Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Whiplash napisał:

Co więcej mam stare DVD Yamahy i ma problemy z tymi samymi płytami co CD-S700. Stara wieża z lat 90tych i obecny Denon DCD łyka je bez problemu więc pytanie co jest takiego specyficznego w yamaszce, że pewne płyty są dla niej nie widoczne? 

Te amplitunery to zastepują jakieś poprzednie czy równolegle bedą takie futurystyczne? Bo co roku to była aktualizacja v83>v85

Cholera, KD non stop nowe wypuszczają a o klasycznym stereo zapomnieli na dobre..

zastępują

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe stereo w drodze ? Premiery 3 września ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

no nie, przecież Yamah takie czegoś by nie zrobiła ?

Nadal nie zrobiła ( w przypadku tych urządzeń)

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko na rynek japoński ale wg. tej strony CD S700 zakończono produkcję. 

https://jp.yamaha.com/products/audio_visual/hifi_components/cd-s700_silver__j/index.html

Wg. głównej strony yamahy, nie ma też A-S701 która cały czas jest dostepna więc nie wiem ile w tych informacji jest prawdy.

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak coś nowego 2 ch. się szykuje .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, marek-1969 napisał:

Czyli jednak coś nowego 2 ch. się szykuje .

Czyli nie masz zadnych przecieków? Ale AS701 to już nie ma na tej stronie długi czas..

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy do piątku

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety BD playery też zniknęły z katalogu . Czyli w sklepach resztówki .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat było do przewdzenia. Inne firmy zrobiły to już wcześniej, rynek BD stał się bardzo niszowy. Sprzedaż samych playerów jest marginalna. Pozatym te markowe blu ray kosztowały krocie a działały jak czołgi. Mialem kiedyś BD A1040 to pod względem ogólnej pracy był dramatyczny. Wszystko działało tak wolno, siec w cały swiat, nie chciała się laczyć, rozłączała się, YT tylko w 720p nie wiedzieć czemu. Kupiłem Sony X700 Ultra HD za 1000zł czyli polowe tego co kosztował BD A1040, to jak przejście z noki 3310 na obecnego flagowca. Wszystko plynne, blyskawiczne i co najważniejsze obraz bez porównania lepszy niż z yamahy. Kolory nasycone, cieple, piekny kontrast, czerń.

Szkoda, bo na poczatku wydawano dużo fajnych koncertów na blu ray. Sam mam kilkanaście do których wracam dość czesto. Od kilku lat w tym temacie też posucha, zespoły umieszczają swoje koncerty na YT zamiast wydawać je na płytach. Streaming zabił ten format zanim dobrze się rozkrecił. O ile kupowanie filmów jest średnio opłacalne bo po pierwszę są drogie i jednego filmu nie ogląda się wiele razy ale taki koncert, jak ulubiony album słuchasz go latami.

Edytowane przez Whiplash

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę tylko zrozumieć, dlaczego Yamaha nie ma lepszego odtwarzacza sieciowego w ofercie? czegoś, co pasowałoby do tych wszystkich wyższych modeli wzmacniaczy...dziwaczne to zwłaszcza, że mają tańsze i mieli też coś tam dawniej lepszego bodaj.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pośrednie rozwiązanie pomiędzy serią xo1 a nowymi x200. Np N-S 705. W budżecie do 999E.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1200/2200 tu już w cenach 1500-2000€ . Chcesz kupić takie urządzenie które za dwa trzy lata będzie przestarzałe i część jego funkcji zostanie dezaktywowana ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxman L-505uX MarkII vs Yamaha A-S2200. W poniższym linku, po kliknięciu na dole tekstu "TUTAJ" (zaraz pod zdjęciem Yamahy) jest obszerny test obu wzmacniaczy. 

https://www.tophifi.pl/blog/post/luxman-l-505ux-markii-vs-yamaha-a-s2200-porownanie-wzmacniaczy-zintegrowanych.html

 

Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, rafal735r napisał:

Ostatnio ktoś z Allegro pytal mnie czy mam jeszcze NPS2000. Więc jak widać chętny zawsze się znajdzie. 

