Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, jak sprzedawca nie zaznaczył w ustawieniach aukcji, że wysyła za granicę, to w każdym innym kraju będzie się wyświetlać "Nie jest możliwa wysyłka do..." - jak nie ma w opisie jasno napisane, że nie życzy sobie ofert zza granicy (lub z jakiegoś kraju) to myślę, że wszystko jest do dogadania (przed zakończeniem aukcji).

Ale widzę Satori, że ceny i tak są powyżej Twoich oczekiwań, więc co tak się bulwersujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówiąc krótko gdybym chciał u niego kupić to nie sprzeda mi ponieważ zaznaczył iż wysyłka tylko na terenie jego kraju tak ? Dobrze to rozumiem?

 

Zgadza się. "May not" oznacza że może nie sprzedać, ale może też sprzedać :) Najczęściej jak zapytasz sprzedawcę, to odpowiedź i tak będzie na nie. Ostatnio miałem na oku fajną integrę, sprzedający uparł się, że nie wyśle i koniec, nawet wewnątrz Wielkiej Brytanii. Myślałem, żeby podlecieć i odebrać, bo cena była tak dobra, facet mieszka pod Londynem, ale za dużo z tym zachodu :)

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widzę Satori, że ceny i tak są powyżej Twoich oczekiwań, więc co tak się bulwersujesz?

Nie nie bulwersuję się :-) fakt cena i tak poza moim zasięgiem, ale z ciekawości pytam gdyby coś pojawiło się taniej. Ale kapuję już o co chodzi. Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Ale czasami warto zapytać sprzedawcę, bo zdarza się, że ktoś z automatu zaznacza wysyłkę tylko w kraju, a jak zadasz pytanie to może akurat zgodzi się wysłać poza UK. Miałem takie historie w przypadku płyt. Przy cięższych przesyłkach może być większa niechęć do wysyłania zagranicę, ale jeśli Ci zależy to warto spróbować zapytać.

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami warto zmienić kod pocztowy dostawy lub państwo. Wtedy pokaże nam się o wiele więcej ofert danego produktu. Oczywiście, wiąże się to z wysyłką tylko w danym kraju, wiadomo. Przykład: logujesz się na ebay.co.uk i wpisujesz Rotel. Wyświetla się, powiedzmy 280 ofert, ale jak zmienisz Postcode zaznaczając United Kingdom, to tych ofert nagle wyskoczy 320.... taka sytuacja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jeśli są to oferty do licytacji a nie kup teraz to przedmioty dostępne tylko w UK można kupić znacznie taniej niż w przypadku oferowania na cały świat. To z powodu tego, że wielu użytkowników ebaya w ogóle nie znajduje w wynikach wyszukiwania takich ofert i siłą rzeczy jest mniej potencjalnych chętnych, którzy pchają cenę do góry.

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To , że to nie ta liga zestawów glosnikowych do tej RB 1582

Nie każdy silnik ( morda ) pasuje do każdego auta .

 

Zdaje sobie sprawę, że RB1582 to solidna elektrownia uznanego na świecie producenta, a Hyperiony to średnia kolumna w ofercie krajowej manufaktury. No ale co niby podpinać pod takie Hyperiony, gdy producent osobiście zaleca do tych kolumn szybko i równo grające mocne wzmacniacze, a budżetowa Yamaha A-S701 gra z nimi gorzej niż taki Rotel 1572 ? W tej sytuacji mocne Rotele wydają mi się dobrym kierunkiem, nawet jeśli akurat w połączeniu z potężnym RB1582 walory tego wzmacniacza nie zostaną w pełni wykorzystane.

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda to ? :)

Wiesz, są różne rodzaje prawdy... ale to naprawdę dobra integra, na pewno najlepsza z serii RA-9xx, ale czy w ogóle z serii RA... myślę, że taki RA-1592 jest lepszy ;)

Choć to zależy jeszcze od oczekiwań - wielu zaraz Ci powie, że bez sensu jest kupować taki piec do małych pomieszczeń, inni zaś że seria 9xx to już rozlatujący się złom i nie gra tak jak niegdyś grał...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda to ? :)

Prawda, ale 15 lat temu :-)

inni zaś że seria 9xx to już rozlatujący się złom i nie gra tak jak niegdyś grał...

:-))

 

A tak na poważnie nie zaryzykowałbym tych pieniędzy dla 20-letniego sprzętu. 1200zł to max jaki bym dał za niego.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak seria 06, ale RCD-1072 i RA-1060 z wyższej serii "10", które same w sobie są naprawdę niezłe (zwłaszcza odtwarzacz)... grając wspólnie mnie raczej zawiodły. Czasami, gdy myślę, że już nic mnie nie zaskoczy, przekonuję się iż "wiem, że nic nie wiem" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie połączenie i ich granie , to pewnie samych konstruktorów by zmeczyło po kilku minutach ;)

Kiedyś kupiłem rcd 1072 nowego , jedno jest pewne to był zły zakup ;(

Jak to się mówi człowiek się cieszy dwa razy jak kupuje i jak sprzedaje, ja się cieszyłem z tego drugiego , nawet przy tym , że poplynolem ponad 3 koła;(

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Jaka jest waszym zdaniem różnica w brzmieniu między ra-1592 a ra-1572? poza mocą oczywiście. Miałem okazję posłuchać obu i powiem szczerze że aż tak kolosalnych różnic nie zaobserwowałem.

Obawiam się, że niewiele osób porównywało te 2 wzmaki bezpośrednio, więc raczej zdajemy się na Ciebie.

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest waszym zdaniem różnica w brzmieniu między ra-1592 a ra-1572? poza mocą oczywiście. Miałem okazję posłuchać obu i powiem szczerze że aż tak kolosalnych różnic nie zaobserwowałem.

 

 

A z czym to testowałeś , pomieszczenie , kolumny , kable, źródło ??

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest waszym zdaniem różnica w brzmieniu między ra-1592 a ra-1572? poza mocą oczywiście. Miałem okazję posłuchać obu i powiem szczerze że aż tak kolosalnych różnic nie zaobserwowałem.

 

Te modele się znacznie różnią . Oczywiście RA 1592 jest dużo lepszy aniżeli RA 1572. Żeby to usłyszeć to trzeba podłączyć do transparentnych kolumn. Do zamulonych Emitów nie ma sensu kupować najwyzszej integry Rotel-a.

 

Trzeba też pamiętać iż w przypadku integry RA 1592 granie zaczyna się po przynajmniej 100 godz. wygrzewania. Nowy , wyjęty z pudełka gra beznadziejnie tzn. matowo i płasko.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.