gustu.

Nie lubię zamulaczy typu Cardas czy Van Den Hul.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

tym stwierdzeniem straciłeś u mnie całkowicie wiarygodność

 

jak widać wiedza teoretyczna a słuch zupełnie u Ciebie nie chadzają w parze

 

pewnie znajdzie się niejeden , który powierzy Ci te parę patyków abyś zrobił coś lepszego , życzę powodzenia i pewnie niebawem będziesz milionerem i nowym guru

 

szczerze zazdroszczę..... :D

 

intenser szkoda czasu,to jest kolejna"promocja"wielkiego konstruktora z Krakowa w kolejnym wątku.Solution zagrało słabo.....no boki zrywać.

 

Kolego michelangelo,poproś admina o niebieską koszulkę branża i wypisuj banialuki o swoich patentach w wątkach sponorowanych.

Edytowane przez Paweł Skurzewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balum

Sytuacja którą opisujesz nie do końca jest dla mnie zrozumiała, bo u mnie zestaw z gorszym DAC-iem od Younga (opinia czysto teoretyczna bo Younga nie znam) bez problemu pokonał dwa dobre CD z przedziału ok. 15k (a więc trochę wyżej od CA840). Sytuacja może być związana z tym na co wskazują powyżej dwie osoby, a więc nie spasowany system i to, że czasem niektóre sprzęty lepiej grają na sygnale o mniejszej rozdzielczości - jak dostaną zbyt "dobry" sygnał to pokazują się ich braki wcześniej maskowane itd. Co do przestrzenności to o ile się nie mylę wystarczy, że CA840 podbija średnicę i odbierzesz to jako dzwięk bardziej przestrzenny; ten sam efekt otrzymasz jak dzwięk będzie miał pomniejszoną "masę".

Ostatnie czego nie do końca mogę chwycić to zestawienia sprzętów z różnych półek cenowych. To co napisał Michelangelo, zestawienie topowych i trudnych słuchawek z przyzwoitym ale tylko przyzwoitym wzmakiem MF, raczej nie jest dobrym pomysłem.

Z jedną rzeczą masz jednak rację, dobry zestaw na PC audio jest drogi i kłopotliwy do ułożenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez W_Waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

"promocja"wielkiego konstruktora z Krakowa w kolejnym wątku

 

więcej szacunku kolego, więcej szacunku :D:D

 

myślę sobie ,że już niebawem powstanie w PL produkt ( bo konstruktor przecież już jest )deklasujący wszystko to, co do tej pory widział a raczej słyszał świat i to za 1/10 ceny obecnie najlepszych

 

kolejki (sam się ustawię ) będą przypominały te za słoniną z czasów PRL

 

a jak kolega michelangelo zacznie bawić się lampami - ojj....- tu widzę najazd najznamienitszych Japońców by terminować u samego mistrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intenser szkoda czasu,to jest kolejna"promocja"wielkiego konstruktora z Krakowa w kolejnym wątku.Solution zagrało słabo.....no boki zrywać.

 

Kolego michelangelo,poproś admina o niebieską koszulkę branża i wypisuj banialuki o swoich patentach w wątkach sponorowanych.

Kolego Skurzewski, jak się odpowiada na jakiś post, to warto go przeczytać, żeby nie wyszło z tego gaworzenie nie na temat, a jak się mówi o randze użytkownika na forum, to warto przeczytać co jest tam napisane. Jeśli oczy lub okulary za słabe, to można powiększyć czcionkę w przeglądarce internetowej.

 

Jeśli ktoś tu robi promocję na ostatnich stronach wątku, to na pewno nie ja. Palcem nie będę pokazywał, bo inteligentni też to forum czytają. Opis dźwięku Soulution na AS 2011 uchem różnych użytkowników forum jest w stosownym wątku. Wygląda na to, że uległem zbiorowej halucynacji, ale tylko P.K. i Intenser wiedzą, jak jest naprawdę. EOT.

 

To co napisał Michelangelo, zestawienie topowych i trudnych słuchawek z przyzwoitym ale tylko przyzwoitym wzmakiem MF, raczej nie jest dobrym pomysłem.

Z jedną rzeczą masz jednak rację, dobry zestaw na PC audio jest drogi i kłopotliwy do ułożenia.

