Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to były DM 2/8. Miło wspominam. To od nich zaczęła się przygoda z "poważniejszym" audio. Zmieniłem je potem na Canto Grand. Po głowie chodziła mi lampa, a DM 2/8 średnio się nadawały do lampy bo były dość prądożerne. Szukałem kolumn łatwych do napędzenia, szybszych, bardziej dźwięcznych i padło na CG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Jak widać to mój pierwszy wpis i pierwsze pytanie. Proszę wiec o wyrozumiałość.

 

Czy miał któryś z Szanownych Kolegów przyjemność posłuchania zestawu Electrocompanieta AW 180 z kolumnami Dynaudio Sapphire.

Uwaliła mi się końcówka, która zostanie naprawiona nie wiem kiedy. Cisza mi doskwiera tak bardzo że zacząłem szukać drugiego zestawu 

 

Wiele pozytywnych opinii poczytałem na sąsiednim forum o AW180 ale nie ma nic o takim zestawieniu.

Ponoć AW180 gra ciemno, z głębokim basem czyli idealnie by mi się nadawał do Sapphire jako równoważnia ich zalet.

 

Pytam ponieważ widzę że jeden z kolegów ma na sprzedaż AW180 i poważne rozważam kupno.

Posiadam.

Pokój ok 30m2 prawie zaadoptowany akustycznie :); Ayon CD2; przetwornik lampowy polskiej manufaktury, okablowanie Nordosta i przydała by się końcówka..

Będę wdzięczny na informację zwrotną..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Dynaudio z ECI polubią się od pierwszego przesłanego im przez Skandynawa wata, ale pierwszą rzeczą jaką bym zrobił to zmiana przynajmniej głośnikowych Nordostów - z nimi w torze nie usłyszysz "eufonii" Electrocompanieta.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z caspianem m2 mam problem coś mi nie gra, słuchałem swoich emit 20 na caspianie m2 i co się okazało że bas niby spoko, chociaż kolumny już niedomagały hehe, ale górna średnica i góra pasma coś mi nie poszło... było sucho jazgotliwie krawędzie dźwięków ostro zakończone np instrumenty dente stasznie jakoś metalicznie grały w jazzie, struny gitary również metalczne, fortepian chociaż niezły to dośc surowy i nie miał słodyczy i spokoju , a uderzenia perkusji nieco jakby takie szarpiące agresywne były.... do tego grał szybko i uciekały mu wybrzmienia albo mi się zdawało -jak myślicie.... tyle się naczytałem o caspianie że to dobry wzmak do dynek a tu masakra jakaś. z tannoyem xt6f nie było już tak ostro agresywnie ale nadal trąbka dawała po uszach i nadal za szybko jak dla mnie.... nie wiem czy trza szukać innych kolumn a może innych kabli głośnikowych, obcne to melodiki najtansze z nadem i emitami 20 zgrywały się bajeczną i cukierkową, dźwięczna górą zero agresji, sam już nie wiem o co z tym Caspianem c'mon....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypozycz CD Rega Apollo R, jak to nie da Ci tego co lubisz to juz tylko kable Ci zostana heh. A ja az musze te Emit-y 20 u siebie posluchac, bo tak ciekawie ich brzmienie opisujesz

jak zawsze kwestia połączenia kable ic kolumny wzmacniacz. Wystarczy że zmienisz źle dopasujesz jeden element i może się zrobić brzydko a na pewno nie tak pięknie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie wypowie prócz Adama hmm czyżby firmę Emila i miksona gdzieś wcięło ? ;) w każdym razie zmieniłem kable głośnikowe z wydawać by się mogło mało inwazyjnej melodika na chorda clearway i jest jakby lepiej chociaż krallowa lubi przysyczec momentami i .. przydałoby się więcej "soku" takiej kleistej słodyczy na średnicy ;)).. nie wiem sam może chodzi o górny bas .. może zdało by się go jakoś wypchnac? ;)

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Svawo, Ty chyba masz piecyk nowke? Jak tak to daj mu pograc, nie wiem czy cos to zmieni ale ja sluchajac mojego Cyruska caly czas mam wrazenie, ze im starszy tym gra bardziej klarownie i lepiej roznicuje barwy. No a przeciez Caspian to mistrz muzykalnosci i urokliwych wokali. Raczej kazdy z posiadaczy Dynek szuka pieca, ktory wniesie jak najwiecej powietrza, nic nie poskleja, nie rozmiekczy i wyglada na to, ze wlasnie Caspian Ci to daje. Przesluchales rozne piece, rowniez lampowe i tam sam pisales, ze bylo za slodko, za kleiscie a teraz znowu tego Ci brakuje, wtf? Teraz juz zostaje tylko albo dosladzanie i zageszczanie zrodlem albo.... wymiana mojego Atolla za Twojego Caspiana hahaha, bedziesz mial kilogramy cukru na srednicy i bedzie gesto. Doplace, przemysl to heh. Ps. Wlacz dobra muze i skup sie na niej a zapomnisz o tym co Ci przeszkadza a wrecz docenisz to co juz masz, powaga. Proponuje Marvina Gaye - What' going on, to Ci poprawi humor.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest może użytkownik Dynaudio Special 40, który odsłuchiwał je z innym wzmacniaczem niż Octave V70SE? Lub osoba, która obcowała z tymi kolumnami dłużej.

