Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kolumn Akustyka.


nautilus81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również zapraszam. AkustyK R1 wersja SE jedyna na 4Ohm SS(indywidualnie zrobiona i zestrojona wersja właściciela w/w firmy) Zapomniałem o kolumnach. W zestawie z ECI-1 i Thetą ProBasic III miodzio. Jeszcze tylko szlif kabelkami. Testowany obecnie IC Albedo Flat One spełnia wszelkie oczekiwania, super łączówka. Później tylko głośnikowy ;-)

Polecam projekty AkustyKa, zwłaszcza na SS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj albedo monolitha albo air 3 - rewelacja miałem red dawna w systemie który bił inne wynalazki typu xlo czy szczytowe tara labs ale monolith i air 3 są lepsze niz red dawn przynajmniej w moim systemie - chyba musze sie rozejzec za interkonektem tej manufaktury i moze interkonekt red dawn tez poleci ale czekam niecierpliwie na gm 70 i to do nich bede dobierał kabelki i kolumny. Ponoc lepsze od szczytowych albedo są srebrne kable kondo ale cena juz niezłego uzywanego auta :).

Co ciekawe miałem kiedys srebrne argentumy i te kable jakos mi sie nie podobały brzmieniowo.

Monolitha słuchałem z rr2 wiec i z r1 pewnie zagra. Mozesz wypozyczyc na odsłuch i nie wiem czy nie za darmo - to sie nazywa podejscie firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Robię sobie projekt ...Akustyk RX11. A wszystko przez to forum kurcze blade :D

A miałem sobie spokojnie jakieś używki kupić :). NO ale powiedziało się a....wiec dojść trzeba do z.

Mam pytanko. Jakie kable zastosować do połączenia zwrotnicy z głośnikami itp.? Żeby nie popsuć ale i żeby niepotrzebnie kasy nie wydawać. Będę wdzięczny za podpowiedzi. Pozdrawiam. JB. PS. Jakby ktoś szukał surowego MDF 30 i 19 mm do trochę mi zostało :D. Bo jakoś w detalu kupić nie mogłem. Oddam po kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli okablowanie wewnętrzne nie ma wpływu na efekt końcowy to Oelbach za 5zł/m będzie w sam raz,natomiast jeżeli wpływają na brzmienie to należałoby zainstalować kabel z przedziału cenowego 200-300zł/m(ponieważ na tym poziomie kable głośnikowe coś wnoszą-spokój,precyzję geometrię,).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywołany wcześniej Kimber 4PR to w moim odczuciu nienajlepszy wybór,zwłaszcza do tweetera Vifyxt ponieważ ma szorstką,ostrą górę.Z Kimberów to raczej4 Vs.Dobrym wyborem mogą być tańsze modele Monitor-35-50zł/m (ciekawa geometria,czysty żywy dżwięk,niezły bas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomocne głosy i opinie. Na pewno skorzystam. I jeszcze jedno pytanie.

Jak i czym wytłumić te kolumny. Bo ile głosów w necie tyle opinii. A robię to pierwszy raz więc doświadczeń nie mam żadnych. Z góry dziękuje za pomoc. JB. Ps. Z góry przepraszam za to że pewnie gdzieś jest taki wątek (google pokazuje ich bez liku). Ale na prawdę trudno na tej podstawie wyrobić sobie miarodajne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wytłumiałem wg zalecen Kisiela a on zaleca albo gąbką albo filcem plus miekkie wytłumienie w postaci watoliny bądz wełny owczej. Najprosiej jest zadzwnic do Kisiela i zapytac gdzie jak i jaka grubosc. Ja stosowałem gąbki akustyczne - takie piramidki a kupowałem na allegro.

