Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kolumn Akustyka.


nautilus81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uzywanego creeka kupisz za tysiaka spokojnie podobnie jak nad muzykalny wzmacniacz i ładny na dodatek.

Robix miałes chyba kiedys manleya stingraya (albo mi sie cos pomyliło) jest na allego za 5.5 tys wersja gold i się zastanawiam zeby go kupic dla porównania z jadisem ( ostatecznie i tak zakoncze na gm70 od Piwowarczyka jak tylko powstanie ten wzmacniacz i o ile bedzie grał a potem dopiero do niego kolumny).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dowiedziałem się że moge zrobić wzmacniacz po minimalnych kosztach;)Jaki bedzie najlepszy z tych które można zrobić samemu czytajac fora stykam sie z symasymem uniampami ale ja nie wiem który jest na tyle dobry, że dobrze wykonany siegnie klasy przynajmniej tej 4000zł. Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aldi18, 16 Maj 2009, 19:49

 

>Przypominam musi wysterować moje HD2

 

Symek na dwóch parach tranów. Będzie najprościej, najtaniej i z odpowiednim zapasem mocy dla tego zestawu. Uni ma prawie 500(!!!) punktów lutowniczych więc to zabawa dla cierpliwych. Symek jest nieporównywalnie prostszy a ich brzmienie (mimo że troche inne) jest porównywalne klasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić kolumny - nic specalnie trudnego - zrobic wzmacniacz to juz ciezszy orzech do zgryzienia i moze sie okazac ze koszta zrobienia przekroczą koszty uzywanego wzmacniacza dobrej marki.

Nie wiem czy orientowałes sie ile koszuje wykonanie obudowy z anodowanego aluminium z wycięciem otworów itp. Ładna obudowa to min kilkaset zł chyba ze chcesz wzmacniacz zamknąc w " pudełku od butów"

Jesli juz robic to jakis porządny drogi wzmacniacz na dobrych podzespołach podobnie ma sie sprawa z kolumnami diy nie ma sensu jak klonujemy np avance omega 503 które mozna kupic taniej w tej chwili w cenie przetworników.

Sam przez chwile chciałem robic monobloki na gm70 - razem z jednym forumowiczem i koszta wtedy podzespołów to ok 4 tys zł bez obudowy i w takim wypadku to ma sens bo robie cos co kosztuje koszmarne pieniądze w sumie za ułamek ceny.

Podobnie ma sie sprawa z kolumnami - powiedziałem sobie ze kolejny projekt jaki zrobie to bedzie jakis szczytowy od akusytyka.

Dla przykładu koszt wykonania hdx1 (głosniki, zwrotnice , pudła, terminale , kolce) ok 1800-1900 zł dla mnie bez mojej robocizny (sprzedałem znajomemu za 1700 zł). Za te pieniądze otrzymuje kolumny na przetwornikach jak markowe kolumny za ok 5 tys zł. Ale te markowe kolumny które w sklepie kosztują ok 5 tys da sie kupic uzywane za 2 - 2.5 tys zł.

Robiąc projekt np rr2 czy r4 wydaje na pudła ok 1500 zł wsadzam głosniki za 5 tys - 10 tys i otrzymuje kolumny które grają i kosztują w salonach audio duze pieniądze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>aldi18, 17 Maj 2009, 09:51

>A co lepsze UniAmp czy Gaincone ?? a może jakis lepszy jest od nich wszystkich

 

Gainclone niepociągnie tych kolumn. Zamast basu będzie klucha.

Ps.Zgadzam się z kolegą wyżej. Wykonanie nieskomplikowanego wzmacniacza DIY tylko pozornie wydaje się niedrogie. Ładna obudowa to spory kłopot i tanio się nieda. Taniej wyjdzie kupić używaną dobrą integre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81

17 Maj 2009, 11:02

 

 

W zupełności sie zgadzam z Twoim zdaniem.Prawdziwe DIY audio (kolumny) ma sens jeśli robimy sprzeta którego odnośnik (jakościowy) w sklepie kosztuje krocie,czasam są to ceny iście zawrotne-nieosiagalne dla 95% kupujących.Zabawa w DIY daje nam jeszcze tą przewage ze nie jesteśmy zdani na banelne rozwiazanie narzucane przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem robic dwudrozną konstrukcje na illuminatorach ale po przemysleniach zrezygnowałem kupiłem uzywane virgo 2 - lepsze kolumny niz hdx1 znacznie gorsze niz rr2 ale łatwiejsze do wysterowania.

