Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  340 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, że tak truję, ale ten kraj mnie po prostu rozwala. Audiostereo ogłasza konkurs, człowiek chce wygrać, myśli przez chwilę, co tu napisać, żeby "ręce i nogi" miało, po czym ktoś z uczestników przystępuje do konkursu z hasłem przewodnim: cyt. "Bo jestem głupi?" i jest na drugim miejscu, nie zdziwię się wcale, jak wygra... Po prostu żenada, już wiem, dlaczego mamy takich kretynów w rządzie, jaki elektorat, tacy politycy, smutne to... Poprzedni konkurs, w którym był do wygrania interkonekt wygrał gość, który napisał, że operacyjnie w teściową go wmontuje i do sprzętu podłączy, bo wtedy się na coś przyda, może to i śmieszne, ale chyba organizatorom konkursu nie do końca o to chodziło...

pozdrawiam serdecznie...

 

Obrażasz tym wszystkich użytkowników forum. Nie ładnie. Ja brałem udział i w dawnym (mokołajkowym) konkursie xaviana i teraz biorę, na pewno też nie wygram i nie jest to powód do tego aby obrażać innych. Jak już przedmówca powiedział - więcej dystansu... A gdyby ode mnie zależało kto wygra nagrodę, też nie przyznał bym jej komuś żebrającemu tylko "błyskotliwemu".

Xavian XN evo 250, Arcam Alpha 7r, Samsung BD-C5900, QED Silver Anniversary-XT, Sennheiser HD 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ otrzymałem na priv sporo zapytań o namiary na Pana Arkadiusza, podaje dane kontaktowe:

 

email : [email protected]

 

tel kom : 880882880 24 h 7 dni w tygodniu

 

Odpowiadając na kolejne pytania wysyłamy same głośniki wymontowane z kolumn, trzeba je bardzo dobrze zabezpieczyć do wysyłki, aby kurkusy i kopułka nie były narażone na zgniecenie przez cięższe paczki, jeżeli zostaną przygniecone. Ja wysłałem najpierw uszkodzony głośnik do naprawy, gdy wrócił i go wlutowałem byłem bardzo zaskoczony efektem naprawy, drugi niby sprawny głośnik nawet w połowie tak nie syczał, skontaktowałem sie z Panem Arkadiuszem i podjąłem decyzję o wysyłce pozostałych trzech (1 wysokot. i 2 średniot.), po tygodniu wróciły, zostały dokładnie wyczyszczone, zakonserwowane tą lepką błyszczącą cieczą, którą Pan Arkadiusz ściąga ze Stanów. Ponadto zostały zrobione pomiary (sam nie wiem czego bo się na tym nie znam). Efekt naprawy... Klarowny równy dźwięk, dopiero wtedy zestaw pokazał co potrafi. Pan Arkadiusz tłumaczył,że nawet jeśli głośniki są sprawne, trzeba je zakonserwować, gdyż jedwabne kopułki z czasem tracą swoje właściwości, dlatego konieczne jest nasączenie raz na kilka lat. Z całą odpowiedzialnością polecam jego usługi.

 

P.S.

Pragnę przeprosić bardzo serdecznie wszystkich forumowiczów, którzy poczuli się urażeni moimi wcześniejszymi postami odnośnie konkursu, choć nie znamy się osobiście i może ktoś inny miał by to gdzieś, co piszecie, to ja bardzo Wasze posty bardzo biorę sobie do serca i jest mi bardzo głupio, a nawet wstyd... Jeszcze raz serdecznie przepraszam i proszę o wybaczenie, obiecuję, że to się więcej nie powtórzy, pozdrawiam Wszystkich bardzo bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz dla chcących coś własnoręcznie zrobić i potestować. V7000 ma kilka wad. Podstawowe wady pousuwałem całe lata temu ale jedną rzecz zauważyłem dość późno i nawał obowiązków sprawił, że nie potestowałem a obecnie nie mam możliwości odsłuchowych i dlatego dzielę się tym z osobami lubiącymi coś majstrować. Proponuję mianowicie rozkręcić płytę czołową, wyjąć PCB przedwzmacniacza, odkręcić 3 dystanse mocujące folię a następnie wyjąć (delikatnie) spod folii (uwaga nie porwać nic) blaszki stalowe bezpośrednio pod potencjometrami. Następnie założyć folię jak była a wyjęte blaszki (3 sztuki) założyć tak by dotykały folii (poprzednio miały kontakt z papierem), potem całość skręcić. W skrócie - blaszki przechodzą na drugą stronę - tak by dotykały folii metalowej. Całość poskręcać solidnie i potestować. W teorii powinno coś się zmienić na plus a jak będzie w praktyce - tego nie wiem, ale polecam :).

