Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  340 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

precyzyjne narzędzie i wszystko da rady rozmontować :)

 

http://allegro.pl/glosniki-grundig-i1755291001.html

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawię Wam genezę systemów i komponentów które spełniają wszystko co potrzebne jest do słuchania muzyki .

W latach 90-tych nie mogłem znaleźć systemu który mnie zadawał barwą. Grały audiofilsko , ale nie tak jak emocje na żywo, więc porzuciłem jałową jazdę po salonach audio i przez sześć lat zrobiłem taki który mam do dzisiaj . Nie mam ochoty go poprawiać, gra jak należy .

 

Arcam alfa 5 GAT - Onkyo A 9211GAT - Radmor LS30

 

Po pewnym czasie z ciekawości wpadło mi kilka fajnych konstrukcji cd .Spróbowałem i tez wyszło dobrze.

 

Grundig Cd 9009GAT - Onkyo A9211 GAT -Radmor LS30

Marantz Cd 94 GAT-Onkyo A9211 GAT -Radmor LS30

Philips CD960 GAT - Onkyo A9211GAT Radmor ls30

modele tansze które otrzymałem od znajomych

Denon 800 Gat -Onkyo A9211 Radmor ls30

Yamaha 890 GAT Onkyo A9211 Radmor ls30

 

Nastąpiła era wielu przypadkowych cd do przypadkowych systemów co widać na mojej stronie w dziale diy i nie będe ich tutaj wymieniał.

 

W tym momencie zrozumiałem że strojenie samego cd do dowolnego systemu nie ma sensu . Trzeba temat traktować całościowo .

 

Po odkryciu ( cd7500) Grundig oferuje świetną barwę i wymaga mniej pracy i kosztów niż powyższe systemy zestroiłem kilka optymalnych konfiguracji wyszukując odpowiednie modele. Trwało to lata zanim uporządkowałem co z czym ma grać i jak zestroić . .Z gwiazdkami najczęściej strojona konfiguracja .Nie uwzględniam wielu innych które robiłem czysto dla doświadczeń i zdobywania informacji .Wymieniam tylko te te które są używane i słuchane do dzisiaj .

 

Nastał okres pełnych systemów Grundiga z Sanyo

 

Grundig CD 7500GAT, v 1700GAT ja220,ja 224, 650prof 850prof

Grundig CD 7500GAT, v7000GAT -850a prof ,1500a prof

Grundig CD 7550GAT - Grundig v7000 GAT - Radmor LS30

Grundig CD 7550GAT -Sanyo JA220 GAT - Grundig box 450

Grundig 7550 GAT- Grundig v7000GAT - box 650 prof

Grundig 7550GAT -Grudig v1700gat - box 1500a prof

Grundig cd7550 GAT-sxv7500/6000GAT -box 30 GAT

Grundig cd7550 GAT- Grundig v7000Gat -box 1500a prof

Grundig CD30GAT -V1700GAT -box 650prof

Grundig cd35 GAT -grundig v1700- box 850a prof

**Grundig 7550gat - Grundig v1700/Sanyo ja 224GAT/220GAT-box 650prof

 

Z powodu wyczerpania stroików ;) do cd 7550 zacząłem poszukiwania następców z innych firm.

Ostatnich kilka lat poświęciłem systemom opartych na innych firmach niż Grundig czy Sanyo .W większości odtwarzacze ,ale z zachowaniem wszystkich cech związanych z barwą i emocjami . Systemy nie mają wszystkich składników Grundiga , a dźwięk jak najbardziej pełny i barwny spełniający wszystkie ulubione cechy systemów grundigowskich GAT.

