Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie ten design jest fajny.

s40.jpg

 

Panowie co wybrać - S40 czy Contour 1.4 ?

Główne kryterium to ciche słuchanie (no prawie takie plumkanie) wieczorami ale z raczej wyrazistą górą. Teraz na Chario mam trochę za ciemno...

Edytowane przez mcemsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S40 wydaje mi się że są trochę przebasowione, Contury raczej bedą grać równiej,

2 godziny temu, Klecha86 napisał:

Zwrotnica z nowej seri Contou

Całkiem prosta do modyfikacji.

Nowe Contory grają nie do końca tak jak wielbiciele marki by chcieli, bo Esotar jest filtrowany przez kondensator który raz że jest gówniany, dwa, nie powinien być używany do filtru górnoprzepustowego.

Te niklowe blaszki wsuwki na kablach też nie godne kolumny za 20 000zł z takim wyjątkowym głośnikiem wysokotonowym.

Zmieniamy Mundorfa na Clarity Cap, gówniane cementowe rezystory na PathAudio czy Ohmite AG i może to być całkiem fajniejsza kolumna.

Edytowane przez rambo54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Roxi napisał:

Okleiny chyba mają mniejsze znaczenie. Raczej estetyka grania nie przypadła fanom marki do gustu. Zarówno jeśli chodzi o Vintageowy styl góry jak i „zwiewny” bas raczej nie kojarzył się z Dynaudio. Dlatego kliencie raczej wzdychali do C1 niż popadali w zachwyt za 20’tkami. To oczywiście teoria, ale zobaczymy w jakim kierunku to poszło. Czy powrót do starszej szkoły grania, czy jakieś nowe rozdanie ?

Ja mogę powiedzieć za siebie dla mnie okleina też ma znaczenie, a szczególnie , kiedy się płaci już odpowiednie pieniądze, kolumna w takim wypadku również ma cieszyć oczy. Zabierając kolor okleiny kilku , kikunastom, czy kilkudziesięciom klientom podpadli.. ? Ale jak będa dobrze grały to i tak pewnie się obronią.. Pewni Producenci jak np SF swoją "czerwień" dają wyłącznie od pewnej serii i robią to z pełna premedytacją, kto chce mieć taką okleinę musi wyciągnąć więcej kasy z portfela, ale aby to zrobić to raz, że musi ja mieć, a dwa dane kolumny dźwiękowo muszą się spodobać. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Silver_85 napisał:

A masz jeszcze A70? Jeśli tak to czy z ciekawości podpinałeś pod Dynki? 

Mam A70mkII. Świetny duet z Arcadami - nie zamierzam się go pozbywać.

Nie podpinałem Dynek do Cayina (nawet mi to do głowy nie przyszło) bo szukałem kolumn to systemu tranzystorowego.

Ale porównywałem Cayina z Arcadami  do Naima SN3 + HC DR i Dynaudio C20? Zupełnie inaczej położone akcenty. Pod względem brzmieniowym zdecydowanie wolę lampę. Bezdyskusyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihihi Na szczęście nie muszę wybierać ? Jeden i drugi wzmacniacz ma swoje plusy i minusy. Grają dobrze z różnymi kolumnami.

U mnie Arcady z Naimem średnio się dogadują za to Dynki dużo lepiej ? Jedne i drugie. Podłączę jeszcze aktywne BM6 mk3 i sprawdzę jak zagra ? 

PS. Audienze LCD XC bardzo ładnie zagrały z lampowym wzmacniaczem Cayina. Posłuchaj ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, lolek126 napisał:

Ja mogę powiedzieć za siebie dla mnie okleina też ma znaczenie, a szczególnie , kiedy się płaci już odpowiednie pieniądze, kolumna w takim wypadku również ma cieszyć oczy. Zabierając kolor okleiny kilku , kikunastom, czy kilkudziesięciom klientom podpadli.. ? Ale jak będa dobrze grały to i tak pewnie się obronią.. Pewni Producenci jak np SF swoją "czerwień" dają wyłącznie od pewnej serii i robią to z pełna premedytacją, kto chce mieć taką okleinę musi wyciągnąć więcej kasy z portfela, ale aby to zrobić to raz, że musi ja mieć, a dwa dane kolumny dźwiękowo muszą się spodobać. 