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za naprawę uszkodzonego elektrycznie głośnika zapłaciłem co około 80 zł (plus koszt przesyłki), Pan Arkadiusz wszystkie naprawione głośniki wysyła za pobraniem, którego koszt stanowi koszt naprawy + przesyłki, za zakonserwowanie trzech pozostałych głośników zapłaciłem 100 pln, także w sumie troszkę zainwestowałem, ale wierzcie mi, warto!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tu zacząłem, to skończę.

 

Zrobiłem obudowy do głośników o których napisałem wcześniej. Obudowy wyszły solidne, jedna waży 28kg. Są to podstawkowce. Pojemność budy to ok. 50l. W sumie wtopiłem 200zł bez głośników. Większość materiałów była z "odpadków" Za całość wyszło mi ok 400zł. Za pełnopasmowe kolumny:))

 

Teraz trochę o dźwięku. Kolumny potrzebują minimum 16m2, żeby zagrać bez podbicia basu. W mniejszym pomieszczeniu bas potrafi pozostać w pokoju trochę dłużej oraz ilościowo jest go dużo za dużo. Pozostańmy więc w 16m2.

Pierwsze co się rzuca na uszy to piękna średnica i analogowy klimat. Wszystko jest płynne, nic się nie wybija. Wspomniana średnica zaskakuje ilością szczegółów, barwą, wypełnieniem, ciężarem. Nie brakuje jej dynamiki i szybkości. Muzyka akustyczna wypada niezwykle naturalnie, wciągająco. Wysokie nie narzucają się, mają dobrą barwę, pokazują wiele smaczków i wybrzmień. Należą do tych bardziej delikatnych, mimo to talerze perkusji wybrzmiewają z dobrym atakiem. Mogą też pochwalić sie wypełnieniem, czyli brakiem uszczuplenia(znanym mi z kopułek). Bas wypada najsłabiej, choć nie jest jakiś zły. Po prostu odchodzi trochę od fenomenalnej średnicy. A dzieje sie tak przez zaokrąglenie konturów. Nie ma sie co dziwić skoro na co dzień obcuję z basem z pioneerów hpm 100, który można określić mianem żylety :) Tak czy owak owo zaokrąglenie specjalnie nie daje o sobie znać w muzyce akustycznej. Generalnie basu jest w sam raz. Przy głośnym słuchaniu wprawia w drżenie szklanki w kuchni:) Do tego schodzi bardzo nisko, organy można słuchać bez większego stresu. Następną zaletą samorób jest scena dźwiękowa, stereo. Nie będę sie specjalnie rozpisywał. Napiszę tylko, że wykracza poza poziom zwykłego hifi. Nie ma kurczowego trzymania się głośników, jest swoboda, jest oddech.

