Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kolumn Akustyka.


nautilus81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę informacji historycznych:

 

1926: Peerless founded in Denmark

1933: Vifa established by N. C. Madsen

1947: Vifa supplies OEM drive units to Danish companies

1965: Manufacturing facility doubles in size

1972: Manufacturing expands from producing only drive units to complete loudspeaker systems

1977: Export of Vifa drive units initiated

1982: Vifa USA, Inc. established

1990: Vifa acquires Scan-Speak and establishes Scan-Speak USA

1995: Vifa acquires shares in Peerless Fabrikkerne A/S, Denmark

1996: Regional sales office in Bangkok established (Vifa Asia Ltd.)

1999: Vifa and Scan-Speak merge to form Vifa/Scan-Speak A/S

2000: Danish Sound Technology A/S merges Vifa, Peerless and Scan-Speak activities

2002: Vifa Sound (Zhongshan) Co. Ltd. established

2002: Vifa Audio (Zhongshan) Co. Ltd. established

2003: Vifa International A/S established

 

i po naszemu:

1990 Vifa przejmuje Scan-Speaka (...)

1995 Vifa przejmuje udziały w Peerless Fabrikkerne A/S, Denmark

(...)

1999 Vifa i Scan-Speak łączą się i tworzą Vifa/Scan-Speak A/S

2000 Danish Sound Technology A/S łączy działalność firm Vifa, Peerless i Scan-Speak

(...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, jakie masz zdanie w tym temacie?

 

Artykuł AUDIO VIDEO str. 40-41 nr-u nie znalazłem.

Testy sprzętu - Wzmacniacz lampowy z kolumnami Manta V7

Tekst: Ludwik Igielski Zdjęcia: Filip Kulpa

http://www.manta.com.pl/prasa/audiov7.jpg

Cytuję:

„Głośniki pochodzą od… Vify. Oczywiście nie tej duńskiej, bowiem po przejęciu przez Chińczyków marka ta nie ma nic wspólnego z dokonaniami szacownej firmy DST (Danish Sound Technology). Obecnie Vifa to (między innymi) głośniki produkowane w takiej skali, że po miesiącu można by pewnie nimi zasypać całą fabrykę DST w Danii.”

To sprzedali? Całość, a może po kawałku? tak jak Polska jest rozprzedawana. Może teraz Vifa jest chińska, a Peerless V-line Duński?

Może to żart? Ten artykuł, te lampy…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było o tym na forum. Vifa od lat zamawiała tańsze serie głośników u Chińczyków, były one opatrywane logiem "Logic by Vifa" (i były całkiem niezłe w swojej klasie cenowej). Otóż przy odnawianiu kontraktu z Chińczykami coś tam niefortunnie sformułowano, i skutek był taki że w praktyce oddano Chińczykom prawa do używania marki handlowej Vifa. Stąd konieczność opatrywania nadal produkowanych głośników logiem Peerlessa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam te zdjecia zrobie komórka w końcu bo nie moge znależć tej przekletej ładowarki do aparatu a nie mam czasu jej szukać, co do wysokotonowca HDS to gra on powiem tak pięknie jak dla mnie, nie jest ani ostry ani zbyt miekki że tak powiem, bardzo szczegółowy i tworzy nie zła scene, na moim NAD 512 i yamaha ax-890 wybrzmiewa różnymi barwami ale cieżko mi opisać bo podobno maja się troche wygrzewać, z dnia na dzien grają lepiej;) Narazie zastanawiam sie jak poprawić dzwięk zmianą cedeka i przebudową wzmacniacza, A może ma ktoś jakieś oferty godne uwagi i chce się np wymienić lub sprzedać coś godnego uwagii?? Jest mi cieżko skąponować sprzet najlepszy pod ten zestaw bo w Zamościu jest mały ruch audio i nie spotkałem jeszcze osoby mającej jakis lepszy sprzet. Oczywiście zapraszam na odsłuch do miasta wschodu Zamościa Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam tej ladowarki i nie moge znaleźć, wiec zrobiłem co nie co komórka;)

Głośniki powiem grają super, brakuje basu i tylko tego wina i przeszkoda ku temu jest tylko mój sprzęt na który narazie nie mam pieniędzy by był lepszy, zawsze od czegoś trzeba zaczynać ehhh

