Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kolumn Akustyka.


nautilus81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nautilus81, 17 Maj 2009, 20:01

 

>Paczki do układu dwudroznego przyzwoity stolarz nie powinien wziąsc wiecej niz 500 zł za pare bez

>lakierowania. Cena materiałów fornir plus mdf to max 300 zł.

>Wiec za 800 zł bez lakierowania mozna spokojnie podłogówki wykonac zlecając stolarzowi

 

 

Pozwolę sobie zabrać głos w tej kwestii:-) Jeżeli marteriał wychodzi 300pln to żaden normalny stolarz nie będzie dłubał za 200 pln zarobku, chyba ze dla "fanu". Zacznijcie liczyć prąd, amortyzacje maszyn, wszelkie koszty dodatkowe jak telefony, transport, podatki też sie płaci.

 

Suma sumarom wychodzi , że stolarzowi za jego prace nie nalezy sie zarobek, ale super efektu oczekuje kazdy zamawiający.

No chyba, że stolarz robi skrzynki na wkrętu, przegrody wycina wyrzynarką, nie okleja hdf'em....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakość należy zapłacić godziwe pieniądze,ale nie należy się dać naciągnąć.Jeżeli zamówię np.KORNER materiał+cięcie+okleinowanie fornirem koszt-1 płyta 2550x1250=ok200,formatowanie ok500zł to ile za złożenie+malowanie?300-400zł?A dodatkowo ładna fota i darmowa reklama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

marko3T, 19 Maj 2009, 12:03

>Pozwolę sobie zabrać głos w tej kwestii:-) Jeżeli marteriał wychodzi 300pln to żaden normalny

>stolarz nie będzie dłubał za 200 pln zarobku, chyba ze dla "fanu". Zacznijcie liczyć prąd,

>amortyzacje maszyn, wszelkie koszty dodatkowe jak telefony, transport, podatki też sie płaci.

>

>Suma sumarom wychodzi , że stolarzowi za jego prace nie nalezy sie zarobek, ale super efektu

>oczekuje kazdy zamawiający.

>No chyba, że stolarz robi skrzynki na wkrętu, przegrody wycina wyrzynarką, nie okleja hdf'em....

 

czyli normalny tzn. pazerny, ale czy dobry ?

telefon doliczony do usługi? telefon do kochanki, czy do klienta z informacją o skończonej robocie?

Bez przesady dzielni usługodawcy, bez przesady.

Najprościej mieć gotową kalkulację o robocie i taką przedstawiać oficjalnie i na wejściu, niż mydlić klientowi oczy o rzekomych kosmicznych kosztach i trudnościach że ech. Taki stolarz niech sam sobie rżnie i klei, bo jak dla klienta, to jest klejenie głupa a nie rzetelna informacja-kalkulacja.

Co innego, kiedy przy wejściu, klient widzi gotowe produkty o takiej jakości, że dyskusje na temat "a czemu tyle kosztuje" są nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Pozwolę sobie zabrać głos w tej kwestii:-) Jeżeli marteriał wychodzi 300pln to żaden normalny

>stolarz nie będzie dłubał za 200 pln zarobku, chyba ze dla "fanu". Zacznijcie liczyć prąd,

>amortyzacje maszyn, wszelkie koszty dodatkowe jak telefony, transport, podatki też sie płaci.

>

>Suma sumarom wychodzi , że stolarzowi za jego prace nie nalezy sie zarobek, ale super efektu

>oczekuje kazdy zamawiający.

>No chyba, że stolarz robi skrzynki na wkrętu, przegrody wycina wyrzynarką, nie okleja hdf'em....

 

Ja napisałem 500 zł za paczki i 300 za materiał do prostego układu dwudroznego (fronty grubsze i 1 przegroda w srodku) materiał mdf.

Za rr2 gdzie były rózne grubosci i sporo przegród pod kątem płaciłem stolarzowi chyba 1100 zł bez lakierowania o ile mnie pamięc nie myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazik czy Ty coś u mnie próbowałeś zamawiać?

