Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Micke 13, Croowab - cieszy mnie, że złapaliście króliczka. Wychodzi na to, że ja jestem żonglerem :D

 

Z doświadczenia innych kolegów audiofili wiem, że kiedy już złapało się swoje brzmienie czasem nie warto szukać czegoś innego. Jeden wspomina mi zawsze stare czasy, gdy miał Caspiana i Vienny, słuchał tego chyba kilka lat, potem naszło go nagle na zmiany i teraz co chwila żongluje klockami bo zawsze czegoś mu braknie. Drugi to samo, wspomina jak miał naprawdę tani zestaw słuchawkowy na CDku Rotela 971 i wzmaku Musicala, Seknach 600, sam przyznaje że nie grało to neutralnie ale dźwięk sprawiał masę frajdy, bo był po prostu angażujący na prawie każdym gatunku muzycznym. Zachciało mu się zmian i teraz kombinuje z bardziej neutralnymi, szczegółowymi klockami na których jednak nie wszystko już gra tak fajnie.

Trzeba sobie umieć powiedzieć w pewnym momencie stop i skupić się na innych aspektach życia, ja np. teraz więcej się ruszam ;P Jest wiele równie fajnych rzeczy jak słuchanie muzyki ;)

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ktoś mógłby mi pomóc ? Mam problem z CD RCD-971.

Kiedyś zamykała się sama szuflada, był problem z czytaniem cd. Odałem to jakiegoś magika niby coś tam naprawił, podobno serwo. Lasera nie wymienił, mimo, że miałem kupiony zapasowy.

przez jakiś czas działało. otatnio przywiozełm cd do rodziców i znów szuflada się sama chowa i to już za każdym razem. cd czyta jak się złapie szufladę i położy na niej cd :D

czy Ktoś z Was maił podobny problem ? muszę go oddać znów do kogoś, ale wolałbym móc podpowiedzieć co może być przyczyną

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy deklarowane 40 W na kanał we wzmacniaczach: RA-11 czy RA-05 da rade w pokoju ok. 20 m2, czy to raczej zbyt mało i należy spojrzeć na " mocniejszych " braci, odpowiednio: RA-12 oraz RA-06 ?

 

robiz

 

 

na audio.com przy pomiarach wyszło: 2 x 66 W/8 Ω, 2 x 94 W/4 Ω

 

jak dla mnie to da rade spokojnie,zależy czy kolumny będą ciężkie do napędzenia?

 

jak już to RA-11 z racji "nowszego" modelu bym wybrał

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na audio.com przy pomiarach wyszło: 2 x 66 W/8 Ω, 2 x 94 W/4 Ω

 

jak dla mnie to da rade spokojnie,zależy czy kolumny będą ciężkie do napędzenia?

 

jak już to RA-11 z racji "nowszego" modelu bym wybrał

Tez stawiałem raczej na RA11, kolumny to raczej łatwe do napędzienia : Indiana Line Tesi 260, efektywenośc to coś ok 91 dB, a CD to RCD 1072.

Czytałem duzo , że te wat'y Rotela to troche inaczej liczone.. :)

 

robiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA-11 czy RA-05 / RA-12 oraz RA-06

 

A możecie jeszcze skrobnąć, czy są jakieś różnice w przekazie dźwięku w tych wzmacniaczach, może dodam jeszcze RA1062. Czy wszystkie graja tak po " rotelowsku " , czy któraś seria ewentualnie konkretny model gra po swojemu ?

 

robiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To moze mi polecisz jakim używanym wzmacniaczem warto sie zainteresować ?

Nie do końca jest to o iektywne ale...

Poszukaj dynaudio 52se (koniecznie SE) lpw cenie do 2 tyś to okazja za idealne.

Fakt, źe potrzebują mocnego pieca ale potrafią zagrać "powaźnie" na powierzchni do 25mkw. Sub tu nie jest potrzebny.

Jako, że jestem zwolennikiem starych roteli to do tych kolumienek polecam rb-990bx z pre rc-990bx lub rc-995.

Ew nowsze rb-1080.

