Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, mackiee napisał:

Witam Wszystkich, 

Od paru dni jestem posiadaczem Lyngdorf sda-2400. Wzmacniacz zakupiłem praktycznie nowy (i tak wygląda) grał podobno ok. 10 godzin. Pytanie - ile czasu potrzebuje (i czy potrzebuje) taki wzmacniacz aby się "ułożył" 

Pozdrawiam 

Moj 3400 potrzebował około miesiąca. Podobnie miałem z 2170.

Mój tata też potwierdza. 3400 też u niego minimum po miesiącu grania nadaje się do recenzowania. 

Przez okres pierwszych dwóch tygodni miewalem mieszane uczucia😃 a granie zmieniało się szczególnie na początku dosłownie z minuty na minute

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, szczypior88 napisał:

Moj 3400 potrzebował około miesiąca. Podobnie miałem z 2170.

Mój tata też potwierdza. 3400 też u niego minimum po miesiącu grania nadaje się do recenzowania. 

Przez okres pierwszych dwóch tygodni miewalem mieszane uczucia😃 a granie zmieniało się szczególnie na początku dosłownie z minuty na minute

Ja nie słyszałem żeby coś takiego występowało u mnie . Od pierwszych chwil po odpaleniu wbiłem się w fotel . Nie tylko zresztą ja ,paru kumpli z branży audio też skrobało się po głowach. Tyle że u mnie sda grają tylko w kinie i na dodatek z frontami podpiętymi do millenium więc może dużo tego dźwięku wszędzie i trudno to zarejestrować ludzkim uchem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja nie słyszałem żeby coś takiego występowało u mnie . Od pierwszych chwil po odpaleniu wbiłem się w fotel . Nie tylko zresztą ja ,paru kumpli z branży audio też skrobało się po głowach. Tyle że u mnie sda grają tylko w kinie i na dodatek z frontami podpiętymi do millenium więc może dużo tego dźwięku wszędzie i trudno to zarejestrować ludzkim uchem .

Enzo, Ty masz Millennium MK3 i Euphonie MS5. Każdego wbija!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Leszekgiertych napisał:


Enzo, Ty masz Millennium MK3 i Euphonie MS5. Każdego wbija!

Ale gonisz mnie widzę a ja już stoję w miejscu 😁

13 minut temu, Leszekgiertych napisał:


Enzo, Ty masz Millennium MK3 i Euphonie MS5. Każdego wbija!

Pisz do Skive niech Ci zrobią upa ,może już mają wyświetlacze z logo Lyngdorf bo jak ja robiłem to byli wypstrykani i musiał bym czekać dłużej a nie miałem czasu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

witam wszystkich Klubowiczów

składam akces do klubu :)  

jakoś od miesiąca posiadam TDAI 3400. I jestem pod wrażeniem. Nawet bardzo dużym wrażeniem... :)

Dopiero rozpoczynam przygodę z tym wzmacniaczem, ale widzę ogromny drzemiący w nim potencjał. Mam też trochę sprzętów z którym będę go testował, tak, że zapowiada się ciekawy czas :)

pozdrawiam

misza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dobre wieści:

1. TDAI-2170 odbył wycieczkę do Danii i po powrocie świeci nowym blaskiem. Zastanawia mnie tylko trwałość tych wyświetlaczy, czy "ten typa tak ma", czy to tylko jednostkowy przypadek.

2. Do moich Klipschy (najlepszych kolumn do Lyngdorfa 🙂 ) przez ten czas grał podpięty stary wzmacniacz. W porównaniu z Lyngdorfem, brak dynamiki, brak rozdzielczości... ogólnie brak chęci słuchania muzyki.

3. Próba dołączenia suba do tego systemu zakończyła się klęską. Nie biegałem z subem po wszystkich kątach, regulowałem tylko jego głośność i f ocięcia - brzmienie było nieprzyjemne  wyraźnie było słychać pracę suba. Nie dziwię się już przeciwnikom subów w stereo, bez użycia choćby najprostszego DSP sub nie będzie się bezszwowo łączył z kolumnami. 

