Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

od dawna mówię że w ofercie Rotela brakuje następcy RA-1520

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dawna mówię że w ofercie Rotela brakuje następcy RA-1520

Następcy? Nie wiem jak to rozumieć, przecież każdy Rotel gra inaczej. Chyba chodzi o to iż podoba Ci się brzmienie tego wzmacniacza. A odsłuchiwałeś 1570, 1572, A-12, A-14 lub 1592? Może miałbyś inne zdanie? :-)

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nabytek to Rotel RA-935BX ale mam też kłopot żeby je fajnie napędzić.

Mam pokój 20m  słucham od floydow przez Bonamasa w skrócie blues, jazz czy rock

Trochę słabiutko z tymi watami do tych metrów

ale proponuję tannoy m5

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali ikon 6 lub

Dali miałem okazję posłuchać są ok, z rotelem ( z niektórymi wzmakami ) zagrają dobrze , ten twój zakładam na 99% , że sobie z nimi nie poradzi , pozostałych zestawów nie znam , więc i się nie wypowiem

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali miałem okazję posłuchać są ok, z rotelem ( z niektórymi wzmakami ) zagrają dobrze , ten twój zakładam na 99% , że sobie z nimi nie poradzi , pozostałych zestawów nie znam , więc i się nie wypowiem

Czyli mam całe stereo do wymiany?

Możesz napisać na jakie Rotele są godne uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę słaby jest mój Rotel ale szybko to nie oddam;)

A ja bym oddał. RA-940BX jest łagodniejszym wzmacniaczem, ale to też 40W natomiast Tannoy M4 napędzi spokojnie. Tannoy M4 również do serii 0 RA-04. RA-03 już ma 60W powinien także się zgrać z tymi Tannoyami. Seria 0 to zupełnie inne granie niż seria 9. Gra z poluzowanym basem nie jest już tak zwarty jak w serii 9. Ogólnie jeśli chodzi o serię 9 to watowo od RA-960BX. Pomijam RA-970 i 971 jak dla mnie krzykliwe szczególnie 971. No i pozostaje flagowa integra RA-980BX z serii 9. Należy także zwrócić uwagę, że seria 9 to wiekowe modele i niekoniecznie będą grały tak jak grać powinny. Seria 0 jest młodsza ale mi zupełnie nie podeszła, ze względu właśnie na ten bas. Komuś innemu może się spodobać.

 

Dali ikon 6

40W to mało do tych kolumn. Co prawda nie odsłuchiwałem ich ale jak na pokój 20M2 warto by odsłuchać Dali Zensor 5, Indiana Line oczywiście szukać w używkach. Ostatnio widziałem na olx Zensory 5 za 1700. Ale jak do tego wzmacniacza, który posiadasz to Tannoy M4 starczą.

 

Jeszcze z serii 8 Bardzo dobry i wydajny prądowo RA-840BX4. Ale ja miałbym cykora kupować teraz ten klocek. Chyba, że ktoś oddał go na gruntowną diagnostykę.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o cd Rotela nie to nie mam za wiele doświadczenia. Miałem RCD-02, RCD-971 i RCD-12. RCD-02 grał u mnie z RA-931 jakiś czas, na basie był dobry. RCD-971 jest szybki, dynamiczny ale brak mu dociążenia. Przegrał u mnie w szrankach z Denonem DCD-1450AR. Dynamika na tym samym poziomie, w skali makro i mikro to samo. Ale Denek zmiażdżył go dołem. RCD-12 to porażka miałem go z RA-11. Nie dość, że wzmacniacz ma ściętą górę to i CD. Blachy brzmiały jakby w ogóle ich nie było. Pozbyłem się go wtedy na rzecz cd Nada C 546BEE. Co do dzielonek to raczej nie szedłbym w tym kierunku chyba, że uderzasz w na prawdę mocne RB takie jak 990BX czy 1080. Pierwszym zestawem dzielonym był RB-870BX+preamp RC-850 ocieplony delikatnie przez kolegę Bumpalumpa. Ten miał bas, potrafił grzmotnąć. Kolejna dzielonka RB-1552+1550 basu miała mniej jak sama integra RA-1070. Zestaw dzielony RB-980BX+RC-980BX sytuacja podobna basu mniej niż sama integra RA-980BX. Przy czym w większych składach w zestawie dzielonym zaczął panować rozgardiasz ( chaos) czego nie uświadczyłem w samej integrze 980BX. Jeśli chodzi o playery niech wypowie się ktoś kto posiadał więcej cd-eków tej marki np. RCD-990 lub RCD-991, RCD-991AE lub inne mniejsze klocki. Sam przymierzałem się do dzielonego zestawu RB-1080+RC-1082, ale ze względu na praktycznie bardzo małą dostępność preampa (co graniczy z cudem by go zdobyć) zaniechałem poszukiwań. Jestem jednak za mocniejszym wzmacniaczem zintegrowanym niż za uboższymi zestawami dzielonymi. Co do dzielonek więcej może wypowiedzieć się Tomek, albo kolega Mol (Mol szczególnie w dziedzinie playerów Rotela) :-)