 

Philips cd 960GAT-Sanyo JA220 GAT -box 650prof, 850 a prof

Canbidge cd2 GAT -Grundig v1700GAT box 1500a prof

Philips 304 gat -Sanyo 220 GAT - box 650 prof

Uher x2 GAT Grundig v1700GAT-box 650prof, 850 a prof

Denon dcd1100GAT-Sanyo ja220GAT -box 650 prof

Toshiba xr-z70GAT -140GAT- box 1500a prof

Denon dcd1700gat -140GAT -box 850aprof

Philips cd 160tuning MLB- Grundig v30 GAT - box 450

Philips cd304GAT- Grundig v1700GAT- box 450

Philips cd 350 GAT -Grundig v1700- box 850a prof

Marantz cd73 GAT v1700GAT box850a prof

Arcam 5 wersja GATII 140 gat -box 650prof 850a prof

Onkyo dx530GAT -v1700GAT- box850aprof

Aiwa XC002 GAT -ja 220GAT -box650 pro

Denon DCD 1700GAT - Philips MFB 544

Toshiba XR-Z90 - NAD 3030GAT -box 650 prof

 

Właśnie jestem na etapie następnego wzmacniacza nie związanego z Grundigiem i Sanyo , myślę że trafnie wybranego według założeń GAT . Czeka z siedem modeli cdków i dac z mojej kolekcji do odpowiedniego zestrojenia w system , ale to zabawa na najbliższe lata .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:

 

1 Czy cedek Grundig CD 8100 reprezentuje dobrą barwę?? Ja posiadam mocno grzebnięty z lampami na końcu. Jak na razie to najlepszy cedek pod względem barwy jaki słyszałem.

 

 

2. Jak czyścić zakurzone kopułkowe głośniki? Mniemam, że to jedwab impregnowany jakąś lepką żywicą?? Czy jest możliwość odklejenia tego kurzu??

 

3. Czy ktoś porównywał kolumny innych niemieckich firm do kolumn grundig? Np vs Visonik, Canton, Heco, B&O, Braun, Isophon itp

Wydawać by sie mogło, że większość głośników w tamtych czasach robiła jedna firma... Np zauważyłem identyczne wysokotonówki w Grundigach, Visonikach, Heco i bardzo do nich podobne( różniące sie niuansami kosmetycznymi) Duale.

 

 

Zauważyłem, że w dźwięku szukam tego co gregaudio. Mimo to, nie powielam czyiś pomysłów, staram sie iść własną drogą. W ten sposób wpadłem na zaskakująco grający wzmacniacz technicsa. Niesamowicie barwne, perliste, z rewelacyjną stereofonią, wypełnieniem na średnicy, mocnym basem, spokojem w graniu, ale okraszonym sporą dynamiką, bez tranzystorowego nalotu i nerwowości, mówiąc lapidarnie - miód:) Teraz Wpadły mi w ręce głośniki jak na foto. Podobne do tego co oferował vintagowy grundig. Zmontowałem jedną kolumne na tych głośnikach ( na razie ) i zatkało mnie. Barwa, barwa i jeszcze raz barwa! Plus spora dynamika, szybkość, szczegółowość. Bas miękki aczkolwiek dobrze kontrolowany, czytelny, struny kontrabasu czy gitary basowej całkiem dobrze czytelne. Można słuchać i słuchać i nie ma sie ochoty kończyć, uzależniające :) Podejrzewam, że kolumny grundiga grają na podobne kopyto - dlatego napisałem tutaj.

post-15620-0-62138400-1313521614_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grundig cd7550 był długo jako podstawowe źródło do systemów Grundiga . Jego modyfikacja była uzależniona od odpowiedniej wersji . Niestety było ich kilka i było to słychać . Dwie z nich grały podobnie dobrze , jedna grała minimalnie gorzej i jedna grała źle Natomiast do GAT nadała się tylko wersja grająca trochę gorzej. Po zmianach GAT była najlepsza pozostałe wersje nie dało się doprowadzić do tego poziomu . Grały albo inaczej na poziomie fabrycznym albo gorzej. Tak jest z innymi cd, niby ten sam model a kilka wersji.

Grają inaczej i nie każdy się nadaje . Miałem już przypadki na innych firmach jak Mararantz cd94 Denon 1700 i kilku innych .

 

 

 

Zdzisłav pyta

 

1 Czy cedek Grundig CD 8100 reprezentuje dobrą barwę?? Ja posiadam mocno grzębnięty z lampami na końcu. Jak na razie to najlepszy cedek pod względem barwy jaki słyszałem.

