Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, końcówa na górę, powinna mieć optymalne warunki pracy. Mimo że to klasa AB, potrafi się grzać nieźle, szczególnie po zmostkowaniu. Właśnie jestem po trzy godzinnym słuchaniu, przy tej temperaturze na dworze i braku klimatyzacji w pokoju więcej nie wytrzymałem ;P A szkoda, bo jak widzicie zapas i plany miałem ambitne ;D

post-2325-100009486 1248463283_thumb.jpg

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanko do Was:) Stalem sie posiadaczem malego zestawu rotela - jest ok ale:)

 

- czy wzmacniacz ra-972 nie ma ''miekkiego'' startu? po wlaczeniu zasilanie mam lekkie uderzenie w membramy - nie jest to mocne ale irytujace ( moje sony i yamaha poprzednie mialy miekki start)

 

- jakiego IC uzywacie w poloaczeniu z CD (rcd971) zeby troszke przygasic ten zestwam bo jest troszke za ostro - teraz uzywam Monster cable I400MKII i jest za ostro ... znacznie lepiej bylo z moim sony 940qs byc moze dlatego ze to mul:)

 

z gory dzieki za info

post-11813-100009354 1248712800_thumb.jpg

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem u siebie ciekawą przypadłość. Sprzęt musze włączyć w odpowiedniej kolejności, najpierw CD i pre, na końcu końcówki obydwie RÓWNOCZEŚNIE ;P Jeśli włączam jedną a chwilę później drugą (wystarczy ułamek sekundy) w głośniku włączanym jako drugi słychać puknięcie. Przy włączaniu pre pali się na nim przez chwilę (kilka sekund) kontrolka mutingu, muszę się zmieścić z włączeniem końcówek w czasie gdy kontrolka się pali.

Jeśli stosuję się ściśle do powyższej procedury soft-start działa bez zarzutu, nie ma żadnych zbędnych odgłosów odpalania sprzętu ;)

 

Pamiętam że wcześniejszy wzmak Creeka 4330 nie miał miękkiego startu, bardzo wtedy drażniło pukanie w głośnikach podczas jego włączania :/ Ale nie sądzę że jest to szczególnie niebezpieczne dla głośników, impuls jest w końcu bardzo krótki i niezbyt głośny.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stecko:

 

- jakiego IC uzywacie w poloaczeniu z CD (rcd971) zeby troszke przygasic ten zestwam bo jest troszke za ostro - teraz uzywam Monster cable I400MKII i jest za ostro ... znacznie lepiej bylo z moim sony 940qs byc moze dlatego ze to mul:)

 

Otóż Ja używam IC Tara Labs Prism 300 wraz z głośnikowymi AntiCables i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "soft-start" to jeśli chodzi o autonomiczne końcówki, wszystkie które maję na froncie diodę PROTECTION go mają (ogólnie zabezpieczony obwód kolumn przed zwarciem itp.), a reszta nie (zdaje się, że większość integr Rotela) - nie próbowałem na swoich RB-970BX metody zaprezentowanej przez Micke 13, ale podejrzewam że u mnie by to nie wypaliło (to musi wynikać z jakiegoś specyficznego zestawienia) i nie jest to najwygodniejsza opcja (poniżej coś na ten temat), za to RB-981 już go miała. Ogólnie Rotel wyznaje minimalistyczną filozofię konstruowania, może nie aż tak jak niektórzy producenci, jednak droga sygnału w Rotelach jest naprawdę krótka (zwłaszcza w wyższych modelach), a w ich sprzęcie długo rezygnowano rożnych innowacji "ułatwiających życie" (np. pilotów), skupiając się głównie na właściwych dla brzmienia obwodach.

 

>>Micke 13

Jeśli masz preamp RC-990BX, to nie lepiej końcówki podłączyć pod gniazda sieciowe na jego tyle? Wtedy załączane byłyby równocześnie (idealnie) i chyba z chwilą gaśnięcia diody MUTING (najkorzystniejsza chwila zdawałoby się) - problem pewnie w tym, że mają "duże" wtyczki, a nie płaskie jak np. RB-970BX/980BX (można by w takim razie zrobić sobie przejściówki |płaska wtyczka|>|okrągłe gniazdo|, ale to nie mój problem - tak tylko wpadło mi do głowy). A to, że np. po załączeniu CD, czy tam innego segmentu jako ostatniego, poleci w tor niewielki impuls objawiający się niewielkim "puknięciem" jest bardzo często spotykane, chyba że masz jakiś "zamulacz" w torze z kondami które go właśnie pochłaniają, ale za to jak on gra, to go zamulają!

Fajną masz audiofilską szafkę na sprzęt ;D

 

>>stecko

Ja mam Sonego CDP-XB930QS i jako ten przysłowiowy "zamulacz" całkiem dobrze się spisuje, nie słuchałem aczkolwiek RCD-971, ale z opinii tu zaprezentowanych wynika że nie jest on tak "ugłaskany" jak np. RCD-990 (czyli nawet jak na Rotela jest ostro brzmiącym klockiem) toteż pewnie "przygaszenie" będzie wskazane, ale w kabelkach to ja Ci nie pomogę - "nie dorosłem" do nich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mol01

 

chodzilo mi o 940qs ale wzmacniacz:) cd'ka mialem 720qs i wcale nie byl mulem , gral niezle. W sumie polecam serie QS z wyzszych modeli - niezly kompromis cena-jakosc.

