Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, mojave napisał:

Nie porównywałem konfiguracji zrobionych przy różnych głośnościach sygnału, ale sam lyngdorf podaje, że to nie ma znaczenia, tylko pomiar może dłużej trwać. Zazwyczaj ustawiam na tyle głośno, aby to nie było męczące dla uszu 🙂

Przy konfiguracji 11 głośników strasznie męczące te tony 

Jakby ktoś z elektrycznego bata strzelał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



sprawdzałeś może jak ustawienie głośności podczas konfiguracji RP ma wpływ na sam pomiar? Przed samym pomiarem aplikacja sama nam podpowiada jak bardzo należy zrobić głośniej, czy wskazane jest się do tego stosować?

Sprawdzałem. Miałem nadzieję że jak skalibruję ciszej to lepiej mi się będzie w nocy słuchało.
Guzik z tego. Kalibruje tak samo, a jak stwierdzi że jest za cicho to odmawia współpracy

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę powyższe nie ma różnicy jak jest głośno przed pomiarem RP

W dniu 8.12.2021 o 21:21, Enzo79 napisał:

Mam pytanie do użytkowników subwooferów.  Czy można podpiąć subwoofer do dwóch różnych  źródeł na raz . Tzn w wejście lfe od pojedynczego wyjścia z procesora wielokanałowego (czyli kino ),a drugie połączenie od przedwzmacniacza do wejść rca RiL do słuchania w stereo z subem ..?

 

W dniu 9.12.2021 o 18:35, Enzo79 napisał:

Tak też myślałem. Szkoda że suby nie mają selektorów źródeł.  Będę kombinował co by podpiąć sygnał z dpa i wtedy byłoby stereo z subem . Trochę to ryzykowne jak mnie nie będzie a żona będzie chciała posłuchać... a co mogło by się stać gdyby poszedł sygnał z dwóch źródeł? Teoretycznie nie możliwe ale praktycznie różnie bywa .

 

20 godzin temu, mojave napisał:

Tu opisują problem:

https://rel.net/blog/2017-12-27/how-to/connect-rel-class-d-gear/#:~:text=The Problem%3A,into Mother Earth.

Dla Lyngdorfa to jednak nie ma sensu, aby dobrze zadziałał RP trzeba suba połączyć do oddzielnego wyjścia 🙂

 

 

Jakoś mi nie pomogłeś za bardzo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moim pierwszym i jak na razie ostatnim ustawieniu RP lepiej brzmi po bypass niż na global czy focus. Ale trzeba przyznać że nie za bardzo miałem czas aby się pobawić i cały RP ustawiony jest na 80%. W sumie po bypass jak dla mnie brzmi bardzo dobrze bez tych wszystkich ustawień stąd chciałem podłączyć suba po dedykowanym kablu. W sumie to szkoda że takiego 3400 nie można np. kupić z i bez tego całego softu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maciekplacek napisał:

Po moim pierwszym i jak na razie ostatnim ustawieniu RP lepiej brzmi po bypass niż na global czy focus. Ale trzeba przyznać że nie za bardzo miałem czas aby się pobawić i cały RP ustawiony jest na 80%. W sumie po bypass jak dla mnie brzmi bardzo dobrze bez tych wszystkich ustawień stąd chciałem podłączyć suba po dedykowanym kablu. W sumie to szkoda że takiego 3400 nie można np. kupić z i bez tego całego softu.

 

U mnie bardzo duże różnice w dźwięku pomiędzy bypass, global i focus . Trzy różne rodzaje dźwięku.  RP na 100procent ,zastosowanie filtrów 7procent

Oprócz tego mam cztery różne focusy i powiem szczerze że to naprawdę działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Enzo79 napisał:

U mnie bardzo duże różnice w dźwięku pomiędzy bypass, global i focus . Trzy różne rodzaje dźwięku.  RP na 100procent ,zastosowanie filtrów 7procent

Oprócz tego mam cztery różne focusy i powiem szczerze że to naprawdę działa 

Ale o jakich filtrach piszesz (7%)?