4. Podłączenie kolumn do Lyngodrfa i można słuchać muzyki; pierwszy setup kalibracja tylko kolumn - jest lepiej; drugi setup kalibracja kolumny + suby - można powiedzieć, że bliskie ideału 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mojave napisał:

Dobre wieści:

1. TDAI-2170 odbył wycieczkę do Danii i po powrocie świeci nowym blaskiem. Zastanawia mnie tylko trwałość tych wyświetlaczy, czy "ten typa tak ma", czy to tylko jednostkowy przypadek.

2. Do moich Klipschy (najlepszych kolumn do Lyngdorfa 🙂 ) przez ten czas grał podpięty stary wzmacniacz. W porównaniu z Lyngdorfem, brak dynamiki, brak rozdzielczości... ogólnie brak chęci słuchania muzyki.

3. Próba dołączenia suba do tego systemu zakończyła się klęską. Nie biegałem z subem po wszystkich kątach, regulowałem tylko jego głośność i f ocięcia - brzmienie było nieprzyjemne  wyraźnie było słychać pracę suba. Nie dziwię się już przeciwnikom subów w stereo, bez użycia choćby najprostszego DSP sub nie będzie się bezszwowo łączył z kolumnami. 

4. Podłączenie kolumn do Lyngodrfa i można słuchać muzyki; pierwszy setup kalibracja tylko kolumn - jest lepiej; drugi setup kalibracja kolumny + suby - można powiedzieć, że bliskie ideału 🙂

 

Fajnie że jest jakieś wsparcie tego 2170.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.06.2021 o 23:00, maciekplacek napisał:

Fajnie że jest jakieś wsparcie tego 2170.

Akurat wsparcie to mega siła ekipy ze Skive. Wspominałem o tym nie raz i nadal to podtrzymuje. 

Sam Peter jest bardzo pomocny. Pisałem z nim trochę na messenger. Mega gość 🙂 Leonardo Da Vinci z Danii. Wizjoner. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.06.2021 o 00:15, mojave napisał:

Enzo79, jakieś ruchy w sprawie obsłuchania Orbitali u producenta? Gdybyś zakupił, to chętnie bym przejeżdżał gdzieś w pobliżu i jeśli można to posłuchał 🙂 

Nie , dopiero z emigracji wróciłem po trzech miesiącach i temat jest w zamrażarce . Jak tylko do niego wrócę to dam znać .

Pozatym najpierw musze mieć dla nich salon ,a z tym jeszcze chwile zejdzie bo na rynku materiałów jakieś totalne szaleństwo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór monitorów do TDAI 2170?

Forumowicze mam dylemat nad wyborem monitorów do mojego 2170, dodam że tylko monitory wchodzą w rachubę ze względu na ograniczone miejsce, monitory są i będą usytuowane tylko na mojej półce ( komodzie ) bodajże 70cm wysokości. Streamaer USBridge Signature na Moode wer. 7.01.  połączenie kabel audio-usb ( Tidal BubleUpnp, YouTube BubleUpnp, Spotify Connect,Radia Flac oraz inne.)

Miałem wcześniej Dali Zensor 3 grały one przepiękną średnicą, bardzo szeroko grały stereo, bębny, instrumenty klawiszowe, trąbki grało to niesamowicie szczegółowo , wokale były takie że aż ciarki przechodziły zwłaszcza np: przy odsłuchu Yao Si Ting z Youtube poprzez stream z Bubleupnp. Ale zachciało mi się żeby było więcej basu i sprzedałem Zensorki i kupiłem kolumny, monitorki DIY głośniki w nich to Dynaudio.

Tutaj basu już nie brakuje, też grają szeroko, średnica też jest piękna, instrumenty trąbki, bębny, klawiszowe  też grają pięknie ale wokal jest już ciemniejszy ( nie ma takiego wow jak na Zensorach, ogólnie grają ciemno i niestety sprzedaję te kolumny.

Kilka dni temu byłem na odsłuchu Monitorów KEF R3  ( wygrzane ), i Monitor Audio Gold 5G ( wygrzane ). Kefy zagrały już tak pięknie że chciałem je wybrać ale Monitor audio przebiły te Kefy, jeszce lepszym wokalem i mocniejszym basem. Słucham bardzo szerokiego rodzaju muzyki: Dyskotekowa, Pop, Lata 80,90,00, Polskie nagrania od lat 70,80 do teraz, Elektroniczna, Rok polski i zagraniczny, praktycznie wszystko  nawet czasami jazz , muzyka klasyczna ale bez muzyki poważnej.

