Skocz do zawartości
IGNORED

Polityka | archiwum


Ojciec Dyrektor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

spacer.png

Ja bym powiedział, że to jego wnuczka...trzeba będzie zacząć wyrywać laski " Na Korwina"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sejm będzie ciekawy. Pokazał to już pierwszy dzień
...Wśród posłów znalazło się kilkudziesięciu debiutantów. Uwagę parlamentarzystów i mediów zwrócił Franciszek Sterczewski. Przyszły poseł PO, który zaskarbił sobie sympatię podróżując pociągiem na szkolenie dla debiutantów, tym razem wywołał kontrowersję natury... stylistycznej. Na uroczystość przyszedł w brudnych sportowych butach...
Brudne buty, które Franciszek Sterczewski założył na uroczyste odebranie zaświadczeń o wybraniu na posła, zdjęcie Konrada Berkowicza z Joanną Senyszyn oraz selfie robione przez Klaudię Jachirę na sali obrad. Sejm IX kadencji już zapowiada się ciekawie.
 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
695883614_Screenshot_2019-10-25SejmbdzieciekawyPokazatojupierwszydzie(1).thumb.png.06dbac729cdfbe080e2a305ac2f78a44.png
Narodowcy i Socjaliści = Narodowy Socjalizm
No tak - program Gulfstream+ kosztuje. I to niemało.
Do tego jeszcze państwo uparło się być moim: nauczycielem, lekarzem, ubezpieczycielem i Bóg wie jeszcze czym. Nie pyta mnie, czy tego sobie życzę. Bo normalnie świat funkcjonuje tak, że jak jestem chory to szukam lekarza, żeby mnie wyleczył. On mnie leczy, ja mu płacę za tę usługę - i luz! Wszyscy szczęśliwi. Ja - bo jestem zdrowy a doktor, że zarobił. Do tego przebieram w ofertach lekarzy, bo każdy ma inną cenę ale i inną sławę, doświadczenie, inne tytuły... Mogę taniej, mogę drożej - sam podejmuję decyzję. Czyli wydaję swoje pieniądze  sam na własne potrzeby - a więc w klasyfikacji MIltona Friedmana najsensowniej.
Niestety - nastał socjalizm i zaproponował mi taki deal: oddaj nam swoje pieniądze, my opłacimy lekarza i jak zachorujesz do pójdziesz do niego i on Ci już zrobi dobrze zupełnie za free. Żeby to zorganizować, państwo powołuje różnorodne i całkowicie zbędne struktury: Ministerstwo Zdrowia, NFZ, jakieś instytuty zdrowia publicznego... no, kupa tego jest. W rezultacie oprócz tego że muszę zapłacić lekarzowi, muszę utrzymać też armię zupełnie zbędnych urzędników. Oni mnie nie leczą, nie pomagają mi w żadnym stopniu. Sprawiają tylko, że ja muszę wydać więcej pieniędzy a lekarz zarobi mniej za swoją pracę, bo obydwaj musimy utrzymać jeszcze ich wszystkich. A ja potzrebowałem tylko lekarza - nikogo innego!  
To samo ze szkolnictwem. Nie będę tutaj się powtarzał, bo to wszystko wygląda dokładnie tak, jak wyżej. Kuratoria, Ministerstwo Oświaty i co tam jeszcze. A ja potrzebuję tylko oddać dziecko do szkoły. I z tą szkołą się rozliczyć.
Rezultat całej zabawy jest taki, że spada poziom edukacji, poziom usług zdrowotnych jest żartem a rak urzędniczy pasie się na ludzkich pieniądzach i tyje. 
Czym jest państwo? Państwo to w skrócie monopol na przemoc. Umawiam się z państwem, że ono mnie obroni przed złymi ludzi czyhającymi na mnie wewnątrz i na zewnątrz kraju. A więc powoła policję, armię, system sądowniczy. I weźmie ode mnie opłatę w formie podatku. Umawiam się, że państwo wybuduje mi drogę, chodnik - a więc muszę też zapłacić jakiś podatek na infrastrukturę. I tyle. Reszta moja. Z tej reszty muszę wyżyć, leczyć się, kształcić dzieci, także ponmyśleć o zabezpieczeniu materialnym na starość, gdy już nie będę miał siły zarabiać. Nikomu nic do tego. Tak powinno wyglądać państwo.
U nas to stoi na głowie. System przymusowych ubezpieczeń społecznych postawił wszystko na głowie. Zabił dzietność. Nie potrzebuję już dzieci, by się mną zajmowały na starość. Mam przecież emeryturę. Nie muszę dbać by były mądrymi i przyzwoitymi ludźmi, by na starość mieć w nich oparcie. No i poszło... Od czasów Bismarcka do dzisiaj. Upadła edukacja. Wymierają europejskie socjalistyczne społeczeństwa.
Kończy się nasza cywilizacja.
Ale ja nie o tym. Na wszystko państwo potrzebuje pieniędzy - ale jest mechanizm ekonomiczny zwany krzywą Laffera. Okazuje się, że podatków nie można podnosić w nieskończoność. Im wyższy fiskalizm - tym więcej ludzi wędruje do szarej strefy i tworzy mechanizmy kontrekonomiczne. Do nich zaliczają się również kryptowaluty, ale myślę, że najlepiej, aby kontrekonomia opierała się na złocie i srebrze. To jest lepsze, bo ma konkretną wartość,wymienia się na każde dobro i robi to wszędzie - nawet w jakiejś dziczy, łatwo daje się dzielić i bez problemu tezauryzuje.
Właściwie kolega napisał już to co mniej więcej chciałem . Ja ze swej strony zapytam gdzie działa takie państwo? To taka sama utopia jak komunizm. Przez lata dążono do tego systemu szczęścia ludzkości i dupa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.10.2019 o 06:31, Bezlitosna Niusia napisał:

bardzo prawdziwe

Jest afera, kumpel Banasia szefa NIK z piękną kartą opozycyjną, siedzi w areszcie za domniemane  kierowanie vatowską mafią, co jest dziwne, bo mafiozi nie są urzędnikami raczej.

Widać że konkurencja nie śpi.

 

Ciekawe który generał WSI z PRL tym kieruje pod nadzorem Mockby / Żydów / ?

 

32 minuty temu, pataus napisał:

sama utopia

PiS kłamie, a kto kłamie to i ...

Skończyły się wybory, wysypał się worek z aferami, mogę założyć się że codziennie będzie co najmniej jedna.

Ludzie będą wkrótce głosować na PO, gdyż ta organizacja miała mniej afer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xajas napisał:

Pelny luz, dopoki mozesz sobie na to pozwolic. Ale gdy ci sie nagle w  twoich samodzielnych przedsiebiorczych dzialaniach noga podwinie (czego nikomu nie zycze) i nie masz pienieniedzy na to by cos wsadzic do garnka ( a juz abstrachuje od tego jak zaplacic lekarza albo szkole dla dzieci), to nagle wybucha panika i ci wielcy "przedsiebiorcy", ktorzy propagowali liberalizacje i niezaleznosc od pastwa, sa nagle pierwszymi, ktorzy wyciagaja reke w strone panstwa i oczekuja pomocy (oczywiscie finansowanej przez "socjalistyczny" system podatkowy, ktory wczesniej tak negowali i krytykowali) ?

Ja osobiscie reaguje alergicznie na takie populistyczne i ograniczone argumentace jak powyzej.

Kazdy widzi tylko te Panamery posiadane przez tych, ktorym sie udalo, ale nikt nie widzi (i nie chce widziec), ilu jest takich, ktorym sie nie powiodlo

System opieki społecznej i społecznej solidarności jest wściekle atakowany ze względów ideologicznych, ale to przecież jedynie fragment całości.

Wystarczy sobie przypomnieć sytuację w czasie kryzysu Lehman Brothers gdy bankierzy bez żenady wyciągali rękę po kasę i wtedy interwencja Państwa jakoś ich nie brzydziła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, 747 napisał:

Wszystko wygląda na to że kierownictwo PiS zwariowało.

Rychło w czas żeś to zauważył...

 

Ale przecież twój wychwalany i ukochany Antoniiii jest normalny najzupełniej.

 

Normalny 'inaczej'.

 

Niech cię Maryjka i Jeżurek mają w opiece. I pod kontrolą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bezlitosna Niusia napisał:

żeś to zauważył

Sejm będzie taki że ucierpią cyrki i kabarety / brak atrakcji /.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idiota, który dojdzie do władzy nadal jest idiotą, tyle że potężnym, a zatem – bardziej niebezpiecznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pataus napisał:

Ja ze swej strony zapytam gdzie działa takie państwo?

PiS wyczuwam! A dlaczego? Bo dokładnie to samo mówił kiedyś publicznie Kaczyński! Przypominam wiek XVI/XVII - ustórj Polski nie miał wówczas żadnego odpowiednika na świecie. To inni uczyli się od nas.

