Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, VreidSogndal napisał:

Witam wszystkich, melduję się w klubie Lyngdorf jako świeżo upieczony posiadacz CD1. Jakie macie porady z nim związane? Jakie ustawienia? Planuję wypróbować go najpierw jako pełnoprawny odtwarzacz CD a następnie jako czysty transport podłączony do Schiit Bifrost 2 DAC. Posiadam również Bryston BDA-2 DAC lecz na codzień użytkuję Bifrost. Wszystko gra razem z dzielonym, hybrydowym zestawem Copland z militarnymi lampami NOS. Na samym końcu toru gra kolejny przedstawiciel duńskiej kolonii, kolumny Audiovector. Polecacie używać CD1 jako transport z którymś z wyżej wymienionych DAC czy lepiej sprawdzi się jako odtwarzacz?

Testy🙂 nic ich nie zastąpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, maciekplacek napisał:

Żeś mu doradził 🙂

Źle nie napisał..😉 testy i tyle .

Co mu lepiej spasi . Tych dwóch daców o których napisał pewnie nie wszyscy znają, tak więc nie ma innej opcji niż testy .

Co do ustawień cd1 to trzeba pytać o konkrety . Duże różnice powinny być na upscalingu już.  No i połączenie przez aes ebu ,o ile mają wejścia .

 

Wesołych Świąt jeżeli ktoś obchodzi .🎄 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maciekplacek napisał:

Żeś mu doradził 🙂

Ale co tutaj doradzać. Skąd mam wiedzieć co komu pasuje. Inaczej by było gdyby tych dwóch rzeczy nie miał fizycznie u siebie to można by coś próbować. W sytuacji kiedy jest możliwość testu to nic tylko wpinac i jazda. Innej recepty nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Enzo79 napisał:

Źle nie napisał..😉 testy i tyle .

Co mu lepiej spasi . Tych dwóch daców o których napisał pewnie nie wszyscy znają, tak więc nie ma innej opcji niż testy .

Co do ustawień cd1 to trzeba pytać o konkrety . Duże różnice powinny być na upscalingu już.  No i połączenie przez aes ebu ,o ile mają wejścia .

 

Wesołych Świąt jeżeli ktoś obchodzi .🎄 

 

Właśnie o te ustawienia upsamplingu mi chodzi. Czy jest tak, że te wyższe wartości to jest takie sztuczne polepaszanie próbkowania przez odtwarzacz? Nie będę ukrywał, że lubię muzykę taka jaka jest. Bawiłem się już w pliki DSD, CHord Hugo 2 DAC z różnymi filtrami brzmienia. Zawsze mam jednak takie poczucie, że tam gdzie się coś polepszy to w innym miejscu zdegraduje i jest to nieuniknione. Dlatego chciałbym wiedzieć jak sprawa ma się z Lyngdorf CD-1. Czy ustawić nominalną wartość upsampling czy może iść w stronę tych najwyższych parametrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, VreidSogndal napisał:

Właśnie o te ustawienia upsamplingu mi chodzi. Czy jest tak, że te wyższe wartości to jest takie sztuczne polepaszanie próbkowania przez odtwarzacz? Nie będę ukrywał, że lubię muzykę taka jaka jest. Bawiłem się już w pliki DSD, CHord Hugo 2 DAC z różnymi filtrami brzmienia. Zawsze mam jednak takie poczucie, że tam gdzie się coś polepszy to w innym miejscu zdegraduje i jest to nieuniknione. Dlatego chciałbym wiedzieć jak sprawa ma się z Lyngdorf CD-1. Czy ustawić nominalną wartość upsampling czy może iść w stronę tych najwyższych parametrów

U mnie z racji tego że idzie sygnał przez dpa 1 to mam ustawiony upsampling do 96  ponieważ tyle może przepuścić na wyjście dpa. I tylko przy gorszej jakości nagraniach . Czasem robi to fajną robotę ale przy lepiej nagranych cd  robi się już klinika dźwięku .Kiedy jeszcze nie miałem dpa ,cd1 grał bezpośrednio do millenium 192 i przy ustawieniu upsa na max ,przy mojej testowej płycie dali ,górne dźwięki już chrypiały trochę.  Kiedyś nawet pisałem z jednym fachowcem lyngdorfa o tym upsamplingu i zamierzeniem ich była możliwość  poprawy gorszej jakości nagrań a nie śrubowanie tych lepszych 

Testuj i podziel się swoimi wrażeniami na ten temat . Ja czasami tego używam bo mam różne plyty cd i często te starsze przy podkręceniu ich do 96 dużo lepiej brzmią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Enzo79 napisał:

U mnie z racji tego że idzie sygnał przez dpa 1 to mam ustawiony upsampling do 96  ponieważ tyle może przepuścić na wyjście dpa. I tylko przy gorszej jakości nagraniach . Czasem robi to fajną robotę ale przy lepiej nagranych cd  robi się już klinika dźwięku .Kiedy jeszcze nie miałem dpa ,cd1 grał bezpośrednio do millenium 192 i przy ustawieniu upsa na max ,przy mojej testowej płycie dali ,górne dźwięki już chrypiały trochę.  Kiedyś nawet pisałem z jednym fachowcem lyngdorfa o tym upsamplingu i zamierzeniem ich była możliwość  poprawy gorszej jakości nagrań a nie śrubowanie tych lepszych 

Dziękuję za odpowiedź. Od tego właśnie próbuję uciec, od kliniki. Wymieniłem sporo DAC aby znaleźć w końcu taki, który gra a nie daje idealny dźwięk. Myślę, że Twój wybór 96 to będzie najlepsze ustawienie. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Grono:) ja nie jestem jeszcze użytkownikiem lyngdorfa tdai ale praktycznie jestem już zdecydowany na zakup najnowszego modelu Tdai 1120 ( decyzja na podstawie czytania opini  uzytkowników oraz ogladania testow na youtube) który bedzie grał z kolumnami Klipsch RF 7 III . to będzie mój pierwszy w życiu zestaw hifi co za tym idzie jestem kompletnym laikiem( co mozna też pewnie stwierdzić  po wyborze kolumn:) ..

chciałem sie Was spytać o połączenie właśnie Lyngdorfa Tdai 1120 z końcówką mocy Lyngdorf SDA-2400. jak duży wpływ na jakość brzmienia będzie miało dodanie tego 'klocka' jeśli wogóle? czy przy takich samych poziomach głośnosci moze byc rożnica w tzw 'pełnosci' dzwieku?? jak brzmienie / dzwiek bedzie sie miał  porównujac Lyngdorf TDAI 1120+Lyngdorf SDA-2400  z Lyngdorf TDAI-2710 oraz najmocniejszym Lyngdorf TDAI  3400 ?  pytanie też o jakośc CD Lyngdorf CD-2 ..czy przy obecnym odtwarzaczu cd ktory posaidam czyli  Onkyo (nowy kupiony za ok 1000 zł rok temu) czy bedzie zauważalna roznica w odsluchu??   nie myslałem o takim zestawie ale mam okazje kupic uzywany  Lyngdorf SDA-2400 z uzywanym Odtwarzacz CD Lyngdorf CD-2 i łacznie wszystko mnie wyniesie ( z nowym  Lyngdorfem 1120 )  mniej niz Lyngdorf TDAI  3400 . zastanawam sie czy to jest warte zachodu. bedę wdzieczny za info od doświadczonych uzytkowników 🙂

Edytowane przez majkmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, majkmen napisał:

Witam Szanowne Grono:) ja nie jestem jeszcze użytkownikiem lyngdorfa tdai ale praktycznie jestem już zdecydowany na zakup najnowszego modelu Tdai 1120 ( decyzja na podstawie czytania opini  uzytkowników oraz ogladania testow na youtube) który bedzie grał z kolumnami Klipsch RF 7 III . to będzie mój pierwszy w życiu zestaw hifi co za tym idzie jestem kompletnym laikiem( co mozna też pewnie stwierdzić  po wyborze kolumn:) ..

chciałem sie Was spytać o połączenie właśnie Lyngdorfa Tdai 1120 z końcówką mocy Lyngdorf SDA-2400. jak duży wpływ na jakość brzmienia będzie miało dodanie tego 'klocka' jeśli wogóle? czy przy takich samych poziomach głośnosci moze byc rożnica w tzw 'pełnosci' dzwieku?? jak brzmienie / dzwiek bedzie sie miał  porównujac Lyngdorf TDAI 1120+Lyngdorf SDA-2400  z Lyngdorf TDAI-2710 oraz najmocniejszym Lyngdorf TDAI  3400 ? 

Zwróć uwagę, że skuteczność tych kolumn to około 100dB, więc sam TDAI 1120 powinien dać radę je napędzić. Najpierw posłuchaj takiego zestawu, a nie buduj, bo okazja, choinki z sda 2400; zacznij od najprostszego ustawienia, a nie od komplikowania, bo nie dowiesz jak to brzmi i czy ma jakieś braki.