wazne jest aby wytłumienie nie miało styku z membranami głosników . Klej najlepszy to przezroczysty w tubkch wolnoschnacy. Niektóre kleje mogą se wzerac w gąbke.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod to pytanie.Czy warto zastosować maty bitumiczne w obrębie komory woofera? Ponieważ jestem świeżo po rozmowach z Akustykiem garść moich wrażeń.Otóż nie potwierdzam opinii o opryskliwym traktowaniu klientów.Rozmawiałem z miłym,inteligentnym,pewnym swoich racji człowiekiem o nieszablonowym podejściu do rozmówcy.Zła nowina jest taka,że zestawy sprzedają się na tyle dobrze,że czas oczekiwania na bardziej zaawansowane(pochyła ścianka przednia) skrzynki lub gotowe kolumny to 3MIESIĄCE-wyjątkiem Lansjer.Posiadaczy Amplifonów i podobnych lampiaków zainteresuje zapewne fakt,że dostępna jest specjalna,8ohm-owa wersja RD2 dedykowana niejako takim wzmacniaczom.Moje prywatne plany również legły w gruzach,bowiem należy wziąć pod uwagę inne projekty niż moje upatrzone.I bujam się na moim fotelu z ``patyków`` rozmyślając co bardziej chciałbym mieć dwójkę Iluminatorów czy trójkę Rewelatorów?Rodzi to niestety obawy o hardcore cenowy.A miał być skromny projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szachista >>>>nie kombinuj tylko sie przedstaw nikt nie kaze Ci w ,,o mnie,, chwalic sie sprzetem tylko napisac o sobie pare slow by inni wiedzieli z kim maja do czynienia ot co.

 

Nie zgadzam sie tez co do oceny Kimbera 4 PR jest to bardzo poprawny kabelek w tej cenie i nie ma mowy o jakiejkolwiek szorstkosci gory czy innych tego typu przywarach (do tranzystora wole go niz Resona)

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>się na moim fotelu z ``patyków`` rozmyślając co bardziej chciałbym mieć dwójkę Iluminatorów czy

>trójkę Rewelatorów?

 

Co do osoby A.Kisiela to da sie z nim pogadac i jest chętny do wyjasnnien i wskazówek i mu sie nie dziwie bo w koncu ludzie kupują jego glosniki i projekty na czym on tez zarabia. Inne podejscie dla klijenta by mu sie "nie opłaciło".

Ja sobie odpusciłem dwójke illuminatorów - bede na audioshow i moze uda mi sie posłuchac czego na illuminatorach bo na revelatorach napewno i znam te głosniki i wtedy bede robił juz wielodrozny układ do pomieszczenia 40 metrów a mają sie pojawic nowe projekty. Oczywiscie mój jadis by sie zesrał a nie napędził takiego układu na scanspeakch podobnie jak wiekszosc budzetowych zintegrowanych wzamcniaczy ale juz za kilka miesięcy mam taka nadzieje ze stane sie posiadaczem monoblokow gm70 (40 wat se).

Co do kabelków w srodku , mat bitumicznych itp to nie mają one az tak duzego wpływu na dzwiek najwazniejsze są głosniki i ich mocowanie , solidne pudło , dobrze zestrojona zwrotnica, odpowiednia ilosc wytłumienia w strategocznych miejscach.

W kolumnach z przedziału do 10 tys w wiekszosci siedzą kable nawet za mniej niz 2 zł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>triode

 

Akurat w przypadku amplifonów ma niewielkie znaczenie czy kolumny są 4 czy 8 omowe. Wzmacniacze mają odczepy na takie i takie obciążenie i mogą pracować w dość szerokim przedziale impedancji. To tak w woli wyjaśnienia.

 

Słuchałem akurat wczoraj kolumn akustyka R2 wersja 4ohm na moim WT40 i nie było żadnych problemów ze współpracą. Powiem krótko czapka z głowy za wykonanie obudowy i dźwięk. Co prawda osłuch był w dość spartańskich warunkach (mieszkanie podczas remontu) ale to co usłyszałem dało do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej stromy polecam włożenie do kolumn tych samych kabelków, których używamy na zewnątrz, a jeszcze lepiej w ogóle pominąć gniazdko i od razu wprowadzać kabel bezpośrenio od gnizad ampa do zwrotnicy.

