Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

971 zagra lepiej niż 1072. 02 i 06 to zupełnie inna liga. I jak pisałeś wszędzie siedzi tani kss213.

 

Inna liga powiadasz, to znaczy lepsze te 06/02 niż 971 czy wręcz odwrotnie ? Bo większość prawi , ze 06 to najgorszy z tych wszystkich, 02 można jeszcze posłuchać , a 1 liga to 971 ;)

Ten 1072 porównywany jest jakościowo do 02

 

robiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie pomyślałem o zmianie mojego RA - 6se na wzmacniacz dzielony, przejrzałem ten wątek od początku , po drodze natknąłem się na małą wzmiankę , a także test RC -1550/RB- 1552 , więc nieco informacji na temat tego zestawu już znam.

Ale czy któryś z forumowych kolegów miał bliski kontakt z w/w zestawem, czy wart jest tych pieniędzy tj. RC-1550 za 1999PLN, RB-1552 za 2599PLN i jakie korzyści po takiej zamianie. Kolumny pod jakimi miałby pracować to DM 2/7, cd rotela rcd-06se.

I czy po takiej zmianie należało by zmienić również cd np na rcd -1520 lub 1570, czy może tylko ze względów wizualnych?

pozdrawiam

artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

art72, jeśli zestaw dzielony to rc1550 może być natomiast końcówka to zdecydowanie rb1582. Różnica w jakości jest spora.

Te ceny to za nowe czy używane? Ja na razie zostałbym przy starym CD a lepiej zainwestować w lepszy preamp. Może być z poprzedniej serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

art72, jeśli zestaw dzielony to rc1550 może być natomiast końcówka to zdecydowanie rb1582. Różnica w jakości jest spora.

Te ceny to za nowe czy używane? Ja na razie zostałbym przy starym CD a lepiej zainwestować w lepszy preamp. Może być z poprzedniej serii.

 

nowe, to że 1582 to wiem z testów, no i czy posiadane dm 2/7 czy by się nie okazały zbyt słabe i w pewien sposób ograniczając potencjał 1582,

jaką poprawę bym zyskał zamieniając ra06se na 1550/1552 , no i czy pre 1550 jest słaby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna liga powiadasz, to znaczy lepsze te 06/02 niż 971 czy wręcz odwrotnie ? Bo większość prawi , ze 06 to najgorszy z tych wszystkich, 02 można jeszcze posłuchać , a 1 liga to 971 ;)

Ten 1072 porównywany jest jakościowo do 02

 

robiz

 

Sądzę, że już sobie odpowiedziałeś. 971 i potem długo nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Z czystym sumieniem mogę polecić 971, choć pozostałych cedeków Rotela akurat nie słyszałem. W porównaniu np. do Audiolaba cd8200 V12E i Vincenta cd-400, które miałem na testach u siebie, Rotel RCD 971 zagrał zdecydowanie lepiej jeśli chodzi o stereofonię. Słuchając go ma się niesamowita łatwość w precyzyjnym wskazaniu muzyków na scenie. Szczegóły mam wrażenie są dobitniej podane przez Rotela, ale w żadnym razie nie przeszkadzają. Średnica i wokale najbardziej podobały mi się na Audiolabie. Bas Rotelka jest świetny. Szybki, punktowy, wielobarwny, ale w Audiolabie i Vicku było go sporo więcej. Perkusja rewelacja. Wydaje mi się, że to raczej odtwarzacz do bardzo zrównoważonych, bądź ciemniejszych systemów, ponieważ u mnie trochę odchudził brzmienie. Myślę, że jeśli ktoś potrzebuje zwiększyć ilość niskich częstotliwości to może się zawieść, ale jeśli komuś jest ich trochę za dużo, i poszukuje bardziej zwartego, precyzyjnego i wyrafinowanego ( tak tak, wyrafinowanego) basu to RCD 971 jest strzałem w 10! Tym bardziej biorąc pod uwagę jego cenę oraz to ile trzeba by teraz dać za np. cd8200, nawet używanego od którego praktycznie nie odstaje

Wcześniej miałem Marantza CD5003 i ten do 971 nie ma startu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie pomyślałem o zmianie mojego RA - 6se na wzmacniacz dzielony, przejrzałem ten wątek od początku , po drodze natknąłem się na małą wzmiankę , a także test RC -1550/RB- 1552 , więc nieco informacji na temat tego zestawu już znam.

Ale czy któryś z forumowych kolegów miał bliski kontakt z w/w zestawem, czy wart jest tych pieniędzy tj. RC-1550 za 1999PLN, RB-1552 za 2599PLN i jakie korzyści po takiej zamianie. Kolumny pod jakimi miałby pracować to DM 2/7, cd rotela rcd-06se.

