Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Dzięki. Szkoda że chyba nie do posłuchania w Warszawie, ale chętnie bym poznał te Audię. Z kolei myślałem o spróbowaniu Electrocompanieta ECI-5. Słuchał może ktoś tego połączenia?

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chętnie bym poznał te Audię. Z kolei myślałem o spróbowaniu Electrocompanieta ECI-5. Słuchał może ktoś tego połączenia?

Miałem w tym tygodniu okazję posłuchać AP Tempo 6 najpierw z Audią Flight Two / dobra przestrzeń, świetne wokale, dużo oddechu w dźwięku, zwłaszcza w muzyce jazzowej, gitary wybrzmiewały doskonale, ostrego rocka nie słucham więc nawet nie szukałem takich nagrań do analizy, krótko mówiąc - dużo przyjemności ze słuchania /, potem poprosiłem o podłączenie do Tempo 6 Pathosa Classic One mk3 , dla mnie to było jeszcze ciekawsze zestawienie , pojawiło się więcej masy w dźwięku, Pathos ma chyba większą dynamikę i bardziej zdecydowany dół. Stereofonia bez zarzutu. Co prawda wzmacniacz był podłączony z AP Tempo 6 kablami Harmonixa , które pewnie kosztowały prawie tyle co Pathos, ale to pozwoliło wykorzystać zalety zestawu. Docelowo taka konfiguracja mocno mnie zainteresowała.

Po powrocie do domu włączyłem mój zestaw / Tempo 3 zasilane Abrahamsenem 2.0 UP / i doceniłem to zestawienie, nie po raz pierwszy. Za dużo mniejszy budżet gra to bardzo przyzwoicie. Niedawno zmieniłem kable głośnikowe z Zu Audio Libtec na Zu Audio Event i muszę powiedzieć, że te kable dołożyły swoje do tego systemu. Kable nie są bardzo drogie, ale warte zainteresowania do takich zestawień.

Nie wiem ile różni się ten Abrahamsen V 2.0 UP od Electrocompanieta ECI-5 , ale jeżeli różnice nie są wielkie, to AP z EC nieźle by się poukładał.

Sam chętnie bym porównał Abrahamsena z ECI-5 , ale nie ma takiej możliwości, chyba że u kogoś indywidualnie.

Jak ktoś miała takie możliwości porównania tych dwóch norwegów, chętnie poznam.

 

Jeszcze jedno pytanie związane z Audo Physic Tempo - bardzo mi się spodobały tempo 6, dźwiękowo ale także wizualnie. Mam póki co Tempo 3 i być może dokładając trochę wymieniłbym je na Tempo 6. Czy te wersje znacząco się różnią pod kątem grania ?

W mojej opinii Tempo 6 mają bardzie zdecydowany bas oraz nieco cieplejszą średnicę, ale porównania w tym samym miejscu , z tym samym zestawem elektroniki i w tych samych warunkach odsłuchu nie miałem okazji zrobić. Mam pewność, że inaczej zagrało w salonie , a w domu pewnie byłoby inaczej.

Skrobie ktoś swoją opinię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że staram się być ostrożny w wyborach i Audii odrobinę się obawiam, bo jej obecność u nas jest świeża i dystrybutor chyba też, a to oznacza, że nie wiadomo, jak długo będzie obecna w Polsce, ja z kolei nie zmieniam klocków jak rękawiczki.

Jeszcze takie pytanie. Czy charakter tonalny Waszym zdaniem miedzy Tempo a Sitarą - nie licząc basu - jest zbliżony? Tzn. czy potencjalnie coś, co pasuje do Tempo będzie pasować do Sitary? Pytam, bo jednak zdecydowanie więcej jest opinii co do łączenia czegoś z Tempo. :) Zaznaczam, że nie chodzi mi o ogólną jakość, ilość szczegółów, scenę i takie rzeczy.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie. Czy charakter tonalny Waszym zdaniem miedzy Tempo a Sitarą - nie licząc basu - jest zbliżony? Tzn. czy potencjalnie coś, co pasuje do Tempo będzie pasować do Sitary? Pytam, bo jednak zdecydowanie więcej jest opinii co do łączenia czegoś z Tempo. :) Zaznaczam, że nie chodzi mi o ogólną jakość, ilość szczegółów, scenę i takie rzeczy.

