Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najprościej można skorygować potencjometrem wysokich tonów :-)

 

Charakter dźwięku zależy też od źródła i akustyki pomieszczenia. Może być to też wada wzmacniacza, bądź co bądź są to już dość wiekowe urządzenia; nowsze niestety już nie będą.

 

Kable, jak dla mnie wpływ mają znikomy. Mam teraz głośnikowe Van den Hula, a kiedyś Supry, i różnicy praktycznie nie słyszałem. Gdy podłączałem po nich VdH miałem wrażenie, że dźwięk się wygłądził, szczególnie na górze i bas był głębszy. Ale po kilku miesiącach gdy z ciekawości zmieniłem na Supry różnicy nie słyszałem żadnej. Chciałem usłyszeć tę szorstkość, ale jeżeli coś słyszałem, to tylko ludzika w głowie.

Edytowane przez sittek

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable, to tylko wydatek, jeśli ktoś uwierzy w ich moc... ;(

ja tam niewierzący, więc w moc kabli nie wierzę ;)

nawet ten mój van "denhooj" za jakies ca 150na zdrowie :) pln to głównie ładna konfekcja, która cieszy oko; no i ten "jędrny" bas jak z kurna jądra ziemi ;) nie czujesz tego, to nie jesteś z nami...)

cheers :)

może jestem staroświecki, ale uważam , że lepiej się nachlać niż zapłacić za kable więcej niż 200 złotych.

powiem więcej, po alkoholu słyszę więcej ..... ;)

 

dwie strony przescrollowałeś. ?

I fought the law

and the law won......

k**wa

Edytowane przez clash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skręcam wysokie tony to muzyka traci na przestrzenność i jakości (słucham na ustawieniach pokrętło od uwalniania ustawień tonów off). Uważam jednak , że wzmacniacz może być zajechany. Średnich wysokich też jak dla mnie jest za dużo. No chyba ze mi dynaudio nie pasi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi !! Wyleczyliście mnie z analogu szybko :-) Może innym razem jak dozbieram kasy.

Ostatnio troche nie mam czasu nawet słuchać. A takie pytanko czy jest możliwość przeczyszczenia lasera w cdeku bez rozkręcania go??

Troche zaczął mi przerywać na niektórych płytach które do tej pory grały ładnie a leżały schowane w pudełku, więc nie ma szans, że się porysowały.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable, jak dla mnie wpływ mają znikomy.

Całkowicie się z Tobą zgadzam :)

Przeliczając: 1 litr dobrej whiskey na tydzień (np. Jim Beam) daje 4 razy 60 złotych czyli 240 pln na miesiąc.

Po 10 miesiącach mamy 2400 złotych. I teraz weź kup metr kabla za to i podłącz do zestawu który masz za 1500?? ( No dobra masz droższy :))

I co kurna ? jest różnica jak nie piłeś przez 10 miesięcy :)

I teraz sobie wyobraź, że za ten głupi kabel mogłeś kupić nowy zestaw głośników albo nowy/stary cd. Cokolwiek w cenie dwa tysiące pln !!!! I oto tu, kurna, chodzi........ ...

Rozumiesz to i ich walisz. to jest sprzedaż wiązana...

I już nigdy nie dasz się nabrać.......no nie w tym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po kilku miesiącach gdy z ciekawości zmieniłem na Supry różnicy nie słyszałem żadnej. Chciałem usłyszeć tę szorstkość, ale jeżeli coś słyszałem, to tylko ludzika w głowie.

 

Supra to swietne by nie powiedzieć normalne druty ...Bez "kosmicznej " technologii stosowanej w HI END czy podróżach Sir Charles-a :)

 

 

Aha , do Naima tez sie nadają ...to tak dla wyznawców ;)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clash i sitek,strzelcie sobie z gumki recepturki w te głuche łby.Wizyta u "lekarza od uszu"wskazana.Sittek dalej masz tą wieżyczkę jak u piętnastolatka,jeden klocuszek na drugim?

