Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Wcale się nie dziwę , jak zresztą każde Dynaudio.... dmuchawce ;)

 

Słyszałeś coś oprócz zamulonych niskich tonów ?

 

Może nie specjany wzmacniacz lub sprzęt typu "all-in-one" do dynek to nie za bardzo pasuje i stąd ta opinia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może nie specjany wzmacniacz lub sprzęt typu "all-in-one" do dynek to nie za bardzo pasuje i stąd ta opinia?

 

Nie miałem niestety okazji podłączyć do Cyrusa bo po prostu wtedy go jeszcze nie miałem. Niemniej wiem že on gra dobrze z Dynaudio ale Focusy 160 mnie sie nie do końca podobają ...wolę od nich Excite x18.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie miałem niestety okazji podłączyć do Cyrusa bo po prostu wtedy go jeszcze nie miałem. Niemniej wiem že on gra dobrze z Dynaudio ale Focusy mnie sie nie podobają ...wolę od nich Excite.

 

Focusy są średnio wymagające dla wzmacniaczy ale faktycznie seria Excite jest jeszcze łatwiejsza do "napędzenia". Natomiast przy bezkompromisowym wzmocnieniu Focus będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na serio? Takich rzeczy się nie wysyła. Niestety, trzeba wsiąść w samochód i dodać koszty paliwa do tego interesu. Mimo wszystko i tak wychodzisz do przodu.

To zależy kto do tego jaką wagę przykłada. Mnie by się nie chciało jechać, gdyby tylko wysyłka była możliwa i po prostu szukałbym tego typu kolumn.

Chyba, że ryzyko oszustwa jakieś spore a majątek się zostawia to trochę zmienia postać rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Dynki ciągle mnie zaskakują. Ogromy potencjał w nich tkwi. Stało się to za sprawą SBB (dodatkowy zasilacz do Octave) wziętego do testów. Takiej swobody i wyrazistości nie słyszałem jeszcze nigdy u siebie (przy cichym słuchaniu), magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem różne testy z F260 aby uzyskać największy progres (bez kosmicznych nakładów). Dla mnie w moich warunkach i przy moich upodobaniach oraz moim słuchu największy co też potwierdzili domownicy jest właśnie teraz po wpięciu SBB. Do tej pory wpinałem w ten tor: HD25, HD30, CD07s,CD10. Samego mnie to zadziwia ale cóż, uszu swoich i moich domowników nie zmienię, a i upodobań też. W tym zestawieniu najlepiej gra z dobrych płyt CD (SACD,BSCD2,SHMCD). Pozostaje zabawa z lampami NOS.

Edytowane przez ps39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje zabawa z lampami NOS.

Nie wiem jak Octave reaguje na lampy, ale jak dotąd we wszystkich lampowcach, które słyszałem, zmiana fabrycznych lamp sterujących na dobre NOSy wnosiła ogromną poprawę (nieporównywalnie większą niż np. jakiekolwiek roszady kablami).

Jeśli masz możliwość, spróbuj czegoś dobrego, cenione lampy wprawdzie do tanich nie należą, jednak kwoty rzędu 500-600 zł za parę to i tak niewiele w porównaniu z innymi "dodatkami audio" a jak nie podejdzie, z łatwością można odsprzedać bez straty.

Chyba zacząłbym od 12ax7 (coś takiego tam siedzi, jeśli się nie mylę?) i pierwszą próbę poczyniłbym z amperexami, to chyba bezpieczny wybór (i brzmieniowo i przy odsprzedaży), ew. telefunkeny jeśli więcej przestrzeni i detalu lub mullardy jeśli więcej masy i dociążenia.

Amperexy są chyba gdzieś po środku.

U mnie w stosunku do standardowych electroharmonix bardzo poprawiła się średnica, wysokie uspokoiły się (detalu nie brakuje ale jest bardzo gładko, wszystko uporządkowane), bas zyskał sporej dynamiki, zwłaszcza przy cichych odsłuchach właśnie.

Byłem zaskoczony, że lampy mogą tyle wnieść, ciekaw jestem jak wyglądałoby to u Ciebie, zwłaszcza, że reszta toru bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasvane podobno rozjeżdżają się z dźwiękiem po czasie, chciałem z ciekawości po dobrych opiniach których było więcej kiedy wchodziły, jeden z użytkowników po zapytaniu odradził mi je. Ze swojego małego doświadczenia polecam Phillipsy Miniwatt jeżeli szuka się masy, wypełnienia, mają też całkiem tłusto na basie jeżeli komuś anemia doskwiera.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah jednak seria excite jest bardzo uniwersalna, gdy chodzi o repertuar a przynajmniej maluchy X14. Slucham The Midnight album Nocturnal i banan z geby z nie schodzi, tu nawet ten potezny basior atollowy fajnie sie wpasowal z Dyniami a te deciaki mmm pysznie. Posluchajcie Koledzy z tej plyty utworow : Collateral czy River od Darkness, noga sama chodzi. Jak mozna z tak malych paczuszek wyciagnac tyle zycia, taka skale dzwieku i tyle powietrza na wysokich? SUPER!

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te X14 sa rewelacyjne, chyba w polaczeniu z moim H80 w moich warunkach odsluchowych trafilem na niezla synergie. Testuje ostatnio sluchawki w okolicach 5 kPLN i zadne nie zblizaja sie jakoscia dzwieku do mojego zestawu stacjonarnego (co mnie w sumie troche zmartwilo, bo oczekiwalem nieco wiecej od zestawow sluchawkowych w cenie mojego systemu stacjonarnego).

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marboch, ja nasze paczki poddam , jak sie domyslam, ciezkiej probie bo poslucham u siebie monitory od YB Audio model Bise, zobaczymy czy sie wybronia. A atollowy basior dostanie soul note sa300 za konkurenta i zobaczymy w ktora strone beda (jezeli bedzie dla mnie lepiej) zmiany.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucilem okiem - ale ladne te kolumny! :) Oby graly tak jak wygladaja :)

W tescie w/w przez Ciebie wzmacniacza jest porownanie do mojego H80:

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2449-soul-note-sa300

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam tylko do wątku, że zakończyłem poszukiwania kolumn i jestem szczęśliwym posiadaczem focus 260. z lampą lar'a gra to pięknie.

a jak chodzi o muzyczne polecenia to dla ciekawskich midori takada & masahiko satoh - lunar cruise

właśnie słucham i brzmi to znakomicie.

 

miłego słuchania Panie i Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam tylko do wątku, że zakończyłem poszukiwania kolumn i jestem szczęśliwym posiadaczem focus 260. z lampą lar'a gra to pięknie.

a jak chodzi o muzyczne polecenia to dla ciekawskich midori takada & masahiko satoh - lunar cruise

właśnie słucham i brzmi to znakomicie.

 

miłego słuchania Panie i Panowie

Bardzo fajne paczki, grają u mnie już prawie dwa lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.