Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale że ten roon daje lepsza jakość dźwięku? Hmm a ile to kosztuje ? Musze chyba poczytać co to bo ten temat nie jest mi znany. I ten roon dziala na komputerach ? Nie chce rezygnować ze streamingu z telefonu...

Poczytaj. Działa bezpośrednio z Lyngdorfa. Musi mieć tylko serwer na PC. Lyngdorf wystarczy, że będzie w tej samej sieci wi-fi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, żywy84 napisał:

Serio ? Brak Tidal Connect eliminuje urządzenie z all in one ? Nie rozśmieszaj mnie… ma chromcast i upnp wiec bez przesady 🙂 mw być wygodnie i powiedzmy ze jest ale będzie i lepiej bo zapowiedzieli update i będzie Tidal Connect tylko nie wiadomo kiedy 🙂 

może ktoś mi powiedzieć dlaczego Lyngdorf widzisz z apki Tidala 32/44 po chromcast ? To jakis błąd ?

 

 

A gdzie dokładnie widzisz to 32/44? Czy w ogóle info o bitrate?

Dopiero zaczynam z 1120, zabawa na poważniej dopiero od wczoraj, dziś pierwszy pomiar/kalibracja. Różnica z RoomPerfect/bypass powiedziałbym, spektakularna.

odpalone spotify, dziewczyna pozapinała się ze swoich apek z ipada przez AirPlay - jak na razie wszystko działa.

Pozostaje kwestia Tidal-a i tu muszę przyznać że czegoś nie rozumiem. Udało się połączyć przez chromecast ALE mam wrażenie że te same pliki brzmią gorzej z Tidal+chromecast niż  z SpotifyConnect. Czy to możliwe?

Wczesniej, z poprzednim wzmacniaczem  grałem z PC -> USB wzmacniacza i Tidal zwykle grał tak samo lub lepiej(bez MQA, mówię o jakości Hi-Fi).

Może czegoś nie rozumiem, ale przecież chromecast jest bezstratny(i to druga rzecz - dlaczego ludzie piszą o "zgniłym kompromisie"?).

Ogólnie to jestem, póki co - zachwycony tym, jak gra TDAI.

Jedyny zauważony minus(robiłem sobie pomiary niezależnie od TDAI, przy użyciu behringer-a DEQ2496) to że balans nie potrafi wyłaczyć całkowicie lewego/prawego kanału. Chyba napiszę do lyngdorf-a w tej sprawie bo to jakiś nonsens.

No i jednal brakuje choć jednej linii wyświetlacza tekstowego na urządzeniu(poziom głośności, bitrate).

Co do pojawienia się Tidal Connect w przyszłości - jestem sceptyczny. Nie ma takiej ikonki na wyświetlaczu 😉

 

3 godziny temu, Leszekgiertych napisał:


Poczytaj. Działa bezpośrednio z Lyngdorfa. Musi mieć tylko serwer na PC. Lyngdorf wystarczy, że będzie w tej samej sieci wi-fi.

W jaki sposób "działa bezpośrednio z Lyngdorfa"? Z aplikacji "Lyngdorf Remote"? Czyli w praktyce - instaluje się Roon-a na jakimś PC i to sobie chodzi jako serwer który potrafi wysyłać do TDAI(gdy ten jest ustawiony na input roon) pliki z lokalnej biblioteki, a także łączyć się do Tidal-a i innych serwisów streamingowych?

Czyli w praktyce roon jest takim "all in one"?

Wybaczcie podstawowe pytania ale jak ktoś dopiero wchodzi w takie systemy(wcześniej grałem sobie ze Spotify/Tidala/Foobar lokalne pliki z PC wyjściem Toslink do wzmacniacza i żadne chromecasty/roony nie były potrzebne.

Można się nieco pogubić 🙂

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W jaki sposób "działa bezpośrednio z Lyngdorfa"? Z aplikacji "Lyngdorf Remote"? Czyli w praktyce - instaluje się Roon-a na jakimś PC i to sobie chodzi jako serwer który potrafi wysyłać do TDAI(gdy ten jest ustawiony na input roon) pliki z lokalnej biblioteki, a także łączyć się do Tidal-a i innych serwisów streamingowych?


