Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam ratunku.... właśnie jestem w posiadaniu zestawu do kina domowego rotel w skład wchoodzą

procesor rsp 1068

końcówka mocy rmb 1066

pilot rr 1050

pest tylko roblem jest taki że pilotem nie potrafię wejść w ustawienia procesora procedura powinna wyglądać tak

menu-enter-i mamy main menu nestety na telewizorze jest tylko SYSTEM STATUS i ni cholery inaczej

jestem w ustawieniu pilota na AUD więc dobrze rozmawiałem nawet z byłym właścicielem jest zaskoczony i sam nie wie co jest grane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc pany!

 

Czy ktos orientuje się na tyle dobrze we wzmacniaczach Rotela aby zaszufladkowac Rotela 980, 985, komplet 870 (prę i końcówka) oraz 990 od najgorszego do najlepszego, ewentualnie mniej więcej opisać brzmienie poszczególnych klocków?

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko roblem jest taki że pilotem nie potrafię wejść w ustawienia procesora

jak masz połączony procesor z tv, z jakiego wyjścia korzystasz ?

OSD na 1068 powinien powinien być obsługiwany przez wszystkie wyjścia video (bo np. 1066 nie ma OSD po component),

nie szkodzi spróbować na zwykłym kabelku composite wejść w menu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procek jest podłączony do tv wyjściem monitor out wszystko fajnie wyświetla się na ekranie,ale problem nie dotyczył wyświetlania lecz samego poruszania się w menu było jakby zablokowane ale sprawe rozwiązałem

,wygląda to tak że wystarczy wyłączyc procesor z tyłu przełącznikiem ma być wyłączony około 1 minuty w tym czasie w pilocie pod klapką wciskamy przycisk PRELOAD (długopisem lub czymś spiczastym) czekamy aż pilot się przeładuje włączamy procesor i wszystko działa bez zarzutu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , trafiłem tu dziś po raz pierwszy i proszę o radę odnośnie doboru używanych kolumn podłogowych do 1tys, do Rotela ra-01.Pokój 24m2 , muzyka to rock od Led Zep poprzez Pink Floyd , Dire Straits , Muse do Tool , System of A Down czy AC/DC. Zródło Pioneer BDP 160 . Obecnie mam kolumny Sony 176E które jak dla mnie jako tako dają sobie radę z bardzo dobrze zrealizowanym materiałem na CD ale jak coś jest gorzej nagrane męczy i brak jest dynamiki. Z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych klubowiczów!!!

Planuję nabyć RA-12 i rodzi się kilka pytań, na które mam nadzieję otrzymać odpowiedź. Wzmacniacz będzie napędzał dynaudio dm 2/8, pokój 22 m2, Słucham przede wszystkim smooth-jazzu, czasami progresywnego rocka. Cd na razie musi zostać - denon dcd 1460.

1. Czy ten zestaw powinien zagrać przyzwoitym dźwiękiem?

2. Czy jakość odtwarzania będzie lepsza, jeżeli denona połączę z rotelem przewodem optycznym?

3. Czy ktoś próbował połączyć komputer ze tym rotelem przewodem optycznym i jakie było wrażenie z odbieranej muzyki?

Pozdrawiam

bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych klubowiczów!!!

Planuję nabyć RA-12 i rodzi się kilka pytań, na które mam nadzieję otrzymać odpowiedź. Wzmacniacz będzie napędzał dynaudio dm 2/8, pokój 22 m2, Słucham przede wszystkim smooth-jazzu, czasami progresywnego rocka. Cd na razie musi zostać - denon dcd 1460.

1. Czy ten zestaw powinien zagrać przyzwoitym dźwiękiem?

2. Czy jakość odtwarzania będzie lepsza, jeżeli denona połączę z rotelem przewodem optycznym?

3. Czy ktoś próbował połączyć komputer ze tym rotelem przewodem optycznym i jakie było wrażenie z odbieranej muzyki?

Pozdrawiam

bartek

hej

kiedyś miałem podobny problem ale z dm 2/7 i ra-05se , a to że po wymianie było lepiej jestem tego dowodem

 

ad.1 pod dm 2/7 z nieco mniejszym wooferem miałem ra05se, póżniej o6se , a teraz mam rc1550/rb-1552 po każdej wymianie było coraz lepiej tzn. dzwięk nabierał rozmachu,był pełniejszy,więcej basu,większa scena- to znaczy im lepiej napędzisz dmy tym lepiej pokażą co potrafią

dm 2/8 moim zdaniem potrzebują wydajnego prądowo wzmaka i to lepszego niż do 2/7, czy ra12 da rade? , moim zdaniem da , ale lepiej będzie przy mocniejszym wzmaku

ad.2 nie znam denona

ad.3 przy podłączeniu optycznym będzie bardziej cyfrowo niż analogowo, lepiej rca

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Nie chcę Cie namawiać na 2/7 , ale prawdopodobnie byłyby łatwiejsze dla RA-12 do napędzenia ( do tej pory nie bardzo wiedziałem o co w tym chodzi dopóki nie kupiłem w/w dzielonki)

umnie dm 2/7 graja w pom. 19m2 i jest b.dobrze

 

to tylko moje spostrzeżenia, poczekaj może jeszcze ktoś coś podpowie...

pozdr.

