Skocz do zawartości
IGNORED

Pass F5 Power Amplifier


frytu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Lech36 napisał:

To oczywiste, są w handlu nawet takie powyżej 3kW, do audio.

Nie znasz Audio Science Review? Niemożliwe 😉.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Możesz się Kolego najpierw śmiać a potem płakać, albo odwrotnie, wszystko jedno 😉

Z twoich wpisów to nawet śmiać się już niemożna , LAIK  usiłujący za plecami kogoś ,czegoś stać się mentorem 🤣  

6 godzin temu, Lech36 napisał:

Każdy ma swoją ocenę danego materiału, Ty masz inną niż ja.

Ty nie oceniasz ,ty przepisujesz to co ocenia ASR

5 godzin temu, slawek.xm napisał:

sporo twoich wpisow nosi takie znamiona

np dezawuowanie wartości odsłuchu wobec pomiarów

dla większosci audiofilów odsłuchy to podstawa wyboru a dla ciebie to voodoo

tylko ktoś kto nie żyje tym hobby lub ma o nim blade pojecie może tak twierdzić

każdy audiofilski element systemu to sztuka użytkowa .... oczywiście zdarzają się kicze jak np większość klasy D

 Jak dobrze to ująłeś.👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, tedi02 napisał:

Ty nie oceniasz ,ty przepisujesz to co ocenia ASR

Oceniam też, ale nie zamieszczam swoich ocen bo subiektywne oceny nie są w żaden sposób miarodajne, było to już na forum omawiane wielokrotnie. ASR głównie wykonuje pomiary a te są obiektywne robione zawsze wg ustalonych zasad. Do porównywania sprzętu pod względem technicznym jak najbardziej się nadają. Nie dysponuję takim precyzyjnym sprzętem jak ASR i nie odczuwam potrzeby posiadania takiego sprzętu, wystarczy mi że mają go i używają na ASR. 

13 godzin temu, tedi02 napisał:

Z twoich wpisów to nawet śmiać się już niemożna

Żyjemy w podobno wolnym kraju, śmiej się do woli to poprawia samopoczucie a stan samopoczucia ma wpływ na odbiór muzyki, będzie się Tobie lepiej słuchało. Jestem dumny że chociaż w taki nietypowy sposób mogę pomóc Tobie poprawić jakość odbioru muzyki 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Lech36 napisał:

Oceniam też, ale nie zamieszczam swoich ocen bo subiektywne oceny nie są w żaden sposób miarodajne, było to już na forum omawiane wielokrotnie. ASR głównie wykonuje pomiary a te są obiektywne robione zawsze wg ustalonych zasad. Do porównywania sprzętu pod względem technicznym jak najbardziej się nadają. Nie dysponuję takim precyzyjnym sprzętem jak ASR i nie odczuwam potrzeby posiadania takiego sprzętu, wystarczy mi że mają go i używają na ASR. 

Żyjemy w podobno wolnym kraju, śmiej się do woli to poprawia samopoczucie a stan samopoczucia ma wpływ na odbiór muzyki, będzie się Tobie lepiej słuchało. Jestem dumny że chociaż w taki nietypowy sposób mogę pomóc Tobie poprawić jakość odbioru muzyki 😉

🤣Cha cha ,pycha przez ciebie przemawia ,  jeszcze raz bym ci zalecił byś użył własnego rozumu  ,nie miej kompleksów  🙂 opisuj WLASNE WRAŻENIA ,NIE JESTES ROBOTEM!  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tedi02 napisał:

opisuj WLASNE WRAŻENIA ,NIE JESTES ROBOTEM!  