A dziś mamy się przejmować, że czegoś nigdzie jeszcze nie ma? Jak nie ma - to zróbmy! Jak nigdzie nie ma napędu grawitacyjnego to mamy go nie budować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, JuG napisał:

Jesteś niekonsekwentny w swoim radykalizmie. Niby dlaczego nie mogą istnieć prywatne armię, firmy ochroniarskie, sądy, ...? Wrócimy wtedy do tzw. darwinizmu społecznemu. Nie masz kasy na ochroniarza - zdychaj. Masz raka a nie masz kasy - zdychaj. ... Nie tędy droga IMHO.

Dlaczego masz zdychać na raka, gdy nie masz kasy? Przecież mogłeś się ubezpieczyć. ?

Myśmy się chyba źle zrozumieli. Ja nie jestem przeciw ubezpieczeniom zdrowotnym  i emerytalnym, tylko przeciw PRZYMUSOWI tychże. Daj ludziom podjąć samodzielną decyzję.

Prywatne firmy ochroniarskie i prywatne armie istnieją nawet i dzisiaj - weźmy Blackwater. W dawnej Polsce zaś prywatne armie nie były niczym nadzwyczajnym - wielu wielmoży je miało na swoje usługi. A i dzisiaj na Ukrainie ta tradycja przetrwała w postaci tzw. "batalionów ochotniczych". Są to po prostu prywatne armie oligarchów, pozostające na ich żołdzie lub wynajmowane państwu do określonych zadań.

17 godzin temu, xajas napisał:

Ja osobiscie reaguje alergicznie na takie populistyczne i ograniczone argumentace jak powyzej.

Kazdy widzi tylko te Panamery posiadane przez tych, ktorym sie udalo, ale nikt nie widzi (i nie chce widziec), ilu jest takich, ktorym sie nie powiodlo

Oczywiście że biznesmen w swoim samochodzie-bezguściu zawsze będzie na widoku i na językach. I oczywiście że posiadacze nowej Panamery czy odpowiednika stanowią może 1% społeczeństwa. Może kilka %, gdyby doliczyć tych, którzy z różnych przyczyn krzykliwego samochodu nigdy nie kupią, bo nie chcą po prostu się wychylać. Pamiętam z PRL takiego bardzo bogatego klienta, co miał Poloneza ze swapem na jakiś V6, bo powtarzał, że "wszystko musi być w polskim kondonie". Z rodzinami jest to może 10%. Co i tak daje w Polsce jakieś 2 miliony ludzi, których stać na wszystko. To jest armia. Ale zwracamy na nich uwagę tylko dlatego, że pozostałe 90% populacji na nowe Porsche może co najwyżej się oblizać.

Co nas prowadzi do niezmiernie odkrywczego wniosku, że jedni ludzie są bogatsi od innych. ?

Jak zatem ma się wyleczyć z raka człowiek, który nie ma na leki onkologiczne, wyrafinowane operacje itp. ? Ano - bardzo prosto: niech się ubezpieczy, przewidując problemy zdrowotne w przyszłości. Niech go ubezpieczy jego firma (wiele przecież to dziś robi) i tak dalej... Ja nie mam nic przeciw ubezpieczeniom. Ale... DOBROWOLNYM!!!

Także Twoje argumenty są zupełnie chybione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenia (takze te DOBROWOLNE) mozesz tylko wtedy zaplacic, jesli masz na to kase. A jesli jej nie masz? (bo jestes plajte). Kto je wtedy placi?

 

Przy takich zdolnosciach patrzenia w przod i zrozumieniu podstawowych zaleznosci, raczej bym sie za biznes nie zabieral, pozostal w ramach PANSTWA i dalej grzecznie placil OBOWIAZKOWE podatki.

 

 

Znam wiele przypadkow z zycia codziennego, gdzie DOBROWOLNE prywatne ubezpiczenie zdrowotne kosztuje €1100 a ludzie dostaja tylko €1400 renty. Z czego maja zyc? Maja sie zglosic do Polski do PISu, ktory in obieca podwyzke?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



PiS wyczuwam! A dlaczego? Bo dokładnie to samo mówił kiedyś publicznie Kaczyński!


Twój idol.
Ubezpieczenia (takze te DOBROWOLNE) mozesz tylko wtedy zaplacic, jesli masz na to kase. A jesli jej nie masz? (bo jestes plajte). Kto je wtedy placi?
 