Tak jak w życiu Lolek, liczy się uroda i charakter. Z tym, że to pierwsze z czasem powszednieje, a z drugim jak nie przypasuje, to człowiek musi się ciągle "użerać" ? Uwolnić się od takiej chybionej decyzji później nie jest łatwo, trzeba szukać jakiegoś chętnego aby zabrał na dobrych warunkach. Dlatego na ślepo i pod wpływem chwilowego impulsu nie można podejmować takich decyzji, które mają długofalowe konsekwencje... i się człowiek nasłucha ?

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Roxi napisał:

Tak jak w życiu Lolek, liczy się uroda i charakter. Z tym, że to pierwsze z czasem powszednieje, a z drugim jak nie przypasuje, to człowiek musi się ciągle "użerać" ? Uwolnić się od takiej chybionej decyzji później nie jest łatwo, trzeba szukać jakiegoś chętnego aby zabrał na dobrych warunkach. Dlatego na ślepo i pod wpływem chwilowego impulsu nie można podejmować takich decyzji, które mają długofalowe konsekwencje... i się człowiek nasłucha ?

100% zgody, przy pewnych zakupach naprawdę trzeba dobrze się zastanowić i posłuchać, bop potem jest problem i to nie mały.. A na razie tylko Horn ceny podnosi.. ? niestety.. Zobaczymy jak inni postąpią.. ale w obecnym czasie ceny podnosić na elektronikę, kolumny itp to ryzykowny krok... 

A jak tak o ładności kolumn prawimy, to nie wiem czy słyszałeś, w necie wylukałem, że  Dynki c50 zdobyły nagrodę German design award winner 2020 , osobiście na mnie takie nagrody nie działają, w sensie zakupowym, bo to mi kolumna musi się podobać, a nie komuś, ale Producent pewnie się cieszy. ?

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lolek126 napisał:

A jak tak o ładności kolumn prawimy, to nie wiem czy słyszałeś, w necie wylukałem, że  Dynki c50 zdobyły nagrodę German design award winner 2020 , osobiście na mnie takie nagrody nie działają, w sensie zakupowym, bo to mi kolumna musi się podobać, a nie komuś, ale Producent pewnie się cieszy. ?

W analogowych czasach media dbały o wyraźne rozdzielenie artykułów np. recenzji od reklam. Były to w gazetach odrębne działy i nawet w dobrym tonie było umieszczać reklamę recenzowanego sprzętu w innym numerze lub przynajmniej nie obok reklamy. Teraz internet wszystko zmienił, bo reklama kontekstowo powiązana jest z wyszukiwania treścią, arecenzenci są oficjalnie sponsorowani lub wręcz się tego różnymi metodami domagają od firm, aby takimi zostać. Praktycznie te nagrody i recenzje są już tylko narzędziami marketingowymi, ale coś tam zawsze się człowiek dowie. Szczególnie jak poczyta niezależne ? opinie kolegów i chce się upewnić w słuszności wyboru. W innych branżach jest zresztą podobnie, tak więc jakoś trzeba żyć. Faktem jednak jest, że nowe Confidence fajnie wyglądają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Roxi napisał:

W analogowych czasach media dbały o wyraźne rozdzielenie artykułów np. recenzji od reklam. Były to w gazetach odrębne działy i nawet w dobrym tonie było umieszczać reklamę recenzowanego sprzętu w innym numerze lub przynajmniej nie obok reklamy. Teraz internet wszystko zmienił, bo reklama kontekstowo powiązana jest z wyszukiwania treścią, arecenzenci są oficjalnie sponsorowani lub wręcz się tego różnymi metodami domagają od firm, aby takimi zostać. Praktycznie te nagrody i recenzje są już tylko narzędziami marketingowymi, ale coś tam zawsze się człowiek dowie. Szczególnie jak poczyta niezależne ? opinie kolegów i chce się upewnić w słuszności wyboru. W innych branżach jest zresztą podobnie, tak więc jakoś trzeba żyć. Faktem jednak jest, że nowe Confidence fajnie wyglądają ?