Co to ma dać komuś że opiszę własne wrażenia z własnego pokoju na używanym przeze mnie sprzęcie? Te wrażenia są moje i ewentualnie jeszcze moich znajomych którzy czasem mnie odwiedzają i interesują się sprzętem grającym. Ja się o czyjeś wrażenia techniczne ze słuchania muzyki nikogo nie pytam bo wiem że to mi nic nie da. Co innego pomiary i ich wpływ na jakość reprodukcji muzyki ze sprzętu, o tym jak najbardziej można rozmawiać. Portal ASR znakomicie pokazuje skalę wpływu techniki jakość sprzętu.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.07.2023 o 15:26, slawek.xm napisał:

każdy audiofilski element systemu to sztuka użytkowa

Jeżeli chodzi o architekturę zewnętrzną to może i tak, ale to co w środku to tylko i wyłącznie rzemiosło. 

W dniu 19.07.2023 o 15:26, slawek.xm napisał:

oczywiście zdarzają się kicze jak np większość klasy D

Dużo kiczów znajduje się na płaszczyźnie audiofilskiej, znany portal je ujawnia, pewnie stąd ta nienawistna niechęć do tego portalu 😉.

W dniu 19.07.2023 o 15:26, slawek.xm napisał:

dla większosci audiofilów odsłuchy to podstawa wyboru a dla ciebie to voodoo

Nigdy nie zaliczałem słuchania lub jak kto woli odsłuchów do voodoo. Ja przecież też słucham a nie uprawiam voodoo.

W dniu 19.07.2023 o 15:26, slawek.xm napisał:

np dezawuowanie wartości odsłuchu wobec pomiarów

Dezawuuje tylko odsłuchy porównawcze robione bez zasad technicznych, mają wartość tylko marketingową.

W dniu 19.07.2023 o 15:26, slawek.xm napisał:

tylko ktoś kto nie żyje tym hobby lub ma o nim blade pojecie może tak twierdzić

Dobrze że są na forum osoby które zgłębiły to hobby do fundamentów 😉. Tylko dlaczego takie osoby mają negatywny stosunek do portalu ASR?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
21 godzin temu, Lech36 napisał:

Co to ma dać komuś że opiszę własne wrażenia z własnego pokoju na używanym przeze mnie sprzęcie?

To samo co i

21 godzin temu, Lech36 napisał:

pomiary i ich wpływ na jakość reprodukcji muzyki ze sprzętu

Czyli nic.  Dla 98% te cyferki nie znaczą nic. 1% tych którzy wiedzą o co w nich chodzi rozumie, że nie mają one większego znaczenia w home audio a 1% tych, którzy je rozumieją ale nie czują muzyki czyta ASR 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Lech36 napisał:

Jeżeli chodzi o architekturę zewnętrzną to może i tak, ale to co w środku to tylko i wyłącznie rzemiosło.

może dla Ciebie

ja wiele razy doświadczam zachwytu analizując sam schemat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, Seyv said:

Czyli nic.  Dla 98% te cyferki nie znaczą nic. 1% tych którzy wiedzą o co w nich chodzi rozumie, że nie mają one większego znaczenia w home audio a 1% tych, którzy je rozumieją ale nie czują muzyki czyta ASR 😉

Z ludzi których znam na codzień zawodowo 95proc tych co kupują sprzęt kieruję się albo asr albo recenzjami na yt.

