Skocz do zawartości
IGNORED

Czy Bóg istnieje?


chris77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To co moge tu napisać to Wiary w jednego boga np. u hrześcian  jak i u żydów jak i muzułmanów to dla mnie ściema wielka .Dla  mnie to jedno wielkie kłamstwo .Od zawsze wiadome jest że Bogowie istnieją w liczbie mnogiej.Od tego trzeba zacząć .

Jesli zostało to zredukowane do liczby jednej osoby to tylko z wzgledów wprowadzenia władzy jednych ludzi na resztą ludzi ,zwykła manipulacja faktami.dla władzy .

Ale i tak zwykli ludzie nie poddali sie i np. w chrzescijanstwie isnieje bóg nie uznawany ,a wyznawany ,Matka Boska .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2021 o 05:03, porlick napisał:

Bo nie mesjasz, tylko założyciel sekty.

W tamtych czasach nikt z takim się cackał.

Widzisz fakty mówią same za siebie, przepraszam, ale tak mi to wychodzi, skoro wypowiadasz się szczerze, to oczekujesz też szczerości?), SIŁA, jako główny mechanizm rozwoju Świata Homo (podobno) Sapiens, wielokrotnie w historii Świata skompromitowała się! Cywilizacje, które postawiły na ten mechanizm przegrały i pamięć o nich już dawno zaginęła w odmętach historii. Wielkie cywilizacje stepów mongolskich i Azji, po okresie szalonych ekspansji na zachód kontynentu, jak doiły kozy, tak je dalej doją, dla urozmaicenia rżną się same ze sobą, jedna wielka gromada analfabetów, prymitywnych osobników niewiele różniących się od małp, postawiły na małpią strategię bytu i wróciły do nich. Dostały Rozum w genach, ale nie skorzystały z tej szansy.

Jezus wskazał na postawę człowieka pełnego nienawiści, gniewu i frustracji, motywującego się w życiu tymi emocjami i widzącego innych ludzi z tego poziomu (zabić! i zaorać!, zabić! i zaorać!, itd.!!!), za źródło zła i jedyny problem doczesnego Świata. Temu przeciwstawiał się formułując oparcie człowieka na miłości i zasadach etycznych, jeśli człowiek postawi na nienawiść i gniew to TO SAMO dostanie od innych ludzi - tak TO MUSI zadziałać! Jeśli postawi na miłość, współczucie, jeśli dla innych będzie jak dobry Samarytanin, to TO SAMO dostanie od innych i w tym dla wszystkich będzie szansa na rozwój Rozumu, jako źródła organizacji i funkcjonowania społeczności. Cywilizacja łacińska poszła za tym nauczaniem i zbiera tego owoce, Świat w którym żyjemy, wysoko rozwinięta cywilizacja z prawami jednostki i z wysoko rozwiniętą techniką i nauką jest dziełem Jezusa z Nazaretu i Jego uczniów, z pokolenia na pokolenie przekazujących Jego naukę, w większości przypadków za cenę swojego życia.  

Pytanie jest takie, co miał zrobić Jezus? Mógł postawić na SIŁE, spalić ogniem piekielnym wszystkich wrogów! ... tylko, czym by się to różniło od zwierzęcej strategii na przetrwanie, tak ambitnie stosowanej przez wielu z HS?
Jezus wziął swój krzyż i poszedł z nim na Golgotę, dlaczego? Odpowiedz sobie @porlicksam.           
      

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezus ,jego isnienie nie wpływa na isote boskości .Nie jest istotną postacią .Jedynie dla chrzecian co są wpuszczani w błoto.

chrzecianie ,nie dość że uwiezieni przez jednego Boga to ostatnio przegrywający z Muzułmanizmem na codzien.Bóg muzułmanow daje im wiecej 🙂 

Bóg muzołmanów jest bogiem nowocześniejszym , powstał póżniej i jest bardziej dopasowany do pragnien wyznawców i dlatego zyskuje coraz wiecej wyznawców .

Jedno i drugie ,czyli Bóg chrześcian jak i bóg Muzułmanów to wielkie kłamstwo dla władzy.

Z drugiej strony jest diaboliczny komunizm 🙂 a gdzie prawda ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, romjo napisał:
14 godzin temu, porlick napisał:

Bo nie mesjasz, tylko założyciel sekty.

W tamtych czasach nikt z takim się cackał.