 

czy warto bawić się w końcówkę mocy żeby podbić mój wzmacniacz czy wymieniać a mocniejszy

Zależy do jakiej kwoty. Bo jeśli chodzi o słabsze zestawy dzielone wolałbym mocniejszy wzmacniacz. Chyba, że mocna KM + jakiś dobry preamp nie koniecznie Rotela, lub też dobry DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja specjalistą od palyerów... no ciekawe. Najbardziej mi się podobały RCD-975, RCD-1070 i RCD-1072 (ten ostatni dla tych, co lubią nieco jaśniejsze granie, ale jeszcze nie ostre. RCD-971 jest chyba najostrzejszym playerem tej marki, zaś RCD-991AE najciemniejszym, przyjemnie brzmi RCD-965LE i RCD-970BX (ale jak na moje są mało szczegółowe), domniemam też, że i niższe modele są bardziej po "analogowej" stronie grania. Ostatnio ktoś mi powiedział, że RCD-990 bije wszystko na łeb i RCD-991AE mimo bardzo zbliżonej konstrukcji niema do niego startu, ale ja niestety nie miałem okazji go posłuchać.

W kwestii wzmacniaczy, ja znów, odwrotnie do Satoriego, preferuję dzielonki - polecam: RC-960BX/980BX/990BX/995 i RB-980BX/990BX/1582, nie polecam RC-970BX/971/972 i RB-960BX/970BX/971, ale wszystko zależy od gustu i sprzętu towarzyszącego. Z integr słyszałem RA-1060/980BX i 985BX - z tych trzech najbardziej podobał mi się RA-985BX. Jak wszyscy powyżej domniemam, że RA-935BX jest z pewnością za słaby do takiego pomieszczenia i napędzania podłogówek, ale go nie słyszałem i polecam samemu posłuchać i ocenić (najlepiej zapożyczając dla porównania 2x mocniejszy wznak, dla punktu odniesienia).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wielkie ukłony,

mój wybór to chyba będzie integra ra-980bx problem będę miał z cd bo albo RCD-971, Rotel RCD 975 llub denon DCD-1450AR /co pisał Satori/. Jutro będę się ustawiał na odsłuch ra980bx, chyba ze mi go sprzątnął bo jestem któryś w kolejce.

 

Póżnijej zostanie dobór kolumn ale terz nie będą go rozwijał:)

 

thx wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój wybór to chyba będzie integra ra-980bx problem będę miał z cd bo albo RCD-971, Rotel RCD 975 llub denon DCD-1450AR /co pisał Satori/.

Ten30 ja pisałem, że Denon DCD-1450AR według mnie powalił RCD-971 ale ja bym go nie polecał ogólnie do Roteli. To CD-ek o ostrej górze może być nieprzyjemnie. Tak jak pisał Mol RCD-971 również jest ostrym playerem i także może nie być to. Natomiast RCD-965LE jest ponoć łagodny (nie słyszałem go) ale też ciężko go zdobyć. Ale też tak jak pisał Mol wszystko zależy od gustu i sprzętu towarzyszącego. Bynajmniej jeśli chodzi o mnie to ja w stare dzielone zestawy raczej już nie pójdę. No chyba, że trafiłaby mi się ta dzielonka 1080+1082 o której wcześniej wspominałem. Jak widać każdy ma odmienne zdanie. Trzeba zdać się po prostu na własny słuch. Ale druga sprawa jest taka dlaczego koniecznie chcesz mieć CD Rotela? Można przecież poszukać czegoś o cieplejszej barwie i lekko wycofanej górze. Tylko co z używek ? O to jest pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/cd-rotel-rcd-965bx-i7070207321.html#thumb/1

W razie padnięcia lasera jest tam: CD Mechanism: CDM-4/19

Nie wiem czy to jest to i podróbka czy będzie działał? : http://allegro.pl/laser-mechanizm-philips-cdm4-19-gwar12mc-fv23-i6974903377.html

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/cd-rotel-rcd-965bx-i7070207321.html#thumb/1

W razie padnięcia lasera jest tam: CD Mechanism: CDM-4/19

Nie wiem czy to jest to i podróbka czy będzie działał? : http://allegro.pl/laser-mechanizm-philips-cdm4-19-gwar12mc-fv23-i6974903377.html