I czy po takiej zmianie należało by zmienić również cd np na rcd -1520 lub 1570, czy może tylko ze względów wizualnych?

pozdrawiam

artur

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pomoże, dziwna sprawa.

Z pilota mogę przełączać ścieżki przyciskiem track, natomiast na odtwarzaczu mogę tylko przełączać między 1 a 3 ścieżką i tak w kółko.

Resetowałem już program, próbowałem wszystkie " guziki " i nic. Cały czas naciskając z panela przycisk track przeskakuje mi w kółko utwór 1 i utwór 3, bez względu na płytę.

 

robiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie pomyślałem o zmianie mojego RA - 6se na wzmacniacz dzielony, przejrzałem ten wątek od początku , po drodze natknąłem się na małą wzmiankę , a także test RC -1550/RB- 1552 , więc nieco informacji na temat tego zestawu już znam.

Ale czy któryś z forumowych kolegów miał bliski kontakt z w/w zestawem, czy wart jest tych pieniędzy tj. RC-1550 za 1999PLN, RB-1552 za 2599PLN i jakie korzyści po takiej zamianie. Kolumny pod jakimi miałby pracować to DM 2/7, cd rotela rcd-06se.

I czy po takiej zmianie należało by zmienić również cd np na rcd -1520 lub 1570, czy może tylko ze względów wizualnych?

pozdrawiam

artur

zakupiłem w/w dzielonkę i moje wrażenia są +++))) większa scena niż przy RA-06se, lepsza kontrola basu, dm2/7 jakby lepiej napędzane , choc przy 06se było bardzo poprawnie tak teraz jest znacznie lepiej.

Uważam że ten zestaw jest wart tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow. to moj pierwszy post tutaj ale licze na troche pomocy. Otoz stalem sie niedawno posiadaczem RA-985BX i chcialbym do niego dobrac reszte sprzetu. Jakie glosniki, kable i CD. Lubie glownie elektronike, ciezsza i lzejsza, mroczniejsza i jasniejsza. Jakies pomysly? Pokoj mam w granicach 25 m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow. to moj pierwszy post tutaj ale licze na troche pomocy. Otoz stalem sie niedawno posiadaczem RA-985BX i chcialbym do niego dobrac reszte sprzetu. Jakie glosniki, kable i CD. Lubie glownie elektronike, ciezsza i lzejsza, mroczniejsza i jasniejsza. Jakies pomysly? Pokoj mam w granicach 25 m3

 

Przejrzyj ten wątek od początku , a trochę Ci się rozjaśni, :)) ( może to żmudne ,ale warto), znajdziesz odpowiedzi na te pytania, jak również na takie których jeszcze nie zadałeś.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam jeden system oparty o RA-985BX (Dynaudio Excite X16, RCD-991AE, RT-955, RD-955).

Najpierw porządne kolumny, mogą być Dynaudio (może X16 lub używki 72SE lub 52SE) a kabelki potem, ja mam referencyjne Qed`y (interkonekty), Audionova Moonwalk (głośnikowe) i jest super.

Drugi system też Rotel (RSX-1067) i też Dynaudio (Audience 42) i też Qed`y (Qunex 1 i 4) i Audionova Illuminator. Też jest nieźle, choć fronty muszę wymienić na większe, oczywiście Dynki.

Generalnie RA-985BX to bardzo fajny piecyk, napędzi wszystko co mu podsuniesz, więc możesz wybierać i przebierać w kolumnach.

Nie musisz czytać całego wątku jak polecał art72 (i ja też) pod warunkiem, że przed zakupem reszty gratów odsłuchasz je u siebie, bo ja zauważyłem np.jak bardzo ważne jest ustawienie kolumn i akustyka pomieszczenia.

 

A pomieszczenie to w m² czy m³ ? Bo to trochę różnicy jest ;)

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głośników w tym wątku najczęstszą propozycją są Dynaudio , natomiast co do kabli to propozycje są różne, jak również padają stwierdzenia że Rotel jest mało podatny na wpływ kabli-które to wnoszą tylko subtelne zmiany w całym systemie.

 

Przeglądając ten wątek , omijając zbędne wpisy można w dosyć szerokim zakresie ogarnąć temat nie ukierunkowując się w jedną stronę np. co do kabli tylko jednej marki

 

Najczęściej pomieszczenie w którym słuchamy jest jednocześnie salonem dla pozostałych członków rodziny i nie zawsze możemy zrobić to co chcemy, ale trzeba dążyć do tego w miarę

możliwości, szczęśliwi Ci co mają do tego celu osobne pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz napewno nie napedzi wszystkiego co mu podsuniesz.Focusow 110 nie mial nawet sily ruszyc a dzwieki jakie z nimi wydawal były załosne.Niskie serie dynaudio owszem ale cudow bym nie oczekiwał.Dziwia mnie takie wpisy i robienie z takiej budzetowki jakiejs super maszyny .Kiedys mialem ra980 plus rcd 971 i b&w strasznie to meczylo wiec kupilem audience72 .Bylo lepiej ale zeby nazywac to jakims fajnym zestawem?Pozniej kilka systemow jeszcze przerobilem ale juz nigdy nie pomyslalem o tym zeby wrocic do rotela.Od taki sprzet na poczatek po przesiadce z kina domowego.Oczywiscie to moje zdanie.

