Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Malina z zasilaniem liniowym

Swoją drogą, ciekawe jest to urządzenie. Czy działa na nim Roon?
Malina z zasilaniem liniowym

Hej, Ty chyba obcykany jesteś we wszystkim
:)
O co nie zapytam, masz info. Nieźle.
Może pomógłbyś mi zrobić taką malinkę z wyjściem coaxial?

To naprawdę jest takie dobre?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Leszekgiertych napisał:


Swoją drogą, ciekawe jest to urządzenie. Czy działa na nim Roon?
 

Na postawienie Roona to jest pewnie za słabe, a także jeżeli nie masz żyłki majsterkowicza, to chyba malina nie jest dla Ciebie :) Obserwowałem przez pewien czas klub maliny i ruch tam był ogromny; problemy, problemy... U siebie na 2170 korzystam z Bluesound Node (max PCM 192/24, po modzie zasilania), oraz wejścia USB (max PCM 384/32 i DSD128)  bezpośrednio z komputera. Ze strony Roona nie ma różnicy w obsłudze obu wyjść, a Node zapewnia Ci stabilność i bardzo dobrą własną aplikację do obsługi "wszystkiego". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Miło mi, że mogę dołączyć do grona tak ciekawych ludzi. 

Od jakiegoś czasu cieszę się z posiadania tdai 2200, chciałbym w przyszłości przesiąść się na tdai 3400 ale póki co brakuje pieniędzy na ten cel. W związku z tym mam pytanie czy ktoś porównywał tdai 2200 z tdai 2170, który byłby "po drodze" do 3400. Czy jest sens myśleć o takiej zamianie? 

Myślę o tym, bo chciałbym wypróbować RP. Wydaje mi się, że mógłby wiele zdziałać w pokoju, w którym słucham muzyki. Ale czy to byłby krok do przodu, czy lepiej odłożyć i poczekać na 3400? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Na postawienie Roona to jest pewnie za słabe, a także jeżeli nie masz żyłki majsterkowicza, to chyba malina nie jest dla Ciebie :) Obserwowałem przez pewien czas klub maliny i ruch tam był ogromny; problemy, problemy... U siebie na 2170 korzystam z Bluesound Node (max PCM 192/24, po modzie zasilania), oraz wejścia USB (max PCM 384/32 i DSD128)  bezpośrednio z komputera. Ze strony Roona nie ma różnicy w obsłudze obu wyjść, a Node zapewnia Ci stabilność i bardzo dobrą własną aplikację do obsługi "wszystkiego". 

Jak duża jest według Ciebie różnica, gdy słuchasz z PC, a gdy słuchasz z Bluesound?

Ja jestem coraz bliżej zakupu Auralic Aries, może ktoś poleci coś innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Lumin D2. Co prawda z Lyngdorfa mam na razie tylko CD2, więc mój streamer nie jest połączony z żadnym wzmacniaczem od Lyndgorfa. 

Przed świętami miałem przepięcie prądu i mój Lumin padł. Poszedł do serwisu i ponieważ okazało się, że musze długo czekać na naprawę, to kupiłem sobie "tymczasowo" Bluesound Node, którego kiedyś kupiłem synowi, więc wiedziałem, jak gra. Docelowo Node jest do odsprzedania, ale na razie stoi. I jak Lumin wrócił z naprawy, miałem szansę porównać, jak brzmią oba te klocki. Różnica w cenie: Node 2,5 tys, Lumin D2 10 tys.

Czyli mamy 4-krotną przebitkę cenową, natomiast w dźwięku nie słychać aż tak dużej różnicy. Aczkolwiek różnica jest i to taka, która rzuca się od razu na uszy, czyli w Luminie większa przestrzeń i lekkość. Node wydaje się naładowany basem (że się tak wyrażę), więc jakby komuś zrobić test dwusekundowy, to wybrałby pewnie Noda, bo "udaje" mocniejszego niż jest. Dopiero w szczegółach słychać różnicę i przy trochę dłuższym słuchaniu - ale bez przesady, wystarczy posłuchać całej piosenki na każdym z nich.

Powyższe porównanie robiłem jednak na Tidalu, bo Lumin nie obsługuje Spotify. 