Ale nie to że nie ma basu mógłby byc troche bardziej wyraźny ale jak mówie to wina wzmacniacza i cd tylko tego, góra jest coraz bardziej przestrzenna i słychać bardzo dużo detali;p śmieje się bo mówie że cyka wtedy kiedy trzeba, środek jest wypchniety do przodu ale to krzykliwość mojej yamahy to sprawia, wokale żenskie cudne, bass w tej chwili miekki myśle że to za sprawą odtwarzacza cd NAD. Chciałbym posłuchać w innej kombinacji sprzetu ale nie ma gdzie, wszystkich zagorzałych fanów muzyki zapraszam ze swoim sprzetem będziemy próbować) Pozdrawiam i jak coś nowego usłysze w dzwieku to dam znać może odsłucham tak na powarznie jakiejś plyty bo nie miałem jeszcze na to czasu i opise co dokładnie słyszałem;)

post-22768-100005231 1242229028_thumb.jpg

post-22768-100005232 1242229028_thumb.jpg

post-22768-100005233 1242229028_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne kolumny. Co do basu to podstawa- sprzet i kable a zwłaszcza głosnikowe które mogą dodac bądz ując czesto dosc sporą ilosc basu. Jesli posiadasz kolumny które zapewne graja lepiej niz sklepowe z przedziału do 5 tys to zeby z nich wycisnąc pełnie soków musisz miec inne klocki z podobnego przedzaiłu cenowego (czyli cd za ok 5 tys i wzmacniacz za 5 - cena nowych urządzen - ja radze zakup uzywanego sprzetu .Do tego kable które powinnystanowic od kilku do 20 procent zestawu czyli kabelki (komplet za jakies 3-4 tys cena ze sklepu) oczywiscie odpowiednio dobrane po odsłuchu we własnym pomieszczeniu z własnym sprzętem. I jak tu nie kochac tego hobby .Dobrze ze mam tez inne które przynosi zyski.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz je porównywał na jednym wzmacniaczu, to rezultat będzie taki, że jedne zagrają świetnie, a drugie beznadziejnie. Ale podłączysz inny wzmacniacz, i uzyskasz rezultat dokładnie przeciwny!

Te kolumny diametralnie się od siebie różnią charakterem brzmienia. To przeciwne bieguny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wypowiedzi Servantessa to nie musi Ci się podobać ważne że mi pasuje, co do kwaitka tato miał imininy dzisiaj i stoi sobie bo go sobie chwilowo postawił i zapomniał wziąć, szkoda mi takich docinek bo czasem warto postarać się o szerszą wypowiedź..ale każda się liczy dziekuje;)Przypominam że robiłem to pierwszy raz, co do wykończenia jest to specjalna mieszanka farby którą miesza sie na zamowienie, załatwił mi ją wujek który robi meble, stwierdziłem że chce mieć coś innego niż fornir jak wszyscy;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno niektórzy nie mają tyle pieniędzy co inni i może kiedyś uda się zrobić coś na miare waszych oczekiwań, niektóre projekty powinny być oceniane według kieszeni na którą zwykłego studenta fizjoterapii nie stać żeby była wypelniona po brzegi;) Bo sluchanie o wydatkach rzędu po 20 tys to ja mogę pośnić narazie, ale wszystko w swoim czasie;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aldi18, 13 Maj 2009, 20:09

 

>A i jeszcze jedno niektórzy nie mają tyle pieniędzy co inni i może kiedyś uda się zrobić coś na

>miare waszych oczekiwań, niektóre projekty powinny być oceniane według kieszeni na którą zwykłego

>studenta fizjoterapii nie stać żeby była wypelniona po brzegi;) Bo sluchanie o wydatkach rzędu po 20

>tys to ja mogę pośnić narazie, ale wszystko w swoim czasie;) Pozdrawiam

 

 

Aldi odwaliles kawal doberj roboty tez bym chcial sam zbudowac sobie kolumny niestety nie potrafie, docinki zawsze ede ale tym sie nie przejmuj. Co do kwiatka ja osobiscie tez nie lubie jak cos stoi na kolumnach tym bardziej kwiatek, ktorego nalezy podlewac. Czesto dla kobiety to on przedstawia duza wielsza wartosc od kolumny za kilka... No , a w zwiazku z tym zcasem conieco sie uleje...