Co jest z tymi kolumnami? Nowe grają średnio.

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z końcówką Accu grają bardzo dobrze. Muszą trochę pograć, tak z tydzień po parę godzin.

 

Jaki model tej końcówki mocy? Coś mało użytkowników S40 jest. Z Octave podobno bardzo dobre zestawienie - tak piszą media. Mi czegoś brakowało ale kolumny były świerze. Ogolnie było twardo i sztywno i sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaki model tej końcówki mocy? Coś mało użytkowników S40 jest. Z Octave podobno bardzo dobre zestawienie - tak piszą media. Mi czegoś brakowało ale kolumny były świerze. Ogolnie było twardo i sztywno i sucho.

A-36.

S40 specyficzne kolorystycznie są.

Edytowane przez XVCR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy wymienić lampy w Octave na EL34 i będzie inaczej (może OK).

 

Pewnie masz racje ale w salonach tylko na fabrycznych lampach grają. Wypożyczam do domu zestaw i zobaczymy rezultat. Szkoda że nie ma nikogo z tymi Dyniami. Wskazówki od użytkownika są niezbędne. Zbliża sie Black Friday bo już za miesiąc, może cenowo sie coś zmieni :) Narazie polecieli po bandzie z ceną za te kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wywindowana niebotycznie cena ma swoje zrobic i zarobic a w naszym hobby to niestety dziala, ma byc bardzo drogo bo dla wielu oznacza to bardzo dobrze i nawet jak obok wlaczysz sprzet grajacy na tym samym poziomie ale dajmy polowe tanszy to audiofil w 90% wybierze ten drozszy. Psychologia, proznosc, chec pokazania innym itd. Ale kto komu zabroni, skoro sprzedajacy i kupujacy sa zadowoleni.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wywindowana niebotycznie cena ma swoje zrobic i zarobic a w naszym hobby to niestety dziala, ma byc bardzo drogo bo dla wielu oznacza to bardzo dobrze i nawet jak obok wlaczysz sprzet grajacy na tym samym poziomie ale dajmy polowe tanszy to audiofil w 90% wybierze ten drozszy. Psychologia, proznosc, chec pokazania innym itd. Ale kto komu zabroni, skoro sprzedajacy i kupujacy sa zadowoleni.

 

 

Racja, jest tak jak piszesz. Mam takiego kolege dla którego liczy sie ile gwiazdek jest w HiFi Choice a najważniejsza dla niego to reakcja znajomych podczas wizyty domowej. I za cholere mu nie przegadasz bo ON WIDZIAŁ 5 GWIAZDEK i to jest najlepsze. Nie ważne jak gra, ważne że najlepszy wybór roku i 5 gwiazdek załatwia sprawe.

Te S40 powinny kosztować 10-11 Kzł max i od tego rabaty jakieś dopiero. Jak to są kolumny na 40-lecie to ja tu nic specjalnego nie widzę. Aczkolwiek podobają mi sie i chciałbym żebym usłyszał w końcu to jak opisują te kolumny. Najgorsze jest to że za dużego wyboru na rynku nie ma w tej chwili. Pandiony miałem i poszły, teraz chciałbym coś z większym głośnikiem niskotonowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje ale w salonach tylko na fabrycznych lampach grają.

Z lampowcami jest frajda, zmiana lampy bardzo zmienia brzmienie. Zostawiłem to na później i właśnie to później się krystalizuje, w drodze jest lampa wejściowa w pre, już nie mogę się doczekać, Kwadrę EL34 też zamierzam nabyć, bo czasem jest taki nastrój, że chce się tego ciepełka w nadmiarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lampowcami jest frajda, zmiana lampy bardzo zmienia brzmienie. Zostawiłem to na później i właśnie to później się krystalizuje, w drodze jest lampa wejściowa w pre, już nie mogę się doczekać, Kwadrę EL34 też zamierzam nabyć, bo czasem jest taki nastrój, że chce się tego ciepełka w nadmiarze.

 

Jeszcze nie wymieniałeś lamp od nowości? Warto mieć kilka kompletów lamp i modelować brzmienie. Pewnie kosztowne też dobre lampy.

Dał byś szanse tym S40? Na podłogówki nie ma szans. Muszą być podstawkowe narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octave V70SE nawet w wersji fabrycznej gra bardzo poprawnie. Jestem fanem podłogowych ale S40 choć u siebie ich nie słuchałem na pewno potrafią oczarować. Jedno jest bardzo prawdopodobne, że u mnie jakieś Dynaudio zawsze będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Special Forty są dość rozdzielcze i jasno grające w moim odczuciu w stosunku do reszty rodziny Dynaudio. Sugerował bym dobranie wzmacniacza raczej gęstego , ciemniej brzmiącego. Miałem okazje słuchać ich bodajże ze wzmacniaczem Octave 110 i w przypadku źródła cd dźwięk był dla mnie zbyt jasny i uciążliwy. Podłączenie gramofonu zmieniło ten obraz na bardziej przytulny i sprawiający przyjemność.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieżącą serią Contour. X18 faktycznie odstają od Focusa, choć grają bardziej otwartym dźwiękiem i są bardziej uniwersalne. W chwili obecnej chyba najrozsądniej kupić Focusy z drugiej ręki , a resztę kwoty przeznaczyć na elektronikę.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.