Dokładnie :)
PC lub Mac działa jako serwer, wybierasz na PC, Lyngdorf, a Ty sterujesz wszystkim z poziomu aplikacji Roon na iOS lub Androida.
Fenomenalne rozwiązanie.

Masz dostęp do wszystkiego. Niezależnie czy album kupiłeś, czy jest na Tidal czy na Qobuz.
Ten akurat mam wszędzie, ale najwygodniejsze jest, że niektóre albumy są tylko na Tidal, niektóre tylko na Qobuz, a niektóre musiałem kupić.
Mam do nich dostęp z jednej aplikacji.

bd46180d216b18d1742d372b179ebe64.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Leszekgiertych napisał:

 


Dokładnie 🙂
PC lub Mac działa jako serwer, wybierasz na PC, Lyngdorf, a Ty sterujesz wszystkim z poziomu aplikacji Roon na iOS lub Androida.
Fenomenalne rozwiązanie.

Masz dostęp do wszystkiego. Niezależnie czy album kupiłeś, czy jest na Tidal czy na Qobuz.
Ten akurat mam wszędzie, ale najwygodniejsze jest, że niektóre albumy są tylko na Tidal, niektóre tylko na Qobuz, a niektóre musiałem kupić.
Mam do nich dostęp z jednej aplikacji.

bd46180d216b18d1742d372b179ebe64.jpg

 

Nie do końca jest to takie super bo rozumie, że aby słuchać muzyki musze mieć odpalony pc ? Czy wystarczy tylko raz postawić tam serwer ? Grając przez mconnect po upnp też odpalam pliki master... wiec jaka różnice w dźwięku lub przewagę ma wtedy roon. Absyarchujac już kwotę jaka trzeba za niego placic. Bo już się teraz pomieszałem 

4 godziny temu, Jancio napisał:

gdzie dokładnie widzisz to 32/44? Czy w ogóle info o bitrate?

Tak to wygląda na androidzie w akacji Lyngdorf remote. A w ios musze wejść głębiej ale też widać. 

Screenshot_20220202-224152_Lyngdorf Remote.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusem ROON jest niestety to że musisz mieć odpalanego kompa. Co do apki na telefonie to jest różnie ale to pewnie wina mojego telefonu, do tego pozostaje jeszcze abonament na ROON ale to już zależnie od portfela . Poza tym same zalety 🙂

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, żywy84 napisał:

Nie do końca jest to takie super bo rozumie, że aby słuchać muzyki musze mieć odpalony pc ? Czy wystarczy tylko raz postawić tam serwer ? Grając przez mconnect po upnp też odpalam pliki master... wiec jaka różnice w dźwięku lub przewagę ma wtedy roon. Absyarchujac już kwotę jaka trzeba za niego placic. Bo już się teraz pomieszałem 

Tak to wygląda na androidzie w akacji Lyngdorf remote. A w ios musze wejść głębiej ale też widać. 

Screenshot_20220202-224152_Lyngdorf Remote.jpg

Ciekawe. U mnie wygląda jak na screenach(w zależności czy duże czy małe okładki wybiorę). Wersja apki 2.1.12(75)

Informacji o bitrate - im bardziej patrzę, tym bardziej jej tu nie ma gdzie u Ciebie jest 🙂

WhatsApp Image 2022-02-07 at 14.35.27.jpeg

WhatsApp Image 2022-02-07 at 14.36.47.jpeg

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, mi_sza napisał:

Trzeba kliknąć w środek rysunku potencjometru nad wartością głośności 🙂

pozdrawiam
Misza
 

Tak, dokładnie. Też już do tego doszedłem. Mają pomysły(żeby domyślnie było ukryte), nie powiem.

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

zintegrowałem z kolumnami 2 x subwoofer BK XXLS400-FF i powiem że jest zaskakująco dobrze. Nie robiłem jeszcze room perfektu ale bez niego jest bardzo dobrze. Pytanie do użytkowników takiego zestawienia o sugestie oraz jakie macie nastawy?