Ja nie znam M1 od strony brzmienia. Widziałem tylko zdjęcia środka. Obudowa wydaje się bardzo duża w stosunku do tego, co jest w środku, ale to nie musi o niczym świadczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balum

Sytuacja którą opisujesz nie do końca jest dla mnie zrozumiała, bo u mnie zestaw z gorszym DAC-iem od Younga (opinia czysto teoretyczna bo Younga nie znam) bez problemu pokonał dwa dobre CD z przedziału ok. 15k (a więc trochę wyżej od CA840). Sytuacja może być związana z tym na co wskazują powyżej dwie osoby, a więc nie spasowany system i to, że czasem niektóre sprzęty lepiej grają na sygnale o mniejszej rozdzielczości - jak dostaną zbyt "dobry" sygnał to pokazują się ich braki wcześniej maskowane itd. Co do przestrzenności to o ile się nie mylę wystarczy, że CA840 podbija średnicę i odbierzesz to jako dzwięk bardziej przestrzenny; ten sam efekt otrzymasz jak dzwięk będzie miał pomniejszoną "masę".

Ostatnie czego nie do końca mogę chwycić to zestawienia sprzętów z różnych półek cenowych. To co napisał Michelangelo, zestawienie topowych i trudnych słuchawek z przyzwoitym ale tylko przyzwoitym wzmakiem MF, raczej nie jest dobrym pomysłem.

Z jedną rzeczą masz jednak rację, dobry zestaw na PC audio jest drogi i kłopotliwy do ułożenia.

 

Też nie wiem do końca o co w tym chodzi, ale:

- z całą pewnością Nad 375bee bez problemu pokazuje różnice w źródłach do kilkunastu tysięcy, droższych nie sprawdzałem.

- CA 840 jest bardzo ułożonym źródłem gra neutralnie i nie ma cech przypisywanych często firmie CA

- wzmacniacz MF M1 grał na początku z Senn HD580, po zakupie HD800 nie można wręcz ich słuchać, jest dużo gorzej na 580kach

- dac w CA 840 grając z PC jest zdecydowanie słabszy niż Young ze zwykłym Hifacem, a jednak jako cd gra lepiej

 

Ja wiem, że to co piszę nie jest trendy i będzie się szukać teraz:

- źle spasowanego sprzętu

- złego wzmacniacza

- złego wzmacniacz słuchawkowego

- złych kabli

- złego prądu (zapomniałem że w systemie jest kondycjoner PAL powerbox v3)

- złych kolumn lub ich ustawienia

- złego pomieszczenia odsłuchowego

- złego słuchu

- kłamstwa

 

Trudno - miłe to nie jest, ale przeżyję... ;-)

 

A było tak jak napisałem i tyle. Nie zamierzam nikogo przekonywać bo wiem co słyszałem/liśmy. Sprzęt wcale nie jest taki zły i myślę, ze osoby z podobnymi cenowo konfigami (CA 840 - 5,5tyś, Nad 375Bee - 5.5tyś) szukają dac'ów właśnie w okolicy 5tyś. Jak ktoś ma droższe rozgląda się za Dacami w okolicy 15tyś i wyżej. Trudno i drogo uzyskać z PC dobry dźwięk. Wygoda rewelacyjna, ale do Hi-Endu droga daleka.

 

P.S.

A teraz posłucham sobie muzyki :-) Niech będzie Ricochet z TD. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Kolego Skurzewski, jak się odpowiada na jakiś post, to warto go przeczytać, żeby nie wyszło z tego gaworzenie nie na temat, a jak się mówi o randze użytkownika na forum, to warto przeczytać co jest tam napisane. Jeśli oczy lub okulary za słabe, to można powiększyć czcionkę w przeglądarce internetowej.

 

. Wygląda na to, że uległem zbiorowej halucynacji

 

 

Aluzji nie zrozumiałeś,natomiast nie wiem czy uległeś zbiorowej halucynacji,bezkrytycznej czytając Twoje propozycje wierze we własne umiejętności z pewnością.

 

Wzmacniacze Soulution słyszałem na Audio Szole. Ciekawszy dźwięk jest w zasięgu paru patyków do wydania na wzmacniacz.