Wiem już wszystko, muszę tylko swój stary cd sprzedać i będę miał pieniądz na któryś z tych modeli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest to i podróbka czy będzie działał? : http://allegro.pl/laser-mechanizm-philips-cdm4-19-gwar12mc-fv23-i6974903377.html

Ha-ha, ktoś sobie wymyślił ciekawy interes - kupił jakieś padła za grosze na "pchlim targu" we Włocławku i sprzedaje z nich lasery "w rozsądnej cenie" ;)

Ale swoją drogą daje gwarancję - to już coś, zwłaszcza że CDM4 jest bardziej awaryjny niż niezniszczalny CDM9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha-ha, ktoś sobie wymyślił ciekawy interes - kupił jakieś padła za grosze na "pchlim targu" we Włocławku i sprzedaje z nich lasery "w rozsądnej cenie" ;)

Ale swoją drogą daje gwarancję - to już coś, zwłaszcza że CDM4 jest bardziej awaryjny niż niezniszczalny CDM9.

Jeszcze jedno, czy na odsłuch kolumn powinno brać się cały sprzęt /wzmak i cd/ czy wystarczy wzmak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, czy na odsłuch kolumn powinno brać się cały sprzęt /wzmak i cd/ czy wystarczy wzmak?

CD i wzmacniacz. Źródło to bardzo ważny element. No i swoje płytki jakieś ulubione.

 

Ha-ha, ktoś sobie wymyślił ciekawy interes - kupił jakieś padła za grosze na "pchlim targu" we Włocławku

Nie wiadomo za ile kupił, ale przynajmniej jest uczciwy. Wyraźnie napisał, że to podróbki.

 

Ale jak ktoś chce to może kupić zawsze w Impelu w cenie odtwarzacza :-) : https://www.impelshop.com/?item=12992

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD i wzmacniacz. Źródło to bardzo ważny element. No i swoje płytki jakieś ulubione.

 

 

Nie wiadomo za ile kupił, ale przynajmniej jest uczciwy. Wyraźnie napisał, że to podróbki.Ale jak ktoś chce to może kupić zawsze w Impelu w cenie odtwarzacza :-) : https://www.impelshop.com/?item=12992

I płytkach już nie pisałem bo to podstawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że ludzie kupują słabej jakości sprzęt, patroszą i sprzedają jako ważny lub ze się może przydać przy zakupie drugiego niepewnego sprzętu?

Nie to po prostu podróbki, są nowe tyle, że nie oryginały. Tutaj masz tego samego sprzedawcę i opis ten sam: http://store.ntiinnovations.com/czesci-do-sprzetu-audio/217-laser-cdm-419-z-mechanizmem-gwarancja-12mc

Piszą też wyraźnie: " Pomijając że znalezienie nowego CDM4/19 graniczy z cudem, niestety są to podróbki. Osobiście nie spotkałem jeszcze zapasów NOS."

" Sprzedawane lasery są starannie wyselekcjonowane z rynku wtórnego, przetestowane na przeróżnych płytach CD, CD-R oraz CD-RW, idealnych i porysowanych. Odrzucamy te, które nie spełniają naszych wymagań."

Czyli jak Pan chcesz to kup, jeśli się nie podoba nie kupuj. Nie wiem może się mylę, ale w tym playerze chyba trzeba wymontować mechanizm razem z płytką tak jak jest to pokazane w Impelu.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to po prostu podróbki, są nowe tyle, że nie oryginały. Tutaj masz tego samego sprzedawcę i opis ten sam: http://store.ntiinnovations.com/czesci-do-sprzetu-audio/217-laser-cdm-419-z-mechanizmem-gwarancja-12mc

Piszą też wyraźnie: " Pomijając że znalezienie nowego CDM4/19 graniczy z cudem, niestety są to podróbki. Osobiście nie spotkałem jeszcze zapasów NOS."

" Sprzedawane lasery są starannie wyselekcjonowane z rynku wtórnego, przetestowane na przeróżnych płytach CD, CD-R oraz CD-RW, idealnych i porysowanych. Odrzucamy te, które nie spełniają naszych wymagań."

Czyli jak Pan chcesz to kup, jeśli się nie podoba nie kupuj. Nie wiem może się mylę, ale w tym playerze chyba trzeba wymontować mechanizm razem z płytką tak jak jest to pokazane w Impelu.

Zwariowany świat Ale może tak trzeba;)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to po prostu podróbki, są nowe tyle, że nie oryginały.

