Skocz do zawartości
IGNORED

H-end na zewnątrz - wewnątrz budżetówka


nedj

Rekomendowane odpowiedzi

MBL w przypadku 1431 wykonal typowy tuning za ktory sobie slono policzyl, ale trzeba zwrocic uwage na koszt obudowy, detale jak np. dobre nóżki itd, pewnie jakies modyfikacje transportu itp kondensatory, wydaja mi sie, ze zmienione na Nichicon Fine Gold, dodal symetryzacje na xlr, zmienil opampy wyjsciowe i pewnie ich aplikacje. Jak jestescie takie madrale to prosze wziasc dwa urzadzenia porownac w transparentnym systemie i wtedy zdecydowac, a jak nie beda graly identycznie, a mysle ze nie beda, to lutowniczka w reke i do roboty, toz to takie proste... :-))

 

Oczywiscie w przypadku takiej firmy to skucha i wstyd po calosci!!! buuuuuu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam,czy w takiej sytuacji jak ta którą podam będzie merytorycznie?

 

przekładam flaczki, cześci ze starej Ukrainy do Wigry3 ,czy dalej będzie to ten sam rower?

 

...to tak dla rozładowania napięcia w wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ależ ja mam pełno ładnie opisanych testów, wystarczy przeczytać. Dlaczego nagle stanę się dla Ciebie

>wiarygodny jak to opiszę na forum ?

dlatego, że póki co jesteś kompletnie niewiarygodny. np. piszesz , że lampa SE brzmi ciepło a nigdy nie słuchałeś.

 

>Ale już wiem jakie będą odpowiedzi: w dupie mamy wasze testy :))) My

>słyszymy. To jest pewne jak 2 x 2.

na razie tylko tobie nie pasują testy, które przeprowadzali forumowicze. przeczą twojej tezie więc są złe.

a poza tym po raz n-ty piszę, że "ja słyszę" to mój argument. Twój to: w audiocritic nie słyszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję autorowi wątku za świetny temat, bardzo mnie poruszył bo chciałem kupić tego MBL.

Tym niemniej zjawisko wydaje mi się mocno marginalne, na razie naliczyłem 5 czy 6 par.

Czy w takim razie znacie takich zestawów więcej czy znowu jest to burza w szklance wody ?

Jeśli ktoś nie zna się na sprzęcie, nie umie go rozkręcać ani tym bardziej poznać co jest w środku w jaki sposób ma kupować np. CD za 10 tys ? Jedyne co potrafię to powiedzieć - ten gra trochę ładniej od tamtego, ale po 2 tygodniach słuchania może mi się zmienić zdanie. Nie sądzę abym był w stanie wybrać coś w czasie nawet kilkugodzinnego odsłuchu w sklepie. Czy trzeba zatem pożyczyć ze sklepu np. 3 odtwarzacze CD i odsłuchiwać przez kilka dni w domu aby podjąć decyzję ?

Jak zatem temat: High-end na zewnątrz, wewnątrz budżetówka, wpływa na realne decyzje dotyczące zakupu ?

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ABs

 

zapmiales napisac o wymianie zasilacza w MBL 1431 :-D

"zasilacz otrzymał transformator, którego nie powstydziłby się wzmacniacz zintegrowany za kilka tysiecy złotych" - p.Stryjecki

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPawel, 30 Cze 2008, 11:12

 

>Chłopie zdaje się, że Ty zapomniałeś jak Ci proponowałem żebyć do mnie przyjechał i zademonstrował

>swoje cudowne właściwości ? Jakoś nie zapukałeś do moich drzwi. A byli chętni ludzie do testu w

>W-wie i jakoś zamilkłeś...

 

Nie ośmieszaj się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek-1969, 30 Cze 2008, 08:19

>wniosek jest prosty kupowanie zaczynamy od oglądania bebechów ! zadnych odsłuchów macanek i

>negocjacji ceny ...

 

Chociaż taka postawa może wydawać się dziwna, to w świetle przytoczonych przykladów nie jest pozbawiona sensu.