Pozdr

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co do wypowiedzi Servantessa to nie musi Ci się podobać ważne że mi pasuje"

 

Zgadzam sie w 100% z Tobą-wazne ze Tobie pasi-sorki!:) to moje zboczenie(raz jak mojam ukochana siostra polozyła kwiatki na moich kolumnach to za 5 min poleciały przez okno-kwiatki oczywiście)....a kolumny ogólnie cacunio wyszły ...Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki jak zabrzmialo to troche niemiło;)Nie chciałem, a teraz chce się podzielić jedną uwagą.

Może nie wejde teraz w świat nawet przyzwoitego brzmienia ale pożyczyłem od kolegi yamaha cdx-596 nie wiem jak go stawiacie w oczach NADa 512 ale ja wam powiem co słyszałem porównując te dwa.

Mam wzmacniacz yamaha ax-890 no i tego NADa myślalem o tym żeby posłuchać 2 klocków yamahy pozyczyłem wiec od kolegi ta 596, no i co i byłem bardzo zdziwiony, można powiedzieć że NAD zmiótł ten odtwarzacz w każdym sektorze dzwięku, pierwsze nie dowierzałem. Góra w Nadzie ciekawa bardziej zróżnicowana na poczczególne dzwięki, yamaha jakby troche blado strasznie techniczna gora jak słuchałem wydawało sie jakby wybrzmiewała jakaś maszyna. Zauważyłem to na skrzypcach w Nadzie były to skrzypce w yamaha jakby kontrabas do nich doczepiony ale taki mglisty. Co do średnicy yamaha wycofana wogóle do mnie jakos nie docierała nie skupiałem się na wokalu a raczej na słuchaniu lub wsłuchiwaniu się czy wokalistka stara się coś przekazać;)dziwne??NAD śrdednica wypchnieta znowu do przodu ma to swoje zalety i wady ale z dwojga złego wole słyszeć jak dzwiek dochodzi do mnie a nie ja mam go szukać,po za tym NAD oferował ją bardziej szczegółową yamaha strasznie analityczna, co do basu NAD oczywiście miekki ale widoczny, yamaha jakby mi ktoś w drzewo stukał a przy tym ni odzewu nie było, nie wiem nawet jak to nazwać, strasznie twardo było. I w dzisiejszym spojrzeniu na muzyke najważniejszy aspekt dla mnie czyli sama przestrzeń i odseparowanie poszczególnych elementów. I znowu z przodu NAD. Jedynie do czego spodobała mi się yamaha jakbym byl znudzony życiem i nie chciałbym żeby mnie ktoś atakował dzwiękiem to wybrałbym yamahe. Nie wiem jak grają inne modele ale będe porównywał teraz tańsze klocki z moim zestawem HD2, może komuś się to przyda jak będzie miał dylemat wyboru;)

Pozdrawiam Adi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wywalił wzamcniacz i kupił uzywany wzmacniacz nada (cos ze sredniej półki). Kiedys porównywałem nada 320 i creeka 4330 i nie było słychac róznicy w klasie urządzen. Przypuszczam ze wyzsza seria nada by zjadła creeka. Odtwarzacze nada są wrazliwe na kurz i porysowane płyty.

Pozdrawiam.

http://www.allegro.pl/item636084719_wzmacniacz_nad_c_320_bee_odtwarzacz_nad_c_521_bee.html

Przykładowa aukcja do tego dobry interkonekt ( sugeruje nordosta bądz starego sonic linka taki rózowy - kumpel na nim słucha z zestawem nada ) i fajnie zagra za niewielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z calym szacunkiem ale NAD nie jest tak wyrafinowanym i przejrzystm wzmakiem jak Creek a juz napewno nie 320 BEE.

 

Najlepiej poszukac NADa z ,,serii monitor,, byly to naprawde swietne klocki.

 

Jeszcze jedno Creek pokazuje roznice w klasie na odpowiednich dla niego kolumnach ktore jest w stanie wysterowac wtedy zawstydza urzadzenia wielokrotnie od niego drozsze.

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odsłuchiwałem obydwa wzmacniacze cenowo creek nieco drozszy i wykonanie creeka (design) zdecydowanie lepsze. Odsłuchiwałem ich na avance omegach 503. Moze przy lepszych paczkach by wyszły róznice. Obydwa wzmacniacze (nad i creek) zrównały z botem sherwooda - cos ala yamacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.