Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie powtarzać się w kółko o Dynaudio (popieram wszystkie propozycje, a szczególnie DA 72) to zaproponowałbym Chario Constellation Delphinus (z drugiej ręki latają po ok. 3000zł). Choć to tylko monitory to na podstawkach zabrzmią godnie. Idealnie złagodzą Rotele, pozostawiając niesamowitą dynamikę i świetnie wypełniony dół.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaproponowałbym Chario Constellation Delphinus (z drugiej ręki latają po ok. 3000zł)

 

Przełamałem się do podłogówek i kupiłbym tak chwalone Dynaudio 72SE tylko, że występują raczej rzadko. W tej chwili jest do wyrwania Dynaudio 62 i pytanie jak duża różnica jest pomiędzy tymi dwoma modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Klubie Rotela:)

Dołączam ze swoim kompletem RCD971, RC/RB960BX, DIY na przetwornikach Scan Speaka.

Klocki są u mnie gdzieś od 12-13 lat, ale ostatnimi laty były w niełasce, głownie z przyczyn losowych. Teraz przywracam

im świetność, klocki po przeglądzie, kolumny czeka mały remont.

Juz niedługo dołączy gramiak z ramieniem tangencjalnym i rozglądam się za jakimś tunerem. I tutaj mam

pytanie, który ze starszych typów RT850AL, RT940AX, RT950BX, a może inny wyróżniał się na plus spośród pozostałych?

A możne coś nowoczesnego z DAB-em na pokładzie...tylko w jakich pieniądzach można coś dostać?

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić Rotela RA-12 za mojego Rotela RA-10, który mi służył za tymczasowy wzmacniacz pod moje Monitory Audio Silver 8, ale w końcu się zmusiłem do Rotela RA-1570 i jednym słowem bajka...

 

Mam nadzieję, że zestaw mi będzie służył wiele, wiele lat. Niesamowite brzmienie, strasznie mi odpowiada ta kombinacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

ale w końcu się zmusiłem do Rotela RA-1570 i jednym słowem bajka...

Jak się ma 1570 do RA12 oprócz mocy?

 

Dźwięk jest mniej więcej taki sam czy ma coś wspólnego ze starszymi wersjami np. 9xx

 

Kupiłeś nówkę czy z 2 ręki?

 

A już wiem. Monitor Audio. Czyli nic wspólnego z wersjami 8xx i 9xx. No Rotel już nie wróci niestety do swojej złotej ery i serii 8xx. Szkoda.

 

Moim skromnym zdaniem, jak już zaczęła się kaszana od serii 0 wzwyż, to powinni wypuścić chociaż jeden model brzmieniowo podobny do serii 8xx. Przynajmniej dla mnie :-) Pocałowałbym ich za to w ich rotelowską dupę :-)

 

A tak poważnie to trzeba będzie odsłuchać ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamierzam dokupić końcówkę RB-981/991 i podpiąć jako pre RA-985.

Mam pytania:

- czy warto też inwestować w RC-995,

- jeżeli RC-995, to jaka jest różnica przy połączeniu RCD-991AE przez XLR?

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Top HI-FI i gość powiedział, że dobrze zgrywa się z nowymi wersjami B&W ???

Tym się nie sugeruj, Rotel i B&W to ten sam holding, więc normalne jest, że muszą tak mówić. To tak jak na stacji benzynowej zawsze zaproponują nam hot doga, choć to czy jesteśmy głodni, to tak naprawdę ich serdecznie wali.

 

Ale ten stosunek sygnał szum 1570 ma dość niski 81db.

Ej tam- ten rotel na wejściach liniowych ma 100dB.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą tak samo jak RA-12. RA-1570 ma tyle czyli 80dB na gramofonowym wejściu.

 

Fakt. Ale ciągle nie mogę zrozumieć jak ktoś może polecać B&W+Rotel.

W przypadku referencyjnych modeli Rotela i B&W połączenie to brzmi bardzo dobrze. Niestety na tę jakość trzeba mieć sporo grosza.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Zresztą tak samo jak RA-12. RA-1570 ma tyle czyli 80dB na gramofonowym wejściu.

 

Tak tak, teraz się połapałem to dane do MM w Line ma 100 db.

 

W przypadku referencyjnych modeli Rotela i B&W połączenie to brzmi bardzo dobrze. Niestety na tę jakość trzeba mieć sporo grosza.

No przyznaję, że z wyższej półki B&W nie słuchałem, ale te dwa modele podstawkowe, które kiedyś posiadałem nie nadawały się absolutnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie RA-1570 brzmi bardzo dynamicznie i rytmicznie. Czuć większe bogactwo barw niż w RA-12 czy RA-1520. Przestrzeń na zadowalającym poziomie, bas słychać i czuć Nic nie drażni i niepokoi. Wydaje mi się, że w przypadku tego modelu mamy kontynuację brzmienia poprzednich modeli (j.w.) oraz czuć ducha serii 9xx .

 

W przypadku spokojnych, nastrojowych nagrań jest super. Na przykład Sade brzmi niesamowicie.

Jedyna wadą jest cena.

Gdyby nie "audiofilskie" wyjścia XLR, które nierzadko brzmią gorzej niż niesymetryczne, nie byłoby parcia na high-end,

i wzmak ten spokojnie mógłby kosztować 4500zł. Mam nadzieję, że w końcu wprowadzą coś pośredniego.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Ogólnie RA-1570 brzmi bardzo dynamicznie i rytmicznie

Jeśli ma w linii 100 db to jest super w Rotkach żadna integra raczej nie przekraczała nigdy 100 db. A jeśli piszesz, że czuć w nim ducha z serii 9xx to wstąpiła we mnie nadzieja :-) Więc wstrzymam się jeszcze z... wiesz. Może będzie gdzieś z 2 ręki, choć tak na prawdę nigdy nie widziałem na wyprzedażach tego wzmacniacza. Czyżby faktycznie był tak dobry, że nikt się go nie chce pozbyć? Trzeba zawinąć dupsko i zapukać do drzwi salonu :)

 

i wzmak ten spokojnie mógłby kosztować 4500zł.

Taka cena byłaby dla mnie wtedy odpowiednia.

 

Gdyby nie "audiofilskie" wyjścia XLR, które nierzadko brzmią gorzej niż niesymetryczne, nie byłoby parcia na high-end,

Jeśli chodzi o XLR to wiadomo zdania są podzielone. Kiedy byłem niedawno odsłuchiwać pewien wzmak i kolumny, gościu nie podpiął mi XLR tylko zwykłe analogi twierdząc, że jak dla niego takie połączenie brzmi zbyt technicznie, cokolwiek miałoby to znaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RA-1570 czuć moc i swobodę, nie jest wysilony jak choćby RA-1520. Jednakże ogólny charakter dźwięku jest zachowany, można powiedzieć identyczny. A co ma z 9xx? Góra jest bardziej otwarta, słyszalna i miła dla ucha. I na pewno nie ma wad serii 97x

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.