Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do sprzedania RSP 1098+RMB1075 w stanie idealnym i nikt nie dzwoni :)

Wraz ze wzrostem ceny bądź usługi popyt na to dobro maleje i odwrotnie spadek ceny wywołuje wzrost popytu, ot i cała tajemnica.

Powodzenia

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poziomie "Main", gdy wskaźnik wskazuje na "No" musisz nacisnąć na pilocie "Enter". Wtedy kursor zjedzie na dół na poziom "Module". Wtedy kliknij kursorem w prawo i ponownie zatwierdź przyciskiem "Enter". Powinno zadziałać.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Od niedawna stałem się posiadaczem od wielu lat wymarzonego sytemu kina domowego / hifi (mojego pierwszego) i chciałem poprosić Was o porady w kwestii wzmacniacza + odtwarzacza CD. Odsłuch odbywa się w salonie (połączonym z kuchnia) o powierzchni około 20 metrów kwadratowych. Zależy mi na dobrym kinie domowym i przyzwoitym stereo i dzisiaj chce porozmawiać o ulepszeniu tego drugiego. Aktualnie posiadam kolumny Dynaudio Audience 72, które są sterowane przez amplituner Pioneer SC-1223K. Czytałem troche na temat moich głośników frontowych i wiem, ze Dynaudio wymagają sporego prądu od amplitunera aby wykorzystać całkowicie ich potencjał. System już teraz gra dość ładnie, dźwieki sa wyraźne i czyste ale jednoczesnie nienachalne. Bas jest celny i dość łagodny ... może nieco za płytki nawet (kable? za słaby ampli?). Pomyslałem, żeby rozszerzyć system o wzmacniacz Rotel RA-980 BX (dla frontów przez pre-out z Pioneer) oraz odtwarzacz CD Rotel RCD-970BX. Niestety nie mam możliwości odsłuchu moich głośników z tym wzmacniaczem i musze podjąć decyzje w ciemno.

 

1.) Co sądzicie o tym rozszerzeniu? Ma to jakiś sens?

2.) Jaka jest dobra cena za wzmacniacz oraz CD?

3.) Jeśli podepnę do main-in sygnał z Pioneer (tył wzmacniacza http://img2.sprzedajemy.pl/1000x901c_rotel-rabx-32220502.jpg) i chciałbym podłączyć CD bezpośrednio do wzmacniacza (omijając amplituner) to zadziała taka konfiguracja? Przypominam, że wtedy odpina się przedwzmacniacz z main-in.

 

Dziekuję Wam za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zdecydowanie odradzałbym połączenie tego wzmacniacza jako końcówki mocy. Przedwzmacniacz w Rotelu jest dużo ciekawszy niż w tym amplitunerze. Na jakości dźwięku w tym układzie możesz nic nie zyskać. Pre-out jest to wyjście do zewnętrznej końcówki mocy, main-in do zewnętrznego przedwzmacniacza.

 

Jeżeli chodzi o odtwarzacz, to dużo ciekawsze brzmieniową są :

 

1. RCD-971

2. RCD-991AE

 

3. RCD-951

4. RCD-965BX

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zdecydowanie odradzałbym połączenie tego wzmacniacza jako końcówki mocy.

Dziękuję za odpowiedź. Mógłbyś mi wytłumaczyć dlaczego tak sądzisz? Czy chodzi Ci o to, że przedwzmacniacz w Pioneer "zepsuje" źródło sygnału tak, że nawet najlepszy wzmacniacz nic już z tym nie zrobi? Generalnie chodzi mi o to, żeby dobrze wysterować kolumny i ulepszyć stereo w kinie domowym. Co ewentualnie polecałbyś do takiej konfiguracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprzęcie audio bardzo mało doceniamy sekcję przedwzmacniacza, a to ona decyduje o jakości dźwięku, a nie tylko dodatkowe waty. Te w amplitunerach są zazwyczaj okrojone w elementy w stosunku do wzmacniaczy stereofonicznych. W KD, gdy podłączamy ileś tam kolumn jest to mniej ważne. Mają być dekodery i bajery, sekcja audio jest okrojona do granic możliwości ( chyba że ampli kosztuje ponad 10.000 zł),sprzęt ten przede wszystkim łupać i świszczeć i latać dookoła pokoju. Sam pisałeś, że jakość dźwięku z tego ampli była niezadowalająca.