Nie ma czegoś takiego jak jedna kalkulacja przedstawiana na wstępie, nie ma i być nie może, bo każdy projekt jest indywidualny. Chyba że się robi serie (np. mite).

 

Jeden chce z 25 inny 18(inna cena m2 i inne cena cięcia mb.), fornir taki, a ktoś taki, wytłumienia, maskownice, kolce , cokoły, skosy, pochylenia, przegrody (ile, jakie), jak lakierowane, później pakowanie i ewentualna wysyłka, i jeszcze daję gwarancje, gdyby coś za trzy lata rąk nie umywam.

Kalkulacja co? Siadam w auto jade 20km zamówić ciecie formatek, dzwonie czy gotowe, znów jade, ładuje, rozładowuje, jadę po fornir min. 30km dobrze jak jest taki jak trzeba, jak nie jadę gdzie indziej. Później trzeba sie umówić na ewentualne CNC tel. i jade z materiałem ,tel i po materiał itp...

 

O jakim mydleniu oczu piszesz, czy na to co napisałem wyżej można dać jedną kalkulacje na wstępie?

 

Każda para skrzyń, to inne podejście. Jezeli np. zrobienie pary "podłogówek" zrobionych naprawdę na poziomie zajmie mi 100godzin i zarobię na czysto 500pln to ile wyjde na godzine ...5pln, będziesz robił za piątke to zapraszam do współpracy. Uważasz że to jest pazerność 5pln za godzine, to obrażasz ludzi ciężko pracujących. Pewnie, robiłem skrzynki na których zarabiałem 4000, ale robiłem też takie że stówy nie wyszedłem. Stolarka to nie są lekko zarobione pieniądze, jak ktoś stoi z boku może tak myśleć, i niech sobie myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszę jeszcze jedną kwestie. Często robię wyceny na kolumny, siedzę wieczorami i liczę(poświęcam swój czas), i liczę koszt mdf', hdf'u cięcia, kleju (nie używam tanich rakoli), frezowania(dobre frezy 100pln i więcej), wytłumień(jeżeli daje swoje), lakierów(Adler)...i robię wycene, a później cisza, zainteresowany nawet nie raczy odpisać, jednego zasranego PW czy maila.

 

Jeszcze inne wypadki, to robię kalkulacje i dostaje odpowiedź że gość doszedł do wniosku iż zrobi sobie sam, po czym zasypuje mnie pytaniami na PW jak zrobić to, jak tamto. Doświadczenie też coś kosztuje.

 

Tyle z mojej strony, nie o tym jest ten wątek.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich....

Do pełnoprawnego uczestnictwa w klubie to mi jeszcze trochę brakuje :-), bo dzisiaj odbieram pocięty MDF, ale myślę że już niedługo przy waszej pomocy(bo juz mam pytania) stanę sie właścicielem RX 11.

No i juz mam pytanie (a kompletnie zielony jestem)czy wypada tutaj czy może na priva raczej o drobne porady dotyczące budowy sie pytać.

Tak wiec z góry proszę o wybaczenie :-)

JanuszB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

marko3T, 19 Maj 2009, 22:03

 

>kazik czy Ty coś u mnie próbowałeś zamawiać?

>Nie ma czegoś takiego jak jedna kalkulacja przedstawiana na wstępie, nie ma i być nie może, bo każdy

>projekt jest indywidualny. Chyba że się robi serie (np. mite).

>

>Jeden chce z 25 inny 18(inna cena m2 i inne cena cięcia mb.), fornir taki, a ktoś taki, wytłumienia,

>maskownice, kolce , cokoły, skosy, pochylenia, przegrody (ile, jakie), jak lakierowane, później

>pakowanie i ewentualna wysyłka, i jeszcze daję gwarancje, gdyby coś za trzy lata rąk nie umywam.

>Kalkulacja co? Siadam w auto jade 20km zamówić ciecie formatek, dzwonie czy gotowe, znów jade,

>ładuje, rozładowuje, jadę po fornir min. 30km dobrze jak jest taki jak trzeba, jak nie jadę gdzie

>indziej. Później trzeba sie umówić na ewentualne CNC tel. i jade z materiałem ,tel i po materiał

>itp...

