Skocz do zawartości
IGNORED

Elberoth's Audio Nirvana


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Elberoth

to może chociaż po jednym pytanku na dzień dasz radę odpowiedzieć,oto pytanie;

 

Jaki poziom dżwięku musisz mieć (moc dostarczona) żeby słyszeć wszystkie mikrodetale na tej 24 metrowej powierzchni

 

czy nie jest za trudne jeśli tak to poproś o prostsze albo odpowiedz

 

widzisz nawet Cię Pozdrawiam czy w tym słowie jest jakiś obrażliwy podtekst

 

Pozdrawiam

Rafaell

 

 

Myślę że musi mieć na tyle duży aby stał się naturalny.Oczywiście przyłożona moc będzie znacznie większa niż u Ciebie,ze względu na niską skuteczność Audiostaticów.

 

Rfael,nawet ja wiem że nie lubisz mało skutecznych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
przy wybieraniu utworów z playlisty, Aurender kopiuje wszystko na wewnętrzny dysk SSD 60GB i wyłącza dysk twardy.

No to jest ryzyko, że HDD za długo nie pożyje. Ciągłe włączanie i wyłączanie zbyt zdrowe nie jest.

Poza tym wiadomo, że niestety przy zastosowaniu dysku SSD słabiej gra.

 

 

wysłałem im idąc spać IP routera

Masz stałe IP czy używasz czegoś w stylu DynDNS?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wiadomo, że niestety przy zastosowaniu dysku SSD słabiej gra.

 

To jest opinia, której poza tobą, nikt nie potwierdza. Przynajmniej ja się z takimi stwierdzeniami nie spotkałem, a systematycznie czytam Computer Asylum i Computer Audiophile forum. Konsensus wydaje się być dokładnie przeciwny :)

 

Sly - kopię zapasową tego co w Aurenderze musisz mieć na innym komputerze domowym - na tym na którym zgrywasz płyty. Ja to robię na swoim desktopie, którego używam codziennie do pracy. Jak powiedziałem, dla mnie najważniejsza jest jakość dźwięku, ale rozumiem że inni mogą wybrać Linna ze względu na niższą cenę, przyzwyczajenie, brand czy jakieś inne cechy, które akurat oni uznają za ważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie również najważniejsza jest jakość ale przyjemność użytkowania też jest ważna.

Jestem ciekaw jak to gra bo w rankingach jakości brzmienia DS-ów pierwsze miejsce od lat okupuje Klimax a zaraz potem Akurate.

Być może Aurender nie był jeszcze testowany i porównywany. Ponoć Olive grają już znacznie gorzej niż wysokie Linny.

To się będzie teraz rozwijać i co roku będą nowsze i lepsze modele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linna można używać bez komputera. zestaw składa się wtedy z odtwarzacza, ripnasa oraz ipada. ripnas zgrywa i kataloguje płyty, ipadem sterujemy i regulujemy głośność. komputer jest zbędny. router zakładam, że każdy ma, bo stałe łącze to normalna rzecz. dla minimalistów może być tylko macbook i ds jako system przenośny.

 

jako transport akurate lub tańszy ds może być idealny, jednak tak jak sly30 opisał, większość woli one-box, czyli bez rozdzielania na transport strumieniowy i konwerter d/a. niektórych przekona jeszcze support oraz darmowa instalacja w domu. obserwując zabawy w pc audio i ustawieniami komputerów oraz ich konfiguracji, upraszcza to sprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przynajmniej ja się z takimi stwierdzeniami nie spotkałem, a systematycznie czytam Computer Asylum i Computer Audiophile forum.

Czyli żebyś coś usłyszał, musisz najpierw o tym przeczytać?

 

 

To jest opinia, której poza tobą, nikt nie potwierdza.

Krótką masz pamięć. Pozwól, że zacytuję Ciebie:

 

A tu się z Tobą nie zgodzę. Wielokrotnie testowałem rozmaite dyski Twarde (różne typy i różni producenci) i niestety na dzień dzisiejszy dyski SSD absolutnie nie nadają się do instalacji w komputerach mających służysz jako bezkompromisowy "Music Server".