Szukasz guza nieboraku ? :-)

 

No pewnie, że mam klocuszki, ale nie jeden na drugim, ale jeden pod drugim.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam aktualnie żadnego Rotela, ale Kolega ma:), więc wpadłem na chwilę, żeby pozdrowić:

 

Czołem Sittek! :)

 

Ps. Clash - bardzo racjonalny przelicznik - też go stosuję :)

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Sittek! :)

Czołem Kolego !!!!!!!!!!!!!!!!!! Kopę lat :-) pozdrowienia !!!!!

 

Niebędącym w temacie przypomnę, że Kolega Asmon, to mój jeden z pierwszych nauczycieli w tematyce audio; niegdysiejszy posiadacz znakomitych bądź co bądź Roteli. Wielki szacun :-)

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sittek a czy to ma jakieś znaczenie?

 

Dla niektórych tak.

Np stawiają cd na płytach antywibracyjnych lub na cd płytę granitową...

Dla innych musi stać wszystko obok siebie bo drgania itp.

 

Ech...

Muzyka ma przynosić relaks, satysfakcje przyjemność a nie szukać kto co ma i naśmiewać się z innych.

Ale w nas polakach za dużo negatywnych emocji, a szkoda.

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie to ubodło, chyba wpadnę w depresję. Chyba kupię sobie jakiś dobry kabel i się na nim powieszę. Tylko nie wiem czy wybiorę dobra stronę, bo kierunkowe są cholery i nie chciałbym walnąć jakiejś głupoty. Powiesić się niezgodnie z przepływem dźwięku to byłaby hańba. goostaw byłby niepocieszony. Jeszcze bym nie zesztywniał, a ten pewnie by mi znowu okrutnie dokopał.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu,sittek w du..e był,g...o widział,a wypowiada się kategorycznie.

Z ciekawości trochę się przeleciałem po forum i zauważyłem, że niezły z ciebie forumowy matoł. Że takich od razu do zlewu się nie kieruje.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj nam skoczek w Klubie.

Jak wrażenia?

Wzmacniacz kupiłem miesiąc temu. Stanowi on uzupełnienie posiadanego od kilku lat amplitunera. Z zamiarem zakupu szykowałem się już jakiś czas i w zasadzie w ostatniej chwili zrezygnowałem z kupna NAD 356 na żecz RA-12. Ostateczną decyzje podjełem po odsłuchu obu wzmacniaczy w sklepie i muszę przyznać, że odsłuch był gwoździem do trumny NAD-a. Nie sądziłem, że będzie tak duża rużnica w charakterze dźwięku. Oczywiście jest to moja subiektywna ocena będąca wypadkową słuchanej przeze mnie muzyki i cech dźwięku przeze mnie preferowanych (dynamika, analityczność, stereofonia). Do podstawowych cech przemawiających za kupnem RA-12 zaliczyłbym:
  • rozdzielczość dźwięku,
  • zdecydowanie jaśniejszy charakter,
  • bas bardziej konturowy,
  • wbudowany DAC,
  • wygląd (to chyba najbardziej subiektywna cecha).

W mojej ocenie dźwięk z 356 był bardziej zamulony i mniej rozdzielczy zwłaszcza w dziedzinie wysokich tonów. Byłem zaskoczony tak dużą różnicą między dwoma wzmacniaczami tym bardziej po przeczytaniu wielu pozytywnych recenzji opisujących takiego zdobywce nagród jakim jest NAD. Odsłuch wykonany był na dwóch zestawach głośnikowych i w obu przypadkach Rotel zagrał zdecydowanie lepiej.

Dlatego Panowie słuchajcie sprzętu przed kupnem (ale banał).

Za jakiś czas postaram się dokładniej opisać swoje wrażenia z użytkowania sprzętu. Jak na razie są zdecydowanie pozytywne.

