Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@maciekplacek jak możesz opisz różnice między 1120 a 3400.

Miałem 1120 na testach i trochę się rozczarowałem. Choć RP zrobił swoje.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie to ja zawsze ustawiam RP ponieważ robi to dobrą robotę i przy okazji za to zapłaciłem. Ostatnio robiłem wiele eksperymentowałem z głośnikami, kupowałem i odsprzedawałem i każdy kupujący był zaskoczony jak gra 1120.  Jak przeczytasz wcześniejsze wpisy z tego wątku to zrozumiesz że trzeba trochę się pobawić RP aby wszystko było ustawione idealnie. Ja zawsze łącze głośniki z 1 lub 2 subwooforami i jest git.

Co do 3400 to mój kolejny egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RP miałem na poziomie 96% i pisałem, że zrobił robotę. Poza tym delikatnie poszerzyła się scena. Reszta w porównaniu do moich klocków zdecydowanie odstawała. 

Testowałem z trzema kompletami kolumn. Sub mi nie jest potrzebny.

Muszę wziąć na tapetę 3400, dlatego pytałem o różnice. Cena x3 nie jest dla mnie wyznacznikiem. Jeżeli, jak gdzieś czytałem, 3400 to 1120 z większą mocą to trochę to słabo wróży.

Mimo wszystko jestem fanem Lyngdorfa. Miałem niegdyś pożyczony od znajomego tdai2200.

 

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, klecha napisał:

RP miałem na poziomie 96% i pisałem, że zrobił robotę. Poza tym delikatnie poszerzyła się scena. Reszta w porównaniu do moich klocków zdecydowanie odstawała. 

Testowałem z trzema kompletami kolumn. Sub mi nie jest potrzebny.

Muszę wziąć na tapetę 3400, dlatego pytałem o różnice. Cena x3 nie jest dla mnie wyznacznikiem. Jeżeli, jak gdzieś czytałem, 3400 to 1120 z większą mocą to trochę to słabo wróży.

Mimo wszystko jestem fanem Lyngdorfa. Miałem niegdyś pożyczony od znajomego tdai2200.

 

Pewnie jeśli masz możliwość kupić 3400 to kupuj bez zastanowienia tym bardziej że ponoć ceny jeszcze w tym roku i na początku przyszłego mają pójść w górę ale o ile i kiedy to pewnie TRIMEX mógłby coś powiedzieć.

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, maciekplacek napisał:

Nie ma problemu z piwkiem z drinkiem już gorzej.

Ty lepiej wklej jakieś zdjęcia jak tam prace zaawansowane u Ciebie, gdzie tam mój skromny salonik 🙂

Nic sie narazie nie dzieje. Czekam na plytki ,podłogi i brygadę 

Dopiero wczoraj z delegacji wróciłem I już sie nie moge wieczoru doczekać ,jak sprzet po dwòch postnych miesiacach odpalę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie inflacja i problemy z materiałami.  Bylem akurat w Danii I tam też odczuwalne skutki corony. Wiekszy popyt od podaży 

2 godziny temu, maciekplacek napisał:

Mnie w przyszłym roku czeka przeprowadzka i też się zastanawiam co z materiałami jeszcze ta złotówka na łopatkach jakaś masakra 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, arpeggione napisał:

Czy ktoś z Was łączył Lyngdorfa z elektrostatami?
A jeżeli tak to z jakim wynikiem?

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka
 

Gdzieś we wcześniejszych wątkach temat elektrostatow się przewijał. Musisz poczytać i napisać może bezpośrednio do autora wątku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Troche zmienię temat. Panowie , czy myślicie że Lyngdorf BW3 nadadzą się do tego ostatniego połączenia z dwoma niskotonowcami ?

Chodzi o spięcie tego przez dpa1 . Końcówki mogę mieć sda na suby i mlenialsa do kolumn

Po co Ci końcówki do aktywnych subów?


Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2021 o 22:40, arpeggione napisał:


 


Po co Ci końcówki do aktywnych subów?


Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka
 

No tak ,ciemnoza mi się wkradła 🙃..  