 

W kilku zdaniach mogę napisać, że te samoróby są rewelacyjne do słuchania muzyki akustycznej - klasyki, jazzu, world music, itp. Świetnie spisuje się w muzyce filmowej ( potęga i zejście basu), w elektronice. Można słuchać godzinami. Grają u mnie od 2 tygodni i codziennie mnie zaskakują:) Oczywiście nie zagrają z każdą elektroniką. Potrzebują naturalnie grającej elektroniki. Jasne, cienkie, zapiaszczone wzmacniacze odpadają. Z resztą, kto słucha muzyki na takim sprzęcie??:P

 

Na koniec trochę fotek. Wybaczcie jakość. Ostatnie zdjęcie to fota z warsztatu - faza testów dźwiękowych :)

post-15620-0-99283000-1316800411_thumb.jpg

post-15620-0-03498300-1316800420_thumb.jpg

post-15620-0-21927400-1316800435_thumb.jpg

post-15620-0-20071000-1316800450_thumb.jpg

Edytowane przez Zdzislav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tego drugiego patentu i rozwiązań, to w warunkach domowych, nie mając cudownych części robi się tak: dobiera się odpowiednie trafo (najczęściej EI - bo tanie, dostępne i ma stosunkowo lepsze parametry od toroida, jeśli chodzi o podwzbudzenia i przenikanie wcz, z nawiniętymi uzwojeniami obok siebie - jak np. trafo bezpieczeństwa). Pierwszy kondensator po mostku diodowym nie może mieć niskiego ESR i najlepiej żeby miał stosunkowo niską pojemność, potem dławik i następnie już "duży" kondensator. Do tego wszystkiego dobiera się snubber - "na zgaszenie oscylacji" na oscyloskopie. Tak sobie można poradzić amatorsko. Efekt słychać.

Edytowane przez Rambo

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCI to odpowiedni układ "blach" i do tego odpowiednio włączonych w masę, reszta do samodzielnej obserwacji :) Niech stracę ;) .... w niektórych układach CCI przypomina rodzaj otwartego dipola a w niektórych zamkniętego.

A co robi .... usuwa RF z układu.

Edytowane przez Rambo

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie:)

 

 

ps. Musze posłuchać jakiś kolumn grundiga z serii prof. Te moje samoróby grają tak, że nie widzę sensu kupowania kolumn za grube tysiące, jeżeli grundigi grają lepiej to nie mam pytań...

 

Mam, zamiar zainwestować z 400-500zł w zwrotnice i posłuchać poprawy/zmiany w dźwięku. Może ktoś z was już robił jakiś upgrade zwrotnic w którymś z BOX'ów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny do bardzo trudne do budowy urządzenie, jeśli chcesz zainwestować w zwrotnice to musisz na początku w system pomiarowy, nawet najprostszy jak speakerworkshop .... inaczej to mija się z celem. Kolumn nie można nastroić na słuch.

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym doskonale:) Zwrotnice mam fabryczne. Kupiłem cały komplet głośników, razem ze zwrotnicami. Chcę po prostu wymienić elementy zwrotnicy na lepszej jakości, o tych samych wartościach. Np kondensatory zamienić na Mundorfy, cewkę basowca na powietrzną o najgrubszym drucie jaki jest w sprzedaży itp. Nie mam zamiaru tworzyć nowych zwrotnic. Ot taki mały upgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym doskonale:) Zwrotnice mam fabryczne. Kupiłem cały komplet głośników, razem ze zwrotnicami. Chcę po prostu wymienić elementy zwrotnicy na lepszej jakości, o tych samych wartościach. Np kondensatory zamienić na Mundorfy, cewkę basowca na powietrzną o najgrubszym drucie jaki jest w sprzedaży itp. Nie mam zamiaru tworzyć nowych zwrotnic. Ot taki mały upgrade.

 

no ale np. grubszy drut, inna konstrukcja = inna dobroć = inne cięcie i niekoniecznie w punkcie podziału będzie ładnie, dlatego trzeba zmierzyć przenoszenie

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesli zamienię aktualną cewkę powietrzną o indukcyjności 1mH na taśmową o indukcyjności 1mH to wynikną z tego rozbieżności w miejscu podziału?

 

I jeżeli wymienię kondensator elektrolityczny o pojemności 15uF na kondensator MKT o pojemności 15uF to też charakterystyka mi sie rozejdzie??

 

Pytam serio.