 

 

2. Jak czyścić zakurzone kopułkowe głośniki? Mniemam, że to jedwab impregnowany jakąś lepką żywicą?? Czy jest możliwość odklejenia tego kurzu??

 

 

 

 

Grundig cd8100 to jest cd35x tylko inna obudowa , gra przyzwoicie ale trochę gorzej od cd35 i 7550

 

Z kurzem nic nie zrobisz jednie można podskubać na mokro same włoski pyłu, Nie powinno to mieć dużego wpływu, raczej estetyka tylko

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka zabawa kosztuje fortunę . Nikt nie pożycza kolumn , Każdy chce żeby kupić , a potem problem bo większość nie gra . Grundiga jest tylko kilka modeli świetnych , a reszta pomimo ze podobnie wygląda są słabe . Czasem coś trafi się że pasuje i wtedy owszem kupuje dla siebie tak jak MFB 544 Philipsa . Na pewno z tych fajnych to Rogers 3/5a 15 ohm , NAD802 , telefunken lt800 , dalchuist q10, Goodmans m1 . Radmory ls30, Jakby każdy przesyłał kolumny to trochę bym wyłapał fajnych ale ludzie nie chcą wysyłać bo koszty . Jak mam kupić to co może mniejsze koszty ;) Tylko dla kogo ? Oczywiście podać modele zainteresowanym . Dlatego tylko przypadkowe trafy wchodzą w grę bez metodycznego kupowania wszystkich modeli . To co podałem wystarczy i zawsze mam je pod ręką. Każdy może sobie kupić na allegro , Ceny są wyższe ? dlatego że sprawdzone i grają . Wyszukanie nowego modelu kosztuje dużo więcej, każdy może się przekonać i spróbować swoich sił . Nawet te lepsze wymagają strojenia elektroniki .Uniwersalności nie ma. Kupuję świadomie elektronikę i wiem ze zagra po schemacie i płytkach . Nie miałem pomyłem w ostatnich latach . Głośniki niestety są tak proste że na podstawie serwisu nic nie wiadomo ,są nieprzewidywalne .

 

Przesłuchałem trochę Cantonów , Siemensów , Philipsów Braunów itp , ale akurat nic ciekawego się nie trafiło zawsze grały gorzej od polecanych Pewnie jakby przelecieć wszystko może trafi się kilka udanych . Ale to loteria za kupony płacisz dużo a wygrana albo się trafi albo nie ;)

 

mm

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj znów przerabiałem to co pisze o różnym brzmieniu nawet tego samego modelu cd . Przyszedł mi dzisiaj Denon dcd1700 do aktywnych Philipsów 544 . Swój 1700GAT odstąpiłem koledze Barthuss ale traf chciał że udało mi się kupić . Musiałem poświecić kilka godzin strojenia żeby uzyskać tylko ten sam dźwięk fabrycznego poprzednika .Nawet nie było inaczej tylko sporo gorzej . Teraz po doprowadzeniu go do takiego samego brzmienia fabrycznego ,można stroić z MFB 544 lub innymi systemami GAT.

 

Tak też czasami robiłem z 7550 jak były stroiki , tylko w odwrotna stronę ;) najpierw lepszą wersje doprowadzałem do tej trochę gorszej , a potem dopiero strojenie GAT ;) i grała gitara dosłownie i w przenośni .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki które zrobiły na mnie pozytywne wrażenie na przestrzeni ćwierć wieku , oprócz wymienionych w wcześniejszych wpisach i grupy ulubionych Grundigów . Odczucia w dużym odstępie czasu bez porównywania czy rozbierania dźwięku na członki . Po prostu pamięć i świetne wrażenia z odsłuchu muzyki .

Modele:

 

Spendor 7,

Kef 2/2

Kef 7,

B&W dm640,

MBL nie pamietam nr ale na tych samych głośnikach co radmor ls30 Pytałem przedstawiciela i potwierdził że fabryczne głośniki bez korekt specjalnych .wysokie tony nie pamiętam jaki głośnik , ale zestawy grały znajomo dobrze

Sonus Faber Elekta Amator 1

Awangardy tubowe najwyższy model

Qad esl 63

Qba ten tańszy monitor nazwa uleciała

Dynaudio podłogówki najwyższy model nazwa luka w pamięci ;),dość wąskie i wysokie i sporo głośników , nie lubię takich konstrukcji , ale te grały .

