Skocz do zawartości
IGNORED

Propozycje i uwagi dotyczące Forum


EDDY

Rekomendowane odpowiedzi

Skrót od Feedback, czyli sprzężenie zwrotne:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle czasu to forum istnieje, a wciąż sprawy techniczne są w rozsypce. Ciągle coś nie działa, moderacja się zmienia i mądrzy bez końca. Raz punkty dajecie, potem odbieracie i to bez pytania. Trzeba nam było jeszcze nicki pozmieniać, a zamiast wybranych awatarów wkleić gołe dupy, tak dla ujednolicenia..... Pomijam już lokalne wojenki, wzajemną niechęć i banowanie za odmienne poglądy. Ogólnie....zmykam stąd. Nikt płakać nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz punkty dajecie, potem odbieracie i to bez pytania.

 

Gdybyś ten wątek śledził - to wiedziałbyś że dyskusja o tym była i to nie raz.

 

@thrak - też wolę tą prawdziwą, single malt...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdybyś ten wątek śledził - to wiedziałbyś że dyskusja o tym była i to nie raz.

 

@thrak - też wolę tą prawdziwą, single malt...

I co w związku z tym? Jednogłośnie ustalono, że likwidujecie? Czy to tak trudno dać wybór w ustawieniach? Jak ktoś nie chce, wyłącza i po sprawie. Ludzie, to najbardziej podzielone forum na świecie.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co było do tej pory i tak nadawało się do kosza. Niewykluczone że kolejki wrócą, ale na dzisiaj ważniejsze jest usunięcie problemów z wydajnością forum. Pewne sukcesy już są, ale to wciąż za mało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne sukcesy już są, ale to wciąż za mało

Andrzej Mleczko pokusił się nawet o komentarz dotyczący zmian na forum:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne sukcesy już są, ale to wciąż za mało

 

Jakby cytat z plenum...lelum polelum KC AS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Tak się zastanawiam co napisać, żeby nie dostać kolejnych 14 dni, a może miesiąca, albo roku?

Spróbujmy.

 

Mam propozycję taką, że obserwuję i forum chodzi szybciej niż gepard biega, wpisy, których nie widać, pomimo,że wydaje się, że są, to tak naprawę ich nie ma i bez sensu jest używanie wpisów polegających na wbiciu kropki. Bo nic nie ma.

Moderatorzy- wszyscy są super i nie mają za co przepraszać, wręcz są obietnicą na dalszy rozwój forum.

 

Ile czasu minęło od rozpoczęcia protestu i gdzie jesteśmy?

 

Pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to nie złudzenie, działa szybciej. Tylko zachodzi pytanie - czy u wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

14 dni temu dostałem bana za wpis w którym wypomniałem byka admin1. Oficjalnie kolejkę moderacyjną ale jakoś nic nie przechodziło przez sito cenzury moderatorskiej. W sumie ban. Tymczasem Sly30 za nawrzucanie StaryM ( którego już nie lubię, przez, którego czuję się oszukany) od hitlerowców po nazwisku dostał 3 dni.

 

To co się zmieniło dziś oprócz prędkości geparda?

 

W sensie propozcyji? Chodźcie do mnie :) Oto propozycja na ten wątek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam, nigdy nie nazwałem go hitlerowcem ani nie porównałem jego do żadnego nazisty! Porównałem pewien mechanizm w którym on względem audiofilów zachowuje się jak nazista względem Żydów, a to zasadnicza różnica! Najwyraźniej nie tylko on nie rozumie przykładów, zależności i podobieństw.

Jeśli polonista nie wie czym jest analogia to nie ma się co dziwić, że nienawidzący audiofilów i całego tego hobby dyryguje i nabija w butelkę tak wielu pasjonatów z dziedziny audio. Absurd go absurd.

 

Zaraz będzie afera, że napisałem, iż nabija kogoś w butelkę czego on przecież nie robi, bo miałoby to dla nabijanego skutek śmiertelny! W końcu butelka jest za mała by zmieścić tam człowieka.... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o likwidację wątku "Propozycje i tematy dotyczące forum" !!! Ile można bezproduktywnie biadolić ...

 

Bardzo chętnie, tylko chcemy do końca zebrać uwagi na temat problemów z wydajnością - wydaje się że są sukcesy, ale trzeba to potwierdzić.

 

To co się zmieniło dziś oprócz prędkości geparda?

 

Mamy taryfikator, którego za chwilę zacznę chyba używać nieco mocniej..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejki zniesione i jest to pozytyw. Sprawy techniczne pomijam, bo to oczywiste.

Natomiast reszta - bez zmian. Niestety.