U mnie kolumny cięte na 100 Hz, i filtry dolno i górnoprzepustowe bardzo strome. Opóźnienie ustawione na 20 ms.

 

I jeszcze zrzuty ustawieńa8b9bc911273142027c0dc43873600fa.jpg5a66950e2942b55d9d12015f3499f376.jpg8e8c13cf6d2f3efcdf4ee99fb90be12d.jpg5c3da438a8f2fdb7027423672b2c8a1b.jpg

pozdrawiam
Misza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, mi_sza napisał:

Dzień dobry

zintegrowałem z kolumnami 2 x subwoofer BK XXLS400-FF i powiem że jest zaskakująco dobrze. Nie robiłem jeszcze room perfektu ale bez niego jest bardzo dobrze. Pytanie do użytkowników takiego zestawienia o sugestie oraz jakie macie nastawy?

U mnie kolumny cięte na 100 Hz, i filtry dolno i górnoprzepustowe bardzo strome. Opóźnienie ustawione na 20 ms.

 

I jeszcze zrzuty ustawieńa8b9bc911273142027c0dc43873600fa.jpg5a66950e2942b55d9d12015f3499f376.jpg8e8c13cf6d2f3efcdf4ee99fb90be12d.jpg5c3da438a8f2fdb7027423672b2c8a1b.jpg

pozdrawiam
Misza
 

Mając same dwie kolumny też ustawiać opóźnienie? Skąd wiadomo jakie ? I w ogóle co warto jeszcze ustawić oprócz czułości wejścia... np Bas miałem na 350Hz zmieniłem na 100-120 ale jakoś różnicy znaczącej nie odczułem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóźnienie w przypadku 2 kolumn ustawiasz w przypadku podawania dźwięku z TV, odtwarzacza wideo itp. jeśli obraz z dźwiękiem się nie synchronizuje. W moim przypadku chodzi o opóźnienie sygnału kolumn w stosunku do subwooferów które to są "wolniejsze" od zestawu głośnikowego. 

Teoretycznie po zrobieniu room perfect wszystko samo powinno się poustawiać. Ale w trybie by-pass możesz np ustawić odległości od głośników i ma to sens w przypadku gdy pozycja odsłuchowa jest niesymetryczna w stosunku do ustawienia kolumn. 

Godzinę temu, żywy84 napisał:

np Bas miałem na 350Hz zmieniłem na 100-120

To jest dostępny korektor barwy dźwięku (equalizer) i  większość zakresów możesz zmienić w zależności od upodobań, ale w moim odczuciu lepsze efekty daje korzystanie z wbudowanych voicings 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Posiadam TDAI-1120.  Na 1120 słucham głównie po chromcascie Tidala - mam obecnie HiFiPlus, na koncie Tidala wszystko jest ustawione na MASTER. Wcześniej było tak że jak kliknąłem w ikonkę chromcast to z MASTERA odpalało się HiFi z automatu, dzisiaj coś się stało bo przerzuca się na NORMAL, gdzie jakość jest ustawiona na MAXA w tidalu. Wczoraj jeszcze jak słuchałem było wszystko OKEJ czyli chromcast na Tidalu odpalał się z ikonką HiFi.  Czy wiecie czym to może być spowodowane ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2022 o 10:30, mi_sza napisał:

zintegrowałem z kolumnami 2 x subwoofer BK XXLS400-FF i powiem że jest zaskakująco dobrze. Nie robiłem jeszcze room perfektu ale bez niego jest bardzo dobrze. Pytanie do użytkowników takiego zestawienia o sugestie oraz jakie macie nastawy?

U mnie kolumny cięte na 100 Hz, i filtry dolno i górnoprzepustowe bardzo strome. Opóźnienie ustawione na 20 ms.

Jakie wrażenia po tygodniu z subami? U mnie bez RP nawet nie próbowałem, ale gdy wyłączę RP to bas staje się bardzo dudniący i nieprzyjemny. Czy twoje kolumny kończą się na 100Hz, że tam dokonałeś podziału i jeszcze skąd uzyskałeś wartość opóźnienia dla suba?

