Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo wszystkie Lyngdorfy TDAI, i Millenium to jest ta sama technologia. Technicznie główna różnica na korzyść Millenium jest na porządnym filtrze DP (powietrzne cewki, wysokiej klasy kondensatory.) i sporo lepszym zasilaniu (lepsze filtrowanie, duża bateria konedensatorów, no i przetwornica DC/DC używa toroidalnego transformatora itp.). W Lyngdorfach, te układy są raczej typowo "inżynierskie", oparte na notach katalogowych. Np. za regulację napięcia (głośności) odpowiada dodatkowe wyjście z układu sterujacymi tranzystorami wyjściowymi. Ponieważ ta topologia nie ma sprzężenia zwrotnego, to jest bardzo podatna na jakość zasilania. Stąd pewnie Millenium gra lepiej, bo ma sporo stabilniejsze zasilanie. Przewaga powinna być widoczna szczególnie przy cichym graniu. Millenium napięciem reguluje tłumienie do -62 dB (wg. opisu), a np. TDAI do -24 dB, a poniżej już poprzez kluczowanie PWM tranzystorów wyjściowych (wyższe THD+N).

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Millenium  jest zbudowany jak czołg. Przy wyższym podbiciu głośności słychać że nic go nie męczy.  Różnica wagowa pomiędzy nimi jest znaczna i na pewno nie są to puste kalorie. Mam wrażenie po dłuższym odsłuchu że 3400 w niektórych przejściach trochę "dorabia" dźwięk ,zwłaszcza przy średnich częstotliwościach.  Jeżeli chodzi o głęboki bas ,również na korzyść millenium , odbicie z dołu ma kolosalne .

Na plus dla 3400 jakość dźwięku przy wieczornym bardziej wyciszonym graniu. Lepiej separuje wg mnie instrumenty ,przez co scena staje się bardziej realistyczna niż na podobnym poziomie głośności w millenium ..

 

5 minut temu, barmanekm napisał:

Bo wszystkie Lyngdorfy TDAI, i Millenium to jest ta sama technologia. Technicznie główna różnica na korzyść Millenium jest na porządnym filtrze DP (powietrzne cewki, wysokiej klasy kondensatory.) i sporo lepszym zasilaniu (lepsze filtrowanie, duża bateria konedensatorów, no i przetwornica DC/DC używa toroidalnego transformatora itp.). W Lyngdorfach, te układy są raczej typowo "inżynierskie", oparte na notach katalogowych. Np. za regulację napięcia (głośności) odpowiada dodatkowe wyjście z układu sterujacymi tranzystorami wyjściowymi. Ponieważ ta topologia nie ma sprzężenia zwrotnego, to jest bardzo podatna na jakość zasilania. Stąd pewnie Millenium gra lepiej, bo ma sporo stabilniejsze zasilanie. Przewaga powinna być widoczna szczególnie przy cichym graniu. Millenium napięciem reguluje tłumienie do -62 dB (wg. opisu), a np. TDAI do -24 dB, a poniżej już poprzez kluczowanie PWM tranzystorów wyjściowych (wyższe THD+N).

No właśnie przy cichym graniu wydaje się że 3400 radzi sobie lepiej 

Być może jest to też kwestia kolumn ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, Enzo79 said:

No właśnie przy cichym graniu wydaje się że 3400 radzi sobie lepiej 

Być może jest to też kwestia kolumn ..

Jest to bardzo możliwe, jeżeli porównujecie na innych kolumnach. No i TDAI mają raczej sporo nowszy software do korekcji DSP, a być może i do modulacji, ale tutaj myślę, że w wersji Millenium MK4, może być ten sam modulator co w TDAI. Niestety Millenium nigdy nie widziałem w środku, w przeciwieństwie do TDAI-2170 i 3400.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, barmanekm napisał:

Jest to bardzo możliwe, jeżeli porównujecie na innych kolumnach. No i TDAI mają raczej sporo nowszy software do korekcji DSP, a być może i do modulacji, ale tutaj myślę, że w wersji Millenium MK4, może być ten sam modulator co w TDAI. Niestety Millenium nigdy nie widziałem w środku, w przeciwieństwie do TDAI-2170 i 3400.