Generalnie moim zdaniem jest to bardzo dobry zestaw i mimo swoich kat gra bardzo dobrze i bezproblemowo. Wystarczy zajrzeć do srodka. Są to klocki z ostatnich najlepszych lat rotela.

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne było w tym wątku ale nie miałem na tyle cierpliwości by przewertować cały. Otóż zachciało mi się kina domowego. Wymyśliłem sobie że zrobię je w oparciu o procesor i wielokanałówkę Rotela. Że głośniki to dynaudio contour (1.8 mk 2 i contour center) to nie brałem nawet pod uwagę jakiegoś amplitunera. Wiem, że kino domowe można i na Krellu ale niestety budżetu aż tak rozciągliwego nie mam. Stąd pomysł na Rotela. Mimo, że od lat bawię się grajami jakoś Rotel mnie całkiem ominął. Myślę o 993, 1075 lub 1095. Nawet zamieściłem na giełdzie stosowne ogłoszenie. A może inne, starsze, może np. 3 końcówki stereo? Ma ktoś doświadczenie i zechce się nim podzielić?

System będzie wyłącznie do kina domowego. Naturalnie pewnie jakieś CD od czasu do czasu puszczę, choć mam do tego osobny system stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie umieć powiedzieć w pewnym momencie stop i skupić się na innych aspektach życia, ja np. teraz więcej się ruszam ;P Jest wiele równie fajnych rzeczy jak słuchanie muzyki ;)

Ja więcej się ruszałem wtedy gdy się tu pojawiłem - w zasadzie z nudów tu się udzielałem, bo byłem bezrobotnym i miałem wiele czasu na pisanie tu, słuchanie muzyki, śledzenie serwisów z ofertami sprzętu i jeżdżenie rowerem (moje "pierwsze" hobby - przed fi-fi i muzyką). Ale topniejąca kasa zmusiła mnie niemal do całkowitego rozstania z moją kolekcją zacnych klocków (roweru nie sprzedałbym nigdy). Później podjąłem pracę (bardzo czasochłonną) i poznałem kobietę - wtedy moje prioryty znacznie się zmieniły... nie miałem czasu już na nic. Niedawno się rozstałem i wracam do moich zajawek... a równie fajne rzeczy - może i są, ale na pewno znalazłyby się i fajniejsze... niemniej jednak mimo uzbierania znów pokaźnej kolekcji zacnych klocków nie jestem usatysfakcjonowany uzyskanym brzmieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy owo kombo 993 i 991 będzie lepsze niż np. 1095? Pomijam już fakt, że kupienie 993 będzie chyba bardzo trudne a 1075 i 1095 są dostępne choćby dziś. Wydaje się też że koszt 993 i 991 będzie sporo wyższy niż 1095. Stereo jak pisałem ma tu znaczenie drugorzędne. Swoją drogą czy jakość sekcji przedwzmacniacza stereo np. 1068 jest tak dramatycznie niższa niż 990?

Czy mam tez rozumieć, że generalnie seria wzmacniaczy 99* jest lepsza niż 10**?

Edytowane przez Adalbert95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RB1582 jest o wiele wydajniejsza koncowa niz ta w RA12 takze dzwiek a w szczegolnosci bas jest o wiele bogatszy i super konturowy. Reszta pasma jest tez szczegolowa ale bardziej stonowana niz w RA12 gdzie to wlasnie srednica gra glowna role. U mnie gra to na 20m z Paradigm Monitor 7v7 takze bas jest tu bardzo fajnie oddany i nie zalewa pomieszczenia buczacym natlokiem dzwieku.

Edytowane przez rydziu81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz do kupienia 1095 to się nei zastanawiaj. nie ma lepszej końcówki pod filmy.

Do tego procesor ....

nowsze i lepsze.

Nie do końca o to chodzi. 1095 czy 1075 sa po prostu oferowane, nawet w tej chwili do sprzedaży np. w Niemczech. 993 jest wystawiona tylko jedna i to w Stanach. Że dopiero się to kino "buduje" mogę polować na te starsze albo kupić nowsze/ą. Pytanie czy warto te starsze szukać?

