Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kolumn Akustyka.


nautilus81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

Myśle że około miesiąca po około 5 godzin grania powinny się kolumny wygrzac.

Różnice usłyszysz dosyc sporawe , między innymi znikną Ci kolumny ,lepsza separacja planów, góra powinna się bardziej złagodzic, lepsza scena.

Jesli coś ominołem prosze poprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie nie było przypadkowe, bo po zmontowaniu pierwszej kolumny chciałem sprawdzić czy wogóle gra :-) i podłączyłem ją na moment w parze z moją starą kolumną. I to był... drrramat :D. Ale nie wpadłem w panikę :-). Następnego dnia zmontowałem drugą. Podłączyłem. I grają od kilku dni. I już jest o dwie klasy lepiej niż na początku...czyli jest BARDZO DOBRZE ...uff :D. A przez trzy sekundy myslałem że wyrzuciłem sporo kasy w błoto... albo po prostu coś spiep....yłem przy zupełnie mi nowej i obcej robocie :-). Słonecznego weekendu życze i:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia jestem posiadaczem RX 11 (różnią sie podobno tylko wysokotonowym, p. Andrzej mówił że zwrotnica jest ta sama). Muzyka mi wychodzi z pokoju :-). Bas jest w sam raz. Ale fakt jest faktem że porównuje z moimi starymi budżetowymi kolumnami wiec...te grają 3 klasy lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie nie warto sie bawic w te najtansze modele i zacząc zabawe od modeli hdx1 w góre bo wykonanie paczek kosztuje podobną kwote , lepiej dołozyc te 400 - 500 zł i miec dobre kolumny na dobrych głosnikach. Gdybym miał sie bawic i robic tansze modele typu s 16 czy h16 to lepiej kupic uzywane np avance omega za podobną cene albo nizsza jak wykonanie wyzej wymienionych projektów.

Obecnie mam dylemat co zrobic bądz kupic do mojego nowego nabytku jakim jest manley stingray szukam najchetniej monitorów bądz małych podłogówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał moze ktos z Was kolumn na illuminatorach scanspeaka - myslałem robic dwudrozny projekt ale słyszłem ze nie są lepsze niz revelatory a kosztują 2 razy tyle i koszt wykonania dwudroznego projektu z ładną obudową to min 7 tys przy obecnie " chorych cenach " tych przetworników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kinimod, 17 Cze 2009, 20:22

>Czy jest na forum posiadacz kolumn RD11. Może ktoś napisać jak one grają. Głownie chodzi o

>przestrzeń i precyzyjne budowanie sceny. Czy góra jest gładka czy ostra. Bas twardy czy miękki.

 

Posiadam od ~1,5 roku RD1. Nie sądzę aby między RD1 a RD11 była jakaś porażająca różnica.

Natomiast na Twoje pytania nie sposób odpowiedzieć jednoznacznie. RDx grają tak, jak gra elektronika do nich przypięta. Truizm? Niekoniecznie. Miałem w życiu różne zestawy. Fabryczne, DIY...oczywiście, nigdy na tak dobrych przetwornikach.

Akustyki zachowują się zupełnie inaczej. Gdybym miał określić ich "sygnaturę" - to poddaję się.

Jedyne co one dodają od siebie - to lekkie podkreślenie góry pasma. Kisiel tak je stroi, i tyle. I pisząc "góra", mam na myśli wierzchołek góry :)

O dowolnych innych posiadanych wcześniej głośnikach, mógłbym strzelić opis - co psują.

Wszystkie COŚ kaszaniły, w powtarzalny sposób.

 

A mnie to bardzo pasuje. Bo ta góra, dzięki temu że gwizdki są naprawdę niezłe, to czysta radość.

O każdym innym posiadanym wcześniej zestawie, gdyby podkreślał jak akustyki, napisałbym że "ryje uszy" górką. RD1 "pieści uszy".

 

Mocne strony - zjawiskowe zespolenie całego pasma, cudna średnica i górka (niektórzy twierdzą że te 18'' słoneczka - grają suchą średnicą. Jak dla mnie - po prostu prawdziwą. Dla kogoś kto uwielbia przesadnie miękki, gęsty, ciepły i aż "lepki" dźwięk - rzeczywiście niekoniecznie Revelatory+tranzystor. No, można próbować wmacniaczy 'powykrzywianych' w tę stronę - Sugdena a21a, ECI-1 albo "mocne" wmaki triodowe), bardzo dobra dynamika...jeśli wzmacniacz potrafi, to Akustyki nie pozostają dłużne :), scena precyzyjna tak, jak wzmacniacz zbuduje.

Tak naprawdę, jedyna słabość dźwięku jaki z nich wyciągam, wynika nie z nich, a z akustyki pomieszczenia, zresztą zbyt małego. Ale póki co większego nie będzie, ani lepszego.

Fan "wielkiego" basu też będzie raczej zawiedziony. Jest tego basu w sam raz, może być obłędnie szybki, może być rozlazły i kluchowaty. Zależy od elektroniki.

