Skocz do zawartości
IGNORED

Propozycje i uwagi dotyczące Forum


EDDY

Rekomendowane odpowiedzi

Jak znieśliście punkty popularności, szklanki... itd, to znieście też bany nałożone przez userów. Cały czas mam bana u pierwszego sekretarza forum i to we wszystkich jego wątkach, co świadczy tylko i wyłącznie o jego uprzedzeniach, oraz, co dzisiaj odkryłem, w wątku najprzezabawniejszym, czyli u jarka&ani. Mam wrażenie, że niektórzy userzy, a może i moderatorzy (tego nie wiem, bo nikt mnie o banach nie poinformował), to naprawdę chłopcy w krótkich sukienkach i sandałkach lub innych lakierkach... Tak to mi się niestety kojarzy. Oczywiście, jak jest to jakiś wyczynowy problem mentalny, to niech zostanie jak jest i zapomnijcie o sprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

To nie chodzi o system reputacji, a o wątpliwość co do metod jej budowy. Anonimowy system kolejek, niestety sprzyja nadużyciom. Były już prowadzone dyskusje na ten temat. Jest sporo za i przeciw.

 

Była też propozycja, aby system reputacji był oparty o lajkowanie z poziomu serwisów społecznościowych. Co przyniosłoby kilka korzyści, dla forum mniejsze obciążenie bazy, a dla użytkowników brak anonimowości przy "kolejkowaniu", a co by dawało bardziej klarowną sytuację.

Była też propozycja ankiety i być może faktycznie się ją wrzuci i ogół użytkowników się wypowie co myśli o systemie "kolejek".

No chyba, że przesłanki techniczne (obciążenie bazy) będą istotniejsze i system zostanie wyłączony "na dzień dobry" w celu przyśpieszenia forum.

 

Ja osobiście, co podkreślam, że to moja prywatna opinia, a nie stanowisko moderacji/administracji, jestem przeciwny tego typu anonimowemu systemowi, jako dającemu więcej pola do nadużyć, niż korzyści. Dodatkowo uważam, że forum nie musi wyręczać serwisów społecznościowych w ich roli.

 

Jak znieśliście punkty popularności, szklanki... itd, to znieście też bany nałożone przez userów. Cały czas mam bana u pierwszego sekretarza forum i to we wszystkich jego wątkach, co świadczy tylko i wyłącznie o jego uprzedzeniach, oraz, co dzisiaj odkryłem, w wątku najprzezabawniejszym, czyli u jarka&ani. Mam wrażenie, że niektórzy userzy, a może i moderatorzy (tego nie wiem, bo nikt mnie o banach nie poinformował), to naprawdę chłopcy w krótkich sukienkach i sandałkach lub innych lakierkach... Tak to mi się niestety kojarzy. Oczywiście, jak jest to jakiś wyczynowy problem mentalny, to niech zostanie jak jest i zapomnijcie o sprawie.

 

 

Kwestia banów miejscowych, jak już wspomnieliśmy wcześniej, będzie ewentualnie kompleksowo rozwiązana w momencie usunięcia tego systemu w całości, jako mocno kontrowersyjnego. Oczywiście jeśli będzie po temu ogólna zgoda i zostanie on w ogóle wyłączony na dobre. Wtedy wszystkie bany zostaną zdjęte.

 

A póki co, jeśli ktoś ma "zaszłego" bana, od autora wątku, który dodatkowo sam dość dawno się nie loguje, to można wrzucić zgłoszenie na panel, z prośbą o zdjęcie bana. Ostatnio kilka takich sytuacji miało miejsce i wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie.

 

Jeśli autor wątku, który zbanował użytkownika się nie loguje na forum od dawna, to siłą rzeczy można w tej kwestii zwrócić się do moderacji standardową drogą. To jest wystarczająca przesłanka, aby pozytywnie się do tego przychylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popularność kuła w oczy niemiłosiernie. W systemach totalitarnych popularność jest tępiona różnymi sposobami.