 

McGyver, 30 Cze 2008, 00:07

>napędy DVD wprawdzie czytają sprawnie, ale TOC płyty zawsze wczytują koszmarnie długo, podczas gdy

>zabytkowemu Sony KSS151 zajmowało to mniej niż sekundę).

 

Myślę, że powodem takiego stanu rzeczy może być to, że są to jednak napędy, które mogą obsłużyć wiele formatów zapisu, w tym co bardzo istotne, także płyty wielowarstwowe. Być może zanim napęd zgłosi gotowość do odczytu danych sprawdza dokładnie jaka płyta została włożona, a próby odnalezienia drugiej warstwy trochę trwają. Nie mam pewności, że to jest powodem, ale jest to moim zdaniem dość prawdopodobne. Na szczęście ogromna pewność odczytu rekompensuje ten drobny mankament.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edward, widzę że wciąż uważasz że producenci dbają o to żeby audiofil czerpał z dźwięku przyjemność. Ja już tego złudzenia się pozbyłem - większość tzw. audiofilskich firm robi nas w trąbę jak tylko może - albo nie wiedzą co to jest dobry dźwięk albo zwyczajnie nie chce im się.

 

Przecież nie ma problemu żeby wyprodukowac dobrze grający CD przy stosunkowo niskich kosztach (za powiedzmy około 2000zł) - ale po co? Lepiej go sprzedać dużo drożej, co prawda sprzedadzą go mniej, ale przy większym zysku. Oszczędzą na kosztach produkcji, dystrybucji i ilości napraw gwarancyjnych. Obecna cena urządzeń audiofilskich nic nie ma wspólnego z rzeczywistymi kosztami, zarówno po stronie badań jak i produkcji. I sprytnie wykorzystują fakt że wiele osób słyszy tym lepiej im więcej zapłaciło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Elberoth, 30 Cze 2008, 15:20

 

>>Chłopie zdaje się, że Ty zapomniałeś jak Ci proponowałem żebyć do mnie przyjechał i zademonstrował

>>swoje cudowne właściwości ? Jakoś nie zapukałeś do moich drzwi. A byli chętni ludzie do testu w

>>W-wie i jakoś zamilkłeś...

>Nie ośmieszaj się.

 

Przesłać Ci adres żebyś mógł mnie na żywca rozśmieszyć ? Zaproszę znajomych i się razem pośmiejemy ze złotouchego :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest DROBNY mankament. To jest permanentnie wkurzająca, denerwująca WADA. Wczytywanie TOC trwa koszmarnie długo, i wystawia na próbę cierpliwość wielu użytkowników. Dlaczego w takim np. Meridianie G06 nie wyłączono programowo rozpoznawania formatu włożonej płyty skoro w założeniu ma on służyć WYŁĄCZNIE do odczytu płyt CD? A może się nie da? A może tylko nikomu się nie chciało (innymi słowy-mają to w dupie, a tym samym mają w dupie potrzeby klientów)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu o CeDekach, a co z resztą sprzętu?

Świetny rejon poszukiwań to zestawy głośnikowe - na Tesli (np ta szerokopasmówka po 30zł w Hornach), Totem Mite na modyfikowanym (?) Tonsilu, WLM na estradówkach Beyma, wysokotonowych Visatonach i tubkach z Wrześni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb, 30 Cze 2008, 16:24

>Edward, widzę że wciąż uważasz że producenci dbają o to żeby audiofil czerpał z dźwięku

>przyjemność.

 

Oj, coś niespecjalnie widzę, żeby tak wynikało z moich wpisów, jeśli już to odwrotnie :-)

 

McGyver, 30 Cze 2008, 16:56

>To nie jest DROBNY mankament. To jest permanentnie wkurzająca, denerwująca WADA. Wczytywanie TOC

>trwa koszmarnie długo, i wystawia na próbę cierpliwość wielu użytkowników.