Miałem u siebie AP Tempo 6 i Sitara i wg mnie roznica polega na wiekszej ilosci basu.

Sitary sa do mniejszych pomieszczeń a Tempo do wiekszych.

Elektronika pasujaca do Tempo bedzie pasowala do Sitar - choć w druga stronę może to już nie do końca się sprawdzić ze względu np. na kontrole basu, ktora w przypadku Tempo będzie miała większe znaczenie niz przy Sitarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Sitara ma podobny układ głośników do modelu Tempo 3, z tym że większą obudowę.

Moje Tempo 3 grały w pokoju o kubaturze blisko 16m2 i jak to zauważył mój kolega grają bardzo przestrzennie i kiedy trzeba to z basem schodzą. Przypuszczam, że rozwiązania proponowane w Tempo z dodatkowymi głośnikami na bokach ścian zwiększa jego masę i dopiero z głośnikiem o średnicy blisko 30cm i większym słychać o co z tym basem biega.

Ja wybrałem teraz tę inną drogę i poszedłem w starą studyjną konstrukcje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że staram się być ostrożny w wyborach i Audii odrobinę się obawiam, bo jej obecność u nas jest świeża i dystrybutor chyba też, a to oznacza, że nie wiadomo, jak długo będzie obecna w Polsce, ja z kolei nie zmieniam klocków jak rękawiczki.

Jeszcze takie pytanie. Czy charakter tonalny Waszym zdaniem miedzy Tempo a Sitarą - nie licząc basu - jest zbliżony? Tzn. czy potencjalnie coś, co pasuje do Tempo będzie pasować do Sitary? Pytam, bo jednak zdecydowanie więcej jest opinii co do łączenia czegoś z Tempo. :) Zaznaczam, że nie chodzi mi o ogólną jakość, ilość szczegółów, scenę i takie rzeczy.

Dystrybutor jest nowy to fakt. Ale Audia jako firma i sprzęt nie. Wcześniej dystrybutorem był Audiosystem. Posiadam wzmaka od dłuższego czasu - jako pierwszy właściciel i zero problemów - nie licząc bezpiecznika. W razie "w" bezproblemowy serwis u producenta. Nawet jak chwilowo nie będzie dystrybutora. Ale biorąc pod uwagę jakość - raczej tylko na wszelki wypadek.

 

Sitary sa do mniejszych pomieszczeń a Tempo do wiekszych.

Taka jest ogólna opinia. Ale podchodził bym do niej z rezerwą. U mnie Tempo grają na 15-16 metrach i jest suuper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Można by zaryzykować stwiedzenie że Scorpio to takie większe Tempo..

"Większa potęga brzmienia", jeśli komuś Tempo w 40m2 nie wyrabia to Scorpio powinno zadowolić ..

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witajcie, dopiero zamierzam kupić kolumny AP ale już chciałbym zapisać się do klubu i poprosić o Waszą pomoc przy doborze modelu. Do kolumn będzie podpięty ciepły roksan caspian M1NG (85W przy 8ohm). Pokój to salon otwarty na jadalnię, kuchnię i przedpokój, natomiast ustawienie kolumn pozwala ograniczyć przestrzeń odsłuchową do około 26 - 28 m2.

8018c3a90642acbc.jpg

Zależy mi na mocnym nisko schodzącym basie i subtelnej górze

 

Jakie modele będą najlepsze, mogę w podobnej cenie kupić nowe scorpio II lub używane virgo V. Patrząc na parametry, scorpio II mimo większej liczby przetworników ma lepszą skuteczność 91 dB i 4 ohm a virgo V 89dB przy 8ohm.

Które z nich będą lepsze? A może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą przestrzenią odsłuchową jak na zdjęciu to chyba cos nie tak. Mi to się wydaje na jakieś 17m2 a nie 28

. Chodzi o pole które zamykają kolumny i narożnik ścian.

 

Nie wiem jak to policzyłeś ze zdjęcia ale faktycznie po kolumnach jest 3,6 x 4,8 = 17,2 m2:) z tym, że po drugiej stronie (za kolumnami) jest drugie tyle miejsca i część basu może być tam pochłaniana. Czy to nie ma już znaczenia?

