Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem bardzo miło zaskoczony i zdumiony jakością dźwięku jaki prezentują. Nie dość,że są zabawne,autentyczne to obcowanie z nimi to sama przyjemność. Już się zastanawiałem,żeby sprzedać mój drugi 2 razy droższy zestaw i słuchać tylko Evoke 20. 

Teraz, misiek x napisał:

Najważniejszą rzeczą jest osobisty gust i preferencje. Jednemu w tej samej akustyce i tą samą elektroniką kolumny X zagrają super , dla drugiego to bedzie wielkie G. 

Zgadza się. Różne gusta też swoją drogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moje 30 wystawiłem pół roku temu i nadal nie ma chętnych, szczerze się dziwię bo to bardzo udane kolumny, z poprzednim Naimem lepiej zgrały się Proaci D20R, teraz mam Hegla, muszę je odpakować i z ciekawości przetestuję, macie doświadczenia z takiego połączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.07.2023 o 22:46, Artistplant napisał:

Ja moje 30 wystawiłem pół roku temu i nadal nie ma chętnych, szczerze się dziwię bo to bardzo udane kolumny, z poprzednim Naimem lepiej zgrały się Proaci D20R, teraz mam Hegla, muszę je odpakować i z ciekawości przetestuję, macie doświadczenia z takiego połączenia?

Czekam na Twoje spostrzezenia i odczucia. Szukam akurat wzmaka do heritage special i jednym okiem patrzę na hegla h 360/390. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, mundi21 napisał:

Czekam na Twoje spostrzezenia i odczucia. Szukam akurat wzmaka do heritage special i jednym okiem patrzę na hegla h 360/390. 

Te kolumny zasługują na coś więcej niż Hegla ...

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy słuchałem Octave V70SE i odniosłem wrażenie, że ma strasznie poluzowany bas, dla mnie strasznie się przeciągał. 

Słuchałem również kilka innych konstrukcji które miały w pre trioday z podobną sygnaturą dźwięku i tego efektu nie było , ale były to droższe wzmacniacze. Być może Black Box coś poprawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, nikko napisał:

Kilka razy słuchałem Octave V70SE i odniosłem wrażenie, że ma strasznie poluzowany bas, dla mnie strasznie się przeciągał. 

Słuchałem również kilka innych konstrukcji które miały w pre trioday z podobną sygnaturą dźwięku i tego efektu nie było , ale były to droższe wzmacniacze. Być może Black Box coś poprawia. 

Octave i poluzowany bas ?

Musiały być zepsute. Miałem V70SE przez ok pół roku i na jakoś basu nie mogłem narzekać. Kiedyś nawet porównywałem go , pod względem basu , do Naima dzielonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt poluzowanego basu mógł być spowodowany zużytymi lampami mocy, inną lampą niż 6550. Mogły tam być np. EL 34 bo też może z nimi grać. Z lampą 6550 Sovteka gra bardzo przeźroczyście, niektórzy twierdzą, że zbyt technicznie ale jak to lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, nikko napisał:

Raczej wzmacniacz był prawie nowy, egzemplarz demonstracyjny. Pozostało mi tylko jedno w pamięci  -  nie do końca kontrolował niskie częstotliwości, reszta na przyzwoitym poziomie. 

A z jakimi kolumnami grał ?

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno podłogowe Dynaudio, ale jakie dokładnie modele, po tylu przesłuchanych systemach to ciężko spamiętać. 

Może były za bardzo wymagające dla tego wzmacniacza, albo ja preferuję inny dźwięk, choć  stara szkoła dźwięku Dynaudio bardzo mi leży. 

Edytowane przez nikko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, nikko napisał:

Pozostało mi tylko jedno w pamięci

I na tym ta dyskusja różnic powinna byc zakończona. Każdy ma inną percepcję brzmienia i tyle. Jednemu pasuje a drugiemu absolutnie wręcz nie pasuje to co pasowało temu pierwszemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.08.2023 o 20:32, marcinmarcin napisał:

Kto to jest Hegel? 😁

Może kogel mogel?

 

Chociaż nie, kogel mogel ma smak i charakter w przeciwieństwie do…, no właśnie do czego?

szkoda pisać zostaje tylko sama reklama

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, DJ LUCAS napisał:

Panowie, 

Jakie monitory Dynaudio poradzą sobie w pomieszczeniu blisko 30m2 a dokładnie 4,95 na 6,85. Czy może już szukać podłogówek? Przyszedł mi do głowy jeszcze pomysł o kolumnach dużych jak Contour 60. Czy to będzie już przesada?

Nie piszesz o budżecie, ale u mnie na otwartych 28m2 bardzo dobrze spisują się Confidence 20. Wcześniej grały HS i może bas był bardziej poluzowany, ale też dawał radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od kilku lat dynki pedzone są mała integra karan KA I180mk2 na tyle dobrze, że zapomniałem o gonienu króliczka😄

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.