No złotem dla dociążenia chyba nie jest załadowany 🙂 ,nie zaglądałem...być może to błąd 😂. Ale różnica wagowa naprawdę znaczna . Zakładając że to nie złoto, powinna być to elektronika .

4 minuty temu, barmanekm napisał:

Jest to bardzo możliwe, jeżeli porównujecie na innych kolumnach.

Porównywaliśmy na tych samych przez dłuższy czas , ale na wyższych podbiciach . Teraz każdy z nas zatrzymał u siebie pożyczony.  Ja uwielbiam sobie słuchać wieczorami do późnej nocy ,a że mieszkam z rodziną,  ( sprzęt mam w salonie ) no to jednak nie da się łupać do czwartej nad ranem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szczypior88 napisał:

Dzięki za recenzje. Mam dosłownie takie same wrażenia. 

Gdyby kosztowały tyle samo wziąłbym Millenium. Basisko i jego gładkość grania.

Jednak 3400 przekonuje cichym graniem i funkcjonalnością-tutaj jest niesamowity. 

Dlatego właśnie będę go chciał nabyć w przyszłości. W konfiguracji imprezowej z dwoma bw3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Enzo79 said:

Zakładając że to nie złoto, powinna być to elektronika

Duże elektrolity w filtrach, cewki powietrzne, i głównie toroidalny transofrmator.
No i oczywiście konkretniejsza obudowa. To wszystko waży.

To piszę na podstawie zdjęć, ale niestety na żadnym nie mogę dostrzec modeli modulatora itp. 
A do TDAI zaglądałem osobiście, bo też mam jednego.

1 hour ago, Enzo79 said:

Ja uwielbiam sobie słuchać wieczorami do późnej nocy

Też uwielbiam. W ogóle wieczorem mi się najlepiej słucha. Szczególnie, jak na drugi dzień mam siłownię na 7:30. W inne dni zwykle mogę pospać do 9-ej, bo pracuję z domu. 😉

Edytowane przez barmanekm
literówki

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, barmanekm napisał:

(...) Millenium napięciem reguluje tłumienie do -62 dB (wg. opisu), a np. TDAI do -24 dB, a poniżej już poprzez kluczowanie PWM tranzystorów wyjściowych (wyższe THD+N).

Skąd masz te "tajne" infromacje o TDAI, na ich stronie ani w instrukcji tego nigdy nie widziałem. Masz może jakiegoś linka do tak technicznego opisu TDAI. Porównując instrukcje Millenium i TDAI, to przy tym drugim już niczego poza mocą się z manuala nie można dowiedzieć 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, to wszystko kiedyś znalazłem na starej stronie Lyngdorfa i w jakiś ściągniętych z tamtej strony broszurach.

Niestety już tego nie ma, ale pewnie można znaleźć PDFy w necie.

Co do TDAI-2170, to dodatkowo dokładnie go pooglądałem i jest to standardowa aplikacja jednego z chipów Texas Instruments, tyle wcześnej ma swój procesor DSP. Opisywałem już na tym forum konkretnie budowę (jakie scalaki, jak podłączone itp.). Możesz poszukać.

 

PS. Część pisałem w tym temacie, ale więcej w jakimś innym chyba.

Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misza, jak u Ciebie testowanie Millennium?
Cały czas słucham :)
Obiecuję napisać coś więcej dzisiaj.
W każdym razie Millennium to dźwięk wysokiej próby.

pozdrawiam
Misza

Być może tylko ten u mnie szumi ... nawet przy wyłączonych źródłach.  Dacie radę sprawdzić u siebie jeżeli ktoś ma ?
No szumi niestety na zewnętrznej końcówce mocy.

pozdrawiam
Misza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z czym grało i jak było połączone:
Głośniki – JBL 4312 SE - duże 3 drożne monitory 
Źródła: komp W10+foobar+konwerter USB-SPDIF Musiland monitor 01 USD – sterowniki ASIO – bit perfekt połączenie coax; squeezebox classic połączenie toslink; CD Emotiva ERC-3 połączenie AES/EBU, kable raczej nie wysokich lotów: głośnikowy – Chord Epic Super Twin, USB, coax - jakiś belkin, toslink – Emotiva, AES/EBU cordial na neutrikach. Pokój ok. 20 m2 mocno zagracony, za kolumnami i na przeciwległej ścianie panele z wełny PT-80, miejsce odsłuchowe pośrodku pokoju, kolumny mają spory luz wokół siebie.
2. Muzyka z płyt CD i plików wszelkich rozdzielczości aż po 24/192, FLAC, WAV, również mp3,
Muzyka głównie rockowa.