Czy wobec tego lepiej szukać tempo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jakoś na oko wziąłem. Wziąłem sobie punkt odniesienia czyli ta kanapę z Ikei ;) Ja miałem tak samo ustawione podstawkowe Proac Studio 100, tylko że moja przestrzeń zamykała się w około 10 m2. powiem że takie ustawienie dodawało mi trochę basu i przestrzeń tez była super. Ustawione było to w pokoju 22m2. Tak na czuja jak widzę Twój pokój raczej kierowałbym się wstronę tempo 6. No chyba że tak jak ja nie przykładasz większej wagi do kruszącego mur basu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ustawienie diagonalne kolumn nie jest znowu tak rzadko spotykane.

U mnie zasadnicza różnica polega na tym, że kolumny stoją bliżej ścian narożnych za kolumnami, a samo miejsce odsłuchowe ma odsunięte bardziej do środka.

Od ścianki przedniej do ściany miałem zazwyczaj około 80-90 cm.

W ten sposób budowanie przestrzeni i głębi mam bardzo dobre. Nie wiem jak będzie z basem w wyższych modelach AP ale w Tempo 3i na których dotychczas grałem nie było problemu z zejściem ale z energią najniższych częstotliwości. Nie znaczy to że grały szczupło ale nie epatowały niższą średnicą udając potęgę brzmienia.

To były moje wymarzone kolumny i podobało mi się ich brzmienie, oraz to że potrafiły zejść nisko wtedy kiedy tego wymagało nagranie.

Moje obecne wiekowe Elektro Voice z 12" woferem pokazał mi jak potrafią zabrzmieć kotły orkiestry symfonicznej. Oczywiście spokojnie schodzą co najmniej 10Hz niżej ale mają niesamowitą energię w tym zakresie. Tempo tego tak nie potrafią ale są bardziej przestrzenne i uważam, że równo uszyte.

Średnica nie jest taka jak w moich obecnych kolumnach ale te obecne są pod pewnymi względami zjawiskowe.

Odbiegłem trochę od tematu. Weź pod uwagę to że modele AP które wymieniasz są znacznie głębsze i czy nie stworzą ci kolizji np z drzwiami balkonowymi.

 

A co to za kolumny na których słuchasz obecnie?

Z jakimi kolumnami AP miałeś już styczność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kolizję z drzwiami się nie boję bo kolumny wystawiam na odsłuchy a później chowam bliżej ścian. Obecnie słucham na starych ELAC EL121 to moje pierwsze kolumny, które dobrze służą mi już od 15 lat ale wiadomo, że można dużo lepiej.

 

Jaką obecnie cenę za nowe Tempo VI można uznać za dobrą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kolizję z drzwiami się nie boję bo kolumny wystawiam na odsłuchy a później chowam bliżej ścian. Obecnie słucham na starych ELAC EL121 to moje pierwsze kolumny, które dobrze służą mi już od 15 lat ale wiadomo, że można dużo lepiej.

 

Jaką obecnie cenę za nowe Tempo VI można uznać za dobrą?

 

nowych już nie ma w sprzedaży - nie są obecnie produkowane przez producenta, jedynie można znaleźć ostatnie sztuki chyba w dwóch sklepach w Polsce i to raczej demo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowych już nie ma w sprzedaży - nie są obecnie produkowane przez producenta, jedynie można znaleźć ostatnie sztuki chyba w dwóch sklepach w Polsce i to raczej demo

A przy okazji wyszły nowe, które teraz nazywają się Audio Physic Tempo Plus. Zastępują niby modele 25 i 25 Plus. Za dużo tych plusów jak dla mnie, mogli po prostu nazwać to Tempo 7 i już. Poza tym jak to u AP "lekko" podrożały i teraz kosztują prawie 21 tysięcy za parę :) Są inaczej zbudowane niż dotychczasowe "szóstki" i "dwudziestki piątki" więc może można skok ceny jakoś uzasadnić. Czy aż blisko dwukrotnie? Ciężko powiedzieć. Co ciekawe kolumny są już wystawione w polskich sklepach, choć słowa o nich nie ma na stronach producenta.

 

http://www.q21.pl/audio-physic-tempo-plus.html

 

Przy okazji, nowy model ma nowy głośniki wysokotonowy, ciekawe co tym razem wymyślił Manfred i czy góra nadal jest wycofana jak to miało miejsce w modelach serii 25. Jeśli tak, to nie chce ich nawet za 10 kzł.

