Skocz do zawartości
IGNORED

Ostatnio obejrzane.


lucmaster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a ja kilka dni temu obejrzałem z przyjemnością głupiutko-łzawą komedyjkę z M.Douglasem i D.Keaton - "Razem Czy Osobno?"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) polecam dla chwili oddechu, dobrze czasem popatrzeć na dobrych aktorów, nawet gdy grają w czymś nieoscarowym ;)

 

miesiąc temu wieczorem próbowałem obejrzeć "Idź i Patrz" radziecki, podobno dobry i mocny (?) ale przyznam szczerze że psychicznie i mentalnie odpadłem po 30min filmu i dałem sobie spokój....

 

natomiast polecam - choć pewnie widzieliście - "Andriej Rublow" Tarkowskiego - trzeba obejrzeć choć raz w życiu - zostaje w głowie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 05.01.2016 - 22:22

Ja także uważam że Interstellar ma niezwykly klimat za sprawą fabuły i dźwięku i nie mówię tu o jakości dźwięku....efekty rewelacyjne ... podobnie jak Oblivion.

Yodas chyba mamy podobne gusta jeśli chodzi o S-F :)

 

i to co najbardziej lubie u Nolana (użytkownicy ekranów w proporcji 21:9 tego nie znoszą z wiadomych powodów ) zmiany proporcji obrazu z 2,40:1 na 1,78:1...

No właśnie - jedyna rzecz która mnie wkurzała na sensie z proja - oglądam w 21:9, mam ochotę jeszcze raz obejrzeć tylko czy można jakoś wykombinować żeby nie było zmiany formatów? Może jest taka opcja na BD, co prawda leci teraz na HBO i tam nie ma zmiany formatu ale specjalne nie oglądam bo nie ma to jednak jak jakość BD, tylko co z tą zmianą formatów zrobić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam blu-ray 3D " Ant-man ". ... kino lekkie i przyjemne.... głębia obrazu rewelacja przez cały film...efekty filmowe naprawdę przednie... idealny film aby wyłączyć nasze uzwojenie...

Film zostaje u mnie ma półce tym bardziej że wersja Steelbook 2D + 3D prezentuje się rewelacyjnie.... ;)

 

 

Obejrzałem też dopiero teraz "Exodus"....czytałem wiele opinii że nic ciekawego i stwierdzam że się z nimi nie zgadzam... co do treści to nie ma co gadać bo to film w stylu "Biblijny"....dla mnie zrealizowany ciekawie , świetne sceny i efekty...pozycja zrealizowana z dużym rozmachem...płyta zostaje u mnie na półce....

 

 

 

co prawda leci teraz na HBO i tam nie ma zmiany formatu ale specjalne nie oglądam bo nie ma to jednak jak jakość BD

 

Właśnie nie ma jak jakość BD...zawsze się tego trzymam...zwłaszcza że duży calarz nie wybacza marnej jakości... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Star Wars 7 - czułem się tak, jakbym oglądał mix epizodów 4-6. W sumie epizod o niczym. Natomiast klimat klasycznych SW zachowany, tylko co z tego...

 

The Visit - w końcu M.Night Shyamalan'owi wyszedł niezły film.

 

The Walk - piękne zdjęcia i ciekawy film. Finałowe chodzenie po linie - przepiękne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marsjanin - w pełni spełnił oczekiwania. Czekaliśmy na 3D, umawialiśmy się ze znajomymi na domową projekcję od miesięcy i było na co czekać.

Jedno zastrzeżenie - w odbiorze pomaga zainteresowanie astronomią, astrofizyką i sci-fi w ogólności. Przed seansem od kilku tygodni oglądaliśmy wszystko, co wpadnie w ręce o podróżach orbitalnych, śledziliśmy (i oglądaliśmy na żywo) trajektorie ISS, była również lektura powieści...napięcie rosło.