Nie do końca tez zgadzam się z poglądem, że do kina domowego jakaś końcówka mocy się nadaje a do stereo już nie. Końcówka mocy albo jest dobra albo słaba. I w stereo i w kinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, końcówki wielokanałowe mają troszeczkę inne priorytety w "oddawaniu" muzyki aniżeli w stereo.

Co prawda taki 1095 zagra dobrze w stereo ale o wiele lepiej zagra 1090.

Tak czy inaczej do Twoich kolumienek 1075 wystarczy w zupełności. Jeżeli chcesz przyszłościowo to kup 1095. Pamiętaj, że to też trochę prądu żre.

Generalnie ja bym tak zrobił.

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumienek? Może i kolumienek ale wyjątkowo trudnych do prawidłowego wysterowania. Accuphase z zestawu stereo ledwo daje im radę... Że 1.8 grają trochę ciemniej jak Craffty (te mam w stereo) to zainteresowałem się właśnie Rotelem. Wedle opinii - niestety tylko wyczytanych graja jaśniej i żwawiej niż inne końcówki - przy pewnym poziomie ceny naturalnie.

Miał ktoś okazję porównywać wprost np. 1095 do końcówek stereo? Stwierdzenie że wielokanałowki maja inne priorytety wydaje mi się dość dyskusyjne :). Miąłem okazję tylko raz posłuchać wielokanałówki Krell`a (w stereo) w bezpośrednim porównaniu z odpowiadającej jej mocowo i jakościowo (cenowo proporcjonalnie też) stereo. I na podstawie tego doświadczenia nie śmiał bym postawić tezy, że wielokanałówka gorsza. Ciut inna i tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam do sprzedania procesor Rotel RSP 1098 , oraz wzmacniacz mocy RMB 1075. Do tego dodaje kable Siltech ST- 48 G3. Sprzęt był kupiony w Top Hifi w Sopocie , stan idealny,pierwszy właściciel .Cena do oddania 8 tys. zł z kablami,cena ostateczna.post-17364-0-49172300-1416418000_thumb.jpgpost-17364-0-85307100-1416418009_thumb.jpgpost-17364-0-79528200-1416418019_thumb.jpg

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

 

Posiadam końcówkę mocy rotela rb-1552/rc1550 z rcd 06se, mam ten zestaw już ponad miesiąc i pojawił się problem wywalania korków, dzieje się to sporadycznie( do tej pory 2 razy), po ich ponownym załączeniu wszystko gra,

 

czy ktoś miał podobne zjawisko i co ewentualnie można z tym zrobić?

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, w momencie naciśnięcia na pilocie przycisku power, elementy są połączone 12v trigger

 

Witam kolegów

 

Posiadam końcówkę mocy rotela rb-1552/rc1550 z rcd 06se, mam ten zestaw już ponad miesiąc i pojawił się problem wywalania korków, dzieje się to sporadycznie( do tej pory 2 razy), po ich ponownym załączeniu wszystko gra, w momencie naciśnięcia na pilocie przycisku power korki wywala, elementy są połączone 12v trigger

 

czy ktoś miał podobne zjawisko i co ewentualnie można z tym zrobić?

pozdr.

 

bezpiecznik B16

Edytowane przez art72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalając ten bezpiecznik nie mam zasilania w gniazdach w salonie( gdzie jest rotel,tv i kino domowe) oraz w pokoju dzieci(komputer, tv)

nigdzie nie mam grzejnika na prąd.

 

Poprzednio jako wzmacniacz był ra-06se i takich zjawisk nie było

pozdr.

 

wywala tylko raz, ponowne wyłączenie i włączenie tego nie pokazuje

Edytowane przez art72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nowy wzmacniacz z większym transformatorem. W trakcie włączania każdy transformator pobiera prąd dużo większy od znamionowego, co może powodować zadziałanie źle dobranych zabezpieczeń. Weź pod uwagę, że włączasz w jednym momencie trzy transformatory. Wyzwalacz zwarciowy w zabezpieczeniu B16 działa w zakresie prądów 48A-80A (3-5 razy prąd znamionowy). Wymień na C16 (5-10 razy prąd znamionowy) sprawa będzie załatwiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.