 

Chce zainwestować, bo są to wyśmienite głośniki. I tak koszt jest niewielki w porównaniu do uzyskanego już teraz dźwięku. Oczywiście nie chcę nic zepsuć. Najbardziej zależy mi na lekkim "usztywnieniu" dźwięku głośnika basowego. Wiem, że na forum ludziska robili takie ulepszenia zwrotnic z dobrymi efektami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesli zamienię aktualną cewkę powietrzną o indukcyjności 1mH na taśmową o indukcyjności 1mH to wynikną z tego rozbieżności w miejscu podziału?

 

I jeżeli wymienię kondensator elektrolityczny o pojemności 15uF na kondensator MKT o pojemności 15uF to też charakterystyka mi sie rozejdzie??

 

Pytam serio.

 

Chce zainwestować, bo są to wyśmienite głośniki. I tak koszt jest niewielki w porównaniu do uzyskanego już teraz dźwięku. Oczywiście nie chcę nic zepsuć. Najbardziej zależy mi na lekkim "usztywnieniu" dźwięku głośnika basowego. Wiem, że na forum ludziska robili takie ulepszenia zwrotnic z dobrymi efektami.

Na serio to nikt Ci tego nie powie. Jest takie niebezpieczeństwo i dlatego musisz zmierzyć przenoszenie przed i po zmianach. W swojej konstrukcji kiedyś pracowałem właśnie nad miejscem podziału, bo trochę za mocno "falowało". Odwinięcie cewki o 3/4 zwoja spowodowało wyraźną różnicę a skończyło się na 2 zwojach żeby było optymalnie na wykresie. Mając na uwadze różną dobroć modyfikowanego układu i pewną tolerancję w oznaczeniu indukcyjności nie podejmowałbym się w ciemno tego zadania. Kiedyś widziałem przenoszenie najlepszej kolumny DIY pewnego amatorskiego konstruktora i niestety był to obraz mocnego "falowania". Subiektywnie wydawało mu się ok ale na pewno nie była to kolumna "uniwersalna" do każdego rodzaju muzyki. Zrobienie Jiga + mikrofon + wzmacniacz, to nie dużo zachodu a pomoc pomiarowa niesamowita.

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zainwestować, bo są to wyśmienite głośniki. I tak koszt jest niewielki w porównaniu do uzyskanego już teraz dźwięku. Oczywiście nie chcę nic zepsuć. Najbardziej zależy mi na lekkim "usztywnieniu" dźwięku głośnika basowego. Wiem, że na forum ludziska robili takie ulepszenia zwrotnic z dobrymi efektami.

 

Moim skromnym zdaniem powinieneś zacząć raczej od zmniejszenia objętości tych skrzyń, przynajmniej dla samych wooferów.

Nie wiem czy w tym momencie jest to wykonalne bez uszkodzenia paczek, ale możesz sklecić chociaż jakieś prototypy na próbę,

bo jak na moje oko to te obudowy są gdzieś tak pi razy drzwi ze dwa razy za duże dla tych głośników

i być może dlatego są problemy z konturem na basie.

W moich Grundigach (1500a pro) faktycznie są "podobne" głośniki, ale w dużo mniejszych budach i bas według mnie

jest akurat najmocniejszą stroną tych akurat kolumn.

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich Grundigach (1500a pro) faktycznie są "podobne" głośniki, ale w dużo mniejszych budach i bas według mnie

jest akurat najmocniejszą stroną tych akurat kolumn.

 

Potwierdzam - też na nich gram. Średnica jest trochę słabsza, ale bas przy dobrym wzmacniaczu potrafi zadziwić.

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię. Spróbuje. Może wystarczy wrzucić np jakiegoś klocka drewnianego o objętości kilku litrów? Sposobów chyba kilka jest? Niedługo posłucham tych głośników w oryginalnej wersji, w mniejszych obudowach. Może własnie o to chodzi.