Tamte na rysunku są pasywne w takim razie ?..

No to można będzie pominąć jedną końcówkę w przypadku dwóch bw3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




No to można będzie pominąć jedną końcówkę w przypadku dwóch bw3 

Ja mam Lyngdorfa z jednym subem ustawionym centralnie. Mocno bym się zastanawiał czy jeżeli rozstaw kolumn nie jest większy niż 2.5m to potrzebne są dwa. Przy normalnym subie to raczej bez sensu ale Lyngdorf tnie swoje znacznie wyżej, więc może potrzebne są dwa
Moim zdaniem do sprawdzenia.

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2021 o 09:06, arpeggione napisał:

A napiszesz więcej dlaczego zrezygnowałeś z tego połączenia i na co zamieniłeś?

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka
 

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję.

Zrezygnowałem bo zmieniłem lokum, chciałem również Room Perfect 🙂

Zmieniłem wtedy na TDAI 2170 i on nie dał rady uciągnąć prądowo tych elektrostatów i miałem problem trochę z klinicznością środka pasma. Spowodowane to też mogło być kablami jakie wtedy miałem. Ciężko mi teraz stwierdzić co do końca było przyczyną - parę lat minęło 😄

Trójwymiar i scena w elektrostatach była przepiękna. Bas tam wymagał sporo prądu i SDAI 2175 spokojnie je ogarniał - 2170 trochę się ślizgał. Do tego 2170 gra bardziej neutralnie i zimno jeśli to tak określę niż SDAI 2175. Ma za to lepszą górę i precyzję od SDAI. Pewnie dlatego średnio mi się te Logany zgrały z 2170 i je pogoniłem. Ciekawe jak by zagrały z 3400 który mam teraz bo tutaj prądu sporo 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Zrezygnowałem bo zmieniłem lokum, chciałem również Room Perfect
Zmieniłem wtedy na TDAI 2170 i on nie dał rady uciągnąć prądowo tych elektrostatów

Dzięki. Z Twojego opisu mi wynika że dopadła Cię audiophilia nervosa i trzeba było zmienić
Do mojego tdai-2170 dokupiłem kiedyś za grosze komplet Audiostaticów z dedykowanym aktywnym subem.
Niestety wkrótce kolumny szlag trafił
I nie wiem czy po prostu nadszedł czas na wymianę folii czy to wzmacniacz je skrzywdził ?

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, arpeggione napisał:


 


Dzięki. Z Twojego opisu mi wynika że dopadła Cię audiophilia nervosa i trzeba było zmienić emoji16.png
Do mojego tdai-2170 dokupiłem kiedyś za grosze komplet Audiostaticów z dedykowanym aktywnym subem.
Niestety wkrótce kolumny szlag trafił emoji853.png
I nie wiem czy po prostu nadszedł czas na wymianę folii czy to wzmacniacz je skrzywdził emoji15.png?

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka
 

Możliwe że folią się brzydko mówiąc spier.... Popsuła.. 

Tdai za słaby był do tych Logan. Był problem z góra pasma bo tam minima impedancji dochodziły do 1.6 ohma. Sdai 2175 szarpał aż miło🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Możliwe że folią się brzydko mówiąc spier.... Popsuła.. 
Tdai za słaby był do tych Logan. Był problem z góra pasma bo tam minima impedancji dochodziły do 1.6 ohma. Sdai 2175 szarpał aż miło

W moim połączeniu (dopuki grało) góra była rewelacyjna. Zresztą nie tylko góra bo całość grała świetnie. Ale do czasu.
Zastanawiam się czy wymienić w nich folię i chyba tak zrobię.

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje ci się.

Podwyżka od 22.

Może Morawiecki rzuci jakąś dopłatę?

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś masakra z tymi cenami, dokąd to zmierza to ja już nie wiem. Coś ostatnio jak dopytywałem o ceny to jeden ze sprzedawców mówił że cena ma pójść up w tym i na początku przyszłego roku. Myślałem że ściemnia 🙂

@klecha, kupiłeś coś w końcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma czasu.

Po nowym roku testuję 3400 i Arcama SA30 z DiracLive.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.