Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie twierdze ,że to zła firma , ale gdyby produkty sansui (te wyższe modele np Au-a907 , B-2301/2302, ) były choćby tak dostępne jak produkty rotela czy sony z tamtych lat - to ich właściciele nie szczycili i nie opisywali by tak ochoczo ich wspaniałego brzmienia ? - bo wychodzi na to iż obecnie są to sprzęty bez wad !? jedyną wadą jest cena np ok 8000 - 11 000zł za model AU-a907MR /XR /NRA to spora przesada - nawet jak na tak porządnie wykonany sprzęt , podobna o ile nie wyższa cena jest za c-2302 i b-2302 / 2301 po 10 000zł za szt !!!!

Dla mnie nie jest to sprzęt wart nie więcej niż 3-4 tys max ! , biorąc pod uwage ich słabą dostępność , inne napięcie zasilające, skomplikowaną/a przez to trudną w naprawie/regulacji budowę.

 

 

Sansui to jest a raczej była wybitna firma audio ... Szkoda ze to juz historia :(

Wzmacniacze z serii alpha są wybitne konstrukcyjnie , brzmieniowo jak i zastosowanymi bardzo dobrej jakości materiałami . Przyznam Ci totalną racje ze cena ok. 10 tys za ponad 20 letni sprzęt to niemałe przegięcie ...tylko dla konesera/kolekcjonera ;)

 

Sam posiadam Sansui Aplha 607 dr ktory jest jak gdyby wstępem do tej serii i wcale dupy nie urywa ...Dalej to dopiero zabawa .

 

Mam tez Sansui au 999 z roku ...Uwaga... 1969 ! Jeszcze na ori kondensatorach które były mierzone i trzymają parametry !

Nie jestem w stanie opisać jak brzmi ta integra ...Trzeba po prostu ją posłuchać ...Powiem tyle ze wiele osób które są osłuchane były mocno zaskoczone po wizycie u mnie no ale to był szczytowy model z epoki a tak naprawdę w kwestii amplifikacji nie dużo sie zmieniło .

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wszystkie aspekty fizyczne mają wpływ na efekt końcowy ( dźwięk docierający do naszych uszu). Ciekawostka my jako końcowi odbiorcy muzyki także możemy zostać poddani tuningowi. Około rok temu pierwszy raz w życiu ( i mam nadzieje, że ostatni) miałem zapalenie ucha. To dopiero zmienia nasz odbiór słuchanej muzyki. Pani w aptece sprzedała mi jakieś krople, które uśmieżyły ból i zdecydowanie wpłyneły na poprawe odioru muzyki. Krople do ucha dla audiofila?

Pytanie bżmi w jakim stopniu wymiana kabli, montaż osobnego zasilania, ustawianie sprzetu na specjalnych podstawkach antywibracyjnych faktycznie wpływa na efekt końcowy. Czy nie działa tu efekt placebo? Ja koncetruje się na doborze kolumn, akustyki pomieszczenia, wzmacniacza, napędu (CD, odwarzacz plików) i na końcu układanki ustawił bym kabelki. Być może na moim sprzęcie i na moich uszach wymiana kabelków wartych 100 zł na kabelki warte 2tys PLN nie jest dla mnie zauważalna. Wybieram inną drogę starając się poprawić akustykę pomieszczenia, bo to według mnie zdecydowanie wpływa na dźwięk. Oczywiście nie uważam, iż przesunięcie dywanu na podłodze o 17,3 cm zdezydowanie poprawiło brzmienie gitar elektrycznych, ale odpowiednie umiejscowienie kolumn w pomieszczeniu może stanowić różnicę.

Fajnie to opisał clash cyt "może jestem staroświecki, ale uważam , że lepiej się nachlać niż zapłacić za kable więcej niż 200 złotych.

powiem więcej, po alkoholu słyszę więcej ..... ;)".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bżmi w jakim stopniu wymiana kabli, montaż osobnego zasilania, ustawianie sprzetu na specjalnych podstawkach antywibracyjnych faktycznie wpływa na efekt końcowy. Czy nie działa tu efekt placebo?