 

A zatem najwyższy czas, aby przesiąść się na sieciowy odtwarzacz plików. Dostęp do dowolnego utworu w kilka milisekund :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A zatem najwyższy czas, aby przesiąść się na sieciowy odtwarzacz plików. Dostęp do dowolnego utworu

>w kilka milisekund :-)

 

Idea warta rozpowrzechnienia, ale mam wrażenie że jeszcze producenci się nie nauczyli jak dobrze te odtwarzacze robić. Obecnie to albo zrobić samemu albo poczekać z kupnem jeszcze z rok lub dwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoj, ...powszechnienia, dzieci nie patrzcie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za rok czy dwa w takim razie prawdopodobnie będziemy już rozmawiać o hi-endowych sieciowych odtwarzaczach plików, w których skopiowano układy z o wiele tańszych urządzeń tego typu produkowanych przez Pioneera;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb, 30 Cze 2008, 16:24

 

>Edward, widzę że wciąż uważasz że producenci dbają o to żeby audiofil czerpał z dźwięku

>przyjemność. Ja już tego złudzenia się pozbyłem - większość tzw. audiofilskich firm robi nas w trąbę

>jak tylko może - albo nie wiedzą co to jest dobry dźwięk albo zwyczajnie nie chce im się.

>

>Przecież nie ma problemu żeby wyprodukowac dobrze grający CD przy stosunkowo niskich kosztach (za

>powiedzmy około 2000zł) - ale po co? Lepiej go sprzedać dużo drożej, co prawda sprzedadzą go mniej,

>ale przy większym zysku. Oszczędzą na kosztach produkcji, dystrybucji i ilości napraw gwarancyjnych.

 

 

2000zł, to i tak wcale mało by nie zarobili. Ile może w końcu kosztować wyprodukowanie cd, skoro już poniżej 3000zł można kupić np 42" plazme, porównanie kosztów materiałowych i technologicznych raczej nie ma większego sensu. Ceny audiofilskich klocków poprostu są z kosmosu, ale jeśli są ludzie którzy płacą takie ceny, no to po co je obniżać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

abuq1, 30 Cze 2008, 19:03

 

> nie ma większego sensu. Ceny audiofilskich klocków poprostu są z kosmosu, ale jeśli są ludzie

>którzy płacą takie ceny, no to po co je obniżać.

 

Mało tego, rynek wymaga, aby był taki sprzęt. To jest rynek dla snobów, którzy mają kasę, i nie mogą mieć taniego sprzętu, bo co by goście powiedzieli ?!?

 

Ale na audiostereo możemy sobie mówić prawdę ? No nie ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opar absurdu

 

>Zastanawia mnie jedynie co kieruje takimi - bądź co bądź bardzo szanowanymi - firmami jak YBA, MBL,

>Goldmund czy Edge, aby w swoim najtańszym produkcie pójść na taką łatwiznę ?

>Naciski dystrybutorów na uzupełnienie oferty o klocki Entry-Level ? Chęć zysku ?....

 

... a niby co ma kierować ? Chęć straty ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co fakt to fakt..ale jest jeszcze jedna strona medalu, wyprodukowanie kolumn we Włoszech np. Chario lub Sonusy, a wyprodukowanie tych samych kolumn w Chinach pewnie sprawiło że cena powyżej 10tyś zł. za topowe monitory spadła by do okolic 8000zł. Dla większości audiofilów była by to świetna wiadomość. Jednak przez to prestiż firmy by podupadł, nie mówiąc już o kliencie który jak spojrzy na "metkę" made in china to się przewróci ;) Pewne rzeczy są niezmienne i chyba tak ma być, bo nie wyobrażam sobie by parę firm też przeniosło produkcję do Chin. Na szczęście większość z tych firm są fair dla klienta który za to płaci. Musimy też zadbać o rynek europejski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co fakt to fakt;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek B, Europa gotuje się w swoim bardzo drogim sosie? A jaki kraj jest największym eksporterem na świecie? Nie, nie Chiny, ani nie Stany Zjednoczone, a Niemcy. Kraj mający jedynie 80 mln obywateli. Rzecz w tym co się eksportuje. Tanie gówno, czy wysoko przetworzone produkty... A podatki - do wytworzenia zaawansowanych produktów potrzeba wykwalifikowanych inżynierów (tak, tak - publiczna edukacja kosztuje), wszyscy wolimy jeździć szybkimi pociągami i autostradami (to też kosztuje) i mieszkać w czystym i zdrowym otoczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest na codzień widze to z innej strony ..zawodowo zajmuje się naprawą maszyn do produkcji przemysłowej..wystarczy, że cos ma na winiecie "made in germany" to cena tego zazwyczaj przyprawia moich klientów o silne emocje i wypieki na twarzy...owszem jeszcze na pocztaku lat 90 produkty niemieckie gwarantowały nieporównywalna jakość..ale dzisiaj niestety i z nich zaczyna wyłazić wszechobecna słabizna i tandeta..sterowniki siemensa siemensa sie sypią, po byle burzy pala sie wyłaczniki prądowe..juz nie jeden raz na prośbę własciciela maszyny sciągalismy stare kilkuletnie bebechy ..bo te pochodza jeszcze wiele lat..ale kiedys mercedes to był tez synonim jakosci a dzis...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS

