Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, mojave napisał:

Room Perfect jak sama nazwa wskazuje naprawia tylko pomieszczenie :), Voicing zadane są na sztywno, bez możliwości zmiany:

 image.thumb.png.538fbf31790251f6da8f71d72a95926c.pngimage.thumb.png.4f01a7673c73a2346af94ef4b394a990.png

Jeżeli chcesz stworzyć własne krzywe, to możesz wykorzystać Roona, JRiver lub inną aplikację, która obsługuje filtry.

Dzięki. Teraz to już całkowicie jasne. Fajnie, że wkleiłeś wykresy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.04.2022 o 20:01, Leszekgiertych napisał:


Nic Wam nie przeszkadza przy włączonym korektorze?

Może i ja spróbuję 🙂

W czym ma przeszkadzać włączony korektor? Jeżeli jest potrzebny to można używać. Są czasami płyty, gdzie bas jakoś przytłacza resztę i wtedy może się przydać krzywa  "open", albo "open air". Raczej nie używam, ale warto spróbować przy muzyce, która została źle zrealizowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zostałem posiadaczem TDAI-1120 i z radością przystępuję do klubu.

Generalnie jestem bardzo zadowolony (szkoda że nie ma wyświetlacza jak NAD czy Naim,ale można się przyzwyczaić), wcześniej miałęm NAD C700 i jak dla mnie różnica ogromna w gęstości, mięsistości muzyki.

Bardzo cieszy mnie obecność voicing`u i korektor. To mega przydatna rzecz której nie miałem w Naim Atomie.

RoomPerfect sprawdzil się przy B&W 603 S2, natomiast przy Pylon Jsper 23 totalnie nie , wyciął całkowicie basy.

Teraz będę testował z AV R3 Signature. Ale tu podobno 1120 może być za mało wydajny prądowo do tych kolumn. Co myślicie?

Fajnie jak by na horyzoncie pojawił się następca 21.. z ekranem kolorowym to wtedy by pozamiatało konkurencje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, maciekplacek napisał:

Najlepiej jakbyś podpiął do niego głośniki z wyższa skutecznością. 
Jak u Ciebie wyszło porównanie z Atom-em?

Nie wiem czy nie pójdę w 16Hz i Arcady 2.5 bo jak patrzę na ceny innych sprzętów, które techniką mocno odstają od tych gratów które montuje 16Hz to łapię się za głowę.

Atom, fajny sprzęt. Moim skromnym zdaniem ma najlepszą apkę. Potem jest blueOS i długo nic 🙂

Brakowało mi w nim regulacji tonów. Oraz zauważyłem że kable mają znaczenie. Moje AQ rocket 11 były zbyt ciemne. Przygasiły mocno dzwięk na tyle że nie byłem zadowolony. Co prawda testowałem Atoma na B&W 603 S2 i mówiono mi że to może być kwesti kabli że nie zagrało to dobrze.

Ale wyświetlacz i pokrętło głośności mega fajne i przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.03.2022 o 10:13, grzegorz napisał:

Nie ma klasycznej regulacji tonów wysokich i niskich. Zamiast tego posiada korekcję charakterystyki częstotliwościowej poprzez wybór jednego z kilkunastu predefiniowanych trybów.

Serio 2170 nie ma regulacji bas/sopran ?!? Zaskakujące...1120 ma, i to w dodatku elastyczne - to znaczy ustawia się na jakiej częstotliwości ma działać bas i sopran(z osobna). Oprócz tego oczywiście voicings w dwóch trybach(jeden jest brany pod uwagę przez Room Perfect, drugi - standardowy - odcinany podczas pomiarów(więc nieuwzględniany w pomiarze) i z możliwością tworzenia własnych(co jest najbardziej sensowne - te dostarczane przez Lyngdorf to mniej lub bardziej udane presety).

Wygląda na to że najmniejszy Lyngdorf wcale nie jest najsłabiej wyposażony, choć brak USB-A i najprostszego nawet wyświetlacza trochę boli.

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Od pewnego czasu bawię się TDAI-1120.

Jak się okazuje jest to urządzenie wrażliwe na kable w tym zasilający.

Robiłem porównania ze swoim ulubionym Oyaide GPX RE V2 ( zawsze się sprawdzał ) jednak tym razem za bardzo rozmydlił brzmienie Lyngdorfa w stosunku do kabla fabrycznego.

Fajnie zagrał z AZ Gargantua II jednak z moimi kolumnami było ciut za ciemno, za mało soczyście.

W tej chwili mam wpięty zasilający Ricable Invictus  i  to jest to. Kabel ten daje to czego brakowało czyli soczystość, wypełnienie, wyraźne kontury. 

Głośnikowe, dobrze się zgrywa z Chord Clearway, Tellurium Blue II a najlepiej z AZ Hollogram II

Hollogramy dają robiące wrażenie 3D i lepszy wgląd w nagrania od tych tańszych ale nie jest to przepaść jak na 12x wyższą cenę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, arpeggione napisał:


 


I to jest najistotniejsza cecha tego urządzenia? Coś co je odróżnia od całej reszty, wydaje Ci się najważniejsze i wymaga podzielenia się z innymi?


emoji256.png
 

Nie jest najistotniejsza na pewno, ale miło że kolega Muda dzieli się swoimi doświadczeniami jakiekolwiek by one nie były w temacie Lyngdorfa.