Jeżeli kable wpływają znacząco na jakość dźwięku i zmieniają jego brzmienie oznacza to tylko tyle, że obwód zasilania jest albo słabo dopracowany albo skopany. Rotele ten moduł mają dopracowany dlatego wpływ kabli jest zazwyczaj znikomy.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to?

Chciałem porównać stosowanie tych wszystkich zabiegów mających na celu poprawę dźwięku, które w mojej opini mają niezauważalny wpływ na efekt końcowy do działania leków placebo.

Z Wikipedi: "Placebo (łac. będę się podobał) – substancja lub działanie (np. zabieg chirurgiczny) obojętne, nie mające wpływu na stan zdrowia pacjenta, podawane choremu jako terapia. Chory nie wie, że to, co zastosowano, nie jest prawdziwym leczeniem, zaś wszystko (dla leku głównie: wygląd, zapach, smak, konsystencja), oprócz leczniczych właściwości placebo jest takie samo, jak rzeczywistej terapii.

Często zastosowanie prawdziwego leku mogłoby być szkodliwe dla pacjenta, ale oszukanie go przez wmówienie, że przyjął lek, może poprawić jego sytuację psychiczną"

 

Klient kupując np podstawki antywibracyjne pod CD tak mocno wieży w ich cudowne działanie, że pomimo praktycznie żadnego wpływu na jakośc dźwięku, ma wrażenie zdecydownej poprawy np rozdzielczości. Klient w to wieży i wtedy usłyszy takie zmiany, których naprawdę nie ma.

 

A może się mylę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem porównać stosowanie tych wszystkich zabiegów mających na celu poprawę dźwięku, które w mojej opini mają niezauważalny wpływ na efekt końcowy do działania leków placebo.

Z Wikipedi: "Placebo (łac. będę się podobał) – substancja lub działanie (np. zabieg chirurgiczny) obojętne, nie mające wpływu na stan zdrowia pacjenta, podawane choremu jako terapia. Chory nie wie, że to, co zastosowano, nie jest prawdziwym leczeniem, zaś wszystko (dla leku głównie: wygląd, zapach, smak, konsystencja), oprócz leczniczych właściwości placebo jest takie samo, jak rzeczywistej terapii.

Często zastosowanie prawdziwego leku mogłoby być szkodliwe dla pacjenta, ale oszukanie go przez wmówienie, że przyjął lek, może poprawić jego sytuację psychiczną"

 

Klient kupując np podstawki antywibracyjne pod CD tak mocno wieży w ich cudowne działanie, że pomimo praktycznie żadnego wpływu na jakośc dźwięku, ma wrażenie zdecydownej poprawy np rozdzielczości. Klient w to wieży i wtedy usłyszy takie zmiany, których naprawdę nie ma.

 

A może się mylę:)

Właśnie to jest kurde dziwna sprawa. Sam nie korzystam z takich dobrodziejstw, ale kiedyś miałem Rotela RA-02. Żeby po prostu ładniej wyglądał na półce postanowiłem podłożyć pod nóżki sklejone i oklejone czarną okleiną nakrętki po mleku w kartonie (po dwie nakrętki pod każdą nóżkę). Dzięki temu zabiegowi wzmacniacz znajdował się dokładnie w środku pomiędzy górną i dolną półką i wyglądało to naprawdę fajnie. Ale, kurde, musiałem to ustrojstwo wypierdzielić w piździet. Dlaczego? Bo dźwięk stał się suchy, sterylny i nieznośny. I nie wiem jak to możliwie ale kurcze mi przeszkadzało, a co ważniejsze, podkładki miały na celu jedynie zwiększyć atrakcyjność wizualną systemu.

Pierun wie o co w tym wszystkim chodzi.