 

Tylko widzisz Lechu, tutaj ta popularność strasznie tania była i nieetyczna.

 

pozdrawiam, Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

EDIT

 

Jest już oficjalne info ze strony Administracji. Otrzymałem zgodę aby je przedstawić.

 

System kolejek został wyłączony przy okazji prowadzonych prac nad analizą ruchu i tego co generuje istotne obciążenie bazy forum.

Prace zostały podjęte w związku ze zgłoszeniem problemów z opóźnieniami w odpowiedziach z bazy.

 

Jeśli w toku prowadzonych prac, okaże się, że stanowi to istotny czynnik w generowaniu ruchu, to system nie zostanie przywrócony w obecnej postaci.

Jednocześnie rozpoczną się prace nad alternatywnym system "lajkowania" być może opartym o serwisy społecznościowe. Tak jak to ma miejsce na innych tego typu forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia banów miejscowych, jak już wspomnieliśmy wcześniej, będzie ewentualnie kompleksowo rozwiązana w momencie usunięcia tego systemu w całości, jako mocno kontrowersyjnego. Oczywiście jeśli będzie po temu ogólna zgoda i zostanie on w ogóle wyłączony na dobre. Wtedy wszystkie bany zostaną zdjęte.

 

A póki co, jeśli ktoś ma "zaszłego" bana, od autora wątku, który dodatkowo sam dość dawno się nie loguje, to można wrzucić zgłoszenie na panel, z prośbą o zdjęcie bana. Ostatnio kilka takich sytuacji miało miejsce i wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie.

 

Jeśli autor wątku, który zbanował użytkownika się nie loguje na forum od dawna, to siłą rzeczy można w tej kwestii zwrócić się do moderacji standardową drogą. To jest wystarczająca przesłanka, aby pozytywnie się do tego przychylić.

 

Przecież wymieniłem userów, a oni przecież logują się codziennie, bo zarówno dziedekwłodek jak i jarek&ania są na forum codziennie i praktycznie non-stop. W ramach miłości narodów i wymiany międzynarodowej też chciałbym ich zbanować za nic i mieć z tego przyjemność, a tu pac pac pac, i nie mogę tego zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Przecież wymieniłem userów, a oni przecież logują się codziennie, bo zarówno dziedekwłodek jak i jarek&ania są na forum codziennie i praktycznie non-stop. W ramach miłości narodów i wymiany międzynarodowej też chciałbym ich zbanować za nic i mieć z tego przyjemność, a tu pac pac pac, i nie mogę tego zrobić.

 

 

Sorry, trudno ogarnąć o których wątkach mowa. Dlatego najlepszą formą jest zgłoszenie na panel, bo jednocześnie od razu wiadomo, którego wątku dotyczy.

 

A wracając do tematu. Jeśli tak jest w istocie, że autor aktywnie działa na forum, to dość kontrowersyjnym jest wchodzenie w Jego kompetencje. Skoro ma taką możliwość regulaminową i z niej korzysta, to trudno aby moderacja się do tego mieszała. Jedyne wyjątki, to takie gdy ewidentnie widać nadużycie, gdzie autor masowo banuje użytkowników, aby zamienić wątek w formę bloga i monolog. A druga opcja, która kontrowersje usunie, to taka gdy opcja banowania miejscowego zostanie wyłączona, czy to z zakresu dostępnego dla użytkowników, czy też ogólnie na forum.