 

A pomysł z systemem "lajków" jest tragiczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Mleczko pokusił się nawet o komentarz dotyczący zmian na forum:

Ode mnie + :-). Dałbym 10 ale nie umiem i jestem uczciwy.

Pozdrawiam

 

Kolejki zniesione i jest to pozytyw. Sprawy techniczne pomijam, bo to oczywiste.

Natomiast reszta - bez zmian. Niestety.

 

A pomysł z systemem "lajków" jest tragiczny.

Co to za pozytyw ? Kiedyś jak chciałem zobaczyć jakie ciekawe wpisy popełnił jakiś forumowicz to wchodziłem do zakładki reputacja a tam były jego wpisy uznane przez innych za wartościowe (to te +). Z tych wpisów mogłem przejść do wątku w którym one zostały popełnione i zapoznać się z dyskusją. Teraz nastąpiło w pewnym sensie utrudnienie lokalizacji ciekawych dyskusji. Trzeba przemiatać całe forum a na to nie zawsze jest czas. Oby nie był to gwóźdź do trumny forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

I co w związku z tym? Jednogłośnie ustalono, że likwidujecie? Czy to tak trudno dać wybór w ustawieniach? Jak ktoś nie chce, wyłącza i po sprawie. Ludzie, to najbardziej podzielone forum na świecie.....

 

 

Kolejki zniesione i jest to pozytyw. Sprawy techniczne pomijam, bo to oczywiste.

Natomiast reszta - bez zmian. Niestety.

 

A pomysł z systemem "lajków" jest tragiczny.

 

A cóż Koledzy znowu z tym systemem lajków. Sprawa działa bardzo prosto, jeśli ktoś nie jest zalogowany na FB, to dla niego ten system będzie nieaktywny. Nawet znaczka nie będzie od FB, który by go mógł drażnić, skoro jest taki na "anty FB".

 

Ja nie mam tam konta, nie jestem zalogowany. I jak wchodzę na forum, gdzie jest dobrze zaimplementowany system "lajkowania" do serwisów społecznościowych, to dla mnie jest on niedostępny, jest pusty nieopisany przycisk, bo nie jestem zalogowany poprzez serwis społecznościowy. O co więc kopie kruszyć? Ktoś chce używać, loguje się na FB, może też wtedy dodać poprzez Audiostereo "lajka" do postu.

Jeśli ktoś nie jest zalogowany, nie może i dla niego ten system z oczywistych względów, nie działa.

 

Ale jak już korzysta z "lajków" to istotne jest, że nie robi tego anonimowo, bo to stanowiło największe pole do nadużyć w dotychczasowym systemie. Ale jest wybór, co należy jasno podkreślić:

 

Chcesz - logujesz się do FB, używasz systemu "lajków".

Nie chcesz - nie logujesz się, nie używasz. Z Twojego punktu widzenia jest więc tak, jakby system nie istniał.

 

Zalety dla forum i użytkowników:

 

- System nie obciąża silnika forum, bo jest mechanizmem zewnętrznym. Forum ma szansę działać szybciej.

- System nie jest anonimowy, co daje mniejsze pole do nadużyć.

- Jako mechanizm zewnętrzny, nie działa z punktu widzenia tych, którzy nie są zalogowani w zewnętrznym serwisie, jest więc wybór.

- Lajki w serwisie zewnętrznym propagują tematykę audio i zainteresowanie forum Audiostereo, przyciągają nowych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bzdura. Najwyraźniej właściciele próbują sobie zrobić dodatkową reklamę poprzez przeklętego Facebooka, od którego coraz więcej osób dostaje odruch wymiotny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od którego coraz więcej osób dostaje odruch wymiotny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

To jest bzdura. Najwyraźniej właściciele próbują sobie zrobić dodatkową reklamę poprzez przeklętego Facebooka, od którego coraz więcej osób dostaje odruch wymiotny.

 

 

Widzę, że kompletnie nie trafia racjonalna argumentacja. Zacietrzewienie na samo słowo "Facebook" przesłania możliwość racjonalnego myślenia. Napiszę jeszcze raz. Jeśli nie jesteś zalogowany na portalu społecznościowym, nie będziesz nawet wiedzieć, że coś takiego funkcjonuje. Nic się nie zmieni z Twojego punktu widzenia, w odniesieniu do sytuacji obecnej.

 

Co do reszty, tego tekstu o reklanie. Dokładnie tak jest świat zorganizowany, jeśli ktoś chce korzystać nieodpłatnie z jakiegoś forum, to musi przyjąć do wiadomości fakt, że właściciel szuka dróg finansowania, aby móc komercyjne forum utrzymać.