Pozdro i wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient kupując np podstawki antywibracyjne pod CD tak mocno wieży w ich cudowne działanie, że pomimo praktycznie żadnego wpływu na jakośc dźwięku, ma wrażenie zdecydownej poprawy np rozdzielczości. Klient w to wieży i wtedy usłyszy takie zmiany, których naprawdę nie ma.

Nigdy nie praktykowałem takich wynalazków, chociaż sam osobiście doświadczyłem i słyszałem w taniej elektronice jaki dobry wpływ ma dociążenie kolumn podstawkowych, sam dobrze wiem że dużą poprawę wnoszą kable i kondycjoner w droższej elektronice, ale największy wpływ i samopoczucie wnosi na nas to czego słuchamy i posiadamy

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu,sittek w du..e był,g...o widział,a wypowiada się kategorycznie.

oj gościu, jedziesz bo bandzie. właśnie Ci Twój kabel wjechał z tyłu -systemu oczywista.....

 

Jeżeli kable wpływają znacząco na jakość dźwięku i zmieniają jego brzmienie oznacza to tylko tyle, że obwód zasilania jest albo słabo dopracowany albo skopany. Rotele ten moduł mają dopracowany dlatego wpływ kabli jest zazwyczaj znikomy.

gówno prawda :)

wpływ kabla na system, jest taki sam jak kalendarzyka na okres u kobiety..czyli , jak nie liczy, to w ciąży

 

Clash i sitek,strzelcie sobie z gumki recepturki w te głuche łby.Wizyta u "lekarza od uszu"wskazana.Sittek dalej masz tą wieżyczkę jak u piętnastolatka,jeden klocuszek na drugim?

zwyczajowo w łeb.Gościu

 

Jacku;

nie ma prowokacji

 

oj gościu, jedziesz bo bandzie. właśnie Ci Twój kabel wjechał z tyłu -systemu oczywista.....

 

 

gówno prawda :)

wpływ kabla na system, jest taki sam jak kalendarzyka na okres u kobiety..czyli , jak nie liczy, to w ciąży

 

zwyczajowo w łeb.Gościu

 

Jacku;

nie ma prowokacji

ktoś mnie tu w ch*ja robi. powiem Ci

Edytowane przez clash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Kurcze Panowie spotkała mnie niemiła niespodzianka. Padł mi chyba laser w RCD 975. Do wczoraj wieczora działało jeszcze wszystko ok i nagle padł. Na wyświetlaczu wyświetla się komunikat "disc" jak wciskam "play" płyta się nie kręci. Pytanie czy dostanę sam laser czy też muszę kupić cały mechanizm? Jest może ktoś na forum, kto mógłby to wymienić? Niestety, ale kompletnie się na tym nie znam- czy będzie trzeba coś lutować przy wymianie? Nigdy w życiu nie trzymałem lutownicy w ręku. Z góry dzięki za odpowiedź.

 

przy okazji życzę wszystkim wesołych i spokojnych świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Panowie spotkała mnie niemiła niespodzianka. Padł mi chyba laser w RCD 975. Do wczoraj wieczora działało jeszcze wszystko ok i nagle padł. Na wyświetlaczu wyświetla się komunikat "disc" jak wciskam "play" płyta się nie kręci. Pytanie czy dostanę sam laser czy też muszę kupić cały mechanizm? Jest może ktoś na forum, kto mógłby to wymienić? Niestety, ale kompletnie się na tym nie znam- czy będzie trzeba coś lutować przy wymianie? Nigdy w życiu nie trzymałem lutownicy w ręku.

 

Najpierw poczytaj tu:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1620437.html

 

Jeżeli to laser, to CDM9 Philipsa:

http://www.dutchaudioclassics.nl/the_complete_d_a_dac_converter_list/

 

Nowy, dość drogi. (Ew można poszukać dawcy)

Wymiana dziecinnie łatwa.

Lutownica potrzebna jedynie do usunięcia "zworki transportowej".