 

Przykład wyżej, to jeden z powodów, dla których osobiście jestem przeciwnikiem banów miejscowych na wątek. Moim zdaniem, są bardzo kontrowersyjne i niemoralne, bo nie niosą wartości wychowawczej, a przywołują na myśl mroczne czasy cenzury. Ale to moje zdanie, póki co zasady są jakie są i nie zamierzam stawać im w poprzek. Ale dyskusja nad zmianami tego stanu rzeczy, jest jak najbardziej na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest i rozumiem chwilę emocji oraz zdenerwowania, ale żeby z tego powodu banować na stałe? Jest to według mnie przykład niedojrzałości i jak już wcześniej pisałem, obrazu chłopczyka w krótkiej sukieneczce i sandałkach, który obraża się na kawałek tekstu dożywotnio i trzyma w pamięci jekieś nieistotne głupstwa (czytaj: forumowe teksty), które sam niejednokrotnie popełnia, choć ich w ogóle nie widzi i nie rozpoznaje. Generalnie mam to w dupie, ale chodzi mi o zasady, które jak widać, nie mają miejsca u niektórych debeściaków forumowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie proszę o nie przywracanie kolejek, bo było to głupie i szkodliwe.

To jak obecnie będę wiedział czy podoba ci się dana panna, którą wkleję w wątku "Ulubiony typ i nie typ kobiecej urody"?;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już na pewno nie powinno być polem do złośliwości.

 

Jeżeli uznałeś to za złośliwość to przepraszam. Zamierzony był tylko sarkazm i chyba bardzo lekki jak na to forum. Żeby wszyscy byli tacy jak ja to moderacja nie miałaby nic do roboty (ale jestem zarozumiały).

Z rubryki "O mnie" zniknęła zakładka "reputacja". Opierała się o te punkty. Gdzie mogą odzyskać moje stare wpisy, które czasem przywołuję żeby nie tworzyć nowych ? W ogóle zniknęły wszystkie wpisy z przed daty 03.11.2013.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Jeżeli uznałeś to za złośliwość to przepraszam. Zamierzony był tylko sarkazm i chyba bardzo lekki jak na to forum. Żeby wszyscy byli tacy jak ja to moderacja nie miałaby nic do roboty (ale jestem zarozumiały).

 

No, jeśli porównanie forum do systemu totalitarnego, to nie jest złośliwość. To boję się pomyśleć, jak bardzo paskudny musiałby być wpis, abyś go już jednak za złośliwość uznał :-).

 

Szczególnie, że retoryka "totalitarna" jest bardzo niemile widziana w netykiecie i tradycji dyskusji usenetowych, a z których przecież wywodzą tego typu fora jak Audiostereo. I odniesienia do totalitaryzmu, nazismu itp. nie powinny być przedmiotem nawet czegoś, co uznaje się za "sarkazm". Więc wybacz, że nie przyjmę Twojego wyjaśnienia za dobrą monetę. Z mojego punktu widzenia, to była zwykła złośliwość pod adresem administracji.

 

Ale dajmy temu spokój faktycznie. Nie ma się co nad tym rozwodzić. I porozmawiajmy o aspektach technicznych.

 

Z rubryki "O mnie" zniknęła zakładka "reputacja". Opierała się o te punkty. Gdzie mogą odzyskać moje stare wpisy, które czasem przywołuję żeby nie tworzyć nowych ? W ogóle zniknęły wszystkie wpisy z przed daty 03.11.2013.

 

Z tego co mi wiadomo, testowana jest funkcjonalność archiwizacji postów dostępnej na tego typu forach, opartych o IP Board. Archiwizacji do trybu "read only" ale oczywiście możliwego do zapoznania się z treścią, będą podlegać naprawdę stare wątki, w których od bardzo dawna nikt nie zabierał głosu. Takie typowe "martwe", czy też nieaktualne. Nikt nie zamierza "wycinać" świeżych rzeczy, ani ich ukrywać.

 

Ale testy trzeba przeprowadzić, aby mieć rozeznanie, jaki jest wpływ zakresu określonych mechanizmów, na obciążenie silnika forum. Stąd możliwe czasowe trudności. Ale ich charakter jest krótkotrwały i tymczasowy.

Cierpliwości więc.....

