Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

szybko poszło...

...szkoda, że tak tanio ;) - kupujący się ucieszył, sprzedający niekoniecznie...

 

 

ps Jeśli komuś znudził się jego rcd-991 lub 991AE to chętnie bym "przyjął" bo chyba czas zmienić mojego 971 na coś z wyższej półki.

Podrawiam

Edytowane przez SłuchaczWojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Chciałbym dołączyć do grona maniaków Rotela:)

O firmie usłyszałem po raz pierwszy z Magazynu Hi_FI i muzyka zdaje sie w 1996 roku...odtąd z bratem kupowaliśmy ten magazyn i chłoneliśmy recenzje,w których nie wiadomo czemu Rotel był zawsze wysoko:)

Marzyliśmy o jakimś klocku tej firmy ale..zawsze kasy brakowało,więc człowiek jechał na japonczykach z komisu czy lombardu.Potem była przerwa w tym hobby.

2 lata temu złożyłem klon Rotela RA 820...dbając o dobre komponenty..i była to chwila kiedy usłyszalem fajny dzwięk,bez buczącego basu,dynamiczny muzykalny i bezpośredni,natomiast 2 dni temu zakupiłem pierwszy klocek firmowy Rotela,niska półka ale mnie zaczarował i wynagrodził lata oczekiwań:).

Kiedyś przeczytałem że rotel potrzebuje miękich celulozowych membran wtedy jest bajka,jakiekolwiek połaczenie z kewlarek czy metalem może zabrzmieć zbyt ostro,to pewnie uogólnienie ale cos w tym jest,bo na moich miękko brzmiących Visatonach jest pięknie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po domowym odsłuchu Ra-12 plus Denon 910 jako transport plus Castle Knight 4 plus Cd6005

 

Po tym jak odsłuchałem przez weekend Rotela,to do Marantza nie wrócę,teraz się dziwnie słucha,pusty ten dźwięk jakiś.

Pierwsze co w uszy wpadło źle nagrane płyty,brzmią już jak powinny,prawda co się mówi o Marantz i dupiate nagrania.

Troche ubyło góry/detali ale instrumenty się odpowiednio rozmieściły,to co lubię heh a wszystko szło z Denona,dlatego iż on będzie mi towarzyszył do momentu zakupu RCD-12

 

DAC lepszy,tuner sat vu duo solo brzmi lepiej,a BD Panasa miodzio przy "I Robot" zdał egzamin,tylko to mam na płycie:(

Więc już się wpisuje do klubu,chyba mohe :)

 

Ma ktoś Dynki DM 3/7? Jak to się sprawuje?

 

Pozdro

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha :) -ehhh ta chińszczyzna.... ;) :(

nie dość ,że drogi,

nie dość ,że ciężki, głęboka obudowa i mocno grzejący się (choć to pewno chodzi w czystej klasie a także...?)

nie dość ,że przy 8 ohm przegrywa z np rotelem rb990bx (xindak 2x172w, rotel 2x220w - ale przy 4ohm już xindak bierze góre nad "małym", starym rotelkiem 2x343w dla xindaka ,a rotel 2x315w)

Jednak prawda, -kiedyś sie robiło solidniejszy sprzęt - ale od czego jest gwarancja ;) !

co jak co ,ale mieć takiego xindaka w domu to luksus - mało kogo stać na taki sprzęcior... (mnie na pewno nie :() pewno gra (a raczej grało) to ekstra.... ?

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

a grało,z focal aria 948,a przed nim zestaw rotel ra-1570/sprzedany/

xindak dziś odeslany w ramach reklamacji-zobaczymy.....czy usterka do naprawy??? czy sprzet nowy:)

 

jak grał xindak vs. rotel 1570 ?

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

na poczatek beda pracowac z b&w cm1

mysle o dokupieniu cd od marantza 6005 dla ocieplenia dzwieku

 

Ja myslę że napierw wypożycz i posłuchaj w domu CD6005,miałem ten zestaw CD i PM 6005,później grał ten CD przez pare dni z Rotelem zanim go sprzedałem i raczej nie grał ciepło.

Druga sprawa Rotel z górnej półki i chcesz łączyć go z drugim od końca CD w ofercie Marantza?

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd Rotela czyli rcd 12 bede mial na testy w czwartek do poniedziałku,zobacze jak u mnie to zagra w pomieszczeniu,marantz 8003 to już inna bajka,co do marantza i innych marek trzeba je lubieć w odbiorze.

Ja tam lubie kupować pod serię,raz że jednego pilota mniej na stole,dwa uzupełniają się wzajemnie

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do jakiego pomieszczenia.

Co prawda nie słyszałem jak gra 1570 ale zapewne jest ta sama linia co 1520.

I zależnie do jakiego pomieszczenia.

Tutaj w grę wchodzi też gust bo niektórzy wolą b&w a inni jbl 4313.

Proponuję posłuchać focus 220 albo podstawki s1, za używki zapłacisz sporo poniżej 5k.

Wybierz się do sklepu jak masz w okolicy i posłuchaj kto wie, może jednak b&w Ci spasują.

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.