Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

 

czy możecie pomóc swoim doświadczeniem totalnemu laikowi.

 

Posiadam odtwarzacz cd Rotela, teraz chciałem dokupić tuner i wzmacniacz. Zestaw ten ma współgrać z monitorami Paradigm lub Monitor Audio. Muzyka to głownie rock, metal lub klasyczna.

Czy Rotel Ra970 bx wpasuje się do takiego zestawu? Czy to jest wzmacniacz czy preamp?

 

Przepraszam za głupie pytanie. Dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam,

Łukasz

RA - integra

RC - preamp

RB - końcówka

RT - tuner

RD - kaseciak

RSX - amplituner

RSDX - taki kombajn

 

A jaki RCD posiadasz?

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich miłośników sprzętu ROTEL.

 

Wczoraj zakupiłem ROTEL RA1570. Czy dopiszecie mnie do klubu z tym piecykiem???

 

Piecyk ma wszystko na pokładzie co trzeba przeciętnemu ( Kowalskiemu). Gra super od Rocka po klasykę, regulacja barwy bajka, nie jestem ortodoksem, lubię dostosować dźwięk do swoich preferencji. Może to mało audiofilskie ale mam to gdzieś, przyjemność ze słuchania to podstawa. Pewnie można lepiej, ale jak dla mnie RA 1570 to uniwersalny wzmacniacz pod względem, muzykalności i funkcji jakie oferuje w klasie sprzętu ze średniej półki.

 

Pozdrawiam

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Kolego, jak się pojawią używki to też kupię piec jak twój :)

Daj sobie z nim spokój, za kasę którą chcesz przeznaczyć za używkę można dużo lepiej

 

 

Bez obrazy dla kolegi mab

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradigm tak, ale z monitorów tylko od modelu Studio wzwyż; a do Rotela to najlepiej kolumny podłogowe.

 

Daj sobie z nim spokój, za kasę którą chcesz przeznaczyć za używkę można dużo lepiej

Za sumę ok. 4000- 4500 złotych, jaką jak na razie trzeba dać za RA-1570, aż tak dużo nie kupi sie lepiej z wyższej półki Rotela. Poza tym dostępność z drugiej ręki tych modeli jest znikoma. No i na korzyść RA-1570 przemawia dość duża moc oraz wyjścia cyfrowe. Co by nie mówić w przypadku podłączania ze sprzętem AV/TV poprawiają dźwięk, szczególnie w kwestii dynamiki.

 

Na przykład porównując RA-12 do RA-1520 dźwięk w stereo nie jest już tak przyjemny i wyrafinowany, ale RA12 podłączony do TV daje wrażenie większego kopa. Dla niezorientowanych i nieaudiofili jest to dość istotny argument. No i z tyłu gniazdek jest więcej :-)))

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za sumę ok. 4000- 4500 złotych, jaką jak na razie trzeba dać za RA-1570, aż tak dużo nie kupi sie lepiej z wyższej półki Rotela.

Kolego sittek bardzo lubię twoje wpisy zwłaszcza jak sie ekscytujesz takim modelami jak

cytat

Ale gdy podłączyłem pod swoje kolumny Avance Omega 503 wspomnianego Rotela RA-930AX dopiero zatrzęsło chatą.

i wiele innych mógłbym przypomnieć

Uwierz że za 4000 czy 4500zł w przypadku używek Rotela można lepiej

 

Słuchałem RA-1570 i osobiście lepiej wspominam brzmienie RA-1070

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sittek bardzo lubię twoje wpisy zwłaszcza jak sie ekscytujesz takim modelami jak

cytat

To było wiele, wiele lat temu. Ty też pewnie od podobnych modeli zaczynałeś, no chyba, że Pan Mikołaj od razu przytargał ci cały i w dodatku nowiuśki komplecik Michi :-) To wtedy nie mam więcej pytań i oczywiście z całego serca zazdraszczam. :-)))

 

Słuchałem RA-1570 i osobiście lepiej wspominam brzmienie RA-1070

Racja, tylko RA-1070 jest już trochę wiekowy i ta seria nie należała do najtrwalszych......

 

Co do używek, nie wiem jak wy, drodzy koledzy Rotelowcy, ale ja z dużo mniejszym niepokojem o trwałość podchodzę do modeli z lat 80-tych, niż tych bliżej Milenium. Może dlatego wolałbym jednak kupić tego RA-1570? Utopić prawie 5 tysi może niektórych zaboleć.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, tylko RA-1070 jest już trochę wiekowy i ta seria nie należała do najtrwalszych......

Mogę prosić kolega, abyś napisał co masz na myśli, co jest nie trwałe? pomijając RCD-1072

 

PS. Co do mojego powyższego wpisu, to żałuje że go napisałem.