Dźwięk – bardzo rozdzielczy, wszystkie pasma bardzo wyrównane. Granie nie męczące, można siedzieć i słuchać godzinami bez zmęczenie. Jeśli ktoś kiedyś słuchał słuchawek f-my Etymotic – to sygnatura dźwięku Millenium tonalnie je przypomina – ale jest dużo lepiej :). Jest dość płasko. Bas jest bardzo mocny i sprężysty wtedy kiedy jest, nagrania metalowe są bardzo rozdzielcze lecz nie dociążone – taka ich realizacja jest i już -  i  Millenium ich nie dociąży.  Nie ma żadnego podkolorowywania dźwięku – taka wg mnie trochę studyjna szkoła grania – ale nie w złym znaczeniu. Fenomenalna jest rozdzielczość – można śledzić linię każdego instrumentu – ale też nie w sensie że Tact gra dźwięki. Wszystko gra bardzo spójnie – po prostu gra wspaniale muzykę :) Przestrzenność na bardzo wysokim poziomie. Moje JBLe demonami przestrzenności nie są a tutaj muzyka pięknie się rozciągała poza linie kolumn, świetne źródła pozorne, a Wters z Amused… to jakby zestaw 5.1 był odpalony. 
Niestety jak ktoś nie ma warunków aby go dobrze rozkręcić – w sensie głośności to dużo straci. Wg mnie on musi grać głośno – wtedy słychać co on potrafi.
Reasumując: znalazłem kolejny cel w życiu – będę się starał go zdobyć :) 
Teraz jeszcze o funkcjonalności: nie ma startu do dzisiejszych wzmacniaczy Lyngdorfa – brak czegokolwiek. Ale kupujący ma tego świadomość ;)
Wybaczcie za styl wypowiedzi ale nie bardzo potrafię pisać stylistycznie – dlatego nic o ataku, bryłach, etc.
W razie pytań pozostaję do dyspozycji, a na razie oddalam się do dalszego słuchania :)

PS. Enzo – jest grobowa cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maciekplacek napisał:

Zapewne nikt z nas nic po bypass nie będzie podpinał ale zawsze znajdą się rodzynki 🙂

Chodzi o to ,że na innych wejściach też go słychać bez podanego sygnału.  Trochę ciszej niż na surround ale też delikatnie szumi . 

Szum słychać na sredniotonowym trochę  i w hybrydzie już bardziej w kopułce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mi_sza napisał:

1. Z czym grało i jak było połączone:
Głośniki – JBL 4312 SE - duże 3 drożne monitory 
Źródła: komp W10+foobar+konwerter USB-SPDIF Musiland monitor 01 USD – sterowniki ASIO – bit perfekt połączenie coax; squeezebox classic połączenie toslink; CD Emotiva ERC-3 połączenie AES/EBU, kable raczej nie wysokich lotów: głośnikowy – Chord Epic Super Twin, USB, coax - jakiś belkin, toslink – Emotiva, AES/EBU cordial na neutrikach. Pokój ok. 20 m2 mocno zagracony, za kolumnami i na przeciwległej ścianie panele z wełny PT-80, miejsce odsłuchowe pośrodku pokoju, kolumny mają spory luz wokół siebie.
2. Muzyka z płyt CD i plików wszelkich rozdzielczości aż po 24/192, FLAC, WAV, również mp3,
Muzyka głównie rockowa.