Składając RD1 zwrotnicę zaprojektowałem tak, aby mieć jak najmniej połączeń lutowanych, tzn lutować nóżkę elementu do nóżki, prawie mi się to udało, musiałem przedłużyć tylko jedno połączenie. Oczywiście lutowałem cyną ze srebrem, również do głośników.

 

Ze względu na potrzebne ilości kabla, postawiłem na uniwersalną szczegółowość czyli QED SA XT. Jest bardzo dobrze.

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8ohm-ową wersję RD2 zamówił posiadacz Amplifona właśnie.Rodzi to nadzieję na synergię wzmacniacz+kolumny.Jest to tańsza wersja RR2 z obudową zamkniętą.A według posiadaczy tejże konstrukcji Amplifon nie mógł jej wysterować(rr2).Ja mam niewielkie apetyty na głośność,niewielki metraż więc układ dwudrożny byłby w sam raz,ale cena tejże RD2 jest tak atrakcyjna że kto wie może sę skuszę.Firmowe dopasowanie to byłoby coś.Budżet na kolumny mam na takim poziomie,że zmieści się każdy układ dwudrożny i do moich obecnych preferencji najlepiej przystaje(według Akustyka oczywiście) konstrukcja,której również nie ma w katalogu na Iluminatorach.Była już zamówiona przez posiadacza lampiaka.Zagwozdka tym większa ,że kupuje się kota w worku.A jak z ego worka wypadnie straszydło-jazgotnik to co z nim zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak miałem rr2 8 ohm kolega (szlufik) ma akustyki rr2 4 ohm owszem amplifon i jadis grał z tym ale dla przykładu aby uzyskac ten sam poziom nagłosnienia w jadisie z rr2 musiłem miec wzamka na godzinie 11 a z virgo 2 tą samą głosnosc uzyskuje na godzinie 9- max 10.

Co za tym idzie przy cichym słuchaniu miałem wrazenie braku dynamiki czego nie było w przypadku podłączenia mocnego tranzystora i czego nie ma razem z połaczeniem z virgo 2.

Doszedłem wiec do tego ze jesli chce sie bawic w wielodrozne kolumny oparte na scanspeakach to podstawową sprawą bedzie mocny piec.

 

Amplifon a byłes przeciwnikiem połączenia scanspeaków ze swoimi wzmacniczami i co fajnie gra z revelatorami ? . Jesli słuchałes u szlufika to powiem ze w połaczeniu z kabelkami albedo monolith klasa idzie jeszcze sporo w góre i dopiero wtedy słychac co potrfi ring radiator i dlaczego jest tak pieronsko drogi.

 

Co do kabelków w srodku ja stosowałem qeda jak akustyk ale nie lubie tych kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze nautilus takie monobloczki bylyby dobre do napedzenia RR-kow.

 

Sorry za off topa.

post-1391-100003308 1244137691_thumb.jpg

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rr2 nie nalezą do tak cięzko do napędzenia kolumn jak esa continum / proac response 2.5 czy kiepskich wg mnie bowersów 804 ale swoje pełnie mozliwosci pokazą z miare wydajnym prądowo wzmacniaczem. Wiem ze obecny włascicel słucha ich z krelem 300 i bardzo chwali to zestawianie.

Virgo 2 są łatwiejsze do napędzenia ale przy wiekszym poziomie głosnosci nie ma tak czytelnego obrazu sceny jak w przypadku rr2 - nie wiem czy to zaleta głosników czy obudowy zamkniętej.

Amplifon jak tam prace nad gm70 chyba musze Cie odwiedzic w wolnej chwili w Staszowie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa tak piekne ze chec posiadania u mnie jest tak wielka ale niestety brak gotowki nie pozwala mi o tym marzyc:(

 

Pasuja mi kolorem do mebli ale musialbym zmienic caly sprzet bo to co mam teraz to zabawki do nich.

 

Z tego cowiem graja dobrze pod Accuphasem u naszego wspolnego kolegi z Bytomia:)

 

Oczywiscie popytam kto chce kupic kolumny i dam znac jak cos.

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.