>

>O jakim mydleniu oczu piszesz, czy na to co napisałem wyżej można dać jedną kalkulacje na wstępie?

>

>Każda para skrzyń, to inne podejście. Jezeli np. zrobienie pary "podłogówek" zrobionych naprawdę na

>poziomie zajmie mi 100godzin i zarobię na czysto 500pln to ile wyjde na godzine ...5pln, będziesz

>robił za piątke to zapraszam do współpracy. Uważasz że to jest pazerność 5pln za godzine, to

>obrażasz ludzi ciężko pracujących. Pewnie, robiłem skrzynki na których zarabiałem 4000, ale robiłem

>też takie że stówy nie wyszedłem. Stolarka to nie są lekko zarobione pieniądze, jak ktoś stoi z boku

>może tak myśleć, i niech sobie myśli.

===========

Poruszę jeszcze jedną kwestie. Często robię wyceny na kolumny, siedzę wieczorami i liczę(poświęcam swój czas), i liczę koszt mdf', hdf'u cięcia, kleju (nie używam tanich rakoli), frezowania(dobre frezy 100pln i więcej), wytłumień(jeżeli daje swoje), lakierów(Adler)...i robię wycene, a później cisza, zainteresowany nawet nie raczy odpisać, jednego zasranego PW czy maila.

 

Jeszcze inne wypadki, to robię kalkulacje i dostaje odpowiedź że gość doszedł do wniosku iż zrobi sobie sam, po czym zasypuje mnie pytaniami na PW jak zrobić to, jak tamto. Doświadczenie też coś kosztuje.

 

Tyle z mojej strony, nie o tym jest ten wątek.

 

Pzdr.

....................

 

nie zamawiałem , i chyba całe szczęście...... po takiej "ścianie płaczu" j/w, na pewno nie zamówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazik-t, 26 Maj 2009, 19:16

>nie zamawiałem , i chyba całe szczęście...... po takiej "ścianie płaczu" j/w, na pewno nie zamówię

 

To raczej moje szczęście. Ty chciałbyś za darmo, boże uchowaj od takich klientów. Pewnie wszystkich którym musisz płacić uważasz za pazernych.

 

Pozdrawiam Cię sympatyczny kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

Sam jestem przedsiębiorcą - rzemieślnikiem i takich polaczków cwaniaczków jest coraz więcej ,jak ktoś docenia manufakturę to zapłaci bez skrzywienia , i jeszcze ładnie podziękuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

marko3T, 26 Maj 2009, 22:49

>To raczej moje szczęście. Ty chciałbyś za darmo, boże uchowaj od takich klientów. Pewnie wszystkich

>którym musisz płacić uważasz za pazernych.

>

 

po tym, co już tu napisałeś, nie dziwi sposób w jaki piszesz dalej....sam snujesz przypuszczenie i dalej ciągniesz je jako coś rzeczywistego, snując dalej wnioski z tego, co sam wymyśliłeś, co ktoś (czyli ja) z kolei zrobi. Taki sposób "konwersacji" (sam gadasz ze sobą ), obnaża prymitywny i mocno agresywny stosunek do ludzi. Dyskusja z takim kimś, jest niemożliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysnuje jeszcze jeden wniosek, marny z Ciebie psycholog.

Kontakty z ludźmi , to podstawa mojej pracy, więc daruj sobie teksty o agresji i prymitywiźmie.

Moja rzeczowa analiza (klient-robota-koszty)nic Ci nie dała do myślenia, nadal będziesz widział usługodawców jako pazernych naciągaczy, mydlących oczy swoim klientom? Takie postrzeganie jakie cechy osobowości obnaża? Nie odpisuj, nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

marko3T, 27 Maj 2009, 23:28

 

>Wysnuje jeszcze jeden wniosek, marny z Ciebie psycholog.

>Kontakty z ludźmi , to podstawa mojej pracy, więc daruj sobie teksty o agresji i prymitywiźmie.

