Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ROTEL RA-960 BX

ROTEL RA-931 MKII

ROTEL RA-935BX

NAD 3020

ROTEL RA-920AX

MARANTZ model PM 4200

SANSUI AU-317

Cambridge Audio Azur 640a

 

szukam wzmacniacza do 700 zł

Posiadałem kiedyś nada 3020 do ciężkiej Rockowej muzyki to raczej on się nie nadaje,fajnie go się słuchało w połączeniu z dobrym tunerem :)

Jedyną rzeczą, której uczy historia, jest to, że większości ludzi niczego nie uczy. [Winston Churchill]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROTEL RA-960 BX

ROTEL RA-931 MKII

ROTEL RA-935BX

NAD 3020

ROTEL RA-920AX

MARANTZ model PM 4200

SANSUI AU-317

Cambridge Audio Azur 640a

 

szukam wzmacniacza do 700 zł

 

Jedyny z tej całej grupy zasługuje na wyróżnienie

Cambridge Audio Azur 640A

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Temat parę razy wałkowany, ale znalazłem fajną stronę z laserami do CD Rotela i nie tylko.

Można znaleźć oryginalny laser do Rotelków z innych dawców :)

http://www.dutchaudioclassics.nl/the_complete_d_a_dac_converter_list/

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem nowy w tak zacnym gronie:-)Do nie dawna odsluchiwalem muzyki z mojego komputera na glosnikach logitecha x 530 i wstyd przyznac wydawalo mi sie ze jest całkiem przyzwoicie hehe.Do chwili kiedy postanowilem dokupic wzmacniacz i jakies kolumny.Troche sie oczytalem roznych forum i mój wybór to rotel ra 930bx a kolumny Tannoy mercury m3.Co sadzicie o takim zestawieniu?Zdaje sobie sprawe ze bardzo budzetowy zestaw ale to co słysze urzekło mnie..powoli w głowie chodzą mysli co moge wiecej zrobić by było lepiej,w jakim kierunku isc.Pierwszy krok to zapewne lepsze kolumny.jakie firmy sa cenione jakie beda dobrze brzmiec z rotelem.:-)Narazie zrodlem jest komputer z karta asus xonar dx.pliki typu flac.mp3 to juz przeszlosc.nie mam jakis ulubionych gatunków muzycznych ale slucham sporo pop dance troche rocka czasami i blus i clasyk tez sie trafi.

I mam jeszcze pytanie czy przy takim budzetowym zestawie jakosc kabli bedzie juz mialo znaczenie na koncowe efekty?

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie- ja mam nawet droższy komplet od planowanego przez ciebie (rotel rb990bx, paradigm studio 20v5) i mam kable za 8-9zł za metr - klotz twinax 2x2,5mm kw i starczają - polecam właśnie te kabelki dobre ,solidne i niedrogie - o coś takiego:

 

http://allegro.pl/klotz-ly225-t-2x2-5-glosnikowy-autoryzowany-dealer-i4556704847.html

 

wątpie żebyś usłyszał różnice między nimi , a takimi po np. 30-50zł za metr - szkoda kasy !

 

a te zestawienie co proponujesz to na pewno o wieeeele lepsze niż logitechy x-530 które masz obecnie.

do ilu zł kolumny planujesz kupić?

bo rozumiem że ra-930bx na 100% weźmiesz jako wzmacniacz? czy inne modele rotela też pod uwage bierzesz? (jak tak to jakie?)

Edytowane przez szymek20

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw na chwile obecną juz posiadam.Mieszkam w angli i raczej nie duzo mnie to kosztowalo.wzmacniacz ten wybrałem,wczesniej odsluchiwałem kilka roznych modeli cambridge,marantza ale urzekł mnie rotel.Kolumny nabyłem bardzo przypadkowo za tak zwaną 'czapke gruszek' jedyny mankament to ze poprzedniemu wlascicielowi dziecko wcisneło głosniczek wysoko tonowy..nie wiem czy to ma duzy wpływ na jakość..czasami mam wrazenie ze wyłapuje te niedoskonałosci choc absolutnie nie czuje jakimś expertem..

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem z siebie niezwykle dumny, zrobiłem serwis mojego pilota RR939.

 

Jakiś czas temu dość mocno go... zalałem. Zaczęły szwankować przyciski zmiany źródła, co doprowadzało mnie do szału. Pilota należy rozebrać i wyczyścić, tylko jak to cholerstwo otworzyć.

Pilot jest zabezpieczony śrubką pod bateriami no i jest zamknięty na zatrzaski. Wykorzystałem płaski nóż kuchenny do smarowania masła, bez ząbków, którym podważyłem boczną ściankę starając się nie uszkodzić plastiku (dlatego płaski śrubtak nie bardzo się do tego nadaje). Płytka drukowana jest zabezpieczona centralnie jeszcze jedną śrubką, gumowe przyciski umyłem wodą z mydłem, resztę przetarłem IPA kontaktem i śmiga aż miło. Do tego wygląda jak nowy :)

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.