Lumin ma też swoje "minusy" - brak WIFI, brak Spotify Connect (jeśli komuś zależy). Mnie to jednak nie przeszkadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po taniości można zrobić odtwarzacz na Daphile - właśnie coś takiego postawiłem dla siostry na znaleźnym w czeluściach piwnicznych miniPC. Intel atom i 1 GB RAM.
Testuję od wczoraj. Połączone USB 3400, gra pliki z NAS i własnego dysku, TIDAL działa bez problemu. Sterowanie ze smartfona.
Jako że wykorzystałem wykopalisko cena minimalna.

pozdrawiam
Misza

I jeszcze fotki2adbaaa404914064fb2eb2175f241b1c.jpgef8d9cbebc0dc9b18dbab5dd5132d04d.jpg

pozdrawiam
Misza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Lumin D2. Co prawda z Lyngdorfa mam na razie tylko CD2, więc mój streamer nie jest połączony z żadnym wzmacniaczem od Lyndgorfa. 
Przed świętami miałem przepięcie prądu i mój Lumin padł. Poszedł do serwisu i ponieważ okazało się, że musze długo czekać na naprawę, to kupiłem sobie "tymczasowo" Bluesound Node, którego kiedyś kupiłem synowi, więc wiedziałem, jak gra. Docelowo Node jest do odsprzedania, ale na razie stoi. I jak Lumin wrócił z naprawy, miałem szansę porównać, jak brzmią oba te klocki. Różnica w cenie: Node 2,5 tys, Lumin D2 10 tys.
Czyli mamy 4-krotną przebitkę cenową, natomiast w dźwięku nie słychać aż tak dużej różnicy. Aczkolwiek różnica jest i to taka, która rzuca się od razu na uszy, czyli w Luminie większa przestrzeń i lekkość. Node wydaje się naładowany basem (że się tak wyrażę), więc jakby komuś zrobić test dwusekundowy, to wybrałby pewnie Noda, bo "udaje" mocniejszego niż jest. Dopiero w szczegółach słychać różnicę i przy trochę dłuższym słuchaniu - ale bez przesady, wystarczy posłuchać całej piosenki na każdym z nich.
Powyższe porównanie robiłem jednak na Tidalu, bo Lumin nie obsługuje Spotify. 
Lumin ma też swoje "minusy" - brak WIFI, brak Spotify Connect (jeśli komuś zależy). Mnie to jednak nie przeszkadza. 

Porównywałeś je jako DAC czy same transporty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Leszekgiertych napisał:


Jak duża jest według Ciebie różnica, gdy słuchasz z PC, a gdy słuchasz z Bluesound?

Ja jestem coraz bliżej zakupu Auralic Aries, może ktoś poleci coś innego?

U mnie BS działa jako transport i brzmi to naprawdę dobrze, ale jeszcze lepiej gra z USB.

Bluesounda kupiłem, gdy potrzebowałem końcówki dla ROONa (Roon nie obsługuje standardu DLNA, jak mój stary JRiver tylko RAAT). Dziś mając Lyngdorfa z wejściem USB, już bym tego nie zrobił. Został jednak bo ma kilka plusów, których nie ma 2170, np.:

- automatyczne przełączanie na ostatnie aktywne wejście (np. po włączeniu TV podpiętego do niego optykiem)

- możliwość obsługiwania pilotem odtwarzanej listy utworów, można przeskakiwać do przodu i tyłu (także na wejściu USB, gdy w Roonie zgrupuję Noda z USB lyngdorfa)

- szybka regulacja głośności  pilotem, w odróżnieniu od bardzo powolnej na samym wzmacniaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mi_sza napisał:

Po taniości można zrobić odtwarzacz na Daphile - właśnie coś takiego postawiłem dla siostry na znaleźnym w czeluściach piwnicznych miniPC. Intel atom i 1 GB RAM.
Testuję od wczoraj. Połączone USB 3400, gra pliki z NAS i własnego dysku, TIDAL działa bez problemu. Sterowanie ze smartfona.
Jako że wykorzystałem wykopalisko cena minimalna.

pozdrawiam
Misza
 

I jeszcze fotki2adbaaa404914064fb2eb2175f241b1c.jpgef8d9cbebc0dc9b18dbab5dd5132d04d.jpg

pozdrawiam
Misza
 

Daphile może grać tylko po USB? Czy po toslink-u/coax też?

 

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2022 o 00:03, Leszekgiertych napisał:


Swoją drogą, ciekawe jest to urządzenie. Czy działa na nim Roon?
Hej, Ty chyba obcykany jesteś we wszystkim
🙂
O co nie zapytam, masz info. Nieźle.
Może pomógłbyś mi zrobić taką malinkę z wyjściem coaxial?

To naprawdę jest takie dobre?

Ja używałem malinki najpierw po usb do 3400 a później z nakładka digione 1.2 na systemie Volumio. Zrobiłem sobie do tego zasilacz Sigma 11 i grało to naprawdę zajebiscie. Na te chwile zrezygnowalem z Maliny bo w 3400 jest Tidal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mi_sza napisał:

Jeśli komputer ma toslink/coax to tak.

pozdrawiam
Misza

 

Dzięki!.

Edytuję - zadałem niezbyt mądre pytanie, już sobie sam odpowiedziałem 🙂

Są jakieś preferowane dźwiękówki dla pewnego(bit perfect) toslink?