Z tego co kojarzę to w klubie nikt na razie nie opisywał tego typu doświadczeń więc uwazam, że warto skorzystać jeśli ktoś planuje zabawy z osprzętem towarzyszącym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
18 godzin temu, maracz napisał:

Panowie, pytanko czy room perfect z Tact rcs 2.0 jest taki sam jak np. w Lyngdorf tdai 2170? Czy na przestrzeni lat w jakiś sposób ewoluował i zostało poprawione jego działanie?

Inny. 

Jest poprawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, maracz napisał:

Zacząłem się interesować zakupem wzmacniacza Lyngdorf stąd moje pytania. Czy room perfect w tdai 1120 jest taką samą wersją jaką ma tdai 2170? Czy może jest uboższa?

Podobna. Były różne softy aktualizowane, ale to będzie ten sam system - już z nowego rozdania🙂

Kolega Muda ma 1120 i z tego co rozmawialiśmy przez telefon to jest zachwycony tym szkrabem. Warto jego spytać bo jest osluchany i miał sporo ultra drogich klocków w domu. Ja przyznaje że nie miałem okazji słuchać 1120. Miałem wszystkie inne Lyngdorfy u siebie oprócz Millenium

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innych Lyngdorfów nie znam natomiast klient któremu zrobiłem transport CD, po mojej opinii wypożyczył 1120 i po kilku dniach zamówił nowy. 

Jest nim zachwycony a sprzedaje Mcintosha 7200 z drogim strumieniowcem.

Co jeszcze ciekawsze wcześniej przez kilka miesięcy miał 3400 i malucha wyżej ceni. 

Gra na kolumnach ATC 40.

 

Ja uważam że jak bawić się w 1120 to tylko cyfrowo się podpinać. Dobre kable i kolumny grajace plastycznie i dynamicznie. 

Pary mu nie brakuje, moc na papierze może się wydawać mała ale więcej mocowo potrafi od np Krella S300i, Luxmana 505uXII, Accuphase E-260,270 itp.

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, maracz napisał:

Hm.. i co tu zrobić? Myślałem o tdai 2170 lub właśnie o 1120, ale czy to maleństwo popcha moje kolumny? Nie są jakoś specjalnie trudne do napędzenia, ale te 60w szału nie robi.

Zależ jak głośno słuchasz. Ja przez pewien czas grałem na wzmacniaczu lampowym SE o mocy 12W w 18m który napędzał duże podłogówki o sprawności około 90dB. I wystarczało do normalnego słuchania.

TDAI 1120 napędza w tej chwili modyfikowane Focale Aria 948 które maja około 88dB sprawności i dosyć wredną charakterystykę impedancji. Nie jestem w stanie go na tych kolumnach na max rozkręcić. Tu ważna uwaga - czułość wejść mam ustawioną na +6

Arie 948 to 4 omy więc Lyngdorf oddaje 120W.

Wyżej pisałem że klient tym maleństwem napędza ATC 40 a one maja jak pamiętam 8 omów i 85dB sprawności. Nie stwierdził że mu mocy brakuje a do tej pory napędzał je wzmacniaczem o mocy 2x200W.

 

Wypożycz, ustaw czułość na +6dB i oceń. Ustaw też RP przed słuchaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.06.2022 o 18:30, muda44 napisał:

Innych Lyngdorfów nie znam natomiast klient któremu zrobiłem transport CD, po mojej opinii wypożyczył 1120 i po kilku dniach zamówił nowy. 

Jest nim zachwycony a sprzedaje Mcintosha 7200 z drogim strumieniowcem.

Co jeszcze ciekawsze wcześniej przez kilka miesięcy miał 3400 i malucha wyżej ceni. 

Gra na kolumnach ATC 40.

 

Ja uważam że jak bawić się w 1120 to tylko cyfrowo się podpinać. Dobre kable i kolumny grajace plastycznie i dynamicznie. 

Pary mu nie brakuje, moc na papierze może się wydawać mała ale więcej mocowo potrafi od np Krella S300i, Luxmana 505uXII, Accuphase E-260,270 itp.

Powiadasz 1120 ceni lepiej niż 3400 ja bym mu polecił wizytę u lekarza 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, maciekplacek napisał:

Powiadasz 1120 ceni lepiej niż 3400 ja bym mu polecił wizytę u lekarza 🙂

Bo droższy to musi grać lepiej?

Mi np Accuphase E-270 bardziej odpowiadał brzmieniem niż droższy model który gra inaczej. Mają inne zalety i wady.

Być może to kwestia dopasowania, fakt że ten ktoś ma duże doświadczenie z muzyką i sprzętem domowym audio. 

Propozycje lekarza przemilczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, maciekplacek napisał:

Powiadasz 1120 ceni lepiej niż 3400 ja bym mu polecił wizytę u lekarza 🙂

A ja niekoniecznie. 

Jeśli mam być szczery to dla mnie np 2170 gra odrobinę lepiej od 3400. Nie potrafię tego wyjaśnić, ale po prostu jak włączyłem 2170 to robił coś mega fajnego z dźwiękiem. 3400 ma za to funkcjonalność i więcej kopa a tego aktualnie potrzebuję do swoich paczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szczypior88 napisał:

A ja niekoniecznie. 

Jeśli mam być szczery to dla mnie np 2170 gra odrobinę lepiej od 3400. Nie potrafię tego wyjaśnić, ale po prostu jak włączyłem 2170 to robił coś mega fajnego z dźwiękiem. 3400 ma za to funkcjonalność i więcej kopa a tego aktualnie potrzebuję do swoich paczek

No tak ale tu masz porównanie 1120 z 3400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.