Te same spostrzeżenia ma Jarek z audiofastu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linna można używać bez komputera. zestaw składa się wtedy z odtwarzacza, ripnasa oraz ipada. ripnas zgrywa i kataloguje płyty, ipadem sterujemy i regulujemy głośność. komputer jest zbędny. router zakładam, że każdy ma, bo stałe łącze to normalna rzecz. dla minimalistów może być tylko macbook i ds jako system przenośny.

 

jako transport akurate lub tańszy ds może być idealny, jednak tak jak sly30 opisał, większość woli one-box, czyli bez rozdzielania na transport strumieniowy i konwerter d/a. niektórych przekona jeszcze support oraz darmowa instalacja w domu. obserwując zabawy w pc audio i ustawieniami komputerów oraz ich konfiguracji, upraszcza to sprawę.

Ja odsluchiwalem w domu ( dzieki uprzejmosic Korisa) Linn Akurate z Ripnasem i Ipodem w roli pilota i na razie dalem spokoj z plikami. Wg mnie jest to interesujace rozwiazanie dla osob , ktore nie maja b.dobrych cd playerow i sa gotowi zrezygnowac z lp i cd ( albo gubia sie w swojej kolekcji plyt cd:)

Dla mnie dzwiek - w wielu aspektach b.dobry - byl jednak wyraznie mniej angazujacy i ubozszy w wybrzmienia, niz z ARC ref 8 , a juz tym bardziej z winylu. Moze kiedys to sie zmieni, ale poki co dla mnie odtwarzacz strumieniowy jest to ta bardziej cyfrowa, nienaturalnie kliniczna strona muzyki.

marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A do mnie jedzie Audiophilleo, który wedle wszelkich znaków na niebie [forach w USA] plasuje się w czołówce converterów razem z Offrampem, BAD alpha i Diverterem HR.

Ale niestety z tego co wiem, z Audiophilleo są problemy konfiguracyjne. Chodzi o to, że ciężko tak skonfigurować system, żeby Audiophilleo podczas testu wskazało, że ścieżka jest 100% "bit-perfect".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i prawidłowo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Po drugie, jest urządzeniem typu 'wszystko w jednym'. Żadnych dodatkowych kabli, zasilaczy, zewnętrznych dysków, zasilaczy do zewnętrznych dysków, przejściówek i zasilaczy do przejściówek. Jeżeli chcemy z nim iść do sąsiada, to po prostu odpinamy trzy kable (zasilanie, LAN i cyfrowy), bierzemy pod pachę i idziemy razem z iPadem.

 

Tu przypomina mi się Whitesnake, który przychodząc do mnie z Klimaxem musiał zabrać Klimaxa, router + zasilacz, server NAS + zasilacz, kable i jeszcze laptopa do sterowania tym bałaganem. Cała masa gratów. Aurender zadowoli się jednym miejscem na półce, i tak naprawdę, jedyną rzeczą która go odróżnia od tradycyjnego transportu CD, jest dodatkowy kabel Ethernet.

 

Pod tym względem nic nie pobije Olive,idąc do sąsiada nie potrzebny jest nawet kabel LAN ale jak jest to mozliwości tylko sie podwajają,duży dotykowy ekran pomoże jak sąsiad nie ma zabawek "Aj cośtam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obsługi Aurendera potrzebny jest tylko router i iPad.

 

 

No i oczywiscie kilka drobiazgow do tego.

Tak wiec mamy :

- aurender

- router

- iPad (o ktorym kilka lub kilkanascie strony wczesniej autor watku mial zupelnie inne zdanie nisz dzis)

 

+

- zasilacz badz kabel zasilajacy do aurendera

- zasilacz do routera

- ladowarka do iPada

- kabel sieciowy

- no i oczywiscie jakis DAC do aurendera by sie przydal

 

- a kto wie byc moze aurender lepiej zagra z dysku zewnetrznego

- ten napewno lepiej zagra z zewmetrznym zasilaniem

 

Sporo sie nam tego narobilo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ogorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurender wydaje się być bardzo ciekawym urządzeniem. Niestety nie zamierzam zostać członkiem "rodziny" Apple więc jest dla mnie decydujący mankament.