Edytowane przez mojave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo ciekawie 🙂 Bez room perfektu bas jest bardzo wyraźnie zaznaczony - nie dominuje ale bardzo dociąża. Pewne nagrania brzmią bardzo spektakularnie - szczególnie elektronika, koncerty, klasyczny heavy metal..., choć np. Dark Side... Pink Floyd niezazbytnio. Wszystko zależy od realizacji nagrania. Im lepiej zrealizowane tym fajniejsze efekty. Nie odczuwam w tym ustawieniu dudnienia.

Po korekcji room perfekt wychodzi, że bas przed korekcją jednak jest minimalnie wolniejszy... Po korekcji integracja subów z kolumnami jest świetna, masy basu ubywa, ale za to jest szybki i punktowy - brzmienie jest bardziej "prawdziwe".

Był wczoraj u mnie Enzo - mam nadzieję, że też się odrobine wypowie w tej materii 🙂

11 godzin temu, mojave napisał:

Czy twoje kolumny kończą się na 100Hz, że tam dokonałeś podziału i jeszcze skąd uzyskałeś wartość opóźnienia dla suba?

Ustawiłem odcięcie na 100 Hz aby odciążyć głośniki z najniższych zakresów - gdzieś na forum były spore dyskusje o integracji subów w stereo i na podstawie doświadczeń z tamtych wątków zastosowałem taki podział. Nie wykluczam zmian w przyszłości, na tę chwilę jest naprawdę spoko. Opóźnienie również ustawione "na czuja" - teraz mam 10 ms - nie ma wielkiej różnicy pomiędzy 10 a 20 ms, im wyższe wartości opóźnienia tym bardziej bas się "rozjeżdża". Acha, zastosowałem takie stopki pod suby:

https://wibroizolacja.pasaz24.pl/product/W-30-D-4-wibroizolator-s158?CategoryId=169685&OfferPage=2&

kosztują niewiele a poprawiają jakość brzmienia zarówno kolumn jak i subów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mi_sza napisał:

Był wczoraj u mnie Enzo - mam nadzieję, że też się odrobine wypowie w tej materii 🙂

No tak . Bylem posłuchać subwooferowego zestawu u Miszy bo bardzo byłem ciekaw czy mi się spodoba . No i jest ok . Według mnie dużo lepiej brzmi ten zestaw skonfigurowany przez Room Perfect. Bas jest dużo szybszy i bardziej zsynchronizowany . Przy ustawieniach bypass było go zdecydowanie za dużo przez co bardzo zanikły średnie częstotliwości.  Było słychać tylko dół i górę. I tu właśnie zacząłem się zastanawiać czy aby nie jest to faktycznie dobrze rozwiązane w oryginalnych subach lyngdorfa które można ustawic bodajże na 800hz jako głośnik nisko-średnio tonowy uzupełniający średnie w kolumnach ..

Jeżeli chodzi o odpowiedź czy z subami czy bez to tak : do muzyki imprezowej i mocnego rocka, jak najbardziej ,do jazzu i spokojnych kawałków niekoniecznie ,pod warunkiem że ma się dobre, nisko schodzące kolumny .

Po przesłuchaniu u Miszy  testowego kawałka na moje  ucho jednak powiem nieskromnie ,bardziej podoba mi sie na ms5- tkach bez subwooferòw.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2022 o 07:11, mi_sza napisał:

 

Ustawiłem odcięcie na 100 Hz aby odciążyć głośniki z najniższych zakresów - gdzieś na forum były spore dyskusje o integracji subów w stereo i na podstawie doświadczeń z tamtych wątków zastosowałem taki podział.

Nie chciałem "marnować" dobrego brzmienia moich niskotonowych głośników w kolumnach i ustawiłem podział tam gdzie kolumny się kończą. Muszę spróbować ze 100Hz na wolnym slocie RP.