>Moja rzeczowa analiza (klient-robota-koszty)nic Ci nie dała do myślenia, nadal będziesz widział

>usługodawców jako pazernych naciągaczy, mydlących oczy swoim klientom? Takie postrzeganie jakie

>cechy osobowości obnaża? Nie odpisuj, nie musisz.

 

no widzisz, nadajesz ciągle tak samo, żadnych przemyśleń. I nie rozumiesz nawet jednej, tak prostej sprawy, że tu mowa o tym, co Ty piszesz i o tym, w jaki sposób to robisz. Innych zostaw, nie podpieraj się innymi bo się przewrócisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

marko3T, 28 Maj 2009, 10:15

 

>Cóż kazik, Ty nie rozumiesz o czym ja pisze, a ja nie rozumiem czego Ty nie możesz zrozumieć.

>Chętnie bym podyskutował na żywo.

>Kończe OT , bo nautilus założył ten temat nie po to żeby sie w nim "przekomarzać".

 

za mnie nie musisz, pisz za siebie, a tu jak widać, piszesz, że nie rozumiesz...cóż

:)

zrobiło się smutno, nie pisz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

marko3T, 28 Maj 2009, 13:05

 

>Przykro mi kaziu że jest Ci smutno. Pozwolisz jednak że sam zdecyduje(chyba że nautilus mnie

>zablokuje)czy będe pisał czy nie...coś Ci sie pomyliło, chyba że tego też nie rozumiesz.

 

hehe, odwracanie kota ogonem.

piszesz w przerwie na lunch ( hihi ) masz wolny dzień ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

tomasz dudzinski, 28 Maj 2009, 16:41

 

>Akustyki to dobre kolumny

 

może i tak, jednak, kiedy pisałem zapytanie , kto ma i zechce zademonstrować jak grają , nie było odzewu. Producent zapytany o możliwość zademonstrowania jakiejkolwiek kolumny odrzekł, że należy kupować w ciemno z jego gwarancją, że zagra dobrze. Już o większy kit raczej trudno. I w końcu co tu można pisać i o czym się dowiedzieć ? To w zasadzie, klub kilku posiadaczy kolumn zrobionych na projekcie akustyka.

Niby oferta akustyka jest duża a w rzeczywistości żadna. Ot tak ...:0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zapraszałem do siebie i kazdy odsłuch zakonczył sie tym ze kolumn juz u mnie nie było - pierwsza osoba przyjechała z avance signature i zostawiła je i zabrała rr2 a druga zabrała hdx1 które zastąpiły nie specjalnie lubiane przez moją osobe usher x719 a trzecia osoba w sumie mój znajomy po odsłuchu u mnie ozenił proac 140 i teraz ma rr2 i hdmx - na zadnych kolumnach nie zarabiałem jesli sprzedawałem to mniej wiecej po kosztach przetworników z rabatem u akustyka i kosztach wykonania paczek.

Teraz testuje u siebie ostatni nabytek kabelki gosnikowe albdo air 3 (po zauroczeniu albedo monolith z rr2) i jestem bardzo miło zaskoczony co prawda nie słucham ich z akustykami a z virgo 2 ( w przeciągu 1 roku zmieniałem 4 razy kolumny :) i mam zamiar kontynuować tą tradycje :) - najblizsza zmiana to monobloki gm70 amplifona - o ile zagrają lepiej niz mój jadis w którego tez wpakowałem ostatnio prawie tysiąc zł (kondensatory mundorf i nowe lampy) jeszcze czeka mnie jeden mały wydatek jakies dobre nosy ecc83 które tez nie kosztują mało.

Bedą monobloki (o ile rozłozą jadisa) - bede mysłał nad kolumnami do nich i pewnie bedzie to jakis projekt diy nie wykluczone a raczej na pewno akustyk.

Kolummny akustyka są bardzo dobrze i naturalnie brzmiącymi zestawami stąd polecam je innym tak ja i mi polecali je inni forumowicze zanim zakupiłem projekt rr2.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.