W dzień seansu (wczoraj) wprowadzaliśmy się w klimat - 2 godziny oglądaliśmy materiały NASA z Marsa, przygotowaliśmy potrawy z ziemniaków (kto zna temat, wie o co chodzi). I sam seans...rewelacja!!! To jest właśnie nowoczesne kino sci-fi w 3D - wieloplanowa głębia (widać duży postęp do już dobrej grawitacji), realistyczna scenografia, świetny dźwięk i kilka niesamowitych scen, np. start MAVa z płachtą jako osłoną dzioba - czad.

Komu może się nie podobać? Wszystkim mającym wysokie oczekiwania względem fabuły jako przesłania - tutaj nic nowego pod słońcem. Znudzonym promocją amerykańskiego ducha i roli jednostki. Oraz tym, którzy obejrzą na TV - tu musi być duży ekran i 3D. Bez tego najlepiej zrobiony dotychczas film sci-fi w 3D (a co!!! tak właśnie myślę) traci założone przez reżysera proporcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie, tylko po angielsku.

A jaki jest format obrazu...?

Dzisiaj zakupiłem okazyjnie "Jurassic World" 2D + 3D steelbook i format obrazu jest 2,00:1... przyznam że przy 3D dla mnie jest ważne aby obrazu nie zjadała jakaś panorama... bo np.przy formacie 2,40: 1 z moich 110" robi się 104"....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A ja lubię panoramy ;)

Marsjanin jest w 16:9.

A dokładnie? Czy chodzi Ci o 2,40 : 1 ?

P.S.

.... coś Ci się pomerdało ;)...16:9 to nic nie mówi bo jest to format ekranu a mnie chodzi o format filmu...masz to napisane na pudełeczku...zerknij please....

 

 

Edit:

Znalazłem w necie 2,39:1.... szkoda.

... a swoją drogą znalazłem dwa "ciekawe" i :) sformułowania opisujące "Interstellar" i "Martian"...a mianowicie ten pierwszy jest to "film o facecie który chowa się za meblościanką aby nie robić na roli" , ten drugi "o facecie który choduje ziemniaki aby wrócić na ziemię".... czego to domorośli krytycy nie wymyślą... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie? Czy chodzi Ci o 2,40 : 1 ?

P.S.

.... coś Ci się pomerdało ;)...16:9 to nic nie mówi bo jest to format ekranu a mnie chodzi o format filmu...masz to napisane na pudełeczku...zerknij please....

 

 

Edit:

Znalazłem w necie 2,39:1.... szkoda.

... a swoją drogą znalazłem dwa "ciekawe" i :) sformułowania opisujące "Interstellar" i "Martian"...a mianowicie ten pierwszy jest to "film o facecie który chowa się za meblościanką aby nie robić na roli" , ten drugi "o facecie który choduje ziemniaki aby wrócić na ziemię".... czego to domorośli krytycy nie wymyślą... :)

 

Jasne jasne, 2,39:1, sorry, my bad.

 

Nie no, Marsjanin jest super, zobaczysz! Większość niestety nie widziała w dobrym 3D, więc nie ma co patrzeć na krytyczne recenzje. Jak już obejrzysz - koniecznie daj tu znać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje córki krowy, kapitalny film obyczajowy o którym jakiś idiota recenzent napisał że to komedia! Komedia może i tak ale jak to w życiu bywa słodko-kwaśno i przez łzy.

 

Chciałem podziękować publicznie mojemu guru filmowemu który mnie wyciągnął na ten film bo broniłem się przed nim rekami i nogami.

 

Polecam, subiektywne ***** (5 gwiazdek na 6) jak by kto musiał mieć jakąś punktację ;)

 

No a w kinie dla odmóżdzenia od 15 stycznia Tarantino, no kurcze nie przepuszczę ani dnia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, Marsjanin jest super, zobaczysz! Większość niestety nie widziała w dobrym 3D

Ty oglądasz Film czy efekty 3D? Mam wrażenie że to drugie.

Edit:

Znalazłem w necie 2,39:1.... szkoda.