U mnie też różnica olbrzymia pomiędzy focus a bypass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z RP zawsze było lepiej ale tym razem jakoś się nie przyłożyłem 🙂

Niedlugo planuje przeprowadzkę i sofa będzie na środku pokoju, teraz praktycznie ścianę mam za głową.

Jeszcze nie do końca kumam z tymi ustawieniami opóźnienia na subie, na jaką wartość ustawić, jak to policzyć. 


 

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, maciekplacek napisał:

U mnie z RP zawsze było lepiej ale tym razem jakoś się nie przyłożyłem 🙂

Niedlugo planuje przeprowadzkę i sofa będzie na środku pokoju, teraz praktycznie ścianę mam za głową.

Jeszcze nie do końca kumam z tymi ustawieniami opóźnienia na subie, na jaką wartość ustawić, jak to policzyć. 


 

U mnie też podobny układ: pokój prostokątny, kolumny na krótszej ścianie i sofa po środku.

Co do opóźnień na subach to nie liczysz tylko dowiadujesz się od producenta subwoofera 🙂, napisz do nich maila może Ci odpowiedzą. Miałem kiedyś artykuł w którym to było napisane; seria S miała 8ms, seria T trochę więcej, ale nie pamiętam dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mojave napisał:

U mnie też podobny układ: pokój prostokątny, kolumny na krótszej ścianie i sofa po środku.

Co do opóźnień na subach to nie liczysz tylko dowiadujesz się od producenta subwoofera 🙂, napisz do nich maila może Ci odpowiedzą. Miałem kiedyś artykuł w którym to było napisane; seria S miała 8ms, seria T trochę więcej, ale nie pamiętam dokładnie.

Napisałem, może odpowiedzą co z tym opóźnieniem. Ja teraz mam serię T/X coś nowego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maciekplacek napisał:

Napisałem, może odpowiedzą co z tym opóźnieniem. Ja teraz mam serię T/X coś nowego 

https://rel.net/blog/2021-10-20/setup-deep-dive/dsp-versus-analog-filters/#:~:text=We spent a,compare them directly.

REL pisze w tym artykule dlaczego nie stosuje skomplikowanych układów DSP, o tym jak ważna jest prędkość przetwarzania sygnału. Piszą, że szybkie subwoofery zaczynają się od 8 ms (ich referencyjne mają 4 ms) i to wszystko racja,... ale w przypadku tradycyjnych wzmacniaczy i tradycyjnego podłączenia. Jeżeli wzmacniacz ma możliwość opóźniania sygnału podawanego na kolumny tak jak np. Lyngdorf to nawet sub ze stratą na filtrach 1000 ms nie powinien być problemem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, mojave napisał:

https://rel.net/blog/2021-10-20/setup-deep-dive/dsp-versus-analog-filters/#:~:text=We spent a,compare them directly.

REL pisze w tym artykule dlaczego nie stosuje skomplikowanych układów DSP, o tym jak ważna jest prędkość przetwarzania sygnału. Piszą, że szybkie subwoofery zaczynają się od 8 ms (ich referencyjne mają 4 ms) i to wszystko racja,... ale w przypadku tradycyjnych wzmacniaczy i tradycyjnego podłączenia. Jeżeli wzmacniacz ma możliwość opóźniania sygnału podawanego na kolumny tak jak np. Lyngdorf to nawet sub ze stratą na filtrach 1000 ms nie powinien być problemem 🙂

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Enzo79 napisał:

No mam taką rubrykę w menu ,zastosowane filtry czy coś q tym stylu ,7%

W dpa 1

To chyba jest "współczynnik korekcji pokoju", u mnie na setupie kolumny + subwoofery współczynnik ma wartość 72%, a na setupie tylko kolumny (odcięcie 59Hz) jego wartość to 57%. Chyba należy to rozumieć tak, że im mniejszy współczynnik tym mniej do roboty ma Room Perfect. Jeżeli masz 7% to by znaczyło, że pokój jest prawie idealny akustycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mojave napisał:

To chyba jest "współczynnik korekcji pokoju", u mnie na setupie kolumny + subwoofery współczynnik ma wartość 72%, a na setupie tylko kolumny (odcięcie 59Hz) jego wartość to 57%. Chyba należy to rozumieć tak, że im mniejszy współczynnik tym mniej do roboty ma Room Perfect. Jeżeli masz 7% to by znaczyło, że pokój jest prawie idealny akustycznie?

Dokładnie tak . Chyba nawet piszą o tym w instrukcji o ile dobrze pamiętam 

Ja będę w domu to wrzucę fotkę bo znów mnie wywiało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zdziwiłem po tych pomiarach bo żadnych ustrojów nie mam ani nic z tych rzeczy . Są jakieś poduszki ,zaslony okien trzcinowe i parę szafek ,nawet dywanu nie mam żadnego .. pomieszczenie  w długim prostokącie ,sofa po środku, kolumny na krótszej ścianie. Częściowo otwarta kuchnia z boku . Najciekawsze że jak wrzucę fokusa to w kuchni mało co słychać kolumny .

A jak na globalu słychać je wszędzie 

Nie wiem q jaki sposób ustawialiście mikrofon podczas pomiarów. Poradzili mi fachowcy z lyngdorfa aby ustawiać go pod różnymi kątami, przodem i tyłem do kolumn ,przy podłodze i suficie ok 10cm . I tak po kilku godzinach kalibracji wyszły niezłe parametry . No i fajny dźwięk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Enzo79 napisał:

Trochę się zdziwiłem po tych pomiarach bo żadnych ustrojów nie mam ani nic z tych rzeczy . Są jakieś poduszki ,zaslony okien trzcinowe i parę szafek ,nawet dywanu nie mam żadnego .. pomieszczenie  w długim prostokącie ,sofa po środku, kolumny na krótszej ścianie. Częściowo otwarta kuchnia z boku . Najciekawsze że jak wrzucę fokusa to w kuchni mało co słychać kolumny .

A jak na globalu słychać je wszędzie 

Nie wiem q jaki sposób ustawialiście mikrofon podczas pomiarów. Poradzili mi fachowcy z lyngdorfa aby ustawiać go pod różnymi kątami, przodem i tyłem do kolumn ,przy podłodze i suficie ok 10cm . I tak po kilku godzinach kalibracji wyszły niezłe parametry . No i fajny dźwięk 

To taki 1 pomiar z ilu składa się punktów mniej więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maciekplacek napisał:

To taki 1 pomiar z ilu składa się punktów mniej więcej?

Im więcej punktów tym lepiej . Ja sobie dodawałem do uzyskania jak najwyższego wyniku .jak pokazywał 98 procent po kilku z rzędu już,  to sobie pomyślałem ,że jeszcze raz spróbuję.  Bach wskoczyło 100 .🙂. Próba była tylko jedna ,w sumie tych pomiarów wyszło mi około 12.

Z tym że mam 4 pozycje fokus 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, melduję się w klubie Lyngdorf jako świeżo upieczony posiadacz CD1. Jakie macie porady z nim związane? Jakie ustawienia? Planuję wypróbować go najpierw jako pełnoprawny odtwarzacz CD a następnie jako czysty transport podłączony do Schiit Bifrost 2 DAC. Posiadam również Bryston BDA-2 DAC lecz na codzień użytkuję Bifrost. Wszystko gra razem z dzielonym, hybrydowym zestawem Copland z militarnymi lampami NOS. Na samym końcu toru gra kolejny przedstawiciel duńskiej kolonii, kolumny Audiovector. Polecacie używać CD1 jako transport z którymś z wyżej wymienionych DAC czy lepiej sprawdzi się jako odtwarzacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.