Skocz do zawartości
IGNORED

Propozycje i uwagi dotyczące Forum


EDDY

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest taka prosta sprawa, forum istnieje od blisko 11 lat i zawiera setki tysięcy tematów. Sprawdziliśmy do tej pory kilka rozwiązań i myśleliśmy, że to rozwiąże problem, ale widać temat jest bardziej skomplikowany.

 

Miejmy nadzieję , że się uporacie z problemami natury technicznej , które coraz bardziej mnie / nas deprymują , czego Wam oraz Nam szczerze życzę , tym samym doceniając Wasze wysiłki w usprawnieniu działania naszego Forum , z wyrazami benedyktyńskiej cierpliwości Piotrek .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W sprawach problemów z wydajnością najczęściej największym problemem jest diagnoza przyczyny i trwa to najdłużej." To nasz Drogi Elb.

 

" To nie jest taka prosta sprawa, forum istnieje od blisko 11 lat i zawiera setki tysięcy tematów. Sprawdziliśmy do tej pory kilka rozwiązań i myśleliśmy, że to rozwiąże problem, ale widać temat jest bardziej skomplikowany. " A to nasz Daniel S.

 

A może to co pisał mój ulubiony sierściuch, dałoby szybsze rozwiązanie i sprawność systemu? :-)

 

Za klasykiem cytując: " już dobry Bóg zrobił co mógł, a teraz zawołaj fachowca" :-)))

 

Bez złośliwości do przemyślenia polecam, Włodek.

Serdeczności Wszystkim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie czas otwarcia tego wątku wydłużył sie o 50%, czyli do 12s. Niby logiczne, bo wieczorami zawsze więcej użytownikow. Ale 30 sekund jeszcze nie widziałem... dziwne to jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr,..nie denerwuj, się ja w żartach,.;0)

 

Wiem , "wciórności " , to wyraz / okrzyk wyrażający zniecierpliwienie , złość , w interesującej nas kwestii na " szybkość " działania / otwierania się tegoż Forum .

 

P.S.

Poza tym wiem , że żartowałeś , zobacz to "zielone" piwko , które Ci postawiłem , z wyrazami sympatii !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same "wujki dobra rada".

Chłopaki, McGaver dostaje rumieńców.

Merytorycznie kochana, merytorycznie :-) Piepszysz aby piepszyć, a innym wypominasz, króliczku :-))

Wybacz poufałość :-) rzadko mi się zdarza, ale prowokujesz!

Jeśli mod wytnie, nie mam zastrzeżeń. Konsekwencje również przyjmę.

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatnia na dzisiaj proba otwarcia tego watku = 33 sekundy !!!!!!!!!!!!!!!

Dobranoc

Lutuś serce moje. Ty pozwól to zrobić komputerowi, szybciej będzie :-)

 

Serdeczności, Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, iż ten okrzyk na mnie, przepraszam.

 

Gdzież bym śmiał ! Szacunek !

 

I ostatnia na dzisiaj proba otwarcia tego watku = 33 sekundy !!!!!!!!!!!!!!!

Dobranoc

 

Próbując przeczytać lub odpowiedzieć na tym Forum , rzeczywiście można się zestarzeć , wobec powyższego Dobranoc !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same "wujki dobra rada".

Chłopaki, McGaver dostaje rumieńców.

 

Zakamuflowana wazelina raczej tutaj nie pomoże

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbując przeczytać lub odpowiedzieć na tym Forum , rzeczywiście można się zestarzeć , wobec powyższego Dobranoc !

 

Lepiej chlopaki przyjezdzajcie do mnie na odsluch. Przed nim klikniemy sobie na jakis interesujacy temat, po odsluchu wypijemy kawke, a nastepnie wspolnie sobie poczytamy w nadziei, ze temat juz sie wczytal :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Czy moderacja będzie lustrować awatary wszystkich forumowiczów?

 

Nie ma żadnej "lustracji". Tego typu zaczepna retoryka jest zbędna.

 

Analizie podlegają wszelkie zgłoszenia na panel moderatorski dotyczące działań, które zgłaszający uważa za niezgodne z obowiązującymi zasadami, także działań w kwestii avatara, sygnatury, opisu w profilu.

Każde tego typu zgłoszenie winno zawierać uzasadnienie i przesłanki jakimi się kieruje osoba zgłaszająca, uznając dany rodzaj zachowania za naruszający zasady.

 

Zespół moderatorski poddaje analizie okoliczności zgłoszenia, w tym uzasadnienie do niego. I w zależności od wyniku tej analizy, zgłoszenie albo zostaje uznane za zasadne, albo zostaje odrzucone.

Tak się dzieje na każdym forum, tak też się dzieje na Audiostereo. Jeśli zgłoszenie zostaje uznane za zasadne, podejmowane są stosowne działania przewidziane regulaminem.

Użytkownikowi, który nie zgadza się z decyzją moderacji, w każdym momencie przysługuje prawdo od odwołania się do czynnika nadrzędnego, to jest to właściciela forum. Wtedy, z kolei, właściciel analizuje zasadność zażalenia i czy moderatorzy nie nadużyli uprawnień i tym samym nie nadużyli zaufania jakim właściciel ich obdarzył. Dalsze decyzje należą więc do niego. Może nawet odwołać moderatora, jeśli stwierdzi że nadużył Jego zaufania.

I taka procedura jest właściwa i takiej proszę się trzymać.