U siebie też gram na Klipschach (Heresy (dwie tuby) + subwoofer) i nie zamieniłbym tego zestawu na nic innego 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, majkmen napisał:

Witam Szanowne Grono:) ja nie jestem jeszcze użytkownikiem lyngdorfa tdai ale praktycznie jestem już zdecydowany na zakup najnowszego modelu Tdai 1120 ( decyzja na podstawie czytania opini  uzytkowników oraz ogladania testow na youtube) który bedzie grał z kolumnami Klipsch RF 7 III . to będzie mój pierwszy w życiu zestaw hifi co za tym idzie jestem kompletnym laikiem( co mozna też pewnie stwierdzić  po wyborze kolumn:) ..

chciałem sie Was spytać o połączenie właśnie Lyngdorfa Tdai 1120 z końcówką mocy Lyngdorf SDA-2400. jak duży wpływ na jakość brzmienia będzie miało dodanie tego 'klocka' jeśli wogóle? czy przy takich samych poziomach głośnosci moze byc rożnica w tzw 'pełnosci' dzwieku?? jak brzmienie / dzwiek bedzie sie miał  porównujac Lyngdorf TDAI 1120+Lyngdorf SDA-2400  z Lyngdorf TDAI-2710 oraz najmocniejszym Lyngdorf TDAI  3400 ?  pytanie też o jakośc CD Lyngdorf CD-2 ..czy przy obecnym odtwarzaczu cd ktory posaidam czyli  Onkyo (nowy kupiony za ok 1000 zł rok temu) czy bedzie zauważalna roznica w odsluchu??   nie myslałem o takim zestawie ale mam okazje kupic uzywany  Lyngdorf SDA-2400 z uzywanym Odtwarzacz CD Lyngdorf CD-2 i łacznie wszystko mnie wyniesie ( z nowym  Lyngdorfem 1120 )  mniej niz Lyngdorf TDAI  3400 . zastanawam sie czy to jest warte zachodu. bedę wdzieczny za info od doświadczonych uzytkowników 🙂

 

9 minut temu, mojave napisał:

Zwróć uwagę, że skuteczność tych kolumn to około 100dB, więc sam TDAI 1120 powinien dać radę je napędzić. Najpierw posłuchaj takiego zestawu, a nie buduj, bo okazja, choinki z sda 2400; zacznij od najprostszego ustawienia, a nie od komplikowania, bo nie dowiesz jak to brzmi i czy ma jakieś braki.

U siebie też gram na Klipschach (Heresy (dwie tuby) + subwoofer) i nie zamieniłbym tego zestawu na nic innego 🙂

 

Choinka z sda 😂.. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, majkmen napisał:

Witam Szanowne Grono:) ja nie jestem jeszcze użytkownikiem lyngdorfa tdai ale praktycznie jestem już zdecydowany na zakup najnowszego modelu Tdai 1120 ( decyzja na podstawie czytania opini  uzytkowników oraz ogladania testow na youtube) który bedzie grał z kolumnami Klipsch RF 7 III . to będzie mój pierwszy w życiu zestaw hifi co za tym idzie jestem kompletnym laikiem( co mozna też pewnie stwierdzić  po wyborze kolumn:) ..

chciałem sie Was spytać o połączenie właśnie Lyngdorfa Tdai 1120 z końcówką mocy Lyngdorf SDA-2400. jak duży wpływ na jakość brzmienia będzie miało dodanie tego 'klocka' jeśli wogóle? czy przy takich samych poziomach głośnosci moze byc rożnica w tzw 'pełnosci' dzwieku?? jak brzmienie / dzwiek bedzie sie miał  porównujac Lyngdorf TDAI 1120+Lyngdorf SDA-2400  z Lyngdorf TDAI-2710 oraz najmocniejszym Lyngdorf TDAI  3400 ?  pytanie też o jakośc CD Lyngdorf CD-2 ..czy przy obecnym odtwarzaczu cd ktory posaidam czyli  Onkyo (nowy kupiony za ok 1000 zł rok temu) czy bedzie zauważalna roznica w odsluchu??   nie myslałem o takim zestawie ale mam okazje kupic uzywany  Lyngdorf SDA-2400 z uzywanym Odtwarzacz CD Lyngdorf CD-2 i łacznie wszystko mnie wyniesie ( z nowym  Lyngdorfem 1120 )  mniej niz Lyngdorf TDAI  3400 . zastanawam sie czy to jest warte zachodu. bedę wdzieczny za info od doświadczonych uzytkowników 🙂

Swego czasu rozważałem również połączenie 1120 z 2400, ostatecznie zostałem przy 3400. Zdecydowanie 3400 jest bardziej kompletnym wyborem jeśli chodzi o moc i jakość dźwięku. Jeśli chciałbyś o coś zapytać dodatkowo to na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, maciekplacek napisał:

Swego czasu rozważałem również połączenie 1120 z 2400, ostatecznie zostałem przy 3400. Zdecydowanie 3400 jest bardziej kompletnym wyborem jeśli chodzi o moc i jakość dźwięku. Jeśli chciałbyś o coś zapytać dodatkowo to na prv.