 

Natomiast wiele innych legend głośnikowych nie zostawiło żadnego śladu .

 

mm

 

Z ciekawostek Awangardy porównywał reart bezpośrednio do swojego systemu na 650prof , On może coś powiedzieć jak to wypadło . Dla mnie to podobna szkoła brzmienia. Uważam że to dobre grające naturalnie głośniki tylko nie na moją kieszeń ;).

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam klubowiczów ponownie,

 

mam pytanie, wreszcie odkurzyłem preceivera Grundig X-6500 TP, prosze o propozycje ciekawych activ boxów, które fajnie zabrzmią,

 

i druga prośba komplet Grundig SV200 + RT200 jakie najelpiej kolumny grundiga polecacie pod ten komplet..

 

pozdrawia i z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Grundig X-6500 dobre będą aktywne Box20 lub Box 30 , zależy w jak wielkim pomieszczeniu będzie grało . Oczywiście okablowanie odpowiednie bo nawet audiofilskie może mocno zepsuć dźwięk .

Do V200 trzeba by dobrać które najlepiej pasują i jakie okablowanie . W ciemno tego nie zrobisz .Ja tez w ciemno nie doradzę bo wiem jak niewielkie zmiany maja duży wpływ na dźwięk . Jedynie przesłanie wzmacniacza i przetestowanie go na wszystkich głośnikach da optymalne dopasowanie i odpowiedź na to pytanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wspominałem w wcześniejszych wpisach o nowym wzmacniaczu który mnie zainteresował .

Zachęcony bardzo dobrymi efektami z zestrojenia NAD 3030 do kolumn Grundiga box-650prof nie ustępujących wcześniejszym polecanym systemom .

Postanowiłem sprawdzić legendarną konstrukcję wzmacniacz NAD 3020. Od dawna mnie ciekawił ,ale miałem co innego na głowie i ta mnogość wersji :( wymagała czasu na analizy.

Po przejrzeniu wszystkich dziewięciu wersji wybrałem jedną najbardziej zgodną z moimi priorytetami GAT i zestroiłem ją z BOX650prof .

Mogę potwierdzić że z tego wzmacniacza można uzyskać znakomity dźwięk. Dołączył do wzmacniaczy polecanych do pasywnych głośników Grundiga .

Raczej widzę go do głośników przejrzystych jak Box 350 ,450,550,650prof i może 850aprof .Z innymi może być za ciepły ,ale jeszcze to przetestuję .

Ta konstrukcja zawiera częściowe techniki Grundiga i Sanyo ograniczania zakłócenia hf, ale bezproblemowo uzyskuje się barwę, muzykalność i emocje znanych z poziomu zestrojonych systemów Grundigów i Sanyo.

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym minusem jest że w przeciwieństwie do reszty wzmacniaczy Grundiga i Sanyo włącznie z NAD 3030 które praktycznie od włączenia mają optymalny dźwięk 3020 wymaga minimalnie 2 godzin a najlepiej całą noc wygrzania przed właściwym słuchaniem muzyki . Tak samo jest z moim onkyo a9211 tez wymaga praktycznie trzymania go pod napięciem aby miał optymalnie najlepsze walory dźwiękowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę (chociaż nie ma za bardzo czym bo jest czasowy brak możliwości odsłuchowych). Zakupiłem ostatnio T1700 oraz CF1700,tak sobie żeby obejrzec ich konstrukcje. Rozwiązania redukcji HF występują w całej tej serii, łącznie ze znanym V1700. Konstrukcje są jednak zupełnie odmienne. Wpływają na to różne czynniki jak np. umieszczenie trafa na metalowym chassis lub też na plastikowej części obudowy (CF1700) czy też brak trafa w obudowie (T1700), trafo z odczepem środkowym lub bez niego, obudowa cała lub częściowo stalowa itd. Na pewno więc, konstrukcja w tym aspekcie wzmacniacza V1700 jest zupełnie różna od t1700 i cf1700. Jednak najfajniejszy jest układ redukcji w CF1700, tak wymyślny, że musiałem się jego długo naszukac. Zachęcam więc do szukania różnych dziwnych konstrukcji redukcji HF w sprzęcie Grundiga ... jak dla mnie każda różniąca się koncepcja jest interesująca. Wiem, że na dobrą sprawę można konstrukcję CF1700 porównac do np. CD35x ... ale jednak i tak odrobinę się różnią, wizualnie za to znacznie .... .