... a swoją drogą znalazłem dwa "ciekawe" i :) sformułowania opisujące "Interstellar" i "Martian"...a mianowicie ten pierwszy jest to "film o facecie który chowa się za meblościanką aby nie robić na roli" , ten drugi "o facecie który choduje ziemniaki aby wrócić na ziemię".... czego to domorośli krytycy nie wymyślą... :)

Dobre! :) Dla mnie Interstelar ma to coś - magie, klimat Marsjanin to pierdoły w stylu nowoczesnego Robinsona Crusoe - nie mówię że mi się nie podobał bo lubię tego typu fantastykę ale nic rewelacyjnego drugi raz bym się za to nie wziął, film Nolana obejrzałem z chęcią drugi raz i na pewno w swoim zżyciu jeszcze kiedyś obejrzę :) Marsjanina chyba nie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty oglądasz Film czy efekty 3D? Mam wrażenie że to drugie.

Ci co czytali ksiązkę są wkurzeni na maksa na realizację Marsjanina, dla tego warto czasem nie przeczytać i cieszyć się nawet tym 3D którego w sumie za dużo nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam że przy 3D dla mnie jest ważne aby obrazu nie zjadała jakaś panorama...

 

Masz więc dwa rozwiązania:

Player z opcją płynnej regulacji proporcji (powiększanie)

Przejście na instalację 2.40:1 z takim ekranem i anamorficzną optyką.

 

A co do filmów, to tym razem arcyciekawy dokument - warto obejrzeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciężko zdobyć, ale ponoć jest już na Youtube.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez BoDeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz więc dwa rozwiązania:

Player z opcją płynnej regulacji proporcji (powiększanie)

Przejście na instalację 2.40:1 z takim ekranem i anamorficzną optyką.

 

A co do filmów, to tym razem arcyciekawy dokument - warto obejrzeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciężko zdobyć, ale ponoć jest już na Youtube.

Przejscie na ekran 21:9 odpada bo projektor u mnie słuzy do wszystkiego... zresztą jak widać po nalatanych godzinach od lutego 1050h :) ;)....

 

A o jakim np. playerze piszesz który bedzie odtwarzał oryginały i powiedzmy powiększał bez straty jakości i obcinania obrazu... pytam z ciekawości... bo już mam dosyć zmian sprzetowych... no moze nie ja ale Moja .... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zaliczyłem "SICARIO"... mega pozycja... wciągający klimat...świetny ... polecam jak inni Koledzy...

 

Ci co czytali ksiązkę są wkurzeni na maksa na realizację Marsjanina, dla tego warto czasem nie przeczytać i cieszyć się nawet tym 3D którego w sumie za dużo nie było.

Nie wiem jak 3D w "Martian".... ale efekty 3D to nie tylko to co do Nas wylatuje z ekranu ( najbardziej spektakularny efekt wg niektórych) , ale przede wszystkim głębia obrazu...i z tą głębią jest różnie w zależności od technologii i oczywiście od realizacji filmu...

...w projektorach domowych FullHd jest tylko aktywna , a wiec widzimy pełne FHD , natomiast w TV oprócz aktywnej ( niby mniej zdrowa ale dużo lepsza jakościowo) jest jeszcze pasywna i tu niestety ten efekt głębi już nie jest tak spektakularny jak w tej pierwszej , ponieważ pierwszy plan jest FHD , drugi to już dużo niższa rozdziałka... mam nadzieje , że nic nie pokręciłem ;)

...przy 3D czym więcej cali tym większy FUN .... i zupełnie inny odbiór ... i to także dotyczy 2D , znaczy ten odbiór...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zaliczyłem "SICARIO"... mega pozycja... wciągający klimat...świetny ... polecam jak inni Koledzy...

 

Nie wiem jak 3D w "Martian".... ale efekty 3D to nie tylko to co do Nas wylatuje z ekranu ( najbardziej spektakularny efekt wg niektórych) , ale przede wszystkim głębia obrazu...i z tą głębią jest różnie w zależności od technologii i oczywiście od realizacji filmu...