Rozwiń  

Widzisz człeku, pogański i prymitywny (tak muszę wnioskować, fakty mówią same za siebie, przepraszam, ale tak mi to wychodzi, skoro wypowiadasz się szczerze, to oczekujesz też szczerości?), SIŁA, jako główny mechanizm rozwoju Świata Homo (podobno) Sapiens, wielokrotnie w historii Świata skompromitowała się!

I z mojej wypowiedzi ci to wyszło? Jakże prymitywny trzeba mieć umysł, by z suchego faktu, który podałem wyciagac tak idiotyczny wniosek, że wychwalam, czy pochwalam siłę?

Podałem 2 fakty:

1- Jezus założył sektę. Dokładnie tak było, bo przekształcił obowiązującą wiarę, wprowadzając swoje reguły. To przecież fakt.

2- Czy stwierdzenie, że w ówczesnej epoce "nie cackano się" z odszczepieńcami religijnymi, jest tego pochwalą, czy tylko stwierdzeniem faktu?

Zastanów się dobrze nad swoimi bezpodstawnymi insynuacjami, bo drugi najazd na mnie będzie ukarany. Jeśli zaślepia cię chęć wyrzynania niewiernych, idź odmów zdrowaśkę- może przejdzie.

 

1 godzinę temu, romjo napisał:

dziełem Jezusa z Nazaretu i Jego uczniów, z pokolenia na pokolenie przekazujących Jego naukę, w większości przypadków za cenę swojego życia.  

Chyba raczej WYPACZAJĄCYCH, nie przekazujących, bo cały dzisiejszy KK jest tego przykladem- gdzie miłość i miłosierdzie? Zamiast tego były krucjaty, wyrzynanie "niewiernych", stosy, wojny o podłożu religijnym, itp. Gdzie wymagane przez Jezusa ubóstwo jego ludzi? KK tylko patrzy, gdzie i jak się nachapać. "Szeregowi" księża są czasem jeszcze ok, poza wieloma wyjątkami, ale ci wyżsi, to bez luksusów i przepychu żyć nie potrafią. A interesy, jakie kręcą? I to bez kontroli, bez podatków? Obecnie kościół jest największym właścicielem ziemskim w Polsce. Ziemię dostaje za symboliczną złotówkę, bo sprzedaje się za korzyści tej bandzie, co rządzi i niszczy nasz kraj. Gdzie tu są nauki Jezusa??? A ciągle nowe afery seksualne? To ma być życie w czystości? Popierasz tych "spadkobierców" Jezusa? Masz honor to robić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wychowywany na członka kościoła. To, co widzę, dogłębnie mnie przekonało, że to wszystko ściema, a służy jedynie ogłupianiu i drenowaniu portfeli zaślepieńców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, porlick napisał:

Byłem wychowywany na członka

 ....członek z ramienia wysunięty na czoło 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, slawek.xm napisał:

 ....członek z ramienia wysunięty na czoło 🙂

To stwierdzenie, to kwintesencja twojego IQ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inteligentnym tak

nieinteligentnym również

ważne by dotarło do każdego z nich

umiesz tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, porlick napisał:

popierasz tych "spadkobierców" Jezusa? 

Chyba nie myślisz, że Kk jest prawdziwym spadkobiercą Jezusa. To że sobie tak mówią to przecież nic nie znaczy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TomekL3 napisał:

Marduk( Jahwe) prawdopodobnie jest/był twórcą piramid w Egipcie.

Potem skopał Ci ogródek i wyniósł śmiecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, TomekL3 napisał:


Tak Top, naród wybrany obrał sobie za boga istotę obcej(?) rasy, humanoidalną, twórcę człowieka. Oto tajemnica wiary.

Odwrotnie, to Bóg ich sobie wybrał, nie oni jego. 

 

4 godziny temu, TomekL3 napisał:


Praktycznie wszystkie mity czy św. księgi mówią o tym samym. Ciekawostka, Marduk( Jahwe) prawdopodobnie jest/był twórcą piramid w Egipcie.

Marduk na pewno miał poważniejsze sprawy na głowie, niż budowa piramid.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, prawda. Marduk ich wybrał, o ile nawet nie stworzył( czarnogłowi).
Piramidy służą różnym celom, komunikacji, nawigacji, bank pamięci, generator energii…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale przede wszystkim grobowiec.