 

Z innych nowości wyszedł jeszcze model AP Codex za skromne 45 tysięcy od pary:

 

http://www.q21.pl/audio-physic-codex.html

Czekamy więc na laurki zwane recenzjami w znanych gazetkach branżowych, choć jak zwykle najlepiej zetknąć się z nimi osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji wyszły nowe, które teraz nazywają się Audio Physic Tempo Plus. Zastępują niby modele 25 i 25 Plus. Za dużo tych plusów jak dla mnie, mogli po prostu nazwać to Tempo 7 i już. Poza tym jak to u AP "lekko" podrożały i teraz kosztują prawie 21 tysięcy za parę :) Są inaczej zbudowane niż dotychczasowe "szóstki" i "dwudziestki piątki" więc może można skok ceny jakoś uzasadnić. Czy aż blisko dwukrotnie? Ciężko powiedzieć. Co ciekawe kolumny są już wystawione w polskich sklepach, choć słowa o nich nie ma na stronach producenta.

 

http://www.q21.pl/audio-physic-tempo-plus.html

 

Przy okazji, nowy model ma nowy głośniki wysokotonowy, ciekawe co tym razem wymyślił Manfred i czy góra nadal jest wycofana jak to miało miejsce w modelach serii 25. Jeśli tak, to nie chce ich nawet za 10 kzł.

 

Z innych nowości wyszedł jeszcze model AP Codex za skromne 45 tysięcy od pary:

 

http://www.q21.pl/audio-physic-codex.html

Czekamy więc na laurki zwane recenzjami w znanych gazetkach branżowych, choć jak zwykle najlepiej zetknąć się z nimi osobiście.

Audio Physic Tempo Plus - to chyba jakaś pomyłka. To co jest pokazane na stronie q21 to raczej Avantera

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kolizję z drzwiami się nie boję bo kolumny wystawiam na odsłuchy a później chowam bliżej ścian. Obecnie słucham na starych ELAC EL121 to moje pierwsze kolumny, które dobrze służą mi już od 15 lat ale wiadomo, że można dużo lepiej.

 

Jaką obecnie cenę za nowe Tempo VI można uznać za dobrą?

 

http://allegro.pl/audio-physic-tempo-vi-wersja-ebony-rewex-plock-i6439983237.html

 

Jak się potargujesz będzie pewnie taniej

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji wyszły nowe, które teraz nazywają się Audio Physic Tempo Plus. Zastępują niby modele 25 i 25 Plus. Za dużo tych plusów jak dla mnie, mogli po prostu nazwać to Tempo 7 i już. Poza tym jak to u AP "lekko" podrożały i teraz kosztują prawie 21 tysięcy za parę :) Są inaczej zbudowane niż dotychczasowe "szóstki" i "dwudziestki piątki" więc może można skok ceny jakoś uzasadnić. Czy aż blisko dwukrotnie? Ciężko powiedzieć. Co ciekawe kolumny są już wystawione w polskich sklepach, choć słowa o nich nie ma na stronach producenta.

 

http://www.q21.pl/audio-physic-tempo-plus.html

 

Przy okazji, nowy model ma nowy głośniki wysokotonowy, ciekawe co tym razem wymyślił Manfred i czy góra nadal jest wycofana jak to miało miejsce w modelach serii 25. Jeśli tak, to nie chce ich nawet za 10 kzł.

 

Z innych nowości wyszedł jeszcze model AP Codex za skromne 45 tysięcy od pary:

 

http://www.q21.pl/audio-physic-codex.html

Czekamy więc na laurki zwane recenzjami w znanych gazetkach branżowych, choć jak zwykle najlepiej zetknąć się z nimi osobiście.

Edytowane przez darius4you
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kazdy potrafi sobie na allegro wyszukac, w dodatku pytal o takie w rozsadnej cenie a te w rozsadnej na pewno nie sa.

Kup nowe taniej to wtedy to co piszesz będzie coś warte.

Wyszukać pewnie każdy potrafi, ale on chyba nie szukał bo by nie pytał, albo nie mają w stałej ofercie i kiedy szukał to ich nie było.

Edytowane przez Jacchusia

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.