...w projektorach domowych FullHd jest tylko aktywna , a wiec widzimy pełne FHD , natomiast w TV oprócz aktywnej ( niby mniej zdrowa ale dużo lepsza jakościowo) jest jeszcze pasywna i tu niestety ten efekt głębi już nie jest tak spektakularny jak w tej pierwszej , ponieważ pierwszy plan jest FHD , drugi to już dużo niższa rozdziałka... mam nadzieje , że nic nie pokręciłem ;)

 

Nie wiem na 3D chodzę do jednego z dwóch największych w Polsce Imax-ów i mam mieszane odczucia!!! Rozdzielczość obrazu mogła by być lepsza! wkurza mnie ziarno na ekranie mimo ze już używam okulary dalej je widzę. kolejna sprawa dźwięk. No właśnie tubiszcza cudów nie robią poza efektywnością, czytaj głośnością która o dziwo nie wciska momentami w fotel a tak powinna robić; czy to może te normy unijne ;) Sam dźwięk jego separacja i sama kierunkowośc to jakieś takie średnie Hi Fi moim zdaniem. Wiem rozpasany jestem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kina publiczne to porażka zarówno obrazowo jak i dźwiękowo... nie masz pojęcia (a może masz ;) ) jak dobry obraz dają dobre proje do kina domowego...przepaść jakościowa...ostrość, kontrast i kolory. ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kina publiczne to porażka zarówno obrazowo jak i dźwiękowo... nie masz pojęcia (a może masz ;) ) jak dobry obraz dają dobre proje do kina domowego...przepaść jakościowa...ostrość, kontrast i kolory. ...

No cóż nie wiem czy jest coś fajniejszego co do obrazu od Sim2, jak wiesz to dawaj namiary, obraz do niego może będzie częściej za jakieś 20 lat patrząc na obecne produkcje :)

To jeden z "drobnych" powodów dla których dalej jednak chodzę do kina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, dobre. Sim2, no no...to co z tym simem było nie tak?

Cena :) Reszta prima sort! ale pytałem a nóż coś jest lepszego i co? Oglądałem obraz w K4 i po prostu bajka jak dla mnie.Przykładowo z innego "medium" na telewizorze LG 65EG960 to już nie było to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że sim nie jest jedyną alternatywą dla kina. Zwłaszcza, że 3d w kinie to - w porównaniu z projekcją aktywną - słabizna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie zrealizowany ciekawie , świetne sceny i efekty...pozycja zrealizowana z dużym rozmachem

Czytając Twoje posty można odnieść wrażenie, że w kinie w pierwszej kolejności liczą się efekty i chyba nic ponadto.

Przyjmij proszę szczere kondolencje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloman....Złe odnosisz wrażenie ....bo po tytule o którym pisałem ( z serii MARVEL) nie mozna się spodziewać jakiejś wnoszacej coś tresci... i dlatego opisałem dlaczego warto pochylić się nad tą pozycją , dla rozrywki... a poza tym skoro żeś Waść taki głodny wnoszących coś "tresci" to zadaj sobie pytanie jakie mamy dzisiaj kino i na co to kino jest nastawione ,a poza tym zacznij tych "tresci" szukać w książkach... bo ja własnie tam szukam tych "tresci" a w kinie szukam rozrywki...

Przyjmij proszę szczere kondolencje skoro kino upatrujesz jako coś co ma wnosić "tresci"... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawestując klasyka - oddzielanie treści od przekazu należy do przeszłości. Inna sprawa, że zgadzam się z Yodasem - kino to rozrywka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Marsjanin- dobry film na piątkowy wieczór, życia nam nie zmieni ale czas przyjemnie upłynie na oglądaniu - zdecydowanie ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Twoje posty można odnieść wrażenie, że w kinie w pierwszej kolejności liczą się efekty i chyba nic ponadto.

Przyjmij proszę szczere kondolencje.

Sprawdź ile zarobił ostatni Star Wars, a ile filmy np. Almodovara...

 

Kino to rozrywka. Nic więcej. Seriale telewizyjne* potrafią więcej wnieść niż 2 godzinny obraz.

 

 

*True detective, Homeland, The shield, Broadwalk empire, Hannibal etc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.