Czary mary typu p. Pacuła odejdą do lamusa bo zmienia się mechanizm. Kiedyś producent dawał kasę za recke i oboje dobrze żyli z propagandy. Teraz recki będą sponsorowane z oglądalności jak u Skunkiego czy też ASR a ta będzie zależna od wiarygodności. Więc wychodzą kwiatki typu ACA amp albo chińskie lampowe cuda techniki. Podejrzewam że stąd taka niechęć do nowego mechanizmu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym miarodajnym pomiarem jest odsłuch poprzez nasze uszy poparty umniejszeniem stanu konta bankowego w przypadku gdy ocenimy, że jest to sprzęt tego umniejszenia wart. Tak jak napisał Seyv - dla 98% cyferki nie mają znaczenia. Nie tyczy się to oczywiście tylko audio. Ostatnio ciekawy przypadek miałem z kolegą, który bardzo chciał się pochwalić nowym telewizorem (ale w starej technologii LCD). Najważniejsze było dla niego to, że ma on 75" i wyprodukowała go firma Sony. Jako sygnału do prezentacji użył jakiegoś kiepawego sygnału z tunera satelitarnego, tak skompresowanego, że z kanapy, która była ustawiona jakieś 2m od tego telewizora widziałem piksele o wielkości paznokcia. Oczywiście rozpływał się nad jakością obrazu i usilnie domagał się, abym potwierdził mu wysoką jakość sprzętu. Delikatnie poprosiłem, aby choć włączył coś w standardzie 4k np. z Netflixa i próbowałem wytłumaczyć mu w jaki sposób może w pełni wykorzystać zalety tego sprzętu, na który właśnie wydał mnóstwo pieniędzy. Niestety bezskutecznie. Pochwaliłem więc, podziękowałem i z ulgą opuściłem gościnny skądinąd lokal. Dla większości użytkowników sprzętu audio/video siła logo na obudowie jest przemożna. Ale jeśli takie dowartościowanie uspokaja w jakiś sposób duszę to nic mi do tego. Przecież umniejszają stan swojego konta nie zdając sobie sprawy z tego, że często dużo lepszy efekt można uzyskać mniejszym kosztem. Ale to LOGO!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zephyr napisał:

Jedynym miarodajnym pomiarem jest odsłuch poprzez nasze uszy poparty umniejszeniem stanu konta bankowego w przypadku gdy ocenimy, że jest to sprzęt tego umniejszenia wart. Tak jak napisał Seyv - dla 98% cyferki nie mają znaczenia. Nie tyczy się to oczywiście tylko audio. Ostatnio ciekawy przypadek miałem z kolegą, który bardzo chciał się pochwalić nowym telewizorem (ale w starej technologii LCD). Najważniejsze było dla niego to, że ma on 75" i wyprodukowała go firma Sony. Jako sygnału do prezentacji użył jakiegoś kiepawego sygnału z tunera satelitarnego, tak skompresowanego, że z kanapy, która była ustawiona jakieś 2m od tego telewizora widziałem piksele o wielkości paznokcia. Oczywiście rozpływał się nad jakością obrazu i usilnie domagał się, abym potwierdził mu wysoką jakość sprzętu. Delikatnie poprosiłem, aby choć włączył coś w standardzie 4k np. z Netflixa i próbowałem wytłumaczyć mu w jaki sposób może w pełni wykorzystać zalety tego sprzętu, na który właśnie wydał mnóstwo pieniędzy. Niestety bezskutecznie. Pochwaliłem więc, podziękowałem i z ulgą opuściłem gościnny skądinąd lokal. Dla większości użytkowników sprzętu audio/video siła logo na obudowie jest przemożna. Ale jeśli takie dowartościowanie uspokaja w jakiś sposób duszę to nic mi do tego. Przecież umniejszają stan swojego konta nie zdając sobie sprawy z tego, że często dużo lepszy efekt można uzyskać mniejszym kosztem. Ale to LOGO!!!

Ty widzisz, wiesz i chcesz wiedzieć.

On nie widzi i nie wie i nie chce wiedzieć.

To dowód że niewiedza, nieprawda i kłamstwa są jak pęta.

A są gorsze życiowe sprawy niż TV czy tuner.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr_1 napisał:

im czyściej i lepiej wszystko zaczyna grać, tym bardziej pojawia się żądza mocy.

Wczoraj moja kamienica z tego powodu została bez prądu...

Dla sąsiadki, która dzwoniła po policję pierwsza, było to jedynie jakieś rzępolenie...  

Dbajcie o sąsiadów, zwierzęta domowe, szyby w oknach,...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Wczoraj moja kamienica z tego powodu została bez prądu...

Dla sąsiadki, która dzwoniła po policję pierwsza, było to jedynie jakieś rzępolenie...  