 

Ostatnio odkryłem mało audiofilską rzecz notabene przy okazji odsłuchiwania audiofilskiego samplera:P Mianowicie gdy kolumny odtwarzały dźwięki z zakresu 12-17hz drzwi w kilku pokojach wpadły w niebezpieczny rezonans:P Amplituda otwartego skrzydła wynosiła kilka cm.To moje pierwsze konstrukcje w OZ. Czyżby obudowy zamknięte charakteryzowały sie takim zejściem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis słuchałem oryginalne kolumny, które zawierają identyczny zestaw głośników, oraz niemal identyczne zwrotnice jak kit, który zakupiłem. Objętość wew obudowy to niecałe 36 litrów. U mnie jest ok 50. W oryginale niskiego basu jest mniej, miło sobie mruczy, nie zapuszcza sie w subsoniczne rejony. Całościowo z basem jest lepiej. Jednak nadal jest miękki, ciepły. Cały dźwięk jest bardzo analogowy. Spróbuje dołożyć do moich obudów ok.10 litrów jakiegoś ciała stałego :)

 

Co ciekawe w oryginale dzwięk był mniej szczegółowy( na średnicy), ciemniejszy, choć ogólna sygnatura pozostała ta sama. Jak na cenę kolumn - 270zł, to prawdziwa rewelacja. Mało jest zespołów głośnikowych, które grają tak pełnym, substancyjnym, barwnym, płynnym dźwiękiem. Na miejscu posłuchałem też Cantonów GLE70. Brzmienie co najmniej o klasę gorsze jeśli nie o kilka klas...

 

A teraz pytań ciąg dalszy. Czy ktoś mógłby zmierzyć mniej więcej pojemność boxów 1500?

 

 

I moje rozważania. Widziałem Zwrotnice Boxów 1500, posiadają lepszej jakości elementy jak te użyte w heco/visonik. Podejrzewam, że ma to korzystny wpływ na jakość basu:)

post-15620-0-44262400-1317502836_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób pytało mnie równocześnie na PW o więcej szczegółów na temat CCI. Nie podam gotowego rozwiązania. Proszę się jednak zastanowić. Massimo pisał m.in. o sprzęcie przeznaczonym do postawienia na "półce". Dodał, że wówczas kabel zasilający takiego urządzenia musi mieć styczność z tą półką. Trochę to pitolenie ale trzeba się zastanowić czy nie zachodzi jakaś "tajemnicza" interakcja między tym kablem sieciowym a takim urządzeniem "full CCI". Jeśli tak .... to ten kabel jest jakimś tam elementem tej układanki.

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem kolejnym posiadaczem sprzetu firmy Grundig.

Posiadam kolumny Super HiFi Box 650 i do tego wzmacniacz Marantz PM-54.

Dźwiek jest bardzo wyrazisty. Jestem zachwycony basem patrzac na wielkosc kolumn.

Jest miekki a zarazem bardzo dynamiczny. Przez moje rece przeszlo juz kilka wzmacniaczy i kolumn za wieksze pieniadze ale ten zestaw zwalil mnie z nog. Nigdy bym sie nie spodziewal ze zestaw kupiony lacznie za 230zl

tak zagra. Dodam ze stan kolumn jak i wzmacniacza jest oryginalny zachowany w bardzo dobrym stanie.

Wysokie tony cechuja sie wysoka szczegolowoscia. Srednie rowniez brzmia jak nalezy. Jestem naprawde miło zaskoczony! Wczesniej posiadalem wzmacniacze Technics Denon HK a nawet Rotel. Kolumny na jakich sluchalem nie byly pokroju kolumn firmy Altus tylko kilka klas lepsze a mimo wszystko zadne nie dorownaly Grundigom.

Świetny sprzet ktory brzmi swietnie oraz swietnie sie prezentuje. Polecam kazdemu milosnikowi dobrego, pełnego szczegolow oraz basu dzwieku.

Pozdrawiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jeszcze w temacie ustawień głośników Grundig - Philips z epoki :

Bardzo ważne jest ustawienie kolumn, tj. mój system zagrał dopiero na regale (sensu stricte na komodzie), gdzie mebel po prostu "gra" z zestawem. Na podstawkach niezłej klasy nie grało wogóle:)

CD i phono na płytach granitowych rzecz jasna. Ważne jest wytłumienie - szczególnie za kolumnami. I może zagrać nawet w 20m2, ale nie tworzy oczywiście mega sceny, bo 544 są monitorami jednak.