 

Ps. to nie moje ale zaczytane i warte rozpowszechnienia, bo sprawdziłem .... jeśli dokręcacie śruby w Grundigu to taką metodą: dokręcamy do lekkiego oporu a potem jeszcze 1/4 obrotu. Wcześniej śruby i otwory pryskamy "kontaktem" :)

Edytowane przez Rambo

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rambo mam te klocki Grundiga i odpowiedniki sanyo jako pomoc naukowa się nadają , ale do słuchania te media u mnie są bezużyteczne.

 

Teraz mały opis o głośnikach i ich przeznaczeniu

 

Głośniki regałowe

 

Box300

Box350

Box400

Box500

Box650prof

 

MFB544

 

Wysokość ustawienia 50-55cm odległość od ściany tylnej 35-40cm

Pomieszczenie małe do 15m 2

Głośniki muszą być z maskownicami .

Nie stosować kolców podkładek itp akcesoria .Czasami maja przyklejone filce ,należy je oderwać .Głośnik stoi bezpośrednio na regale.

 

Odstępstwa od reguły

 

Box 300 i 250 alternatywnie może stać na podłodze z odchyleniem frontu do tyłu , efekt szokujący .

Box400,500, 650 prof można postawić na podstawki wysokość 55cm . podstawka blat ala stolik. Optymalny wydaje się 50cm x50cm podstawka przystawiony do ściany tylnej. Głośnik bliżej krawędzi frontowej ale z marginesem małym .

 

Głośniki podstawkowe

 

Box 450

Box 550

Box 850aprof

Box 1500aprof

Box 2500a prof

 

Box20

Box30

 

Box450 box550, box 850a prof podstawka wysokość 36cm z regulacją pochylenia frontowej ścianki . Podstawka na jednej nodze lub inna ja mam grundiga

 

 

Box1500 a prof, box2500a prof podstawka czteropunktowa 36cm z regulacją odchylenia frontowej strony lub podstawka 12,5 cm tez z regulacją.

Ustawienie zależy od wielkości i umeblowania pomieszczenia

 

Odstępstwa od reguły

 

Na regale można umieścić 850a prof ale w systemie GAT i też będzie dobrze. Box 1500aprof tylko z wzmacniaczem 140gat nadaje się na regał .

Również Box 20 i Box 30 można ustawić na regał ale tylko systemie GAT .

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rambo mam te klocki Grundiga i odpowiedniki sanyo jako pomoc naukowa się nadają , ale do słuchania te media u mnie są bezużyteczne.

 

Tak, to są pomoce naukowe i materiał do moich przyszłych pomiarów, bo będę miał wejście do dobrego profesjonalnego sprzętu. Tak więc, zbieram najdziwniejsze eksponaty. Bardzo ciekawa jest informacja o odpowiednikach cf1700 i t1700 firmy Sanyo. Podaj typy odpowiedników. To mocno wzbogaci wiedzę o historii tych dwóch powiązanych firm.

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grundig T1700 -T4080 to pochodny od Sanyo JT230L jest też JT234R

 

Tunery JT 220 i JT 224 są bez programatora podstawowe wersje

 

Magnetofon Grundiga CF-1700 to pochodny od Sanyo RD-224

 

Dzięki za informacje! Bardzo ciekawe, bo nie spotkałem się z tymi klonami.