Dbajcie o sąsiadów, zwierzęta domowe, szyby w oknach,...

Twoje odgrody pochłonęły cały przydział na budynek? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, slawek.xm napisał:

ja wiele razy doświadczam zachwytu analizując sam schemat

Coś wymyślając doznaję ekstazy. 

Cześć życia spędziłem na tworzeniu pod wymagania rozmaitej aparatury. Obecnie jakieś małe projekty... ale i tak przyjemność jest niebywała. 

Co zaś do analizy schematu to z miesiąc temu mało nie popadłem w depresję...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wszystko pięknie gra, to pomyślałem czemu nie chwytać za kurek i nie odkręcać na maksa. I wtedy też właśnie pomyślałem że niektórzy jeszcze muszą dbać o sąsiadów. Tak jak ja kiedyś. Teraz mam lepiej 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slawek.xm napisał:

Twoje odgrody pochłonęły cały przydział na budynek?

Przyszedł Kolega i zaczęliśmy robić eksperymenty z rozdziałem mocy na przetworniki w konstrukcjach różno-drożnych... 

Raz, że Kolega koniecznie chciał dojść do parametrów znamionowych gwizdka nie zważając na przetworniki niżej... Po drugie bezpośrednio połączył jeden z oscyloskopów (w zasadzie to kabel był trafiony) i było również bum...

A mnie, statecznego obywatela, też jakiś amok ogarnął... 

Dziś wywiozłem aparaturę do domku za miasto... W przyszłym tygodniu eksperymenty...

A propos eksperymentów.

Jak ktoś jest z okolic Szczecina to do wzięcia są Kappa7. Cena do dogadania.

W przeciwnym razie również pójdą na testy niszczące...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Seyv napisał:

Dla 98% te cyferki nie znaczą nic.

Myślałem że po to jest forum takie jak to żeby rozwijać swoje hobby i próbować zrozumieć co oznaczają te "cyferki" a jak nie wyjdzie zrozumienie ich to są na forum osoby które to wyjaśnią. Chyba że to jest forum voodoo-marketingowe to wtedy co innego 😉.

11 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

W przeciwnym razie również pójdą na testy niszczące...

A nie lepiej w takim wypadku komuś je podarować zamiast niszczyć? Ja tak robię ze sprzętem. Wycofany z użycia oddaję bez opłat lub ustalam wymianę barterową 😉

11 godzin temu, Piotr_1 napisał:

Jak już wszystko pięknie gra, to pomyślałem czemu nie chwytać za kurek i nie odkręcać na maksa.

Na maksa to może nie, ale do SPL koncertowego to mi się zdarza. Zauważyłem że sąsiedzi się do takich poziomów przyzwyczajają bo wiedzą że to raz na jakiś czas i przeważnie to tylko jeden koncert. W końcu każdy raz na jakiś czas powinien odreagować trudy życia codziennego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Lech36 napisał:

a jak nie wyjdzie zrozumienie ich to są na forum osoby które to wyjaśnią.

mógłbyś kiedyś spróbować zamiast zachwycać się tym , że istnieje portal, który je przedstawia 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
40 minut temu, Lech36 napisał:

Myślałem że po to jest forum takie jak to żeby rozwijać swoje hobby i próbować zrozumieć co oznaczają te "cyferki" a jak nie wyjdzie zrozumienie ich to są na forum osoby które to wyjaśnią.

Kiedyś pojechałem do znajomego ze wzmacniaczem lampowym. Nigdy wcześniej nie miał okazji słuchać takiego wzmacniacza, natomiast miał kilka innych o super hiper dobrych parametrach. Posłuchał trochę i pyta jak to jest możliwe, by wzmacniacz lampowy miał lepsze parametry niż tranzystorowy. Ja szczerze mu odpowiedziałem, że ma trzy rzędy gorsze niż jego. Nie mógł zrozumieć jak to możliwe, że gra tak dobrze, w sensie , że mu się bardziej podoba. Zawołał jeszcze żonę jakiegoś znajomego, który się akurat napatoczył i każda z tych osób wskazała to samo. I on do tej pory tego nie rozumie. A Ty Lechu to rozumiesz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lech36 napisał:

A nie lepiej w takim wypadku komuś je podarować

Mają wymienione kopułki średniotonowe. Nikt mi ich nie podarował. Bekłem kupę kasy...