Mam behringera na USB z optykiem. No ale to bieda-opcja bo tylko 44.1
 

 

Edytowane przez Jancio

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, szczypior88 napisał:

Ja używałem malinki najpierw po usb do 3400 a później z nakładka digione 1.2 na systemie Volumio. Zrobiłem sobie do tego zasilacz Sigma 11 i grało to naprawdę zajebiscie. Na te chwile zrezygnowalem z Maliny bo w 3400 jest Tidal

Obejrzałem na Youtubie, niejakiego Darko. Ciekawie opisał tego Allo DigiOne Signature, według niego, gra to lepiej od Auralica, którego bezpośrednio porównywał. Niesamowite. Koszt całego zestawu, gdy już będzie dostępny w Polsce, na stronie, to 2500 zł. Sprawdzę to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.02.2022 o 11:38, mi_sza napisał:

Dystrybucja linuksa, interfejs bardzo przypomina squeezeboxa... Odpala się na PC z architekturą Intela, użytkownicy wykorzystywali nawet bezdyskowe terminale i działało. Jest to jakiś alternatywa dla malinki. Instalacja bardzo prosta.

pozdrawiam
Misza
 

Mylę się, czy w przypadku korzystania z TDAI to się sprowadza do możliwości wykorzystania Tidal-a jako źródło?

Mój 1120 już tydzień temu stanął na półeczce ale, tak wyszło że nie miałem możliwości/czasu się nim należycie zająć - odpaliłem i tyle, ostatnie dni w rozjazdach, poza domem. Ale ZTCW to, jako że TDAI obsługuje niemal wszystko(poza tidal-em właśnie).

Trochę Lyngdorf utrudnił życie userom 1120 ale czy Tidal(jako aplikacja pod Win) nie potrafi wysłać bit-perfect na toslink-out?

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Właśnie dołączyłem do klubu 🙂 od miesiąca mam 1120 i jestem zadowolony lecz nurtuje mnie pewna sprawa. Streamujac muzykę z Tidala po chromcascie pokazuje mi 32/44 co chyba nie do końca jest prawda ponieważ sam chromcast może puścić 24bity. Czy Lyngdorf ma jakis błąd w sofcie , że źle pokazuje ?? No i nie wykorzystuje max pakietu jak wiadomo bo idzie tylko hifi wiec zaczynam się bawić mconnect I wtedy można słuchać master max 24bity. Gdzie nie czytam itd to podobno po upnp powinno być lepiej niż po chromcast ale jakoś nie słyszę różnicy (chodź testuje to dopiero dwa dni) a patrząc na same cyferki to jest gorzej.
 

Nie mówię, że jest zle itd ale chciałbym wiedzieć gdzie jest błąd i rozwiać wątpliwości czy lepiej przez chromcast czy upnp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, żywy84 napisał:

Witam, 

Właśnie dołączyłem do klubu 🙂 od miesiąca mam 1120 i jestem zadowolony lecz nurtuje mnie pewna sprawa. Streamujac muzykę z Tidala po chromcascie pokazuje mi 32/44 co chyba nie do końca jest prawda ponieważ sam chromcast może puścić 24bity. Czy Lyngdorf ma jakis błąd w sofcie , że źle pokazuje ?? No i nie wykorzystuje max pakietu jak wiadomo bo idzie tylko hifi wiec zaczynam się bawić mconnect I wtedy można słuchać master max 24bity. Gdzie nie czytam itd to podobno po upnp powinno być lepiej niż po chromcast ale jakoś nie słyszę różnicy (chodź testuje to dopiero dwa dni) a patrząc na same cyferki to jest gorzej.
 

Nie mówię, że jest zle itd ale chciałbym wiedzieć gdzie jest błąd i rozwiać wątpliwości czy lepiej przez chromcast czy upnp. 

Brak tidal connect w 1120 to jakaś masakra. Tidal po Chromecast to taki zgniły kompromis ale nie ma wyjścia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, żywy84 napisał:

Witam, 

Właśnie dołączyłem do klubu 🙂 od miesiąca mam 1120 i jestem zadowolony lecz nurtuje mnie pewna sprawa. Streamujac muzykę z Tidala po chromcascie pokazuje mi 32/44 co chyba nie do końca jest prawda ponieważ sam chromcast może puścić 24bity. Czy Lyngdorf ma jakis błąd w sofcie , że źle pokazuje ?? No i nie wykorzystuje max pakietu jak wiadomo bo idzie tylko hifi wiec zaczynam się bawić mconnect I wtedy można słuchać master max 24bity. Gdzie nie czytam itd to podobno po upnp powinno być lepiej niż po chromcast ale jakoś nie słyszę różnicy (chodź testuje to dopiero dwa dni) a patrząc na same cyferki to jest gorzej.
 