Cała sprawa dla człowieka obeznanego z wkrętakiem to jakieś 10 minut roboty i banan na twarzy.

Powodzenia

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clash i sitek,strzelcie sobie z gumki recepturki w te głuche łby.Wizyta u "lekarza od uszu"wskazana.Sittek dalej masz tą wieżyczkę jak u piętnastolatka,jeden klocuszek na drugim?

A ty kurka Paranienormalny jesteś czy jakiś :członek parlamentu"

Tak pytam przy okazji

Bo nie obchodzę.

 

niewierzacy jestem. W Polsce....

 

A ty kurka Paranienormalny jesteś czy jakiś :członek parlamentu"

Tak pytam przy okazji

Bo nie obchodzę.

 

niewierzacy jestem. W Polsce....

I ja Sitka pozdrawiam gorąco. Masz coś na przeciwko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kable wpływają znacząco na jakość dźwięku i zmieniają jego brzmienie oznacza to tylko tyle, że obwód zasilania jest albo słabo dopracowany albo skopany. Rotele ten moduł mają dopracowany dlatego wpływ kabli jest zazwyczaj znikomy.

 

 

Kabel a nawet zasilający jest filtrem ...Nie koniecznie wplywa a nawet życzyłbym sobie aby nie wpływał na brzmienie . niestety ja słyszę zwłaszcza na końcówce z roku 96 RHB-10 Michi ... oryginalny kabelek z tamtych lat i na nowym Shunyata Python są , oj są różnice ... Tylko czy na lepsze ? ...na pewno inne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sprzęt HiFi Rotela sprzedaję się również ciężko jak kino domowe. Mam do sprzedania RSP 1098+RMB1075 w stanie idealnym i nikt nie dzwoni :)

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sprzęt HiFi Rotela sprzedaję się również ciężko jak kino domowe. Mam do sprzedania RSP 1098+RMB1075 w stanie idealnym i nikt nie dzwoni :)

To zależy od ceny.....:)))

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To zależy od ceny.....:)))

Czy cena 7 tys zł za sprzęt w stanie idealnym,pierwszy właściciel + Kable wartości 2,5 tys zł,to dużo?

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel a nawet zasilający jest filtrem

Tyle razy bylo juz omawiane "filtrowanie" przez kabel, z punktu widzenia wartosci pasozytniczych jest to obwod RLC, ale z punktu widzenia praktycznego taki kabel nie ma zadnych wlasciwosci filtracyjnych jesli chodzi o napięcie sieci 230VAC 50-60Hz

 

Czy cena 7 tys zł za sprzęt w stanie idealnym,pierwszy właściciel + Kable wartości 2,5 tys zł,to dużo?

Zdecydowanie szybciej sprzedasz ten sprzet bez kabli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynkowa cena w Niemczech za 1075 i 1098 to mniej więcej 550-600E za element. Za tyle można kupić "od ręki", w licytacjach bywa i taniej. Że jestem zainteresowany to śledzę uważnie. I cała tajemnica. Widziałem też zdjęcia z ogłoszenia. Jeśli przez cały okres eksploatacji procesor stał na końcówce to powiedzmy sobie uczciwie nie jest to dla niej najkorzystniejsze.

Komplet kabli w cenie? Może to i atrakcja ale przy urządzeniach tej klasy chyba każdy woli sobie kable dobrać sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynkowa cena w Niemczech za 1075 i 1098 to mniej więcej 550-600E za element. Za tyle można kupić "od ręki", w licytacjach bywa i taniej. Że jestem zainteresowany to śledzę uważnie. I cała tajemnica. Widziałem też zdjęcia z ogłoszenia. Jeśli przez cały okres eksploatacji procesor stał na końcówce to powiedzmy sobie uczciwie nie jest to dla niej najkorzystniejsze.

Komplet kabli w cenie? Może to i atrakcja ale przy urządzeniach tej klasy chyba każdy woli sobie kable dobrać sam.