Przy takich zdolnosciach patrzenia w przod i zrozumieniu podstawowych zaleznosci, raczej bym sie za biznes nie zabieral, pozostal w ramach PANSTWA i dalej grzecznie placil OBOWIAZKOWE podatki.
 
 
Znam wiele przypadkow z zycia codziennego, gdzie DOBROWOLNE prywatne ubezpiczenie zdrowotne kosztuje €1100 a ludzie dostaja tylko €1400 renty. Z czego maja zyc? Maja sie zglosic do Polski do PISu, ktory in obieca podwyzke?
 
 
 
A gdzie tam, taki ilDottore ze swoimi poglądami, to w USA powinien mieszkać.

Ciekawie przy jakiej wysokości rachunku ze szpitala zacząłby płakać, że kapitalizm jest be
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xajas napisał:

 

Znam wiele przypadkow z zycia codziennego, gdzie DOBROWOLNE prywatne ubezpiczenie zdrowotne kosztuje €1100 a ludzie dostaja tylko €1400 renty. Z czego maja zyc? Maja sie zglosic do Polski do PISu, ktory in obieca podwyzke? emoji6.png

 

 

 

A z czego teraz płacisz składkę zdrowotną? Bo leczenie nawet w kraju socjalistycznym nie jest za darmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, il Dottore napisał:

Przypominam wiek XVI/XVII - ustórj Polski nie miał wówczas żadnego odpowiednika na świecie. To inni uczyli się od nas.

Ale super, , Średniowiecze to przecież fajne czasy były. 

Z tym, że nie było smartfonów. Na dodatek zamiast samochodów można było sobie pojeździć na krowie ?

Nie było antybiotyków, papieru toaletowego, nie wspominając o hi-endzie. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A z czego teraz płacisz składkę zdrowotną? Bo leczenie nawet w kraju socjalistycznym nie jest za darmo.

Z moich niezlych zarobkow. Ale gdybym nagle z jakiegokolwiek powodu nie byl w stanie mojej PRZYMUSOWEJ skladki zaplacic, przejmuje ja ten przez ciebie krytykowany system.

Powoli odnosze wrazenie, ze ty rzeczywiscie nie zyjesz w „panstwie“ tylko na ksiezycu

Z moich niezlych zarobkow. Ale gdybym nagle z jakiegokolwiek powodu nie byl w stanie mojej PRZYMUSOWEJ skladki zaplacic, przejmuje ja ten przez ciebie krytykowany system, a ten system to wspolnota spoleczenstwa, ktora zgodnie placi te krytykowane PRZYMUSOWE podatki.

Powoli odnosze wrazenie, ze ty rzeczywiscie nie zyjesz w „panstwie“ tylko na ksiezycu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, jar1 napisał:

Ale super, , Średniowiecze to przecież fajne czasy były. 

Z tym, że nie było smartfonów. Na dodatek zamiast samochodów można było sobie pojeździć na krowie ?

Nie było antybiotyków, papieru toaletowego, nie wspominając o hi-endzie. 

 

Nie było ildottorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, xajas napisał:

Z moich niezlych zarobkow.

OK - i co za to dostajesz? Za PRAWDZIWE PIENIĄDZE dostajesz fałszywą usługę czyli numerek na 2025r. ?

Kurła, to robisz zajebisty interes, naprawdę!

Gratuluję! Byznesmen z Ciebie pełnom gembom! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W Niemczech zachodnich są dziury w autostradach.  

 

 

Malo tego, „bez Polski daleko nie pociagna“

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, xajas napisał:

 

Malo tego, „bez Polski daleko nie pociagna“ emoji6.png

 

 

Tak więc panowie szlachta goniliście złodziei VAT, sami kradnąc VAT? Czy Unia Europejska już wie, jakich ma gierojów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, toptwenty napisał:

goniliście złodziei VAT, sami kradnąc VAT

Tylko młodzi mogą wyleczyć tą sytuację.

 

Tylko Konfederacja.

 

Czołem Wielkiej Polsce.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 747 napisał:

Jesteśmy w pełzającej bessie w trendzie bocznym, to jest poważna sytuacja, więc oszczędź sobie ..

Tylko uruchomienie produkcji promów, samochodów elektryczny i wiatraków na węgiel może pchnąć nas ko dobrobytowi. Ale coś się Mateuszkowi zacięło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jaro_747 napisał:

się Mateuszkowi zacięło

W tej kadencji nie będzie żadnych reform, są wybory prezydenckie, w Sejmie cyrk, Polska się stoczy, PO się rozpadnie, prezes odejdzie PiS się rozpadnie, to koniec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.