 

Para to dwa,dorzucę jeszcze jednego w ramach bonusu.Ma grać i wyglądać jak Solution,przekładanie plątaniny kabli do pudełka po marketowym DVD mnie nie interesuje.Podejmujesz się,czy dalej tylko bedziesz bajał przy ognisku?i bez uników bo do końca stracisz i tak nadwątloną reputację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balum

Daleki jestem od pisania, że Nad czy CA jest słabym sprzętem, tym bardziej że go nie znam. Wiem natomiast co mozna otrzymać z plików idących przez HiFace EVO. Jest natomiast jeszcze jedna możliwość - po prostu takie granie Ci nie odpowiada i masz do tego pełne prawo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez W_Waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więcej szacunku kolego, więcej szacunku :D:D

 

myślę sobie ,że już niebawem powstanie w PL produkt ( bo konstruktor przecież już jest )deklasujący wszystko to, co do tej pory widział a raczej słyszał świat i to za 1/10 ceny obecnie najlepszych

 

kolejki (sam się ustawię ) będą przypominały te za słoniną z czasów PRL

 

a jak kolega michelangelo zacznie bawić się lampami - ojj....- tu widzę najazd najznamienitszych Japońców by terminować u samego mistrza

 

Intenser,

Uchyl rąbka tajemnicy, proszę!

Jakaś integra, końcówka mocy, przedwzmacniacz???

Użytkuję Black Pearl, którego bardzo sobie chwalę, może stanę w kolejce za tym produktem od "konstruktora"... ;o)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Para to dwa,dorzucę jeszcze jednego w ramach bonusu.Ma grać i wyglądać jak Solution,przekładanie plątaniny kabli do pudełka po marketowym DVD mnie nie interesuje.Podejmujesz się,czy dalej tylko bedziesz bajał przy ognisku?i bez uników bo do końca stracisz i tak nadwątloną reputację.

Soulution, no chyba że rozmawiamy o innych urządzeniach, to wtedy przepraszam za zamieszanie, ale nie znam. Moje "solutions" na pewno nie będą rozmiaru małej lodówki, ani w podobnej estetyce, bez względu na to jak bardzo Twoje wyobrażenie o mojej reputacji na tym ucierpi. Pozdrowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Soulution, no chyba że rozmawiamy o innych urządzeniach, to wtedy przepraszam za zamieszanie, ale nie znam. Moje "solutions" na pewno nie będą rozmiaru małej lodówki, ani w podobnej estetyce, bez względu na to jak bardzo Twoje wyobrażenie o mojej reputacji na tym ucierpi. Pozdrowienia.

 

 

No i wszystko jasne,tyle jest warte Twoje gadanie na forum,jak się pojawia sprawdzam!to Pan Konstruktor chowa się za literówkami,dziękuję własnie dowiodłeś ile są warte Twoje bzdurzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicz Balum Balum, chyba bardzo szuka sensacji...

 

Akurat Pan Michał był z dźwięku bardzo zadowolony i akurat dobrze, że mam to na piśmie w mailach i mogę przytoczyć.

Ta sytuacja została bardzo wypaczona. Dlatego muszę się na ten temat odezwać. Chyba nie ze snobizmu ten Pan dokupował po kolei do Younga , interface HiFace Evo, Evo Supply, a potem Evo Clock i Palmera. Powtarzam, że nie otrzymał całego kompletu na raz tylko po kolei rozbudowywał system. No chyba nie ma żadnej logiki w tym jeśli by przyjąć założenie, że grało to tak samo jak CA840.

Szczególnie, że DAC Young był wypożyczony, więc można go było zwrócić jeśli by się nie spodobał.

 

 

To fragment z korespondencji z 20.11.2011:

 

"Na pierwszy plan poszły testy ze wzmacniaczem słuchawkowym M1 HPA oraz słuchawkami Senncheiser HD800.

Mając na względzie ograniczenia słuchawek dzwięk zadziwił szerokością sceny i szczegółowością. HD800 pokazały swoje mikroskopijne właściwości w pełnej krasie.

Drugą jeszcze bardziej znaczącą zmianą jest zwiększenie dynamiki w całym słuchanym przeze mnie repertuarze poczynając. Największe braki obserwowałem w wykonaniach koncertowych (mój osobisty killer to Puls Floyd’ów).

 

Średnica i góra są rewelacyjne, bas odsłonił kolejne tekstury ale mogło by go być więcej. Podejrzewam jednak, że jest to wina wzmacniacza a nawet słuchawek bo podobne objawy zdradzały już wcześniej. Oczywiście moje czepianie się basu ma charakter szukania dziury w całym bo wszystko gra pięknie.