Jeśli tylko pojawi się oprogramowanie sterujące na inne OS (Win, Android)to bardzo chętnie go wypróbuję.

 

Swoją drogą to dosyć agresywne i ryzykowne posunięcie ze strony producenta żeby powiązać Aurender'a tylko z Apple. Dobrze, że nie zmuszają do synchronizacji z iTunes, iCloud czy innymi "i".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w styczniu pojawi się Empirical Audio offramp 5, który w standardzie będzie zawierał Hynes USB regulator, a cena list price 1099 usd.

Pojawiła się pierwsza opinia w sieci jakoby Offramp 4 na turboclockach był lepszy niż BAD Alpha.

A do mnie jedzie Audiophilleo, który wedle wszelkich znaków na niebie [forach w USA] plasuje się w czołówce converterów razem z Offrampem, BAD alpha i Diverterem HR. Dam znać po odsłuchach.

 

Dzięki za informację. Możliwe że kupię tego Off Rampa Turbo 5 na spróbowanie. Zaraz napisze do Steve'a w tej sprawie. Audiophileo ma znajomy, więc jak tylko otrzymam moja MUSE USB, to na pewno w pierwszej kolejności pożyczę i porównam vs moje Halide Bridge.

 

Nie ukrywam, że właśnie z Off Rampem wiążę największe nadzieje, choć gdyby Audiophileo okazało się równie dobre, to jeszcze lepiej - ostatecznie jest tańsze i ma więcej funkcji.

 

Niestety nie zamierzam zostać członkiem "rodziny" Apple więc jest dla mnie decydujący mankament.

 

Swoją drogą to dosyć agresywne i ryzykowne posunięcie ze strony producenta żeby powiązać Aurender'a tylko z Apple.

 

Masz jakieś dziwne uprzedzenia w stosunku do Apple. Wybór iPada jako platformy do obsługi Aurendera wydaje się naturalny - ostatecznie jest to bezapelacyjnie najpopularniejszy obecnie tablet na rynku. Jeżeli ktoś jeszcze nie ma iPada to też nie jest to specjalny problem - ostatecznie jeżeli ktoś ma $7000 na Arendera, to i te $600 znajdzie na iPada (lub $300 na używaną jedynkę).

 

Krótką masz pamięć. Pozwól, że zacytuję Ciebie:

 

Istotnie Jarek z Audiofastu twierdził tak jeszcze rok temu. Obecnie wszystkie MUZY wyposażane są jednak już w dysk SSD (który jest droższy niż HDD), bo wg niego te najnowsze dyski SSD brzmią jednak lepiej niż HDD.

 

Tak jak pisałem wcześniej - na forach od dawna zajmujących się computer audio, takich jak Computer Asylum i Computer Audiophile konsensus jest taki, że jednak dyski SSD oferują wyższą jakość dźwięku niż tradycyjne, 'mechaniczne' dyski HDD. Jest to w sumie nawet logiczne - odczyt danych z pamięci stałej powinien generować mniejsza ilość zakłóceń zasilania niż tradycyjny dysk ze swoimi silnikami i głowicami.

 

Jeżeli posiadasz linka do jakiejś większej dyskusji, gdzie dyskutowana jest sytuacja przeciwna (HDD > SSD) to podrzuć, chętnie poczytam, choćby po to aby zrozumieć skąd mogą się brać takie a nie inne wyniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o uprzedzenia ani pieniądze potrzebne na zakup. Poprostu wydaje mi się, że jeśli producent decyduje się na stereowanie za pomocą tabletu (moim zdaniem świetny pomysł) to byłoby miło gdyby oprogramowanie sterujące udostepnił na więcej niż jedną platformę. Ilość zainteresowanych raczej by nie zmalała, a tak można odnieść wrażenie, że jest to sprzedaż wiązana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to na pewno bardzo ciekawy temat.