Odnośnie NP-S2000 co z nim jest nie tak? Myślałem o zakupie ale niewiele tego jest na rynku wtórnym, z testów wynika że jest bardzo dobry..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Yamaha NP-S2000 to po prostu odtwarzacz sieciowy i radia internetowego. Brak możliwości streamingu Tidal'a czy Spotify. Brak kompatybilności z Roon. "Troszeczkę" się już zestarzał. Ostatnia aktualizacja producenta z 2015 r. (aktualizacja m. in. parametrów do 24bit/192khz).

Brak streamingu można oczywiście "obejść" i słuchać w super jakości serwisów Tidal i Highresaudio używając np. Audirvany.

Edytowane przez MarekzMarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Trochę przykro się to czytało ale nie ma co tracić wiary. Teraz trzeba go gdzieś posłuchać, może rzeczywistość będzie jednak bardziej przychylna niż gazetowy artykuł.

Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Masakra” to przesada ale rzeczywiście Luxman wypadł lepiej. Pamiętajcie jednak, że praktycznie jest dwa razy droższy bo zawsze mniej więcej tyle kosztował podczas gdy yamaha oczekuje za 2200 o 6 tys. wiecej niż za 2100, co jest nieuzasadnione bo poza dyskusyjną zmianą trafa ( luxman ma przecież EI) jest to to samo co porzednik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, miki450 napisał:

Żadna masakra. Seria A-S i CD 2xxx/3xxx została zaprojektowana jako zbalansowana.

Do A-S wystarczy podłączyć dedykowane, zbalansowane źródło CD 2xxx/3xxx, żeby bez problemu osiągnąć poziom Luxmana 505.

W tej recenzji były takiego próby choć redaktor jasno nie napisał czy źródło było prawdziwie symetryczne czy tylko miało takie wyjścia, a podobnie jak luxman symetryczne w pełni nie było. Napisał, że po xlr było wyraźnie lepiej ale ostatecznie luxmana zaliczył do hi-endu, a yamahę do klasy B. Wspomniał też, że yamaha mogła być słabo wygrzana, a czytałem opinie że nawet 200 godz. potrzeba. Koniec końców to jednak tylko test opinia, a z nimi wiadomo jak jest - każdy ma swoją?

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.08.2020 o 19:28, marek-1969 napisał:

Nowe stereo w drodze ? Premiery 3 września ?

 

W dniu 30.08.2020 o 20:11, marek-1969 napisał:

Czyli jednak coś nowego 2 ch. się szykuje .

 

W dniu 31.08.2020 o 10:15, marek-1969 napisał:

Poczekajmy do piątku

Marku mamy sobotę, chyba już nie ma co liczyć na żadne nowości prawda?

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, audiofan01 napisał:

W tej recenzji były takiego próby choć redaktor jasno nie napisał czy źródło było prawdziwie symetryczne czy tylko miało takie wyjścia, a podobnie jak luxman symetryczne w pełni nie było. Napisał, że po xlr było wyraźnie lepiej ale ostatecznie luxmana zaliczył do hi-endu, a yamahę do klasy B. Wspomniał też, że yamaha mogła być słabo wygrzana, a czytałem opinie że nawet 200 godz. potrzeba. Koniec końców to jednak tylko test opinia, a z nimi wiadomo jak jest - każdy ma swoją?

Pamiętam, że zestaw 2100 stopniowo (subtelnie) zmieniał dźwięk do około 300 godzin.

Po 1.: ten test jest nierzetelny, ponieważ ta seria została zaprojektowana jako kompletna i zbalansowana i tak należałoby ją odsłuchiwać.