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rc-970 plus rb-990 za 2200zł bez problemu dostaniesz - i to będzie najlepsze w tej cenie

 

Moim skromnym zdaniem, albo wybrać rb-970 lub 980, albo jak wybierasz rb990 to od razu rc990 albo rc995. Porównywałem u siebie rc i rb 970 980 i 99x i najbardziej słyszalna różnica to była wymiana rc-972 na rc-995.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić kolega, abyś napisał co masz na myśli, co jest nie trwałe? pomijając RCD-1072

Kolega napisała.Chodziło mi o całą serię 10xx, nie konkretnie o RA-1070. Miałem na myśli właśnie odtwarzacze ale też i wzmacniacze (RA-1060, RA-1062). Gdy śledziłem informacje o nich to dużo częściej spotykałem się z zastrzeżeniami co do stanu technicznego tych urządzeń, jakiś defektów, niesprawnych końcówek mocy czy trzeszczących potków we wzmakach- niż serii 9xx. Oczywiście nie generalizuję, bo cały czas uważam, że Rotel i tak nieźle się trzyma w sprzęcie powyżej 10 lat. Są to tylko moje obserwacje z tego o czym czytałem a nie jakieś oficjalne stanowisko. :-) Gdybym miał szarpnąć się na coś wiekowego to brałbym raczej starsze 99x niż 10xx.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria 0X w półce budżetowej jest naprawdę niezła, trzeba pamiętać o odpowiednim doborze reszty bo można się przejechać. Nie zachwyci natomiast osób, które miały do czynienia z lepszym sprzętem 10xx, 99x czy innymi markami w dużo wyższym przedziale cenowym.

 

To bardzo solidna budżetówka, dla fanów mocnego i dynamicznego brzmienia, mająca swój charakter, według mnie dużo ciekawsza niż inne marki. Miałem 06 i 06SE i brzmiały całkiem solidnie. Czy zdecydowanie różnią się od serii 12 czy nawet 15? To zależy.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

990 to zupełnie inne klasa cenowa ( wyjściowa ) jak i brzmieniowa, ale jestem za, tylko jest jeden mały problem, obecnie już ciężko wyrwać zadbana i niegrzebaną sztukę .

Inna klasa cenowa?

Fakt, że ciężko znaleźć sprzęt w idealnym stanie ale warto szukać 990.

Z sittkiem też się zgadzam. Seria 0x w swojej klasie cenowej jest niezła ale tylko niezła.

Zaleznie od wymagań może wystarczyć albo być sprzętem przejściowym.

Problem pojawia się przy porownaniu ze starszymi sprżetami rotela w podobnej cenie (2 hand).

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząć na jego budowę to nie nalezały by do tanich.

990 nie była by tania ale nie ma się co dziwić.

Konstrukcja jest prosta ale efekt jest całkiem dobry.

 

Porównując trochę sprzętu nie znalazłem godnego następcy rha-10 i tańszego brata 990.

 

Moja broszurka z 1994 mówi, że rb-990 wyceniany był na 2495guldenów .

Przypuszczam, że teraz cena była by w euro.

 

Co do innej klasy cenowej miałęm na myśli obecny kurs tej końcówki na rynku.

 

Ale tak, to inna pólka cenowa ale porównania do serii 0x czy 10xx też nei do końca są trafne.

 

Jak myślisz ile by teraz taka końcówka kosztowała?

Albo inaczej ile była by warta taka końcówka w obecnych czasach?

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowa - to wg mnie ok 5400-5800zł gdyż jej nowy odpowiednik rb1582 kosztuje 4500-5000zł a jest ona gorzej wykonana (gorszy zasilacz, gorsze niektóre kondensatory na końcówkach mocy przy radiatorach, brzydka jasno świecąca dioda zasilania) i pewno coś jeszcze.....

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz ile by teraz taka końcówka kosztowała?

Pewnie by trochę kosztowała, ja za swoją RB-1080 nową dałem 6tyś. z kawałkiem, dzisiaj już się nie kładzie taki nakład ( jakość do ceny) w masówce jak kiedyś.

Śledząc rozwój firmy ROTEL i nie tylko, to z sezonu na sezon jest tylko gorzej, szkoda, ale co poradzić popyt i podaż, rynek w obecnych czasach to być albo nie być.

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w każdej dziedzinie.

Obecnie zastanawiam się na zmianą auta i mam wielki dylemat który model auta kupić (markę znam) z którego roku bo czym nowsze tym większe problemy i droższe naprawy ale w ładnym opakowaniu.

 

Tak czy inaczej ja zostałem przy serii z lat 90-tych i jestem bardzo zadowolony, brakuje mi tylko do końca szczęścia dynaudio 1.3se albo z nowszej serii c1 :)

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak czy inaczej ja zostałem przy serii z lat 90-tych i jestem bardzo zadowolony, brakuje mi tylko do końca szczęścia dynaudio 1.3se albo z nowszej serii c1 :)

 

 

Ze starych Contour to wybitny jest 1.1 ale to dziwna konstrukcja jest a mianowicie czym wiecej mocy tym lepiej ... Z Końcówką Michi zgrywa sie na tyle genialnie ze mozna skończyć wszelkie poszukiwania :)

 

1.3 jest zachwiane jeżeli chodzi o balans tonalny i niepoprawne sa niskie tony ale na pewno w większych pomieszczeniach powiedzmy powyżej 25m.kw. bedzie lepiej niż przy Contour 1.1 ktore zagrają genialnie i z werwą tak do 22m.kw.

 

 

Nowe Dynaudio od serii Focus to inne (nowoczesne ) bardziej rozjaśnienie brzmienie , mozna juz łączyć nawet z lampami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.