Wiesz może jak wygląda to od technicznej strony jeżeli chodzi o końcówki mocy w 3400 i sda 2400 ? Nigdy się w to jakoś nie zagłębiałem . Jako że sda to tylko sama końcówka mocy nie ma potrzeby stosowania tam equibita bo sygnał nie jest wzmacniany przez samą końcówkę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Enzo79 napisał:

Wiesz może jak wygląda to od technicznej strony jeżeli chodzi o końcówki mocy w 3400 i sda 2400 ? Nigdy się w to jakoś nie zagłębiałem . Jako że sda to tylko sama końcówka mocy nie ma potrzeby stosowania tam equibita bo sygnał nie jest wzmacniany przez samą końcówkę..

Nie mam pojęcia. Ja stosunkowo często zmieniam sprzęt dlatego odsprzedaż takiego 2400 mogłaby stanowić dla mnie spore wyzwanie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.12.2021 o 14:09, maciekplacek napisał:

A czułość na ile ustawiacze dB 5 cz 6?

Dodatkowo w ustawieniach z klucza ustawione jest:

Treble:

Gain: 0

Frequency: 7500

zmienialisci może powyższe?
 

 

W dniu 18.12.2021 o 23:49, Enzo79 napisał:

U mnie nie ma gain w mp . Mam tam dużo różnych innych ustawień. 

 

A jednak się myliłem 

20220102_010336.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zacząłem przygodę z lyngdorfem  miałem na stanie sprzęt denona (pma 2500ne ,i ampli avr 6300h) który można byli fajnie zgrać pod kino 

1 minutę temu, maciekplacek napisał:

W „input setup” ma coś takiego jak „Enable theater mode”

Oo 🙂🙂, czyli cuś jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Enzo79 napisał:

Zanim zacząłem przygodę z lyngdorfem  miałem na stanie sprzęt denona (pma 2500ne ,i ampli avr 6300h) który można byli fajnie zgrać pod kino 

Ja zacząłem kino od Marantz

Robiłeś może odsłuch Lyngdorfa z głośnikami Audiovector SR?

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, maciekplacek napisał:

U mnie najsłabszym ogniwem są głośniki, te moje monitorki traktowałem jako przejściowe.

No tu niestety ważny jest rozmiar pomieszczenia . Bez sensu do małego pokoju ładować kolumny typu helicon 400 bo i tak się nie rozwiną.  Ja mam jeszcze salonik 30m2 i też do ms5 za mały.  Ale były kupione na wyrost ,po przeprowadzce zmieni się im trochę kubatura i metraż 

Jaki u Ciebie jest metraż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Enzo79 napisał:

No tu niestety ważny jest rozmiar pomieszczenia . Bez sensu do małego pokoju ładować kolumny typu helicon 400 bo i tak się nie rozwiną.  Ja mam jeszcze salonik 30m2 i też do ms5 za mały.  Ale były kupione na wyrost ,po przeprowadzce zmieni się im trochę kubatura i metraż 

Jaki u Ciebie jest metraż ?

No ja w połowie roku mam przeprowadzkę do nowego mieszkania i tam tez w pokoju jest nie za wiele miejsca a wiec zostanę przy monitorach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Enzo79 napisał:

Chyba rozważę sprzedaż millenium z dpa1🤔🤔👨‍🏭

I zakup 3400 ...🤔

zostaw to millenium i daj sobie spokój z 3400 🙂

którą masz wersję tego millenium, możesz przypomnieć, II?

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, maciekplacek napisał:

zostaw to millenium i daj sobie spokój z 3400 🙂

którą masz wersję tego millenium, możesz przypomnieć, II?

Prawie IV

Jest po pobycie w sanatorium w Skive 😉😀

Żal, ale jeżeli  3400 da się przerobić na końcówkę..to wtedy cały system by się ujednolicił wizualnie . Sprzedał bym millenium, dpa, i cd1 jako komplet z room perfect.  I zakup 3400 plus dwa sda bo chyba nie ma w 3400 zdublowanych wyjść głośnikowych tylko po1 parze 

Trza by zdobyć 3400 na posłuch i porównanie z millenium,  bo jeżeli przepaść to wiadomo 

Ktoś chętny na porównanie z 3400?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.