Polecam wszystkim aktywne zestawy vintage GAT (miałem GAT:Grundig Box 30-MXV 6000-CD7550, teraz GAT:Philips 544-CD Denon 1700). Gra muzyka, jest super drive, barwa i emocje. U mnie muzyka klasyczna barwowo jest kapitalna, czuć emocje.

Wtajemniczeni wiedzą o czym piszę :)

 

Jeszcze w temacie ustawień głośników Grundig - Philips z epoki : Bardzo ważne jest ustawienie kolumn, tj. mój system zagrał dopiero na regale (sensu stricte na komodzie), gdzie mebel po prostu "gra" z zestawem. Na podstawkach niezłej klasy nie grało wogóle:) CD i phono na płytach granitowych rzecz jasna. Ważne jest wytłumienie - szczególnie za kolumnami. I może zagrać nawet w 20m2, ale nie tworzy oczywiście mega sceny, bo 544 są monitorami jednak. Polecam wszystkim aktywne zestawy vintage GAT (miałem GAT:Grundig Box 30-MXV 6000-CD7550, teraz GAT:Philips 544-CD Denon 1700). Gra muzyka, jest super drive, barwa i emocje. U mnie muzyka klasyczna barwowo jest kapitalna, czuć emocje. Wtajemniczeni wiedzą o czym piszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak sie majają systemy GAT do systemów ZAT( Zdzislav audio tuning )?

 

Odpowiedź prosta - jeśli ktoś zna się trochę na rzeczy, to stroi "na swoje kopyto" :).

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł dodatkowy model wzmacniacza włączyłem go w listę ocen.

 

GRUNDIG V1700 BARDZO DOBRY

GRUNDIG V1700 GAT ZNAKOMITY

GRUNDIG 1850 BARDZO DOBRY-

SANYO JA 224,220 DOBRY + BARDZO DOBRY- W JEDNEJ WERSJI ORYGINALNEJ ZNAKOMITY-

SANYO JA 224 GAT ,220 GAT ZNAKOMITY

SANYO JA 340 BARDZO DOBRY-

GRUNDIG V7000 DOBRY +, BARDZO DOBRY- , ZALEŻY OD WERSJI BARDZO NIERÓWNY

GRUNDIG V7000 GAT ZNAKOMITY

GRUNDIG V7200,7500,7150,R7150 DOSTATECZNY ,DOBRY -, ZALEŻY OD WERSJI

GRUNDIG V30 DOBRY +

GRUNDIG V30 GAT BARDZO DOBRY +

GRUNDIG V20 DOBRY

GRUNDIG V35 DOBRY GRUNDIG R30 35 DOBRY -

NAD 3030 BARDZO DOBRY- ODPOWIEDNIA WERSJA

NAD 3030 GAT ZNAKOMITY

"140" BARDZO DOBRY +,ZNAKOMITY-, ZALEŻY OD WERSJI

"140GAT" ZNAKOMITY +

NAD 3020 DOBRY + TYLKO JEDNA WERSJA Z DZIEWIĘCIU PRODUKOWANYCH

NAD3020 GAT ZNAKOMITY TAK JAK 1700GAT CZY 220GAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zastanówmy się nad czymś konstruktywnym ;). Ostatnio gadałem z jednym inżynierem i zwrócił mi uwagę na jeden szczegół. Jeśli mamy obudowę stalową, to jest ona bardzo sprężysta i mocno oddziałuje z wibracjami w przedziale kHz, co jest jej wadą i wpływa to na działanie elektroniki szeroko rozumianej. Umiejętne włączenie aluminiowego radiatora o zdecydowanie niższej sprężystości może mocno obniżyć to negatywne zjawisko. Czy ktoś ma przemyślenia na ten temat?

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.