I teraz mam takie pytanie praktycznie wchodzą dwa monitory w grę Monitor Audio Gold 100 5G którego teraz testuję dopiero drugi dzień w domu ( niestety nie grają tak przepięknie jak wygrzane jak podczas odsłuchu w studiu kilka dni temu, mam nadzieję że z czasem będą pięknie grały średnicą a zależy mi tutaj na jak najmocniej, najczyściej odebranym wokalu przez moje ucho ).

Drugie które biorę pod uwagę to Bower & Wilkins 705 S2, tutaj na pewno ten wokal jest jeszcze lepszy, te kolumny najlepiej grają Jazz, Elektronikę, muzykę poważną ( na You Tube są tylko testy tych kolumn z w/w muzyką, nikt nie demonstruje muzyki dyskotekowej czy popowej na YouTube i tutaj zachodzi pytanie jak sprawdzą się w nagraniach popowych, dyskotekowych oraz o słabszej jakości z lat np: disco 80, słabiej nagranym materiale, czy go podbiją, podkolorują tak jak to delikatnie robią Goldy 100?

Z góry dziękuję za wszelkie porady, może ktoś z forumowiczów miał już Bowersy 705-tki i da mi satysfakcjonującą mnie odpowiedź.

Pozdrawiam

jace699

 

 

Edytowane przez jace699
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, jace699 napisał:

Wybór monitorów do TDAI 2170?

Forumowicze mam dylemat nad wyborem monitorów do mojego 2170, dodam że tylko monitory wchodzą w rachubę ze względu na ograniczone miejsce, 

 

Jeżeli myślisz o monitorach to zastanów się nad czymś zajmującym jeszcze mniej miejsca: 

... i zgodne z ideą Lyngdorfa - kolumny jak najbliżej ściany.

Jeżeli będzie Ci brakowało basu to może coś takiego wciśniesz pod szafkę (25x25x25cm):

Te kolumny były na mojej liście do przetestowania z 2170, ale się ostatecznie nie udało. Sub z kolei z takim wzmacniaczem łączy się perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)

Witam serdecznie

Lyngdorf posiada w ofercie końcówkę mocy o symbolu 2400. 

Za 6 tygodni dostanę tor lampowy, preamp/monobloki.

Czy ktoś z kolegów posiada, słucha takiego połączenia lampa preamp + końcówka 2400? I z jakimi kolumnami/monitorami.
 

Mam możliwości wypożyczenia od sąsiada tej końcówki i wtedy tak zrobię, ale tak mnie teraz audiofilia nervosa wewnętrznie targa i ciekawość „trochę” żyć nie pozwala😉 

Dziękuję z góry.

Adam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.06.2021 o 18:49, mojave napisał:

Dobre wieści:

1. TDAI-2170 odbył wycieczkę do Danii i po powrocie świeci nowym blaskiem. Zastanawia mnie tylko trwałość tych wyświetlaczy, czy "ten typa tak ma", czy to tylko jednostkowy przypadek.

2. Do moich Klipschy (najlepszych kolumn do Lyngdorfa 🙂 ) przez ten czas grał podpięty stary wzmacniacz. W porównaniu z Lyngdorfem, brak dynamiki, brak rozdzielczości... ogólnie brak chęci słuchania muzyki.

3. Próba dołączenia suba do tego systemu zakończyła się klęską. Nie biegałem z subem po wszystkich kątach, regulowałem tylko jego głośność i f ocięcia - brzmienie było nieprzyjemne  wyraźnie było słychać pracę suba. Nie dziwię się już przeciwnikom subów w stereo, bez użycia choćby najprostszego DSP sub nie będzie się bezszwowo łączył z kolumnami. 

4. Podłączenie kolumn do Lyngodrfa i można słuchać muzyki; pierwszy setup kalibracja tylko kolumn - jest lepiej; drugi setup kalibracja kolumny + suby - można powiedzieć, że bliskie ideału 🙂

 

Można zapytać, jakie masz Klipsche?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.