Pozdrawiam

ps. co do gumowych nóżek, to SVS sprzedaje do swoich subów cztery gumy za co najmniej 200 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły co do odcięcia niskich. W KD najczęściej ludzie odcinają na 80 Hz. Im więcej się odetnie tym końcówka mocy we wzmaku ma lżej i teoretycznie reszta pasma powinna być lepszej jakości przez łatwiejsze wysterowanie kolumn.
Przyglądałem się tym stopkom SVS i to nie jest zbyt wyrafinowana konstrukcja a cena bliżej 3oo zł. Za niecała stówkę mam 2 komplety nóżek... Jestem z małopolskiego więc skompstwo mam w genach.... ;)



pozdrawiam
Misza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć!

Proszę o informację, czy model 2170 ma możliwość regulacji bass/treble? Widzę u siebie zastosowanie ręcznej korekty basu, przy słuchaniu na niższych poziomach głośności, kiedy bas jest osłabiony.

Widzę w instrukcji, że ma tę funkcję Lyngdorf 3400. Nazywa się to 'Trim'. Z kolei w instrukcji od 2170 nie ma nic na ten temat. Proszę właścicieli 2170 o potwierdzenie, jak jest faktycznie. Czy da się ręcznie, lub z pilota, albo jakkolwiek, podregulować bas w górę/w dół. I to samo dotyczy treble. 

Kaz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, grzegorz napisał:

Nie ma klasycznej regulacji tonów wysokich i niskich. Zamiast tego posiada korekcję charakterystyki częstotliwościowej poprzez wybór jednego z kilkunastu predefiniowanych trybów.

Dzięki za odpowiedź. Czy poprzez te tryby można zrealizować takie scenariusze?

- tryb 1 - normalny poziom głośności -> płaska charakterystyka przenoszenia,

- tryb 2 - tryb cichego słuchania -> loudness, czyli podbite końce pasma (wcześniej trzeba by to jakoś zdefiniować).

Kaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, RoKa napisał:

Dzięki za odpowiedź. Czy poprzez te tryby można zrealizować takie scenariusze?

- tryb 1 - normalny poziom głośności -> płaska charakterystyka przenoszenia,

- tryb 2 - tryb cichego słuchania -> loudness, czyli podbite końce pasma (wcześniej trzeba by to jakoś zdefiniować).

Kaz

Jest coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, RoKa napisał:

Dzięki za odpowiedź. Czy poprzez te tryby można zrealizować takie scenariusze?

- tryb 1 - normalny poziom głośności -> płaska charakterystyka przenoszenia,

- tryb 2 - tryb cichego słuchania -> loudness, czyli podbite końce pasma (wcześniej trzeba by to jakoś zdefiniować).

Kaz

Nie ma możliwości ustawienia takiej korelacji. Jest możliwość ustawienia dwóch trybów pracy, ale dotyczy to pomiarów RoomPerfect. Musisz ręcznie tryb korekcji zmieniać kiedy będziesz potrzebował, na dokładnie jeden z następujących typów:

image.thumb.png.a4479e412f167d25b7919d11aed84324.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, grzegorz napisał:

Nie ma możliwości ustawienia takiej korelacji. Jest możliwość ustawienia dwóch trybów pracy, ale dotyczy to pomiarów RoomPerfect. Musisz ręcznie tryb korekcji zmieniać kiedy będziesz potrzebował, na dokładnie jeden z następujących typów:

image.thumb.png.a4479e412f167d25b7919d11aed84324.png

Niby jasne. Ale czy poszczególne tryby (Neutral, Music 1, itd...) konfiguruje automatycznie system Room Perfect, czy można sobie samemu poustawiać EQ?

Kaz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, RoKa napisał:

Niby jasne. Ale czy poszczególne tryby (Neutral, Music 1, itd...) konfiguruje automatycznie system Room Perfect, czy można sobie samemu poustawiać EQ?

Kaz 

Room Perfect jak sama nazwa wskazuje naprawia tylko pomieszczenie :), Voicing zadane są na sztywno, bez możliwości zmiany:

 image.thumb.png.538fbf31790251f6da8f71d72a95926c.pngimage.thumb.png.4f01a7673c73a2346af94ef4b394a990.png

Jeżeli chcesz stworzyć własne krzywe, to możesz wykorzystać Roona, JRiver lub inną aplikację, która obsługuje filtry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.