Zgadza się, nie wiem czy pamiętasz jak nagrody Eisa były prezentowane w marketach MM, szopka to co robiło kierownictwo, potrafiły być banery w sklepie przy np tv wielkości drzwi balkonowych. A sprzedawca zaczynał namawiać klientów od mówienia o wspomnianym wyróżnieniu.  A wracając do nowych confidensów, mi też się podobają, choć Sonusy niby lepiej podchodzą mi, ale zobaczymy jak to będzie. Szkoda tylko, że horn podniósł ceny na swoje zabawki. Ale bez wątpienia Dynki też są fajne, tylko ta czerwień i brąz na wysoki połysk mogłyby być jaśniejsze, byłoby jeszcze lepiej. Oczywiście dla mnie, ale nie jestem w tej  ocenie osamotniony.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, lolek126 napisał:

Szkoda tylko, że horn podniósł ceny na swoje zabawki.

Nie narzekaj Lolek, towary luksusowe nie są dla każdego. Trzeba się nauczyć, że zakup sprzętu audio, to nie jest wybór kotleta schabowego i heurystyka wybieramy sobie coś tam od góry w cenniku , bo najlepsze ? Dynaudio są wszystkie starannie wykończone, nawet od najprostszych wersji, a wyższe nawet jak proste skrzynki, to ładna okleina, lakier piano i ładne detale robią swoje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Roxi napisał:

Nie narzekaj Lolek, towary luksusowe nie są dla każdego. Trzeba się nauczyć, że zakup sprzętu audio, to nie jest wybór kotleta schabowego i heurystyka wybieramy sobie coś tam od góry w cenniku , bo najlepsze ? Dynaudio są wszystkie starannie wykończone, nawet od najprostszych wersji, a wyższe nawet jak proste skrzynki, to ładna okleina, lakier piano i ładne detale robią swoje ?

Oczywiście , że tak zgadzam się i zawsze to pisałem, ale żal jest... ? choć droga elektronika, kolymny, kable to można powiedzieć, że to taka nasza fanaberia, więc jak ktoś jest czymś zainteresowany to kupi i troszkę drożej. Aczkolwiek pewnej lini bym nie przekroczył, bo zawsze jest jakiś inny wybór. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

czy ktoś z Was wie może gdzie mogę kupić/sprowadzić głośnik do Dynaudio Contour S1.4? Niestety jedna kolumna mi upadła i głośnik pomimo że wizualnie wygląda ok to gdy gra to słychać takie "grzechotanie" ? Głośnik ma oznaczenie 84925 (nisko-średnio tonowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Grono

Proszę mnie nie linczować,że mogę sobie przeczytać cały wątek bo szukałem właściwej podpowiedzi ale jest tyle rodzai Dynek, że trudno się zdecydować tym bardziej że nie mam możliwości odsłuchu.

Jakie Dynki będą odpowiednie do 15-16m (3,50 x 4,30) muzyka spokojna. Zaznaczę że miałem Contour 1.1 i była bajka, grałem na nich najdłużej bo z 4lata ? ale po czasie brakowało mi masy dzwięku i szukam....... nie wiem na co się zdecydować. Budżet powiedzmy do 4tys ale im mniej tym lepiej ? 

Wolałbym podłogowe ale jak w tym metrażu będzie to trudne to mogą być monitory .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielką przyjemnością dołączam do grona Dynaudio z Contour 1.4 LE.

Przyznam że nigdy nie brałem tej marki pod uwagę, a tutaj takie zaskoczenie, po miesiącu użytkowania stwierdzam że był to strzał w dziesiątkę.

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja ?

Mam od dzisiaj na tapecie słuchaweczki Audeze lcd xc i wzmacniacz Pathos Aurium i... mam praktycznie idealną kalkę grania mojego  Cyrusa 8.2 DAC plus psxr2 i Dynaudio X14. Jedyne dwie różnice jakie słyszę to minimalnie bardziej podbity średni bas i troszeczkę bardziej dociążone wokale w systemie stereo ale tak to dosłownie kopia idealna! mojego systemu stereo. Taka sama rozdzielczość, tak samo oddane kontury w całym paśmie, detal, barwy, to samo otwarcie średnicy a góra to już w ogóle jak dwie krople wódki. Całościowo przez te troszkę bardziej soczyste wokale Dynki wypadają lepiej. Chyba Pathos okazał się za "cienki" dla Audeze lcd XC bo z piecykiem Moon-a 230 grały wyraźnie ładniej na średni i wysokich a tylko dół był bardziej rozlazły jak z Pathosem Aurium. Można już pakować nowe zabawki, poczciwe Dynie X14 górą ? A miała być taka audiofilska orgietka haha. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.04.2020 o 19:07, rambo54 napisał:

Aha ?