 

^^^^ Ten komentarz tyczył się oczywiście różnic SSD vs HDD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Elberoth

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Istotnie Jarek z Audiofastu twierdził tak jeszcze rok temu.

Podobne spostrzeżenia miał rochu, też chyba z rok temu, ale...

 

 

wg niego te najnowsze dyski SSD brzmią jednak lepiej niż HDD.

...teraz chyba też już zmienił zdanie.

 

 

odczyt danych z pamięci stałej powinien generować mniejsza ilość zakłóceń zasilania niż tradycyjny dysk ze swoimi silnikami i głowicami.

Wiesz, niby płyty winylowe też trzeszczą, strzelają, dźwięk faluje, szumi itd., a mimo to dla wielu jest to nadal referencja.

Ja dźwięk z SSD odbierałem zawsze jako zbyt perfekcyjny, bezduszny i cyfrowy. Z normalnych talerzowych HDD grało mi trochę bardziej organicznie i analogowo. Być może właśnie przez to sianie zakłóceniami. Ale jak się mówi, nie to jest dobre, co jest dobre, lecz to, co się nam podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nedj

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pc audio ...przepaść.. cd ...przepaść ...winyl.. przepaść .. na żywo ;D

 

ale tak poważnie, przecież dane są brane z pamięci najwolniejszej do najszybciejszej, czyli hdd i jego bufor > ram > procek i pamięć podręczna L2 i L1, ta ostatni taktowana wraz z rdzeniem procka, czyli i tak leci wszystko z krzemu.... chyba że w tym wszystkim to nie tak i to jest właśnie ta strumieniowość? prosto z HDD i wypluwa dźwięk? o co tu chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Matthew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że różnice w jakości dźwięku różnych dysków twardych wynikają z ilości zakłóceń jakie generują do zasilania.

 

Od kilku osób słyszałem, że wywalenie dysku poza obudowę, do zewnętrznej kieszeni na HDD z własnym zasilaniem, wpływa na dalsza poprawę.

 

Zanim podejmę jednak ruchy prowadzące do mnożenia ilości pudełek, kabelków i zasilaczy, zamierzam wypróbować filtry zasilania dysków twardych SOtM jakie zakupiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzny dysk po USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ok ;) ale..

USB to interfejs danych. .drukarek, skanerów.. modemów, routerów, dysków twardych... ale nie do audio, do audio to badziewny SPDIF lub/i I2S ..zresztą mam dziś zły dzień.. muszę trochę ponarzekać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off Ramp Turbo 5 dopiero będą pod koniec lutego, Turbo 4 już nie ma :(

 

Kupiłem też MF V-LINK (mk 1) do porównania - pomyślałem że warto zawsze ustalić jakiś poziom bazowy.

 

MF V-LINK będę miał za ok 2 tygodnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kupić/pożyczyć BADA USB ale niestety goście są bardzo mało elastyczni - odesłali mnie do dystrybutora w Szwajcarii (i dalej już sprawy nie ciągnąłem).

 

Diverter HD to natomiast to lekkie przegięcie cenowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solution postanowił tez dorzucić do pieca:

 

" Soulution USB - The forthcoming Soulution 590 USB converter [CHF 3.000 for Switzerland] will convert USB to S/PDIF, AES/EBU or optical up to 192kHz and 24 bits. "It is an asynchronous Class 2 design based on high-performance DSP. The onboard clock is of the same precision as the clocks in the 745 and 540 players. Sample rates of incoming files are detected and the clock is switched automatically to the proper rate. The complete digital setup may be synchronized on the 590 through its word-clock outputs. The power is supplied through the USB connection. There are effective filters as well as fast and precise voltage regulators."

 

Wychodzi ponad 10kzl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem kupić Off-ramp 4 ale ostatnia sztuka poleciała do Brazylii dwa tygodnie temu :)

W kwestii audiophillo byłbym zadowolony gdyby plasował się w TOP3 dostępnych na dzień dzisiejszy konwerterów. Imho to i tak byłby sukces.