 

Jeżeli nie jesteś fanem KD proponuję sprzedać amplituner, zakupić porządny wzmacniacz stereo i podłączyć go do swoich Dynaudio . Rożnicą będzie kolosalna.

 

Mając ograniczony budżet nie da się stworzyć idealnego systemu do KD i stereo.

Trzeba iść na kompromis albo stworzyć dwa systemy.

 

W przeszłości miałem amplitunery Yamahy, Denona czy Sony. Miały po 100-140 watt na kanał. Potęga.

Potem zakupiłem wzmacniacz Rotela RA-930AX, o mocy "tylko" 30W/kanał i dopiero przekonałem się co to jest potęga Rotela.

A gdybym wówczas, zamiast RA930AX, zakupił 100Watowego RA-980BX, to chyba bym oszalał :-)

Edytowane przez sittek

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sittek dziekuje za poświęcony czas. Szukam kompromisu troche. Zakładając, że chce miec "dobry dzwięk" tylko z płyt CD, to czy nastepująca konfiguracja ma sens:

- odtwarzacz CD analogiem do wzmacniacza

- pre-out wzmacniacza podpiety do main-in wzmacniacza (tak jak tutaj http://img2.sprzedajemy.pl/1000x901c_rotel-rabx-32220502.jpg)

- pre-out amplitunera do AUX wzmacniacza (można tak?)

 

Czy wtedy zakup RA-980BX miałby wiekszy sens? Tak wiem, mocno kombinuje :-)

Edytowane przez _MD_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet kombajn Yamahy za grubo ponad 10 tyś. nie jest w stanie dać, szczególnie z Dynaudio dźwięku choć zadowalającego. Może da im radę dopiero coś dzielonego typu 1095 + procesor. Że buduję kino na Dynaudio to porzuciłem już wszelkie nadzieje, że jakikolwiek kombajn, jakiejkolwiek firmy ma sens.

_MD_ - używanie jako przedwzmacniacza sekcji kombajnu a jako końcówki mocy wzmacniacza mocy integry to niezbyt dobry pomysł. Raz, że jak pisał Sittek przedwzmacniacze w amplitunerach, nawet drogich nie grzeszą nadmierną jakością, dwa, że końcówki mocy w integrach zazwyczaj będą miały jednak gorszą jakość te niż w separowanych końcówkach mocy

Edytowane przez Adalbert95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem nie raz, że gdy dawno temu podłączałem pod amplituner AV Yamahy RX-V795a końcówkę mocy Rotela (RB-03) poczułem przyrost lekkiej mocy w systemie. Było słychać poprawę, było nieżle. Yamaha- 120W/kanał, Rotel 60Wat/kanał. Powinno byc nieźle. Ale gdy podłączyłem pod swoje kolumny Avance Omega 503 wspomnianego Rotela RA-930AX dopiero zatrzęsło chatą. Poczułem radość z nagrań, zniknęła zasłona z amplitunera i pojawiła się wówczas moc.

 

A był to wtedy tylko dość slaby wzmacniacz 30 watowy, a ta Yamaha AV w porównaniu do obecnych urządzeń KD, była całkiem przyzwoitym amplitunerem z solidnym zasilaniem i analogowym stopniem audio. Przykro pisać, ale tamta Yamaha tego współczesnego Pioneera zgniotłaby po pierwszym takcie repertuaru Modern Talking.

 

Wyższe modele wspomnianego Rotela to wersja premium, niestety ich cena powala.