Jak szefo był megalomanem, uważającym się za Boga, to i nagrobek musiał być na miarę jego megalomanii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, romjo napisał:

doiły kozy, tak je dalej doją, dla urozmaicenia rżną się same ze sobą, jedna wielka gromada analfabetów, prymitywnych osobników niewiele różniących się od małp, postawiły na małpią strategię

Nie wiem, skąd się tu wziąłeś (po co - mniej więcej wiem), natomiast informuję pana namiętnego katolika, że naziolsko - rasistowskie teksty na tym Forum nie przechodzą. Lub przechodzą rzadko.

 

Twoje niebywałe chamstwo oczywiście zgłosiłem Moderacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Nie wiem, skąd się tu wziąłeś (po co - mniej więcej wiem), natomiast informuję pana namiętnego katolika, że naziolsko - rasistowskie teksty na tym Forum nie przechodzą. Lub przechodzą rzadko.
Twoje niebywałe chamstwo oczywiście zgłosiłem Moderacji.

Po pierwsze, nie jestem katolikiem i członkiem KR-K, nie chcę z tą instytucją mieć nic wspólnego, nawet w pomówieniach.

Co do meritum, fakt, ostro poszło, ale taka jest prawda, smutna prawda o kondycji ludzkiej w społecznościach na niskim poziomie rozwoju cywilizacyjnego. Mam prawo do wyrażania się tak, jak to zrobiłem, bo nie atakuję ludzi, ale sposób w jaki żyją. Żegnam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, romjo napisał:

Mam prawo do wyrażania się tak, jak to zrobiłem, bo nie atakuję ludzi, ale sposób w jaki żyją. Żegnam. 

Atakujesz ludzi.

Również bye.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, romjo napisał:

Po pierwsze, nie jestem katolikiem i członkiem KR-K, nie chcę z tą instytucją mieć nic wspólnego, nawet w pomówieniach.

Co do meritum, fakt, ostro poszło, ale taka jest prawda, smutna prawda o kondycji ludzkiej w społecznościach na niskim poziomie rozwoju cywilizacyjnego. Mam prawo do wyrażania się tak, jak to zrobiłem, bo nie atakuję ludzi, ale sposób w jaki żyją. Żegnam. 

Spokojnie, czekaj czekaj. Nie daj się zaszczuć, tutaj i tak wali jak z otwartej mogiły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, kghm napisał:

Chyba nie myślisz, że Kk jest prawdziwym spadkobiercą Jezusa. To, że sobie tak mówią, to przecież nic nie znaczy. 

KR-K jest spadkobiercą Jezusa. 
Wskaż 'prawdziwych spadkobierców Jezusa'. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez romjo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, romjo napisał:

KR-K jest spadkobiercą Jezusa. 
Wskaż 'prawdziwych spadkobierców Jezusa'. 

Skąd takie wnioski? Jeśli wypełniasz jego przykazania możesz Ty nim być. Jeśli uważasz że Kk tak postępuje to ok, nie mam ochoty cię uświadamiać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kghm napisał:

Jeśli wypełniasz jego przykazania możesz Ty nim być

Ciekawe, czy sprzedał cały majątek, porzucił ojca i matkę, a pieniądze rozdał ubogim?

Taki był warunek przystąpienia do rodziny Jezusa - jeśli wierzyć bajkom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Mandella Efect, na początek 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kghm napisał:

Jeśli wypełniasz jego przykazania możesz Ty nim być.

Zgadzam się, a nawet powiem więcej, nie ma dla człowieka innej drogi życia niż droga Ewangelii.

Dodam, że nie dlatego, że powiedział to 'BÓG' Jezus, jak zdecydował Konstantyn Wielki. Wielkość Ewangelii nie zależy od rangi jej Autora. Greccy Bogowie wygrali wszystkie bitwy, WŁĄCZNIE z tą ostatnią, kiedy zostali zniszczeni nieufnością Konstantyna Wielkiego do klasy dzierżawców 'religii greckiej w wydaniu rzymskim'.
Instytucja 'Boga' jest instytucją pogańską i obumarłym paradygmatem historii.
Żydzi zostali poganami zabijając Jezusa. Wszyscy, którzy uprawiają kult Jezusa, jako "Boga' są poganami, w tym KR-K.

IMHO. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, romjo napisał:

Żydzi zostali poganami zabijając Jezusa. Wszyscy, którzy uprawiają kult Jezusa, jako "Boga' są poganami, w tym KR-K.

IMHO. 

Masło maślane. Ci co uprawiają kult Jezusa to chrześcijanie i choćbyś chciał, już tego nie zmienisz.              