A co rotela to sie chyba powoli przyzwyczajam - musi sobie troszke pograc ten zestawik :)

 

pozdr

 

aha zapomnialem -- Czy ktos posiada tuner rotela? jak jest z jakoscia? chodzi mi o jakis nowszy model mniejwiecej z tych samych lat co reszta zestawu... obecnie mam sony sa3es i jest bardzo dobrze ale zawsze moze byc lepiej:)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->mol01

Tak, wtyczki są inne, i bez ich przerabiania nie podłączę do pre końcówek. Zresztą takie podpinanie różnych elementów wieży to się praktykowało na Unitrze ;P Teraz bym się nie odważył, końcówy muszą być wpięte bezpośrednio do gniazdka w ścianie, ewentualnie przez goły przedłużacz na grubym, litym, miedzianym przewodzie (tam mam ja). Jakiekolwiek listwy zabezpieczające, zmulają koncówki, a co dopiero powiedzieć jakbym je miał podłączyć przez przedwzmacniacz ;P Co do sekwencji włączania sprzętu ja ją bardzo lubię ;) Czuję się jakbym odpalał odrzutowiec albo głowice nuklearne ;P Inni mają swoje rytuały czyszczenia winyli przed słuchaniem, ja mam zabawę pstryczkami :D Powtórzę, jak włączam najpierw cd, potem pre i szybko obydwie końcówy na jeszcze świecącym się mutingu w pre, to nie słyszę żadnych, nawet najdrobniejszych pyknięć w głośnikach ;) Jest dobrze więc nie ma chyba co kombinować ;)

 

Szafka na sprzęt to dwie ponad 30kg płyty granitowe ;)

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Micke 13

Odnośnie zdania: "takie podpinanie różnych elementów wieży to się praktykowało na Unitrze" (z czym akurat się nie spotkałem), to nie wiem czy wiesz, ale preamp i końcówki serii Michi również w ten sposób się łączyło (zresztą nie tylko Rotel to stosuje), co prawda za pomocą dostarczanych "złączek" zakończonych końcówkami IEC, ale fakt faktem! A odnośnie: "Teraz bym się nie odważył, końcówy muszą być wpięte bezpośrednio do gniazdka w ścianie, ewentualnie przez goły przedłużacz na grubym, litym, miedzianym przewodzie", nie zmienia to faktu, iż do gniazda w ścianie zapewne masz instalację poprowadzoną w najlepszym wypadku cienkim przewodzikiem YDYpżo 2x1,5mm (sporadycznie 2x2,5mm) i to na pewno nie z miedzi "niskoszumowej", a w starszym budownictwie może to być on nawet aluminiowy(i to w "parcianej" izolacji)! Cały Twój wysiłek i inwestycja w "grube, lite kable" (zapewne miałeś na myśli kabel z żyłami drutowymi - swoją drogą bardzo kruchymi i z tego powodu nie zalecam takich na przedłużacz), spełza na niczym i jest całkowicie bezsensowne. Co innego, gdyby zastosować kondycjoner, który "wyrówna" oraz przefiltruje spadki napięć i zakłócenia spowodowane np. nagrzewaniem się kabli w ścianie, na (być może) niezbyt fachowo wykonanych łączeniach w puszkach instalacji, oraz w ogóle w całej sieci energetycznej, których jest całe multum (sam licznik je wprowadza). Uwierz mi, ale to że dałbyś końcówki "przez preamp", czy listwy "zabezpieczające" (czyt. ze światełkiem), powinno być Twoim najmniejszym zmartwieniem, bo obciążenie 513W (swoją drogą maksymalne - przy ustawieniu głośności na max: RC-990BX 13W, 2x RB-971 2x 250W), to nic dla miedzianego przewodu 2x1,5mm w jaki zapewne wyposażony jest Twój preamp - zauważ, że nawet czajniki po 2400W są w takie wyposażone (no może 3x1,5mm - żyła ochronna)! Dlatego też ja poszukuję wspomnianego wcześniej kondycjonera, swoją drogą o bardzo przemyślanej konstrukcji, która jest właśnie wynikiem podobnych przemyśleń do moich i właśnie za to cenię tą markę - ich produkty przejawiają inżynierskie podejście do sprawy - tak do samej konstrukcji jednostkowego modelu, jak i do całej serii produktów, jako jednolitego systemu. Rozumiem, że różni ludzie mają i lubią "swoje rytuały" związane z jakimś tam hobby i w żadnym wypadku nie ganię tego, ale ja przede wszystkim cenię wygodę. Nie chcę, abyś pomyślał, że się czepiam - absolutnie - po prostu jestem m.in. technikiem elektrykiem i chciałbym uświadomić tych, co mylnie myślą, że "audiofilskie siecówki" są lekiem na całe zło i przyniosą jakiekolwiek zmiany przy podłączeniu do zwykłego gniazdka w ścianie.