 

Dokładnie tak jest i rozumiem chwilę emocji oraz zdenerwowania, ale żeby z tego powodu banować na stałe? Jest to według mnie przykład niedojrzałości i jak już wcześniej pisałem, obrazu chłopczyka w krótkiej sukieneczce i sandałkach, który obraża się na kawałek tekstu dożywotnio i trzyma w pamięci jekieś nieistotne głupstwa (czytaj: forumowe teksty), które sam niejednokrotnie popełnia, choć ich w ogóle nie widzi i nie rozpoznaje. Generalnie mam to w dupie, ale chodzi mi o zasady, które jak widać, nie mają miejsca u niektórych debeściaków forumowych.

 

 

Tak jak wspomniałem, osobiście jestem przeciwny tego typu uprawnieniom dla autorów wątków, bo z natury rzeczy są sami mocno emocjonalnie zaangażowani i trudniej zachować im obiektywizm. A i pokusa czasem jest zbyt duża, żeby dyskusję merytoryczną uciąć prostym banem. Ale póki co, autorzy wątków mają taką możliwość. I moderacja zasadniczo nie powinna się do tego mieszać, jeśli nie dochodzi do nadużyć naprawdę rażących.

I jeśli ktoś dostał bana od autora wątku, to powinien do niego się zwrócić o jego zdjęcie, jeśli autor jest zalogowany i aktywnie w dyskusji uczestniczy. Moderacja może się wtrącić, jak autora nie ma od dłuższego czasu, co oznacza że stracił zainteresowanie swoim wątkiem. Wtedy siłą rzeczy nie ma kto tego bana zdjąć, poza moderacją. I wtedy oczywiście reagujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wieslaw119

(Konto usunięte)

Bodajze Oscar Wilde powiedzial, ze "Sarcasm is the lowest form of humour but the highest form of wit."

 

I moim zdaniem, to ze ktos nie lapie dowcipu, nie powinno byc pretekstem do interwencji Moderacji gdyz zblizamy sie wtedy niebezpiecznie do analizy merytorycznej wpisu.

 

Przypomina to zreszta slynne pytanie "A co poeta mial na mylsli?"

 

No offence :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku, mogę mieć prośbę?

 

Ze względu na powagę problemu oraz specyfikę rozmowy na forum internetowym, zaryzykuję bez czekania na odpowiedź, udzielić sobie mandatu, do przedstawienia jej niezwłocznie.

 

Sławku czy mógłbyś, czasami używać synonimów słowa "retoryka"?

 

To bardzo fajne słowo i lubię je. Niestety Ty, wykorzystałeś już jakieś 70-80% krajowych zasobów tego zwrotu. Pomijając fakt, że troszkę się opatrzyło, miałem nadzieję czasami sobie go używać, ale boję się posądzenia o plagiat bądź też jakieś pokrewieństwo pomiędzy nami. Myślę, że nie jestem jedynym zaniepokojonym a przy obecnym nasileniu działań moderacji, ilość "retoryk" do wykorzystania, drastycznie spada.

 

Pytanie w zamyśle, retorycznym nie jest, więc jeśli możesz się ustosunkować, byłbym zobowiązany.

 

Pozdrawiam,

Zaniepokojony fan retoryki. ;)

 

PS. Mam nadzieje, że odbierzesz ten wpis z właściwym sobie dystansem i poczuciem humoru a użyta w nim retoryka, nie spowoduje reakcji w postaci decyzji administracyjnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Ale testy trzeba przeprowadzić, aby mieć rozeznanie, jaki jest wpływ zakresu określonych mechanizmów, na obciążenie silnika forum. Stąd możliwe czasowe trudności. Ale ich charakter jest krótkotrwały i tymczasowy.

Cierpliwości więc.....

Jak silnik jest za słaby, to należy w pierwszej kolejności jego wymienić, a nie archiwizować, kasować, wykluczać pewne "udogodnienia" do których przyzwyczaili się Użytkownicy.