KK uprawia kult zwany "hiperdulia" który z nauką Jezusa nie ma nic wspólnego. Ale teoretycznie do chrześcijan się zaliczają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2021 o 18:38, romjo napisał:

Jeśli postawi na miłość, współczucie, jeśli dla innych będzie jak dobry Samarytanin, to TO SAMO dostanie od innych i w tym dla wszystkich będzie szansa na rozwój Rozumu, jako źródła organizacji i funkcjonowania społeczności.

Zgoda buduje, ale z powyższym bym polemizował. 😉

Być może dostanie, ale po śmierci (pomniki, uznanie i cała resztę, która już do niczego mu nie będzie potrzebna). Za życia za dobro które uczyniłeś drugiemu, najczęściej dostaje się po ryju.

W dniu 5.11.2021 o 20:12, porlick napisał:

Jezus założył sektę. Dokładnie tak było, bo przekształcił obowiązującą wiarę, wprowadzając swoje reguły. To przecież fakt.

Nie. W gruncie rzeczy niczego nie zmienił. Zginął za wyciąganie na światło dzienne obłudy członków Sanhedrynu.
Ci ludzie utrzymywali się z wiecznych dyskusji podobnie jak nasz Sejm odkąd pamiętam. Tracili na wiarygodności, czuli się zagrożeni i to zagrożenie wyeliminowali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2021 o 18:31, TomekL3 napisał:


Praktycznie wszystkie mity czy św. księgi mówią o tym samym. Ciekawostka, Marduk( Jahwe) prawdopodobnie jest/był twórcą piramid w Egipcie.

Marduk to Marduk bóg Babilonu 

Jahwe to Ktoś inny .

W dniu 5.11.2021 o 18:34, atmeg napisał:

To co moge tu napisać to Wiary w jednego boga np. u hrześcian  jak i u żydów jak i muzułmanów to dla mnie ściema wielka .Dla  mnie to jedno wielkie kłamstwo .Od zawsze wiadome jest że Bogowie istnieją w liczbie mnogiej.Od tego trzeba zacząć .

Jesli zostało to zredukowane do liczby jednej osoby to tylko z wzgledów wprowadzenia władzy jednych ludzi na resztą ludzi ,zwykła manipulacja faktami.dla władzy .

Ale i tak zwykli ludzie nie poddali sie i np. w chrzescijanstwie isnieje bóg nie uznawany ,a wyznawany ,Matka Boska .

Tylko że to nie ma poparcia w słowach Pana Jezusa  Maria była tylko matką Jezusa a on modlił się  do Boga .
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bartik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.11.2021 o 20:44, kghm napisał:

Masło maślane. Ci co uprawiają kult Jezusa to chrześcijanie i choćbyś chciał, już tego nie zmienisz.              

KK uprawia kult zwany "hiperdulia" który z nauką Jezusa nie ma nic wspólnego. Ale teoretycznie do chrześcijan się zaliczają. 

Teoretycznie nie, ponieważ odpadli od nauki Chrystusa. Natomiast podają się za chrześcijan i są przekonani że są chrześcijanami. Tego typu sytuacja jest trudna i ogólnie poganie i niewierzący mają łatwiej zrozumieć pewne rzeczy i obrać właściwy kierunek. Podobna sytuacja była z gorliwymi żydami za czasów Jezusa, nie byli oni kompatybilni z nauką Chrystusa i nie można było już tego ominąć. Wyrażają to słowa:

"Opowiedział im też przypowieść: Nikt nie przyszywa łaty z nowej szaty do starej, bo inaczej to, co jest nowe, drze stare, a do starego nie nadaje się łata z nowego.

I nikt nie wlewa młodego wina do starych bukłaków, bo inaczej młode wino rozsadzi bukłaki i samo wycieknie, a bukłaki się popsują.

Ale młode wino należy wlewać do nowych bukłaków i tak zachowuje się jedno i drugie.

Nikt też, kto napił się starego, nie chce od razu młodego. Mówi bowiem: Stare jest lepsze." Łk 5, 37-40

 

Wow, ale to mądre. Ludzie tacy właśnie są. Silnie ugruntowane przekonania religijne często nie są już podatne na żadne zmiany, nawet jeżeli są to przekonania nielogiczne. Natomiast bukłaki to takie skórzane worki. Skórzany worek to człowiek, fajna symbolika.

Wiemy też że młode wino jest cierpkie i ostre i nieprzyjemnie wchodzi (to symbol nowej nauki), natomiast stare jest przyjemniejsze i ułożone, takie bardziej człowiekowi pasuje (stara mowa i tradycje ludzkie)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.