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat ra-980/985 jest słabszy od twego musicala fidelity a300 , ale już rotel rb990/991/rhb-10 nie pozostawiły by na musicalu a300 suchej nitki i "zjadły by go" :) - także......

co jak co ale z dwuch pojedyńczych par tranzystorków w mf a 300 nieźle wycisneli mocy... :) !

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocy?nie zauwazylem zeby MF byl jakos wielce mocny ,zresztą juz go sprzedałem i teraz mam lampowe 20wat.Nie bulwersuj sie tak,chodzilo mi tylko o to ,ze to wcale nie jest wzmacniacz ktory pociagnie wszystko co mu podepniesz bo to juz dalece odbiega od prawdy.

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bulwersuj sie tak,chodzilo mi tylko o to ,ze to wcale nie jest wzmacniacz ktory pociagnie wszystko co mu podepniesz bo to juz dalece odbiega od prawdy.

Spox - :) nie bulwresuje się - ale w swej cenie ra-980/985 jest/są bardzo przyzwoitymi sprzętami - co jak co ;)

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj ten wątek od początku , a trochę Ci się rozjaśni, :)) ( może to żmudne ,ale warto), znajdziesz odpowiedzi na te pytania, jak również na takie których jeszcze nie zadałeś.

pozdrawiam

 

Troche przejrzalem i zdania sa podzielone jak widze, dla jednych to swietny hi-endowy wzmak dla innych nie calkiem. To tak jak z filmami chyba jednym sie podoba drugim nie, z tym ze Ci drudzy mogli go nie zrozumiec. Kupilem go w miare okazyjnie tylko ze niestety Made in China. Wydaje mi sie ze w tym przypadku dobor reszty sprzetu ma ogromne znaczenie ze wzgledu na podzial opinie.

 

Aha i pokoj 25 m2 :DD

Edytowane przez viciu080
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość stałych bywalców włącznie z samym założycielem klubu, już dawno przestało bawić się w opisywanie cudowności Roteli i żonglowaniu klockami, a skupia się teraz wyłącznie na kontemplacji oraz słuchaniu ulubionej muzyki na swoim ulubionym sprzęcie ;P

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość stałych bywalców włącznie z samym założycielem klubu, już dawno przestało bawić się w opisywanie cudowności Roteli i żonglowaniu klockami, a skupia się teraz wyłącznie na kontemplacji oraz słuchaniu ulubionej muzyki na swoim ulubionym sprzęcie ;P

dokładnie tak :)

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micke 13, Croowab - cieszy mnie, że złapaliście króliczka. Wychodzi na to, że ja jestem żonglerem :D

 

Koledzy znalazlem cos takiego po okazji - EPI - Epicure Model 500, ktos cos wie o tym i jak to z Rotelem? Mam jeszcze BW DM-600. CO myslicie?

Nie znam tych kolumn, ale ciekawie się prezentują, a Rotele (moim zdaniem) lubią stare kolumny - a przynajmniej stare Rotele serii 900...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych kolumn, ale ciekawie się prezentują, a Rotele (moim zdaniem) lubią stare kolumny - a przynajmniej stare Rotele serii 900...

 

To produkcja amerykanska jako ze mieszkam tu mozna czasem znalezc cos innego niz u nas, recenzje maja dobre i cena okazyjna ale raczej w staroci nie mam ochoty sie bawic. Co powiesz na B&W DM-305?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym szanownych kolegów o podpowiedz odnośnie zakupu głośników do mojego zestawu. Obecnie jako źródło wykorzystuję odtwarzacz Rotel Cd 02, wzmacniacz Forum IV i słuchawki Sennheiser HD 650. Niedawno dostałem za darmo wzmacniacz Rotel Ra 02 i postanowiłem zakupić jakieś monitorki/kolumny do moich 15 m2. Muzyki słucham różnej, ale głównie Mike Oldfield, Jean Michel Jarre i tym podobne. Rozważam zakup monitorów Dynaudio DM 2/7 ale nie wiem czy wzmacniacz nie okaże się za słaby. Może w kwocie do 2,5 tyś można kupić cos lepszego co pociągnie ten wzmacniacz? Nie musi to być nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.