Nie wiem, na jakiej podstawie twierdzisz, że są nowe, skoro w polu "stan" jak byk stoi "używany", a w opisie "wyselekcjonowane z rynku wtórnego" (co również oznacza, że zostały wyjęte z używanych urządzeń). Gość sprzedaje w większości sprzęt komputerowy - nie wiem, czy wiecie, ale są "specjaliści" którzy jeżdżą po "pchlich targach" i kupują stary sprzęt komputerowy... aby wytopić z niego złoto ze styków - to bardzo dochodowy interes, a przy okazji co jeszcze chodliwsze i sprawne podzespoły można sprzedać. Myślę, że z kimś takim tu mamy do czynienia - wyczaił, że te lasery są chodliwe, szabruje jakieś stare zdezelowane playery (a być może i CD-ROMy minionej epoki), w najlepszym wypadku wlutowuje nową diodę lasera i gotowe!

To znaczy że ludzie kupują słabej jakości sprzęt, patroszą i sprzedają jako ważny lub ze się może przydać przy zakupie drugiego niepewnego sprzętu? / logicznie to napisałem/?

To normalne, że jak nie masz lasera do swojego super hiper hi-end'owego playera, a nie chcesz kupować za krocie z zagranicy czegoś, co i tak jest niepewne a sprzedawane jako "nowe", to kupujesz taniego dawcę na chodzie i przekładasz laser. Co najlepsze, często lasery w tych tanich dawcach nie są wcale wyświechtane, bo ze względu na niską wartość soniczną takich klocków, zostały rzucone w kąt i tak przetrwały większość swego marnego żywota. Biorąc taki laser dajesz mu "drugie lepsze życie" ;)

 

http://allegro.pl/napraw-nieczytajacy-cd-sprzet-jak-nowy-w-godzine-i6969650232.html

Tu widać, skąd gość czerpie wiedzę do reanimowania laserów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na jakiej podstawie twierdzisz, że są nowe, skoro w polu "stan" jak byk stoi "używany"

No i co się burzysz ? Rację masz ale tu też stoi jak byk: http://store.ntiinnovations.com/czesci-do-sprzetu-audio/217-laser-cdm-419-z-mechanizmem-gwarancja-12mc po prawej stronie informacje:

 

 

Informacje

 

Stan: nowy produkt

 

Zwiodło mnie to i tyle. Ja też mam kumpla, który robi w branży komputerowej i wyciąga z zepsutych laptopów gdzie np. padła płyta główna kości RAM, twarde dyski, napędy itp. a skupuje je za bezcen.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co się burzysz ?

Ja się nie burzę, a tylko chronię co mniej oblatanych forumowiczów przed wprowadzeniem w błąd. Wiadomo, że nie każdy potrafi przełożyć laser i przede wszystkim znaleźć odpowiedniego dawcę napędu - pewnie kupi taki i zaniesie do serwisu by mu go wymienili lub da zarobić za wymianę temu sprzedawcy... Niech sobie gość sprzedaje, ale nie róbmy sztucznej reklamy, że coś jest nowe, jak nie jest.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Właśnie zabrałem się za budowanie zestawu stereo opartego na starym dobrym Rotelu RA-1312. Potrzebuję porady jakie kolumny podłogowe w niewielkim budżecie mogą z nim sensownie zagrać. Pokój 20m2, muzyka totalnie różna więc nawet nie ma sensu wypisywać. Bass lubię raczej dynamiczny niż przeciągnięty i preferuję dość ostrą górę. Budżet niestety tylko w okolicach 3000 pln. Z góry dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy w klubie. Posiadam Rotela A-10, DacMagic 100 i IndianaLine Diva 552. Gra to wszystko w pokoju 6x6m. Słucham dużo jazzu, rocka i death metalu. Pisałem już o tym w innym wątku ale liczę, że w klubie znajdę odpowiedź. Swoją drogą cały wątek klubu przeczytałem też :D Mój główny problem polega na tym, że przy takim metrażu i muzyce typu Behemoth brakuje mi basu. A gdy odkręcę głośność mniej więcej na 10-11 to średnica staje się mało czytelna i i brakuje separacji instrumentów. Ogólnie mało w tym wykopu.

Ponieważ głośników zmieniać nie chcę (pewnie musiałbym kupić sporo większe) to spróbuję sie poratować subwooferem. Sittek, nie chcesz sprzedać swojego RELa? :)

Do tego zastanawiam się czy A10 jako preamp i do tego końcówka mocy RB03 (jest w miarę tania i niewielkich rozmiarów) zaadresowało by któryś z powyższych problemów? Ewentualnie czy zamiana A10 na RA-1070 przyniosła by duże zmiany i jak to by się zgrywało z Diva 552?

Edytowane przez ragnar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.