Ale nie powiem, stosuję wspomnianą zasadę. Na ZG byli kandydaci, ale jak zobaczyłem jak kręcą nosem...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, slawek.xm napisał:

mógłbyś kiedyś spróbować zamiast zachwycać się tym , że istnieje portal, który je przedstawia 🙂

Próbowałem w ubiegłym wieku, teraz wolę się zachwycać tym co robią inni a czas oszczędzony na "próbowaniu" przeznaczyć na np. słuchanie muzyki 😉.

5 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Mają wymienione kopułki średniotonowe. Nikt mi ich nie podarował. Bekłem kupę kasy...

Grzegorz ja nic Tobie nie narzucam, podarunek to tylko opcja zamienna dla Twojej propozycji utylizacji. Oczywiście że stanowią one wartość wymierną, zwłaszcza po wymianie kopułek średnich. Należy próbować odzyskać włożoną w remont kasę i może ciut więcej. 

47 minut temu, Seyv napisał:

Nie mógł zrozumieć jak to możliwe, że gra tak dobrze, w sensie , że mu się bardziej podoba.

Tak się zastanawiam czy np. taki TV Rubin zawierający dużo lamp i działający w systemie analogowym też by mu się bardziej podobał od nowego na matrycy LCD? Gust to sprawa mocno indywidualna i nie należy z nim walczyć, można próbować, ale jak się nie spodoba to odpuścić i słuchać lamp i źródeł analogowych (gramofon, magnetofon). Co kto lubi. Mnie wystarcza że czasem u znajomych mogę posłuchać jakiegoś gramofonu analogowego i słyszę jakie on i zapis z niego odtwarzany ma wady. To mi wystarczy do podjęcia decyzji, ale fakt że u wielu znajomych gramofony obrodziły jak grzyby po deszczu, cóż takie hobby. Dobrze że cyfra jest u nich podstawą pomimo tego że pieją z zachwytu nad analogiem, ale do TV analogowej nie chcą wracać 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lech36 napisał:

Należy próbować odzyskać włożoną w remont kasę i może ciut więcej. 

Czasami lepiej wyrzucić na śmietnik, wcześniej niszcząc aby potem produkt nie wracał do obiegu...

Jak widzę jaki szrot sprzedaje się na rynku wtórnym to ręce opadają... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lech36 napisał:

 

Tak się zastanawiam czy np. taki TV Rubin zawierający dużo lamp i działający w systemie analogowym też by mu się bardziej podobał od nowego na matrycy LCD? Gust to sprawa mocno indywidualna i nie należy z nim walczyć, można próbować, ale jak się nie spodoba to odpuścić i słuchać lamp i źródeł analogowych (gramofon, magnetofon). Co kto lubi. Mnie wystarcza że czasem u znajomych mogę posłuchać jakiegoś gramofonu analogowego i słyszę jakie on i zapis z niego odtwarzany ma wady. To mi wystarczy do podjęcia decyzji, ale fakt że u wielu znajomych gramofony obrodziły jak grzyby po deszczu, cóż takie hobby. Dobrze że cyfra jest u nich podstawą pomimo tego że pieją z zachwytu nad analogiem, ale do TV analogowej nie chcą wracać 😉.

z tobą jest taki problem , że podniecasz się pomiarami Amira ale mam nie masz ochoty zweryfikować odsłuchami tamtych opinii

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Seyv napisał:

Kiedyś pojechałem do znajomego ze wzmacniaczem lampowym.