 

Sytuacja w kontekście której powstało powyższe zaczepne pytanie, dotyczyła bardzo konkretnych okoliczności, w których użytkownik posługujący się avatarem o wysokiej randze symboliki, jednocześnie uczestniczył w mocno spolaryzowanych kłótniach politycznych, przechodzących w personalną pyskówkę. Użytkownik został poproszony o zmianę avatara, jako że w kontekście dyskusji w których bierze udział i formy w jakich się ona odbywa, avatar stał się demonstracyjną prowokacją do eskalacji złych emocji i kłótni. A taka sytuacja jako całość, stanowi naruszenie regulaminu i netykiety.

 

Na koniec powtórzę jeszcze raz, nie ma żadnej lustracji avatarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To ostatni wpis jaki widzę po otwarciu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moderacja będzie lustrować awatary wszystkich forumowiczów?

 

Są ku temu obiektywne powody?

 

To co zrobiliśmy to porządki na własnym podwórku - możliwie jasne kryteria działania, ścieżka odwoławcza, próba usunięcia sympatii/antypatii w cień - stąd ta cała logika punktowa i automat - nie są mocno restrykcyjne, trzeba nieźle zasłużyć by doprowadzić do bana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że bufet ze szklankami znikł a i licznik zasług również :-) Brawo !!!!

W.

Popularność kuła w oczy niemiłosiernie. W systemach totalitarnych popularność jest tępiona różnymi sposobami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

SlawekR, moje pytanie nie było zaczepne. Przynajmniej nie taki był mój zamysł.

 

W takimi razie przepraszam, tak je odebrałem. Wynikało to z faktu, że wcześniej kilka osób próbowało zaczepnej przepychanki i polemiki. Kompletnie nie na miejscu zresztą w tamtym temacie. Stąd moja nieufność do każdego kolejnego pytania z tego zakresu, które się pojawiało w tamtym wątku. W każdym razie, mam nadzieję, że moje wyjaśnienie w poprzednim poście, rozwiało Twoje wątpliwości.

 

Są ku temu obiektywne powody?

 

To co zrobiliśmy to porządki na własnym podwórku - możliwie jasne kryteria działania, ścieżka odwoławcza, próba usunięcia sympatii/antypatii w cień - stąd ta cała logika punktowa i automat - nie są mocno restrykcyjne, trzeba nieźle zasłużyć by doprowadzić do bana.

 

Dla wyjaśnienia, pytanie przeniosłem z wątku, w którym jeden z użytkowników został poproszony o zmianę avatara. Problem wynikał z kontekstu i formy dyskusji w jakie się angażował. Avatar w tym kontekście był przez innych odbierany jako prowokacyjny. Było zgłoszenie na panel. Była reakcja moderacji, z prośbą o zmianę avatara. Później pojawiła się dziwna polemika i demonstracje, a użytkownik przywrócił avatar. Ponownie został poproszony o zmianę avatara, albo zaprzestania dyskusji w kontekście których, używanie tego avatara, staje się prowokacją do eskalacji kłótni. Jako że wątek był polityczny o dużym stopniu polaryzacji opinii i emocji.

 

I z tego wynika pytanie Pawcio. A przeniosłem je tutaj, żeby tam nie generować więcej offtopu.

 

Popularność kuła w oczy niemiłosiernie. W systemach totalitarnych popularność jest tępiona różnymi sposobami.

 

Retoryka całkiem zbędna. Kolejki nie odzwierciedlały nijak popularności, a rodziły tylko pole do nadużyć. "Lajkowanie" z kont klonów i generowanie postów obraźliwych, które zazwyczaj przez frakcję jednej strony kłótni, są "kolejkowane". Więc sam system niejako prowokuje do łamania regulaminu. A jego totalna anonimowość dodatkowo mocno temu sprzyja.

 

Aczkolwiek, tak czy inaczej, chwilowy brak "kolejek" związany jest raczej z pracami nad optymalizacją bazy, w celu jej przyśpieszenia, bo administracja nie informowała moderacji, a pewnie dowiedzielibyśmy się w pierwszej kolejności, o tym że system wyłącza na dobre. Więc to pewnie tymczasowy stan rzeczy. I jego komentowanie, póki co, jest zbędne. A już na pewno nie powinno być polem do złośliwości.

 

Zadałem pytanie administracji, odnośnie obecnej sytuacji i braku systemu kolejek. O odpowiedzi na pewno poinformujemy. Proponuję więc powstrzymać się od prowokacyjnych złośliwości. A przynajmniej nie komentować sytuacji, do momentu aż pojawi się oficjalne info ze strony administracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Uprzejmie proszę o nie przywracanie kolejek, bo było to głupie i szkodliwe.

 

Tu się zgadzamy, co nieczęsto nam się zdarza ;-). No ale to nasze jednostkowe opinie. Póki co czekam na info od administracji.

 

Jedno co wiemy na pewno, to to, że trwają intensywne prace nad analizą obciążenia bazy SQLowej, zapytań i tego co powoduje największe obciążenie w ruchu. A które skutkuje problemami które ostatnio miały miejsce. Więc to pewnie tymczasowy skutek uboczny prowadzonych prac.

 

Faktem jest, że jest hmm, jakby szybciej....pomimo godzin wzmożonego ruchu. Ale może to tylko moje wrażenie., Tak czy inaczej, jakiś pozytywny skutek będzie, bo administracja ostro się wzięła za analizę problemu szybkości działania forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co następne po reputacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.