Nawiązując do powyższej dyskusji związanej kabelkami to jestem za a nawet przeciw. W zasadzie to kto bogatemu zabroni wydać kilka kzł na kabelki. Ja do takiej grupy osób nie należę - jestem z tych niewieżących. Raz nawet wymieniłem kabelki głośnikowe na niby nieco lepsze (dostałem je w bonusie przy zakupie innego sprzętu) i dlatego twierdze, że nagonka (głównie sprzedawców) na ten produkt to czysty marketing :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

:) - też w kable nie wierze :) -

a w np. osobne linie zasilające np. wzmacniacz - osobna linia 3x2,5mm kwadrat, cd - też osobna linia 3x2,5mm kw i np źródło/dac - też osobna linia 3x2,5mm kw - i każda wychodzi z tej samej skrzynki z bezpiecznikami?

Co wy o takim pomyśle? dzięki temu :

"Prąd z osobnegoo kabla zasila tylko Nasz sprzęt do słuchania i nic więcej, mniejsza ilość zakłóceń przekłada się na lepsze granie."

 

albo w audiofilskie gniazdka :

"Gniazdka Furutecha dają dodatkowy zysk na jakości, bo zbliżają brzmienie w stronę naturalnego, prawdziwego, jak na żywo, to coś jakby wyciskać cytrynę do ostatniej kropli, piękna barwa i nasycenie dźwięku."

"Czysty prąd bez zamulaczy, na świetnych stykach = głęboki bass jak trzęsienie Ziemi.

Wszystko gra czyściej, z większą dynamiką, ilością szczegółów i jeszcze lepszym wypełnieniem.

Blachy mają wystarczającą siłę, żeby zabłyszczeć w całej krasie, przy czym gra tak samo równo jak wcześniej z tym, że jest wszystkiego jeszcze więcej i bardziej wyraźnie - dźwięk jak kryształ !"

 

To nie moje cytaty - tylko zapożyczone z "klubu miłośników sansui" - kurde czy te sansui są aż takie dobre ,że po zmianie kabla takie cuda idzie usłyszeć ?!!! LOL!

Ale śmiem twierdzić iż np. ta cała "siła" czyli ekstra brzmienie i jakość wykonania sprzętów sanui wynikają nie z tego iż jest on taki dobry ,ale ( Tylko i WYłącznie !!!) ze słabej dostępnośći tego sprzętu w europie , nie twierdze ,że to zła firma , ale gdyby produkty sansui (te wyższe modele np Au-a907 , B-2301/2302, ) były choćby tak dostępne jak produkty rotela czy sony z tamtych lat - to ich właściciele nie szczycili i nie opisywali by tak ochoczo ich wspaniałego brzmienia ? - bo wychodzi na to iż obecnie są to sprzęty bez wad !? jedyną wadą jest cena np ok 8000 - 11 000zł za model AU-a907MR /XR /NRA to spora przesada - nawet jak na tak porządnie wykonany sprzęt , podobna o ile nie wyższa cena jest za c-2302 i b-2302 / 2301 po 10 000zł za szt !!!!

Dla mnie nie jest to sprzęt wart nie więcej niż 3-4 tys max ! , biorąc pod uwage ich słabą dostępność , inne napięcie zasilające, skomplikowaną/a przez to trudną w naprawie/regulacji budowę.

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w np. osobne linie zasilające np. wzmacniacz - osobna linia 3x2,5mm kwadrat, cd - też osobna linia 3x2,5mm kw i np źródło/dac - też osobna linia 3x2,5mm kw - i każda wychodzi z tej samej skrzynki z bezpiecznikami?

hmm,

a co jest za bezpiecznikami ?

... licznik ! no i d...pa

a to jest słaby punkt każdej audiofilskiej instalacji... chyba że są jakieś specjalne wersje dla melomanów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano -dokładnie - licznik - przewód-bezpiecznik-przewód-gniazdko-kabel zasilający-wzmacniacz - tak to bodaj wygląda..... , ale w "klubie sansui" twierdzą iż "elektryk przed bezpiecznikami dobrze wykonał swą prace" - co kolwiek to znaczy - pewno robił to elektryk-audiofil :) !

a o licznikach audiofilskich -to żem nie słyszał!

 

A tak na marginesie mam pytanie:

czy duża jest różnica w brzmieniu między rb-990bx a rhb-10 ?

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.