Nie mówię, że jest zle itd ale chciałbym wiedzieć gdzie jest błąd i rozwiać wątpliwości czy lepiej przez chromcast czy upnp. 

Kupujesz malinę za 400 zł + dobry zasilacz i jedziesz po USB do 1120. Lepszego i tańszego streamera ze świecą szukać. Tidala odpalisz a w przyszłości możesz rozbudowywać praktycznie w nieskończoność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szczypior88 napisał:

Kupujesz malinę za 400 zł + dobry zasilacz i jedziesz po USB do 1120. Lepszego i tańszego streamera ze świecą szukać. Tidala odpalisz a w przyszłości możesz rozbudowywać praktycznie w nieskończoność

A gdzie tam masz USB w tym Lyngdorfie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Leszekgiertych napisał:

ROON

A co mi da roon. Nie ogarniam co to 🙂 chce wiedzieć jak mam wyciągnąć maxa z Lyngdorfa czyli w jaki sposob streamowac z telefonu i czy 24/44 to max co on potrafi. Bo po upnp tyle idzie i nie jest zle. Audiofilem nie jestem muzyka ma sprawiać mi przyjemność 🙂 

23 minuty temu, szczypior88 napisał:

Kupujesz malinę za 400 zł + dobry zasilacz i jedziesz po USB do 1120. Lepszego i tańszego streamera ze świecą szukać. Tidala odpalisz a w przyszłości możesz rozbudowywać praktycznie w nieskończoność

Po co mi Malina skoro 1120 to all in one ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, żywy84 napisał:

A co mi da roon. Nie ogarniam co to 🙂 chce wiedzieć jak mam wyciągnąć maxa z Lyngdorfa czyli w jaki sposob streamowac z telefonu i czy 24/44 to max co on potrafi. Bo po upnp tyle idzie i nie jest zle. Audiofilem nie jestem muzyka ma sprawiać mi przyjemność 🙂 

Po co mi Malina skoro 1120 to all in one ? 

Chyba nie takie All skoro nie ma Tidala🙂

Zapomniałem, że nie ma USB więc malina nie wypali w taniej wersji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szczypior88 napisał:

Chyba nie takie All skoro nie ma Tidala🙂

Zapomniałem, że nie ma USB więc malina nie wypali w taniej wersji. 

Serio ? Brak Tidal Connect eliminuje urządzenie z all in one ? Nie rozśmieszaj mnie… ma chromcast i upnp wiec bez przesady 🙂 mw być wygodnie i powiedzmy ze jest ale będzie i lepiej bo zapowiedzieli update i będzie Tidal Connect tylko nie wiadomo kiedy 🙂 

może ktoś mi powiedzieć dlaczego Lyngdorf widzisz z apki Tidala 32/44 po chromcast ? To jakis błąd ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, żywy84 napisał:

Serio ? Brak Tidal Connect eliminuje urządzenie z all in one ? Nie rozśmieszaj mnie… ma chromcast i upnp wiec bez przesady 🙂 mw być wygodnie i powiedzmy ze jest ale będzie i lepiej bo zapowiedzieli update i będzie Tidal Connect tylko nie wiadomo kiedy 🙂 

może ktoś mi powiedzieć dlaczego Lyngdorf widzisz z apki Tidala 32/44 po chromcast ? To jakis błąd ?

 

 

To chyba jednak jakiś błąd 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, żywy84 napisał:

A co mi da roon. Nie ogarniam co to 🙂 chce wiedzieć jak mam wyciągnąć maxa z Lyngdorfa

 

Roon to chyba idealna odpowiedź na "jak mam wyciągnąć maxa z Lyngdorfa". Po pierwsze dostęp do biblioteki z serwera w domu, Tidala i Qobuza w apce, w telefonie. Lyngdorf 1120 obsługuje Roon, więc jedyne co potrzebujesz to zainstalować Roon na komputerze i działa. Poza tym, według mnie, poprawia jakość i to jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Leszekgiertych napisał:

Roon to chyba idealna odpowiedź na "jak mam wyciągnąć maxa z Lyngdorfa". Po pierwsze dostęp do biblioteki z serwera w domu, Tidala i Qobuza w apce, w telefonie. Lyngdorf 1120 obsługuje Roon, więc jedyne co potrzebujesz to zainstalować Roon na komputerze i działa. Poza tym, według mnie, poprawia jakość i to jak.

Ale że ten roon daje lepsza jakość dźwięku? Hmm a ile to kosztuje ? Musze chyba poczytać co to bo ten temat nie jest mi znany. I ten roon dziala na komputerach ? Nie chce rezygnować ze streamingu z telefonu...

Edytowane przez żywy84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.