 

czy masz już dm 2/8?

Edytowane przez art72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy masz już dm 2/8?

 

Tak mam, napędza je denon 980r, mocy nie brakuje, lecz w dalszym ciągu marzy mi się trochę więcej ciepła. Przeskok z Heco 700 był na prawdę spory. Pojawiła się dużo szersza scena, usłyszałem wiele nowych dźwięków na ulubionych płytach, po prostu zakochałem się w tych głośnikach. Niestety dzisiaj sytuacja finansowa zmieniła się na tyle, że muszę odłożyć na jakiś czas zakup nowego wzmacniacza. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie , co dzieje się z Kolegą sittek ?

 

A dziękuje za pamięć, u sitka wszystko dobrze, właśnie wyszedł.a040.gif g010.gif

 

Pozdrawiam wszystkich klubowiczów.

Jakieś zmiany w sprzęcie?

Widzę, że jest też paru nowych kolegów.

 

a ja mam pytanie : jakiej jakości jest dac na pokładzie np ra1570 , rc1570,

 

Taki sam jak w reszcie nowego Rotela z linii 12 i 15 - RT-12, RCD-12 i RCD-1520.

Jest Wolfson WM 8740 i sprawuje się przyzwoicie. Jest to ten sam przetwornik co w CA, ale jest lekko zablokowany jeżeli chodzi o Hi Res.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję nabyć RA-12 i rodzi się kilka pytań, na które mam nadzieję otrzymać odpowiedź. Wzmacniacz będzie napędzał dynaudio dm 2/8, pokój 22 m2, Słucham przede wszystkim smooth-jazzu, czasami progresywnego rocka.

 

Jeżeli nie szukasz dodatków (wodotrysków) w postaci wyjść cyfrowych które ma RA-12 to do tej muzyki którą preferujesz zdecydowanie polecam RA-1520.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jacku i cześć wszystkim rotelowcom ;)

Ja też rzadko tu zaglądam bo głównie szukam tanich płyt w sieci, słucham nabytych , a ostatnio zastanawiam się dlaczego moje CD Rotela zaczęło "cykać" na początku niektórych płyt? Nie wiem, czy takie doświadczenia z cedekiem ktoś już miał ?; jeśli tak , to proszę o kontakt. Jak zwykle po paru szklaneczkach whiskey stwierdziłem, że mam 2 kilo pln na nowy /stary CD. I od razu zacząłem buszować po ogłoszeniach. Co byście polecili do mojego zestawu ?? ( opcję rozważę i przedyskutuję z ekspertami na tym forum ;)

Pozdrawiam wszystkich, którym nie "cyka" sidi :)

 

Ja tam stary jestem, ale jak oglądam te kanały muzyczne, które mam na swoim pakiecie w CP, to- kurna- powiem Wam, że w niektórych kanałach nie znajduję muzyki w ogóle :( Kiedyś MTV to była stacja muzyczna, a teraz to -kurna - antymuzyczny burdel ;(

Człowiek wchodzi na jakieś tam mtv, a tu jakies Dody z Kenami współżyją w basenie :( Żenada do kwadratu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle po paru szklaneczkach whiskey stwierdziłem, że mam 2 kilo pln na nowy /stary CD. I od razu zacząłem buszować po ogłoszeniach. Co byście polecili do mojego zestawu ?? ( opcję rozważę i przedyskutuję z ekspertami na tym forum ;)

Pozdrawiam wszystkich, którym nie "cyka" sidi :)

Mnie jeszcze nie cyka :-)

 

Co do odtwarzacza, to skoro odezwałeś się w Klubie Rotela, nie pozostaje mi nic innego, jak polecić tobie ...... Rotela.

 

A który?

1. Gdyby chodziło mi wyłącznie o dźwięk to RCD-971 (czasami szuflada osiąga 2 prędkość kosmiczną)

2. Jeśli wygląd, sposób działania i wbudowane filtry, no i wiadomo prestiż na dzielni, to zdecydowanie RCD-991AE.

3. A gdy chodzi oszczędność kasy i dobrą jakość to RCD-951 lub RCD-965BX Di.

 

Innych opcji brak.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.