 

Ps.Tuner T1700 jest dość ciekawy w jednym aspekcie, mianowicie takim, że założenia teoretyczne nie przełożyły się w 100% na praktyczne, co widać w "niezrealizowanym" do końca, zgodnie z projektem, układem redukcji. Widać tym samym, że opanowanie tej techniki nie jest do końca przewidywalne teoretycznie.

Edytowane przez Rambo

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać tym samym, że opanowanie tej techniki nie do końca przewidywalne teoretycznie.

 

Na to wygląda

 

Jakby przejrzeć inne konstrukcje Sanyo starsze z serii 2003 itp może jeszcze wygrzebał inne koncepcje realizacji pozbywania się hf .

 

Ciekawe czy coś z tego zostało w ich prestiżowej serii PLUS , ale nie miałem okazji tego sprawdzić . Wszystkiego nie można mieć na raz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam sprzęt grundig box 2000 i wzmak pioneer sx339. Mam mały problem w jednej z kolumn spalił mi sie głośnik średnio i wysoko tonowy. Mógł by mi ktoś doradzić jakie zamienniki do nich wstawić zeby nie stracić tej jakości dzwięku? a moze nawet dało by sie nieco go polepszyć. Potrzebuje informacji na ten temat ponieważ, nie jestem znawcą w tej dziedzinie... Bardzo prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam sprzęt grundig box 2000 i wzmak pioneer sx339. Mam mały problem w jednej z kolumn spalił mi sie głośnik średnio i wysoko tonowy. Mógł by mi ktoś doradzić jakie zamienniki do nich wstawić zeby nie stracić tej jakości dzwięku? a moze nawet dało by sie nieco go polepszyć. Potrzebuje informacji na ten temat ponieważ, nie jestem znawcą w tej dziedzinie... Bardzo prosze o pomoc.

Pozdrawiam

 

poczytaj ten wątek parę stron wcześniej - o naprawach głośników już było ... pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj ten wątek parę stron wcześniej - o naprawach głośników już było ... pozdr

 

Wymontuj głośniki i wyślij do Arkadiusza, w moje Box 850 a prof tchnął nowe życie i każdemu polecam jego usługi, będziesz w szoku jak okaże się, że naprawione głośniki graja dwa razy lepiej od tych sprawnych, kontakt do Arkadiusza znajdziesz na jednym z portali aukcyjnych po wpisaniu "naprawa głośników" , swoją drogą pozdrawiam Pana Arkadiusza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystartowałem w konkursie Audiostereo i Audioinsane, oto mój wpis, który obrazuje moje spojrzenie na muzykę, jeśli ktoś ma podobne bardzo proszę o poparcie:

Muzyka jest moim przyjacielem, moją miłością, moją rodziną. Gdy problemy świata przytłaczają mnie, jedyną rzeczą, która może przynieść mi spokój jest publiczność, kilka akordów ulubionych melodii, znanych...Muzyka ma moc, która uspokaja wszystkich. Słuchawki pozwalają „wyłączyć się” od świata i stać się "jednością" z muzyką. Gdy je zakładam, czuję, że jestem bliżej, będąc częścią występu. Zawsze lubiłem koncerty na żywo. Tak często, jak mogę sobie na to pozwolić, chodzę na nie, gdyż nic nie zastąpi jego jakości. Ale mimo wszystko brakuje mi tego na co dzień. Słuchanie tych samych nagrań muzycznych w domu, nie pozwala mi znaleźć wibracji, dźwięków, detali, wszystko jest jakby w powietrzu można powiedzieć, ale to nie jest kompletny przekaz, czegoś brakuje... Ale cała prawda zmienia się ze słuchawkami – dobrze zrealizowane nagrania są w stanie szeptać zaklęcia prosto do uszu, łaskotać mózg i dotykać duszy prawie tak głęboko, jak prawdziwe powietrze z oddechu instrumentów. Wydłuża się oddech, zaczynasz mrużyć oczami i nie masz na to żadnego wpływu. To jest to...I wszystko dzięki małym kopułkom okalającym Twoje uszy. Wszystko czego potrzebujesz to dobry sprzęt...Dobre słuchawki i Trendsaudio PA-10...