 

>>stecko

Chodziło mi o to, że spora rzesza ludzi uważa, że Soniaki to muły, nawet ES-y (z czym częściowo się zgadzam), to co mówić o QS-ach (a tu nie uogólniał bym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->mol01

 

Co do instalacji w moim mieszkaniu to jest jeszcze gorzej niż myślisz, bo jest stara, dwu żyłowa, 1mm i w dodatku aluminiowa ;P Po podłączeniu sprzętu przez budowlany przedłużacz z Castoramy, lita miedź 1,5mm, odczułem wyraźny skok dynamiki i poprawę na basie, przestrzeni. Ale zaznaczam, wcześniej sprzęt podpięty był przez nędzny przedłużacz na cienkich, miedzianych drucikach, w którym nawet gniazda wtyczek nie zapewniały dobrego kontaktu :]

Z pewnością po wymianie instalacji elektrycznej w mieszkaniu, za co ciężko mi się zabrać bo nie mam kasy, zostanę zabity w pierwszym odsłuchu wykopem z Roteli ;P No ale niestety, na razie musze się bujać na tym kaszaniastm aluminium :(

 

Kondycjoner wydaje się w tym wypadku znakomity rozwiązaniem, niestety, porządne, wydajne konstrukcje są drogie :/

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok., jak zabraknie mi gniazdek w pokoju to pomyślę nad takim rozwiązaniem. A moment, może by pójść dalej, może podłączyć końcówki z preampem na stałe ? Jakimiś grubymi, hi-endowymi kablami sieciowymi wlutować się w dwie końcówy z jednej strony i w pre z drugiej. Nie będzie strat na połączeniach, wtyczkach itp. ;P

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę Wam mój problem, może ktoś będzie mógł mi pomóc. Chodzi o wzmacniacz Rotel RA 972.

 

Przy włączaniu wzmacniacza załączały się zawsze trzy obwody co było sygnalizowane cichym pyknięciem wewnątrz, najpierw przy włączniku, potem w okolicach potencjometru głośności i na koniec przy pokrętle wyboru źródła co było sygnalizowane zapaloną diodą np. przy cd jeśli był wybrany cd. Teraz wzmacniacz włącza się, słyszę dwa pierwsze pyknięcia i pyknięcie w głośnikach (więc prąd dochodzi do głośników) i nic się nie pali przy trzecim pokrętle. Wszystko wskazuje, że to padł potencjometr wyboru źródła. Wykluczam zużycie mechaniczne bo nigdy nie kręciłem tym pokrętłem, zawsze był wybrany cd.

Macie jakieś sugestie odnośnie tego co dokładnie padło i jak sobie z tym poradzić?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>andras

 

Zapewne "padł" przekaźnik wyboru źródła - jeśli było słychać pyknięcie i dioda zapalała się po czasie, to znaczy, że pokrętło wyboru źródła nie jest mechaniczne, tylko steruje takim właśnie przekaźnikiem, a te z reguły paradoksalnie psują się w wyniku braku ich używania (za mało przełączałeś na inne źródła!) - po prostu śniedzieją, albo tracą swoje właściwości jeśli długi czas są w tym samym położeniu. Leczenie: trzeba go przeczyścić specjalnym preparatem (jeśli konstrukcja na to pozwala) lub po prostu wymienić - jeśli trafisz na uczciwego speca, powinno to nie być drogim interesem, choć zdarza się często, iż pobierają opłatę zróżnicowaną, zależną od wartości naprawianego klocka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam stałem sie szczęsliwym nabywcą amplitunera ROTEL RSX 1057 wraz z CD ROTEL RCD 1072 mam problem z doborem kolum bardzo bym prosił o pomoc w jego rozwiązaniu słucham głównie jazzu na 23m2 bardzo prosze o pomoc mój budżet jaki moge przeznaczyc na kolumny to w granicach 8 tys złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smykus_likas, 24 Lip 2009, 21:03

 

>Sittek a gdzie stolik do tego?

 

witam po przerwie wakacyjnej....:)

oczywiście jutro sobie poprzestawiam....:) jednakże chcę zauważyć, że końcówka jak na prawie 100W wcale się aż tak nie grzeje. dodatkowo ma po bokach wywietrzniki..:) ale co do RCD- ciekawa uwaga. poślę go na sam dół :)

 

ps. stolika mnie mam i pewnie mieć nie będę.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stecko, 27 Lip 2009, 22:27

>aha zapomnialem -- Czy ktos posiada tuner rotela? jak jest z jakoscia?

 

mam tuner RT-06 i jak dla mnie gra rewelacyjnie. Zupełnie inaczej niż przysłowiowy Rotel. Miękko, nisko i plastycznie. Na analogu i na DAB-ie. Oczywiście zależy to od podanego sygnału. Ja nie narzekam. w parze z dzielonym RC/RB-06 jest bardzo dynamiczny i przyjemny w odbiorze.

 

W ogóle ten dzielony gra dużo bardziej przyjemnie dla ucha od RA-06 czy nawet RA-1062. Nie wali górą i nie jest ostry. Bardzo przypomina mi starego RA-870BX.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.