 

Czy wtedy zakup RA-980BX miałby wiekszy sens? Tak wiem, mocno kombinuje :-)

Napisze tak, jeśli masz czas i pieniądze pokombinuj. Zakup Rotela i się pobaw. jednakże gwarantuję Ci, że jeżeli najbardziej zależy Ci na dźwięku stereo a nie bajerach KD i tak sprzedasz tego Pioneera. Ja obecnie również słucham i oglądam filmy z TV czy BR na swoim wzmacniaczu. Może mi nic nie lata wokół uszu, ale jak w filmie coś przypierdzieli, to klękajcie narody. Jest moc i wrażenia niemiłosierne. Kiedyś jak pisałem bawiłem się w KD ale sobie odpuściłem. Nie mam tyle kasy aby mieć sprzęt referencyjny z działki AV.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poziomie "Main", gdy wskaźnik wskazuje na "No" musisz nacisnąć na pilocie "Enter". Wtedy kursor zjedzie na dół na poziom "Module". Wtedy kliknij kursorem w prawo i ponownie zatwierdź przyciskiem "Enter". Powinno zadziałać.

 

No właśnie jak już jestem na "no" w "module" to w żaden sposób w prawo nie mogę na "yes" wskoczyć, kursor nie reaguje w tym momencie.

Nie wiem, czy to jakaś blokada, czy cos się zepsuło..nie wiem, czy odsyłać go do serwisu, bo nie mogę nikogo znależć, kto by mi tu "pogrzebaL" ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak już jestem na "no" w "module" to w żaden sposób w prawo nie mogę na "yes" wskoczyć, kursor nie reaguje w tym momencie

A sterujesz to z pilota czy pokrętłem na obudowie? A baterie w pilocie masz nabite? Nie śmiej się, gdy są lekko zużyte, czasami tak dziwnie reaguje na polecenia.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

czy możecie pomóc swoim doświadczeniem totalnemu laikowi.

 

Posiadam odtwarzacz cd Rotela, teraz chciałem dokupić tuner i wzmacniacz. Zestaw ten ma współgrać z monitorami Paradigm lub Monitor Audio. Muzyka to głownie rock, metal lub klasyczna.

Czy Rotel Ra970 bx wpasuje się do takiego zestawu? Czy to jest wzmacniacz czy preamp?

 

Przepraszam za głupie pytanie. Dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie , pojawil sie problem z moim rotelem i licze ze podsuniecie mi jakas sugestie

 

rotel rb 985 mk2 5 x 100 przy 8 ohm 4 kanaly dzialaja jak powinny , 5ty centralny dziala - lecz tylko na bardzo niskim poziomie i o wiele ciszej niz inne.przy podkreceniu glosnosci gra cicho z bardzo zlym dzwiekiem ,bez basu z trzaskami-tak jakby dochodzil tam jakis prad lecz bardzo znikomy.

 

jakies porady z waszej strony ... moze z waszym doswiadczeniem cos sie da z tym zrobic.z gory dziekuje i pozdrawiam

Edytowane przez michal535
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

czy możecie pomóc swoim doświadczeniem totalnemu laikowi.

 

Posiadam odtwarzacz cd Rotela, teraz chciałem dokupić tuner i wzmacniacz. Zestaw ten ma współgrać z monitorami Paradigm lub Monitor Audio. Muzyka to głownie rock, metal lub klasyczna.

Czy Rotel Ra970 bx wpasuje się do takiego zestawu? Czy to jest wzmacniacz czy preamp?

 

Przepraszam za głupie pytanie. Dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam,

Łukasz

 

Integra. Wpasuje się. Ile za nią krzyczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Integra. Wpasuje się. Ile za nią krzyczą?

 

Witam,

Wyceniany jest ten wzmacniacz na 600 zł. Wydaje mi się że jest to cena do przełknięcia.

 

Można prosić jeszczę o poradę które głośniki z wymienionych wyżej firm (Paradigm lub Monitor Audio) brać pod rozwagę do tego wzmacniacza (muzyka metal, rock, klasyczna)?

 

Dziękuję serdecznie,

Łukasz

Edytowane przez Ketler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wyceniany jest ten wzmacniacz na 600 zł. Wydaje mi się że jest to cena do przełknięcia.

 

Można prosić jeszczę o poradę które głośniki z wymienionych wyżej firm (Paradigm lub Monitor Audio) brać pod rozwagę do tego wzmacniacza (muzyka metal, rock, klasyczna)?

 

Dziękuję serdecznie,

Łukasz

 

Jedna i druga firma się nada, jak masz możliwość to odsłuchaj i dokonaj wyboru wg. własnego gustu.

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.