Za 600 Euro to można sobie kupić procesor z jakimś defektem,odpryskiem,itp,a nie w stanie idealnym :)

Żeby kupić RSP 1098 z rachunkiem zakupu w stanie idealnym trzba wydać 800 - 1100 E. Też obserwuje aukcje więc nie wciskaj tutaj kitu.

Edytowane przez smax

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ja słyszę zwłaszcza na końcówce z roku 96 RHB-10 Michi ... oryginalny kabelek z tamtych lat i na nowym Shunyata Python są , oj są różnice ... Tylko czy na lepsze ? ...na pewno inne ;)

To tylko potwierdza moją teorię, że w tej końcówce po tylu latach istnieje jakiś problem z zasilaniem.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby kupić RSP 1098 z rachunkiem zakupu w stanie idealnym trzba wydać 800 - 1100 E. Też obserwuje aukcje więc nie wciskaj tutaj kitu.

Nie z odpryskiem a uszkodzonym monitorem i choć wystawił za 600, można to kupić za 400. Rozmawiałem z nim. Zresztą mniejsza o ten na Ebayu. W Niemczech i nie tylko w Niemczech są i inne portale ogłoszeniowe, z podobnymi do obecnej na tym forum "giełdą" włącznie. Po nowym roku jadę zresztą jakieś 100 km za Berlin obejrzeć i ewentualnie kupić 1098. Z papierami i stanie perfect. Chce 700, za 650 jeśli będzie rzeczywiście perfect wezmę.

Do Trójmiasta mam jakieś 7 godzin autem, do Niemca 3.

1095 - zdecydowanie droższe jak 1075 są do kupienia do 1000E

I taki to kit...

Rozumiem, że chcesz sprzedać jak najdrożej ale to nie zmienia faktu, że nawet i ta obniżka z 8 na 7 i nawet te Siltechy nie spowodują, że jak mam w Reichu i bliżej i taniej to wezmę od Ciebie bo masz rachunek z polskiego sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie z odpryskiem a uszkodzonym monitorem i choć wystawił za 600, można to kupić za 400. Rozmawiałem z nim. Zresztą mniejsza o ten na Ebayu. W Niemczech i nie tylko w Niemczech są i inne portale ogłoszeniowe, z podobnymi do obecnej na tym forum "giełdą" włącznie. Po nowym roku jadę zresztą jakieś 100 km za Berlin obejrzeć i ewentualnie kupić 1098. Z papierami i stanie perfect. Chce 700, za 650 jeśli będzie rzeczywiście perfect wezmę.

Do Trójmiasta mam jakieś 7 godzin autem, do Niemca 3.

1095 - zdecydowanie droższe jak 1075 są do kupienia do 1000E

I taki to kit...

Rozumiem, że chcesz sprzedać jak najdrożej ale to nie zmienia faktu, że nawet i ta obniżka z 8 na 7 i nawet te Siltechy nie spowodują, że jak mam w Reichu i bliżej i taniej to wezmę od Ciebie bo masz rachunek z polskiego sklepu.

Tylko uważaj ,bo w tych procesorach siada układ DSP :) Jak nie wydasz sporej gotówki,żeby to zabezpieczyć to i tak Ci siądzie.

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania RSP 1098+RMB1075 w stanie idealnym i nikt nie dzwoni :)

 

problemem jest wycena 1098, bo 1068 można znaleźć za niewiele ponad 1kzl a wg wielu opinii brzmią podobnie:

http://www.htguide.com/forum/showthread.php?1923-Upgrading-Differences-1066-1068-1098

http://www.htguide.com/forum/showthread.php?8020-life-with-rsp-1068-vs-1066-vs-1098

dobrze utrzymany 1075 to ok. 2,5kzl,

ktoś zorientowany kto chce mieć starego dobrego rotela wybierze raczej 1068 + 1075, na 1098 w tej cenie musisz szukać pasjonata... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.