To zresztą potwierdza w odsłuchu testujący, gdyż 2xxx po RCA (a już szczególnie niewygrzana) jest właśnie jakby przymglona, ze schowanymi detalami i okrągłym basem. To są subtelności oczywiście, ale słyszalne.

Po 2.: testujący opisuje, że 2100 i 2200 poza stopkami, na zewnątrz niczym się nie różnią. A ponoć miał je obok siebie.

No więc różnią się: 2200 ma wszystkie regulatory obrotowe polerowane, przejęte z 3000.

Po 3.: pośrednio z testu wynika, że poprzednik 2100 był chyba nawet lepszy, ponieważ jego cechą była właśnie fantastyczna przestrzeń i krystaliczna, punktowa góra. Szczególnie po XLR.

Ogólnie to myślę, że dobrze wygrzane 2200 warto samemu posłuchać, koniecznie z dedykowanym źródłem po XLR, bo podskórnie czuję, że patrząc na tzw. konkurencję, warty jest tych 14 tys. zł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, MarekzMarek napisał:

Yamaha NP-S2000 to po prostu odtwarzacz sieciowy i radia internetowego. Brak możliwości streamingu Tidal'a czy Spotify. Brak kompatybilności z Roon. "Troszeczkę" się już zestarzał. Ostatnia aktualizacja producenta z 2015 r. (aktualizacja m. in. parametrów do 24bit/192khz).

Brak streamingu można oczywiście "obejść" i słuchać w super jakości serwisów Tidal i Highresaudio używając np. Audirvany.

Czyli idzie jeszcze coś z tego wycisnąć poprzez audirwanę? Zastanawia mnie zakup strimera choć jest dostępny i kompatybilny ze wszystkim 303 to intrygujący jest model 2000 ze względu na swoją budowę i jakość dźwięku, jeśli jest jakiś patent na obejście jego ograniczeń..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, miki450 napisał:

Żadna masakra. Seria A-S i CD 2xxx/3xxx została zaprojektowana jako zbalansowana.

Do A-S wystarczy podłączyć dedykowane, zbalansowane źródło CD 2xxx/3xxx, żeby bez problemu osiągnąć poziom Luxmana 505.

Podłączenie symetrycznego źródła rzeczywiście poprawi brzmienie, ale bez przesady. Widzę że co niektórzy to chyba ślub biorą z marką i bronią bardziej jak żony. Porownywales z tym Luxem że jesteś taki pewien? 

3 godziny temu, Piotr Marzanna napisał:

Czyli idzie jeszcze coś z tego wycisnąć poprzez audirwanę? Zastanawia mnie zakup strimera choć jest dostępny i kompatybilny ze wszystkim 303 to intrygujący jest model 2000 ze względu na swoją budowę i jakość dźwięku, jeśli jest jakiś patent na obejście jego ograniczeń..

Można zakupić alternatywne apki do obsługi Tidal czy Spotify. Np HiFy do Spotify czy BubbleUPnP do Tidal ale ja chyba wolałbym zakupić tani wszystko mający strimer jako transport i do tego przyzwoity DAC. Masz w tedy więcej możliwości. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty na pewno słuchałeś obu, więc proszę: odpuść teksty o ślubach :)

Mam wrażenie, że Lux albo Accu cokolwiek nie wypuszczą, to jest wspaniałe z definicji.

Natomiast jeśli Yamaha zrobi naprawdę doskonały sprzęt, to nie można o tym głośno mówić, a już na pewno nie można porównywać do w/w. To nic, że na zachodnich forach ma doskonałe recenzje. U nas mieć nie może. Zawsze będzie w cieniu innych.

Wytknąłem nierzetelności w teście, w którym było z góry wiadomo co jest lepsze.

Wyobraźmy sobie jeszcze inną sytuację: mamy doskonale skrojony tor pod Yamahę (żeby "poprawić" to jej lampowe brzmienie) i teraz pytanie: jak w takim torze zagra Lux 505?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.