 

Jeśli chcesz, wdepnij do mnie w jakiś weekend, ze swoimi płytkami. Nie ma to jak posłuchać i wyrobić sobie zdanie samodzielnie, zanim się wywali kasę :)

 

pozdrawiam

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Akustyki to dobre kolumny

>

>może i tak, jednak, kiedy pisałem zapytanie , kto ma i zechce zademonstrować jak grają , nie było

>odzewu.

 

ja w kilku już miejscach na forum pisałem że jeśli ktoś ma ochotę - to niech wali na priv.

ZERO odzewu. ;-) Może nie bierzesz pod uwagę, że nie wszyscy śledzą forum z wypiekami na twarzy, i czasem odpowiedź na Twoje pytanie pojawi się za miesiąc, bo akurat ktoś poczytał i odpowiedział.

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

powiedzcie mi jedno, czy są różnice brzmieniowe pomiędzy kolumnami zbudowanymi na bazie skanspeaków ? Nie idzie o niuanse wynikające z np. ilości przetworników i wielkości obudów ale o to, czy jest zachowany pewien charakter wspólny dla wszystkich kolumn Akustyka ? Czy wybierając jakiś projekt, można go brać niejako w ciemno bo i tak wiadomo jak zagra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy głosnik ma swój charakter jakby go nie stroić . Rózne modele tego samego producenta grają inaczej.np kopułka scanspeaka zamonowana w avance signature 3 to straszny shit w porównaniu z ring radiatorem (trzeba posłuchac jednych obok drugich). Rewelator a paperowo węglowa 18 tez dwa inne swiaty. Ilosc przetworników , wielkosc obudowy ma znaczenie. Z kolegą robilismy 2 projekty na peerlesach jedne podstawkowe a drugie podłogowe i te podłogowe grały nieco inaczej niz podstawkowe a mianowicie nizej schodzący bas ale kosztem nieco gorszej przestrzeni (zaleta monitorów) ale charakter ten sam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qman, bardzo chętnie. A gdzie mieszkasz?

Można by poćwiczyć różne konfiguracje. Sugdena miałem u siebie, ECI słuchałem na nie swoich kolumnach (w ogóle nie na SS). Przy okazji, być może damy radę odpowiedziec sobie (i grupie :) na pytanie - czy akustyki mają "wspólną" sygnaturę dźwięku.

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Jest to mój pierwszy wpis na forum, choć systematycznie zaglądam tu od ok 1,5 roku.

Ponieważ powoli zbieram sie do zakupu kolumn głośnikowych, chciałem się Was poradzić czy brać pod uwagę proponowane przez Akustyka projekty i ewentualnie jakie (sprzęt jak w "o mnie", pomieszczenie ok 20m2)? Zainteresował mnie projekt RR22, ale czy moja integra wysteruje te kolumny?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam

aku_pejs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jancio, 7 Lip 2009, 23:22

 

Przy okazji, być może damy radę odpowiedziec sobie (i grupie :) na

>pytanie - czy akustyki mają "wspólną" sygnaturę dźwięku.

 

Ja na przykładzie R1 i HND zauważyłem, że obie mają przesadnie wysuniętą górę. To mnie drażni. Na szczęście zapanować na górą pozwoli już prosty tłumik, więc da się to jeszcze jakoś przeżyć. Widać facet lubi na ostro. Cóż mu zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81, 3 Sie 2009, 18:02

 

>Sluchałem jednoczesnie triangli i rr2 i triangle miały wiecej góry. Nie mniej góry tez mają kolumny

>ushera np x719 które miałem ale Kisiel jak widac na wykresach lekko uwypukla góre pasma .

 

Ja też słuchałem wielu kolumn, które miały porównywalnie sporo góry. I zazwyczaj dlatego nie zyskiwały mojego uznania. Ewentualne ich przeznaczenie to wg mnie typowo ciemne systemy. Tak jak i AkustyKów w oryginalnym projekcie bym do jasnych zestawów nie polecał. Ale konstrukcje muszę przyznać na tyle wciągające, że na jesieni chyba wezmę się za jakiś kolejny projekt AkustyKa. Zawsze można delikatnie stłumić górę i będzie wporzo. Ale nigdy więcej projektów z vifą pierścieniową. Tego się nie da słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam w przyszłym tyg zaczynam budowe jednego bądz dwóch par monitorów jeden sprawdzony projekt hdmx tyle ze tym razem z peerlesem na górze - model hdm i monitory na illuminatorach (jeden z nowych projektów) - taki ryzyk fizyk.

Zaczynam od przyszłego tygodnia bo szukałem jakis dobrych kolumn na rynku wtórnym i nic nie ma a jak sie cos trafi to idzie troche taniej niz cena slepowa.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie jest kilka nowych projektow w cenniku nawet jako gotowe zestawy niestety brak zdjec. Poza tym ceny w akustyku spadly.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.