Bo wygląda to jak jazda "maluchem" do chwili jego rozsypania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy

Jak silnik jest za słaby, to należy w pierwszej kolejności jego wymienić, a nie archiwizować, kasować, wykluczać pewne "udogodnienia" do których przyzwyczaili się Użytkownicy.

Bo wygląda to jak jazda "maluchem" do chwili jego rozsypania się.

Pracujemy nad zoptymalizowaniem głównego zapytania w bazie, którego wykonywanie trwa najdłużej. Jak już wspomniałem, forum działa od wielu lat i mamy tematy zawierające tysiące postów. O ile wcześniej działało to dobrze, to z każdym dniem następował ogromny przyrost danych. Obecnie dotarliśmy do takiego momentu gdzie niezbędna jest optymalizacja. Kasować nic nie zamierzamy. Stare tematy tj. takie w jakich nie było odpowiedzi od kilku lat są przenoszone do archiwum, ale oznacza to jedynie, że będą w trybie "tylko do odczytu", nie mamy zamiaru ich usuwać, bo to skarbnica wiedzy.

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:
https://www.audiostereo.pl/magazyn/

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie proszę o nie przywracanie kolejek, bo było to głupie i szkodliwe.

- kolejki były bardzo dobre - najbardziej protestują Ci, którzy ich nie otrzymywali - uważam, ze należy je przywrócić ! - tylko, jak już pisałem, nie powinny być anonimowe..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System kolejek został wyłączony przy okazji prowadzonych prac nad analizą ruchu i tego co generuje istotne obciążenie bazy forum.

Prace zostały podjęte w związku ze zgłoszeniem problemów z opóźnieniami w odpowiedziach z bazy.

 

Dowcip jedenastolecia istnienia forum.

 

Warto wpisać to do księgi, oby nie kondolencyjnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabraliście forumowiczom ulubioną zabawkę. Jak odwdzięczą się forumowicze?

Wykaszlą się na to forum i przestaną się w nim udzielać! (nie mam na myśli trollowania)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednocześnie rozpoczną się prace nad alternatywnym system "lajkowania" być może opartym o serwisy społecznościowe. Tak jak to ma miejsce na innych tego typu forach.

TOTALNIE BEZ SENSU !!!! Zniesienie kolejek OK, ale dlaczego zastępować to czymś innym, opartym w dodatku na serwisach społecznościowych? Po cholerę pchać się w to? A jeżeli ktoś nie funkcjonuje na nich, to ma iść do piekła? Jeżeli tak, to proszę usunąć moje konto, bo cholera mnie bierze, gdy wszędzie widzę ten nachalny FB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie widzę wpisu Gratefulla???

O dopiero po wpisie się pokazał.

 

Czyli w zasadzie dalej coś szwankuje mimo oddania butelek do skupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />A jeżeli ktoś nie funkcjonuje na nich, to ma iść do piekła? Jeżeli tak, to proszę usunąć moje konto, bo cholera mnie bierze, gdy wszędzie widzę ten nachalny FB. <br />
Też nie cierpię FB! Zdanie warte kolejki!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

Jeszcze jakiś czas temu myślałem, że to forum ulegnie zagładzie bo użytkownicy odejdą ale dziś myślę, że oni nie odejdą, oni he he, nie będą się mogli na nie niedługo dostać :)

 

Wywalmy kilka reklam to zaraz zacznie śmigać :)

 

Podnieśmy składkę klubowiczom i najmijmy profesjonalistę może, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FB, to chociaż się toczy audio życie,...wiele nowinek, komentarze, na bieżąco z świata audio, wszystko super, a tutaj biadolenie o uwagach dotyczących forum, żenada...tego już się nie zmieni, tak już będzie, na wieki wieków amen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mario_77, przynajmniej jest nas dwóch.

Ja też się dokładam z kolejką :-) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.