 

Źródło: http://www.klub.audiostereo.pl/konkurs_audioinsane/muzyka-jest-moim-przyjacielem-ca12.html

Copyright © Audiostereo.pl

 

pozdrawiam

Jaśko

Edytowane przez jaśko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystartowałem w konkursie Audiostereo i Audioinsane, oto mój wpis, który obrazuje moje spojrzenie na muzykę, jeśli ktoś ma podobne bardzo proszę o poparcie:

Muzyka jest moim przyjacielem, moją miłością, moją rodziną. Gdy problemy świata przytłaczają mnie, jedyną rzeczą, która może przynieść mi spokój jest publiczność, kilka akordów ulubionych melodii, znanych...Muzyka ma moc, która uspokaja wszystkich. Słuchawki pozwalają „wyłączyć się” od świata i stać się "jednością" z muzyką. Gdy je zakładam, czuję, że jestem bliżej, będąc częścią występu. Zawsze lubiłem koncerty na żywo. Tak często, jak mogę sobie na to pozwolić, chodzę na nie, gdyż nic nie zastąpi jego jakości. Ale mimo wszystko brakuje mi tego na co dzień. Słuchanie tych samych nagrań muzycznych w domu, nie pozwala mi znaleźć wibracji, dźwięków, detali, wszystko jest jakby w powietrzu można powiedzieć, ale to nie jest kompletny przekaz, czegoś brakuje... Ale cała prawda zmienia się ze słuchawkami – dobrze zrealizowane nagrania są w stanie szeptać zaklęcia prosto do uszu, łaskotać mózg i dotykać duszy prawie tak głęboko, jak prawdziwe powietrze z oddechu instrumentów. Wydłuża się oddech, zaczynasz mrużyć oczami i nie masz na to żadnego wpływu. To jest to...I wszystko dzięki małym kopułkom okalającym Twoje uszy. Wszystko czego potrzebujesz to dobry sprzęt...Dobre słuchawki i Trendsaudio PA-10...

 

Źródło: http://www.klub.audiostereo.pl/konkurs_audioinsane/muzyka-jest-moim-przyjacielem-ca12.html

Copyright © Audiostereo.pl

 

pozdrawiam

Jaśko

 

pomożecie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak truję, ale ten kraj mnie po prostu rozwala. Audiostereo ogłasza konkurs, człowiek chce wygrać, myśli przez chwilę, co tu napisać, żeby "ręce i nogi" miało, po czym ktoś z uczestników przystępuje do konkursu z hasłem przewodnim: cyt. "Bo jestem głupi?" i jest na drugim miejscu, nie zdziwię się wcale, jak wygra... Po prostu żenada, już wiem, dlaczego mamy takich kretynów w rządzie, jaki elektorat, tacy politycy, smutne to... Poprzedni konkurs, w którym był do wygrania interkonekt wygrał gość, który napisał, że operacyjnie w teściową go wmontuje i do sprzętu podłączy, bo wtedy się na coś przyda, może to i śmieszne, ale chyba organizatorom konkursu nie do końca o to chodziło...

pozdrawiam serdecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw poszukaj problemu sam w sobie.

 

Po pierwsze jak chcesz interkonekt to go sobie kup. I nie chciej nic w życiu za darmo, nie proś, nie błagaj.

Po drugie przydałoby Ci sie trochę dystansu do siebie, do świata, trochę autoironii.

Po trzecie nie spinaj sie tak.

Po czwarte nie bierz udziału w p$%^$@^% konkursach.

Po piąte odpisuj ludziom na PW!

 

To uchroni Cię od następnych lamentów.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mój post tak Cię zbulwersował, to przepraszam, bo nie miałem takiej intencji, na post o naprawianiu głośników nie odpowiedziałem Ci wprost, bo nie chcę być posądzony o nagarnianie klientów Panu Arkadiuszowi, ja znalazłem do niego kontakt po 5 min lektury forum, więc to nie takie trudne. Natomiast do jednego mnie przekonałeś, nie wezmę już udziału w żadnym konkursie to organizowanym, bo nie chcę nic za darmo...

 

kontakt do Arkadiusza:

[email protected]

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.