Dźwięk – bardzo rozdzielczy, wszystkie pasma bardzo wyrównane. Granie nie męczące, można siedzieć i słuchać godzinami bez zmęczenie. Jeśli ktoś kiedyś słuchał słuchawek f-my Etymotic – to sygnatura dźwięku Millenium tonalnie je przypomina – ale jest dużo lepiej :). Jest dość płasko. Bas jest bardzo mocny i sprężysty wtedy kiedy jest, nagrania metalowe są bardzo rozdzielcze lecz nie dociążone – taka ich realizacja jest i już -  i  Millenium ich nie dociąży.  Nie ma żadnego podkolorowywania dźwięku – taka wg mnie trochę studyjna szkoła grania – ale nie w złym znaczeniu. Fenomenalna jest rozdzielczość – można śledzić linię każdego instrumentu – ale też nie w sensie że Tact gra dźwięki. Wszystko gra bardzo spójnie – po prostu gra wspaniale muzykę 🙂 Przestrzenność na bardzo wysokim poziomie. Moje JBLe demonami przestrzenności nie są a tutaj muzyka pięknie się rozciągała poza linie kolumn, świetne źródła pozorne, a Wters z Amused… to jakby zestaw 5.1 był odpalony. 
Niestety jak ktoś nie ma warunków aby go dobrze rozkręcić – w sensie głośności to dużo straci. Wg mnie on musi grać głośno – wtedy słychać co on potrafi.
Reasumując: znalazłem kolejny cel w życiu – będę się starał go zdobyć 🙂
Teraz jeszcze o funkcjonalności: nie ma startu do dzisiejszych wzmacniaczy Lyngdorfa – brak czegokolwiek. Ale kupujący ma tego świadomość 😉
Wybaczcie za styl wypowiedzi ale nie bardzo potrafię pisać stylistycznie – dlatego nic o ataku, bryłach, etc.
W razie pytań pozostaję do dyspozycji, a na razie oddalam się do dalszego słuchania 🙂

PS. Enzo – jest grobowa cisza.

Zgadzam się z tym co napisałeś .

Dobrze nagrany kawałek = maximum wrażeń z odsłuchu. To jest wzmacniacz który pięknie pokazuje na czarnym jak smoła tle ,to co dostanie . Nic więcej i nic mniej .

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Leszekgiertych napisał:


Jakich streamerów, z roon ready, używacie do swoich Lyngdorfów.
Jakiś polecacie?
 

U siebie używam Node 2i po coaxialu do wzmacniacza (Lyngd 2170) i drugie wejście bezpośrednio z komputera z Roon Core kablem USB. 

Dźwiękowo lepszy jest komputer (bardziej błyszcząca góra 🙂 ), sterowanie Roonem z telefonu.

Node gra także bardzo dobrze, a jego przewagi to możliwość zaprogramowania dowolnego pilota (np opcji CD pilota Lyngdorfa), możliwość wybierania do 10 stacji radiowych bezpośrednio z klawiatury pilota, oraz automatyczne wybieranie wejść (ma to znaczenie, gdy rodzina włącza TV i nie musi przełączać wejść pilotem)

Ciekaw jestem porównania brzmienia bezpośrednio z komputara i z Auralica po USB.

8 godzin temu, mi_sza napisał:

1. Z czym grało i jak było połączone:
Głośniki – JBL 4312 SE - duże 3 drożne monitory 

 Bas jest bardzo mocny i sprężysty wtedy kiedy jest, nagrania metalowe są bardzo rozdzielcze lecz nie dociążone – taka ich realizacja jest i już -  i  Millenium ich nie dociąży.  

W specyfikacji Twoich kolumn piszą, że dół to 44 Hz przy spadku -6dB. Mam stworzoną playlistę nazwaną "bass" 🙂 i na niej znalazło się kilka utworów Metalliki, ja słyszę, że są jednak "dociążone" tylko trzeba posłuchać tego z subwooferem 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W specyfikacji Twoich kolumn piszą, że dół to 44 Hz przy spadku -6dB. Mam stworzoną playlistę nazwaną "bass"  i na niej znalazło się kilka utworów Metalliki, ja słyszę, że są jednak "dociążone" tylko trzeba posłuchać tego z subwooferem
To nie tak, że basu nie ma. Jest i to naprawdę niezły, głośniki niskotonowe mają 30 cm średnicy i pompują aż miło. Chodziło mi bardziej o to, że utwory zrealizowane oszczędnie w bas - np. większość metalowych realizacji - nie są faworyzowane przez Tacta - czyli nie dodaje nic od siebie. I tutaj przewagę ma 3400 bo można włączyć voicing basa 1 lub 2 :)

pozdrawiam
Misza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.