 

Analityka Senów z dynamiką i szczegółowością Younga spowodowała, że w pewnym momencie zapomniałem o celowym wsłuchiwaniu się w szczegóły budowanego obrazu przeżywając tylko piękno muzyki i geniusz jej wykonawców. "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez GRADO__Fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicz Balum Balum, chyba bardzo szuka sensacji...

 

Akurat Pan Michał, a jego szwagier (jak wspomina wcześniej) był z dźwięku bardzo zadowolony i akurat dobrze, że mam to na piśmie w mailach i mogę przytoczyć.

Ta sytuacja została bardzo wypaczona. Dlatego muszę się na ten temat odezwać. Chyba nie ze snobizmu ten Pan dokupował po kolei do Younga , interface HiFace Evo, Evo Supply, a potem Evo Clock i Palmera. Powtarzam, że nie otrzymał całego kompletu na raz tylko po kolei rozbudowywał system. No chyba nie ma żądnej logiki w tym jeśli by przyjąć założenie, że grało to tak samo jak CA840.

Szczególnie, że DAC Young był wypożyczony, więc można go było zwrócić jeśli by się nie spodobał.

 

 

To fragment z korespondencji z 20.11.2011:

"Na pierwszy plan poszły testy ze wzmacniaczem słuchawkowym M1 HPA oraz słuchawkami Senncheiser HD800.

Mając na względzie ograniczenia słuchawek dzwięk stał zadziwił szerokością sceny i szczegółowością. HD800 pokazały swoje mikroskopijne właściwości w pełnej krasie.

Drugą jeszcze bardziej znaczącą zmianą jest zwiększenie dynamiki w całym słuchanym przeze mnie repertuarze poczynając. Największe braki obserwowałem w wykonaniach koncertowych (mój osobisty killer to Puls Floyd’ów).

Średnica i góra są rewelacyjne, bas odsłonił kolejne tekstury ale mogło by go być więcej. Podejrzewam jednak, że jest to wina wzmacniacza a nawet słuchawek bo podobne objawy zdradzały już wcześniej. Oczywiście moje czepianie się basu ma charakter szukania dziury w całym bo wszystko gra pięknie.

Analityka Senów z dynamiką i szczegółowością Younga spowodowała, że w pewnym momencie zapomniałem o celowym wsłuchiwaniu się w szczegóły budowanego obrazu przeżywając tylko piękno muzyki i geniusz jej wykonawców. "

 

 

Panie Grado Fan przecież ja nigdzie nie napisałem, że Young jest zły albo Michał jest niezadowolony z dźwięku - wręcz przeciwnie napisałem "Poza tym jest jeszcze drugi tor (Musical Fidelity M1 HPA -> Senncheiser HD800) który na co dzień dostarcza właścielowi mnóstwa przyjemności z zestawem M2Techa"

 

A przyczyną dalszego rozbudowywania system oczywiście była m.in. pierwsza porażka zestawu Young + zwykły HiFace i nie ma to nic wspólnego ze snobizmem, tylko z chęcią dalszego polepszenia dźwięku....

 

 

Więc o co Panu chodzi? Ja pisze o tym jak ciężko i drogo jest uzyskać dobry dźwięk Z PC audio, nic więcej nic mniej. Nie szukam sensacji tylko napisałem o wnioskach po wspólnych odsłuchach. Może to bedzie przydatne dla kogoś

 

To chyba Pan chce tutaj wypaczyć moje wypowiedzi.

 

Przy okazji jeżeli już lubi Pan cytować korespondencję, która do Pana przychodzi (grzecznie byłoby zapytać) to może Pan napiszę lub zacytuje jaka jest odpowiedź i zdanie o modowanym przez Pana HiFace Evo? Czy zrobić to za Pana?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dac w CA 840 grając z PC jest zdecydowanie słabszy niż Young ze zwykłym Hifacem, a jednak jako cd gra lepiej

 

No właśnie jeśli odsiać sensacyjny to wychodzi,że oceniany był w tym momencie CA840 jako transport do DAC i to właśnie się tutaj okazało, że w roli transportu sprawdza się słabo. Z PC Young zagrał zgoła odmiennie.

Każdy kto miał do czynienia z DACami wie, że jakość wyjścia cyfrowego jest bardzo istotna, bo nie są to "zera i jedynki" puszczone przez kabel.

 

Z resztą cała sprawę wyjaśnia dalsza korespondencja od Pana Michała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.