Kiedyś u znajomego była prezentacja lampowego wzmacniacza Buriak-Sikora, pięknie wykonany, mocny, brzmienie jak dobrego tranzystora, nawet zastanawiałem się na kupnem, ale w końcu pragmatyzm wziął górę. To miała być opcja dodatkowa do tranzystora i w tamtym czasie miałem pewien sentyment do takiego wyglądu jak w/w wzmacniacz.

1 minutę temu, Grzegorz7 napisał:

Czasami lepiej wyrzucić na śmietnik, wcześniej niszcząc aby potem produkt nie wracał do obiegu...

Jak widzę jaki szrot sprzedaje się na rynku wtórnym to ręce opadają...

Te o których piszesz chyba szrotem nie są po wymianie tej kopułki. Chyba że mają jakieś inne istotne wady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają ślady użytkowania a nie mam zamiaru ich picować...

Natomiast grają wybitnie jak to Kappy 7...

Tak sobie myślę, że może pójdą na części... To chyba dobra opcja...

4 minuty temu, Lech36 napisał:

pięknie wykonany, mocny, brzmienie jak dobrego tranzystora, nawet zastanawiałem się na kupnem, ale w końcu pragmatyzm wziął górę.

Ja natomiast jestem dzieckiem techniki lampowej. Jak tylko odchodziła do lamusa, natychmiast stałem się zwolennikiem nowego...

Natomiast nie powiem, sam długo miałem drapaka, kaseciaka mam do dzisiaj,... a i lampa jest w rodzinie, którą muszę pielęgnować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, slawek.xm napisał:

z tobą jest taki problem , że podniecasz się pomiarami Amira ale mam nie masz ochoty zweryfikować odsłuchami tamtych opinii

Zapewnia Ciebie że weryfikowałem, ale ten etap hobby mam już na szczęście za sobą. Teraz decyduje tylko technika, choć jak zauważyłeś że używam cały czas moich starych konstrukcji DIY z początku i środka lat 90 ubiegłego wieku, które swoje początki koncepcyjne mają jeszcze pod koniec lat 80 ubiegłego wieku. Po pewnej odnowie/modernizacji pewnie będą jeszcze długo służyć. Głośniki są w nich w bardzo dobrym stanie, chyba mnie lubią 😉.

3 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Ja natomiast jestem dzieckiem techniki lampowej. Jak tylko odchodziła do lamusa, natychmiast stałem się zwolennikiem nowego...

Technika lampowa jest bardzo fajna, zwłaszcza wygląd niektórych końcówek mocy potrafi wzruszyć, ale nie potrafiłbym zrezygnować z lepszego na rzecz gorszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Tak sobie myślę, że może pójdą na części... To chyba dobra opcja...

Próbuj sprzedać w stanie takim jak masz. Infinity ma w Polsce chyba renomę, możliwe że znajdzie się chętny, zwłaszcza po wyminie tej dużej kopułki na nową. Na części to opcja skrajna. Utylizację zdecydowanie bym odrzucił. Widziałem moje pierwsze aktywne dłubanki odnowione zewnętrznie przez fachowca, "miodzio", ale fakt że trochę kosztowało z tym że obecny ich właściciel to człowiek majętny i nie wiedzieć czemu chciał je odnowić. Wymieniałem temu obecnemu właścicielowi we wzmacniaczach elektrolity w ramach tej odnowy. Wszystkie były martwe lub prawie martwe, nie wiem jak można było tego w takim stanie słuchać.  

28 minut temu, slawek.xm napisał:

z tobą jest taki problem , że podniecasz się pomiarami Amira ale mam nie masz ochoty

Pomiarami Amira się nie podniecam, oglądam je bez emocji, czasem nawet wystarczy i krótki rzut oka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lech36 napisał:

Wymieniałem temu obecnemu właścicielowi we wzmacniaczach elektrolity w ramach tej odnowy. Wszystkie były martwe lub prawie martwe, 

nieźle podsumowałeś własną konstrukcję 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.