 

Rozmawiałem z Philipem [inżynier/programista/CEO] oraz Nickiem [Marketing] z Audiophilleo i ten drugi powiedział całkiemo otwarcie, że jest duże prawdopodobieństwo, że Berkley Audio Design Alpha może być lepszy niż jego własny produkt.

Na dzień dzisiejszy Offramp wydaje się [opinie/recenzje porównawcze w USA] być najlepszy, zaraz potem lub ex aequo BAD Alpha, a na trzecim miejscu Audiophilleo / Diverter HR. Tyle teorii.

Zapominasz o M2Tech EVO z dedykowanym zegarem zewnętrznym i zewnętrznym zasilaniem. Na forach pojawiają się dopiero pierwsze infa, że ktoś używa, ale recenzji jeszcze nie znalazłem dla takiej kombinacji. Sam akurat testuje teraz taki zestaw i przy spełnieniu kilku dodatkowych warunków gra to wg mnie naprawdę bdobrze. Skoki od EVO do EVO z zasilaniem, potem do EVO z zegarem i na koniec z modami samego EVO są naprawdę spore więc opinie w necie na temat samego EVO mocno zaniżają poziom możliwości tego urządzenia. A i jeszcze jedno EVO jest piekielnie wrażliwe na zasilanie i śmieci w zasilaniu więc na kablu USB koniecznie trzeba odseparować nitkę zasilania 5V pomimo iż urządzenie z niej nie korzysta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam u siebie pożyczone Audiophilleo 1.

Potwierdzam to cholernie "upierdliwy" zawodnik. Do tej pory tylko jeden laptop przeszedł na nim test bit-perfect, a poległo kilka, w tym mój, a nawet predestynowany do takiego grania Mac. Wg moich doświadczeń z Vistą nawet nie ma co startować. JRiver na W7 też ma problemy, nawet po wgraniu firmowych wtyczek ze strony Audiophilleo, poszło dopiero na Foobarze, a i to prawie po hakersku. Nawet JPlay na Vista się poddał i oznajmił, ze jest tą sytuacją "podniecony".

 

Audiphilleo ma sporo funkcji, w tym dobrą regulację głośności, odwracanie fazy, test bit-perfect, symulację wyższego jittera (fajne doświadczenie!) i wiele innych.

 

Nie mogę się jednak zgodzić z opiniami i tu przytaczanymi, że to chirurgicznie dokładne urządzenie. Wg mnie wręcz przeciwnie. Ma swój mocny "charakter". bardzo przypominający np. CD Accu. Wiecie o co chodzi?! Lekko złagodzona dynamika, wyeksponowane pasmo wokalu, trochę nieśmiałe wysokie, dość "swobodny" bas, lekko cofnięta scena...Przyjemnie, ale czy brzmieniowo to PC Hi-end?:)

 

Poniekąd, wg mnie urządzenie to powiela trochę "wrodzone" wady samego najczęściej spotykanego PC Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez globtroter1

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, pierwszy negatyw jaki czytam o A. Chociaż o problemach z konfiguracją widziałem na zach. forach sporo wpisów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest pierwszy niezbyt pochlebny wpis o Audiophilleo 1 to ja mogę napisać drugi, bo mam takie same spostrzeżenia co globtroter słuchając w jego systemie A. i innego konwertera USB>SPDiF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, pierwszy negatyw jaki czytam o A. Chociaż o problemach z konfiguracją widziałem na zach. forach sporo wpisów.

 

No, to nie taki pełny negatyw, a raczej subiektywna próba zdefiniowania tego urządzenia, jego brzmienia, a nie tylko powielania marketingowych, "zagranicznych " opinii o nim. Np. Cd Accu też mają różne...Osobiście namawiam do odsłuchu przed zakupem, bo to co piszą, a to jak to gra, to dla każdego mogą być dwie różne rzeczy....:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jak audiophileo zagra u mnie z zewnętrznym zasilaniem które zamierzam kupić:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.