Z jednej strony każy by chciał, aby forum działało szybko, a co wymaga kolejnych inwestycji w infrastrukturę, z racji na sukcesywny przyrost bazy danych. A z drugiej wyraża się święte oburzenie, że właściciel zamierza korzystać, z obecnie dostępnych nowoczesnych metod na propagowanie forum, stosowanych przez wszystkie inne fora tego typu.A co zwiększy przychody i da możliwość inwestycji w infrastrukturę.

 

Można się oczywiście obrażać na świat, że nic nie odbywa się darmo. Ale to jest delikatnie mówiąc, nieracjonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Zalety dla forum i użytkowników:

 

- System nie obciąża silnika forum, bo jest mechanizmem zewnętrznym. Forum ma szansę działać szybciej.

Fajnie.

To niektóre działy, tematy też przerzućcie na jakieś inne mechanizmy zewnętrzne. Np. analog kino domowe na forum HDTV, bocznicę na wioche np., Film na filmweb. Itd. To dopiero by odciążyło silnik naszego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno zgodzić się z systemem, który uzależnia stosowanie systemu "lajków" od zalogowania na FB, gdyż wymusza to posiadanie swojego konta tamże. Wielu (w tej liczbie ja) jest takich, którzy konta na FB nie mają i mieć nie zamierzają. Dlaczego musi to skutkować dla nas statusem B-class Forumowicza (pozbawionego pewnych możliwości)?

 

Pełna zgoda: dotychczasowy system był niedoskonały i często (za często) nadużywany. Nie wylewajmy jednak dziecka z kąpielą. Wnioskuję przywrócenie sytemu "lajków" w postaci zmodyfikowanej, aby nie były one anonimowe. To (jak się wydaje) powinno ukrócić samowolę i przekształcanie systemu ocen w jego karykaturę.

 

Sławek wspomniał powyżej, że system "lajków" obciąża silnik Forum, a staramy się o poprawę jego wydajności. Czy jednak jedyną drogą dla osiągnięcia tego celu jest likwidacja niektórych funkcjonalności? Nie lepiej pomyśleć o zmianie samego silnika na nowocześniejszy, doskonalszy i bardziej wydajny?

 

jeśli ktoś chce korzystać nieodpłatnie z jakiegoś forum, to musi przyjąć do wiadomości fakt, że właściciel szuka dróg finansowania, aby móc komercyjne forum utrzymać.

 

Bardzo przepraszam. Ja nie korzystam nieodpłatnie. Jestem klubowiczem regularnie opłacam ustaloną przez Właściciela Forum doroczną składkę członkowską. Rozumiem, że Właściciel szuka dróg finansowania. Ale dlaczego takich, które ograniczają niektórym funkcjonalność?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Pełna zgoda: dotychczasowy system był niedoskonały i często (za często) nadużywany. Nie wylewajmy jednak dziecka z kąpielą. Wnioskuję przywrócenie sytemu "lajków" w postaci zmodyfikowanej, aby nie były one anonimowe. To (jak się wydaje) powinno ukrócić samowolę i przekształcanie systemu ocen w jego karykaturę.

Oczywiście, ze tak.

Nie raz już pisałem, że tak samo ogólnie dostępny i czytelny powienien być system banów jakie ktoś dostał.

Po statystykach łatwo by sie było zorientować, czy rozmawiamy z osobą poważną, czy ze zwykłym pieniaczem, śmieciarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powielanie zwyczajów z FB to nie jest dobry pomysł. Jest równie zły jak kolejki.

 

Czy kazdy wpis musi byc weryfikowany przez głosowanie?

 

Czy popularny znaczy dobry? Dla kogo?

 

Czy ludzie już zupełnie przestali mysleć i potrzebuja jakichs narzędzi, aby odróżnic to co im się podoba od tego co im się nie podoba?

 

Czy aby zorientować się z kim mamy doczynienia potrzebna jest jakaś statystyka?

 

To już własnego rozumu nie mamy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Czy aby zorientować się z kim mamy doczynienia potrzebna jest jakaś statystyka?

 

To już własnego rozumu nie mamy?

Ależ mamy.

Tylko bezkarność rodzi tutaj ogromną aktywność zwykłych pieniaczy. Gdyby ich dorobek był widoczny, to by się może zastanowili nad swoimi wypowiedziami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby tzw. pieniacz robił sobie cokolwiek z jakichs statystyk.

Poza tym kiedyś były czasy, w których wieszano na gazetkach portrety przodowników, a także tych, których nie obsługujemy ;-)

Czy chcemy powrotu tamtych czasów?

A może one trwaja nadal, tylko trochę zmieniły skórkę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.