"MBL w przypadku 1431 wykonal typowy tuning za ktory sobie slono policzyl, ale trzeba zwrocic uwage na koszt obudowy, detale jak np. dobre nóżki itd, pewnie jakies modyfikacje transportu itp kondensatory, wydaja mi sie, ze zmienione na Nichicon Fine Gold, dodal symetryzacje na xlr, zmienil opampy wyjsciowe i pewnie ich aplikacje. Jak jestescie takie madrale to prosze wziasc dwa urzadzenia porownac w transparentnym systemie i wtedy zdecydowac, a jak nie beda graly identycznie, a mysle ze nie beda, to lutowniczka w reke i do roboty, toz to takie proste... :-))

 

Oczywiscie w przypadku takiej firmy to skucha i wstyd po calosci!!! buuuuuu"

 

ABS nie osmieszaj sie !!!!!!!!!!!!!!

Po prostu MBL kupił od Marantza i Shanlinga cały układ elektroniczny i wsadził go w firmowaną przez siebie obudowę. Dla mnie to go dyskwalifikuje jako producenta. Jakie Made in Germany - to jest Made in China.

Generalnie żenada i wstyd.!!!!!!!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam test tunera CREEKa kilka lat temu w jednym z miesięczników, testujący po otwarciu obudowy bardzo się zdziwił, ze w środku jest dokładnie to samo co w testowanym niedługo wcześniej, ponad połowę tańszym tunerze Cambridge Audio. Jedynie naklejki wewnątrz były zmienione. W sumie CREEK to nie hi-end, ale niesmak został, tym bardziej że przez długi czas produkty tej firmy miały bardzo wysoki stosunek jakość/cena i uchodziły za naprawdę dobre wg wszelkich testów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ABS nie osmieszaj sie !!!

>Po prostu MBL kupił od Marantza i Shanlinga cały układ elektroniczny i wsadził go w firmowaną przez

>siebie obudowę. Dla mnie to go dyskwalifikuje jako producenta. Jakie Made in Germany - to jest Made

>in China.

> Generalnie żenada i wstyd.!!!

 

Mój znajomy zawsze nazywał tę firmę MeBeL

Chyba jest jasnowidzem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w AUDIO był testowany tuner Densena za 5000zł - w środku siedziały kompletne bebechy z tunera Denona, za ... 700zł. Radek Łabanowski się jednak połapał i o tym napisał. Ale ponieważ to tylko tuner, to wszyscy machneli ręką. Wiadomo, że butikowa firma nie będzie tracic na R/D tunera.

 

Zgoła inaczej zachował się dla przykładu jednak taki Krell - moduł tunera montowany we wzmacniaczach KAV-300r zaprojektowała firma ... Day Sequerra !

 

Dla tych co nie wiedzą, Day Sequerra jest tym w tunerach, co Wilson Audio w głosnikach. A więc hi-end z najwyższej półki. Czyli jednak można, jak tylko się chce.

 

Więcej o Krellu KAV-300r:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.