Znasz moje zdanie

Rambo, nie wiem czy użytkowałeś Roona z Dynaudio. U mnie CD odpoczywa, wymieniłem dyski na SSD w NAS'ie, zainstalowałem Roon i jak zawsze jestem przeciwnikiem używania wszelkich korekcji EQ i DSP,  to jestem mile zaskoczony jakiej konwersji dokonuje Roon. O tyle fajnie, że praktycznie słabsze realizacje słucha się z przyjemnością i u mnie rewelacyjnie sprawdza się opcja "Zarządzanie Wolną Przestrzenią". Wisienka na torcie, to korekcja wszelkich charakterystycznych cech dla głośników Dynaudio. Zostałem fanem DSP ?

9 minut temu, worms napisał:

Wielką przyjemnością dołączam do grona Dynaudio z Contour 1.4 LE.

Gratulacje, bardzo fajny monitor. Moim subiektywnym zdaniem bardziej uniwersalny niż S25 ?

18 minut temu, Adam 38 napisał:

mam praktycznie idealną kalkę grania mojego  Cyrusa 8.2 DAC plus psxr2 i Dynaudio X14

Uszy masz już tak dostrojone, że nic innego nie słyszysz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Roxi napisał:

ambo, nie wiem czy użytkowałeś Roona z Dynaudio. U mnie CD odpoczywa, wymieniłem dyski na SSD w NAS'ie, zainstalowałem Roon i jak zawsze jestem przeciwnikiem używania wszelkich korekcji EQ i DSP,  to jestem mile zaskoczony jakiej konwersji dokonuje Roon. O tyle fajnie, że praktycznie słabsze realizacje słucha się z przyjemnością i u mnie rewelacyjnie sprawdza się opcja "Zarządzanie Wolną Przestrzenią". Wisienka na torcie, to korekcja wszelkich charakterystycznych cech dla głośników Dynaudio. Zostałem fanem DSP ?

Ja też jestem fanem dobrego DSP ?

Sprzedałem wszystkie wynalazki pokroju Raspberry Pi czy Usbridge Signature i gram po blutufie z laptopa i telefonu do DAC w 16/44.1:)

Roon nie próbowałem ale super wrazenie na mnie zrobił amerykanski Auralic za 10000zl. Transport ale mie pamiętam modelu. G1 albo G2. 

Cd nie uzywam od 20 lat chyba.. 

 

1 godzinę temu, Klecha86 napisał:

nie lepiej s1.4 ?

Do 4000zl nie kupisz S1.4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, rambo54 napisał:

Ja też jestem fanem dobrego DSP ?

Sprzedałem wszystkie wynalazki pokroju Raspberry Pi czy Usbridge Signature i gram po blutufie z laptopa i telefonu do DAC w 16/44.1:)

Roon nie próbowałem ale super wrazenie na mnie zrobił amerykanski Auralic za 10000zl. Transport ale mie pamiętam modelu. G1 albo G2. 

Jako transport mam teraz Operę X5 mk2, bo ona jest Roon ready i do tego zasilacz liniowy X7, zasilanie tu daje powera jak zwykle:) Gra bardzo dobrze w roli transportu, choć dławi się jak chce wszystko konwertować do DSD. U mnie zabawa z Roon ma sens dopiero na dyskach SSD, bo serwer działa w czasie rzeczywistym. Wymieniłem też kable ethernet i USB na Transparenty, choć znam Twoje zdanie w tym temacie ? Natomiast najbardziej jestem zaskoczony tym jak dobrze działa te DSP w domenie cyfrowej, rewelacyjna sprawa. Ciekawe jak wygląda zarządzanie tym DSP w aktywnych Focusach. Głośniki są takie same jak w X44, ale jest ładniejsza okleina, nie taka biedota jak w Excite ? 

20 minut temu, Adam 38 napisał:

No nie do końca, słyszę różnice między Jean Marie Reynaud i ATC a Dynaudio, wyraźnie! ?

Raz Ci się udało coś usłyszeć ? A kupiłeś sobie ten transport w końcu? Mam w szafie jakiegoś CD Marantza trochę podrasowanego do roli transportu, ma poprawione zasilanie, gniazdo sieciowe i coś tam jeszcze. Jak chcesz, to mogę Ci go wysłać do pogrania...

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.