Czekam na monobloki na gm 70 od Piwowarczyka - ponoc juz cos tam modzi - jak zrobi i bedą grały to kupie a jak nie zrobi to sam zrobie (zlece wykonanie elektroniki) komus innemu. Projektów na tej lampie jest juz sporo czesci da sie zamówic z wielu zródeł wiec jest to wykonalne ale i kosztownie min 5 tys zł za 2 monobloki (podzespoły bez rewelacji transformatory ogonowski , kondensatory i ine elementy tez nie najwyzszej klasy). Za 10 tys juz sie da zrobic ful wypas :). Kase juz odkładam :).

Będą monobloki - bede wiedział jaki mają charakter brzmienia , bede wiedział co są w stanie uciągnąc a przypuszczam ze 40 wat SE uciągnie raczej wszystko(Audio note ongaku na lampie 845 70 wat widziałem to podpięte pod bowesy 801 i kolumny kharma ) i wtedy zrobie minimum 3 drozne kolumny na scanspeakach (ma sie pojawic jakis projekt 3,5 drozny u Kisiela).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triode miałem singature 3 mk2 - dobre monitorki grają mniej wiecej na poziomie monitorów na peerlesach i pierscieniowej vifie (avance lepszy bas i wiecej , mnej nieco przestrzeni z avance, srednica w obydwu przypadkach podobna, góry wiecej z akustyka). Jesli chcesz zamienic na cos lepszego to tylko na scanspeakach. Wt 30 uchodzi za cieply wzmacniacz i spasuje sie z revelatorami ale nie do konca je wysteruje podobnie jak avance tez na scanach.

Paczki zlec stolarzowi gdzies u siebie - za pare stówek zrobisz.

Jaki chcesz sobie robic projekt ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno R-1 lub RD-12,jeżeli coś się uda utargować to będzie obudowa zamknięta RD-2 lub obudowa zamknięta na węglowych SS ,bodaj CCR235.Chcę poczekać na sezon urlopowy bo łatwiej będzie negocjować.Tak sobie planuje termin na przełomie czerwca i lipca.Wiesz,jak piszesz o Avanca`ch to mam wrażenie,że mówimy o innych głośnikach(co prawda ja mam droższą wersję).Mój WT-30,mimo że cieszy-jest już na wylocie.Następny będzie lampiak SE,więc powera niezbyt wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie troche z innej beczki, mianowicie w cenniku zakladce "projekty" akustyka cena przetwornikow do modelu CC145RSE wynosi 1850zl, tymaczasem w cenniku zakladce "scan speak" po przeliczeniu wychodzi 1600 zl. Wiec nie wiem czy poprostu pomylka czy lekkie naciagniecie.

 

1 Cena zestawy do samodzielnego montażu 1850 zl

http://www.akustyk.com.pl/cenniki-projekty.html

 

 

2 Cena przetwornikow

-D2905/9900 950zl

-18W4545 650zl

 

suma =1600 zl

http://www.akustyk.com.pl/cenniki-scanspeak.html

 

I wtaki ukladzie cena gotowej kolmny tez analogicznie powinna byc nizszy o 250 zlociszy. Na dwoch kolumnach oszczednosc 500 zl wiec nie malo.

Pozdr

post-1391-100004815 1242582262_thumb.jpg

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest warta ale przy wydajniejszym prądowo wzmacniaczu ja bym wolał projekty na scanach.

Dla przykładu konstrukcja na peerlesach markowa np esa triton kosztuje ok 4500 zł.

A inna polska konstrukcja na scanach rewelatorach np rls oberion:

http://www.rls.com.pl/OberonII.html

Kosztuje 10 tys zł. Koszt paczek na peerlesach podobny do kosztów na scanach. Róznice w cenie głosników chyba ok 1000 zł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>zamknięta na węglowych SS ,bodaj CCR235.Chcę poczekać na sezon urlopowy bo łatwiej będzie

>negocjować.Tak sobie planuje termin na przełomie czerwca i lipca.Wiesz,jak piszesz o Avanca`ch to

>mam wrażenie,że mówimy o innych głośnikach(co prawda ja mam droższą wersję).Mój WT-30,mimo że

>cieszy-jest już na wylocie.Następny będzie lampiak SE,więc powera niezbyt wiele.

post-14012-100004813 1242583590_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

triode, 17 Maj 2009, 19:52

 

>W opisach są chyba niezbyt aktualne ceny,a w cenniku nie ma wszystkich pozycji.Dla mnie nie do

>przyjęcia jest cena obudów-2500-3000zł.

 

 

To moze ma ktos aktualny cennik akustyka?

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Marcin tak oczywiscie mioalem Stinga i jak wiesz jest to moj ulubiony wzmak lampowy ktory nie daje szans Jadisowi moim zdaniem pod wzgledem szybkosci i dynamiki a i reszty nie musi sie wstydzic (mialem oba).

 

Generalnie lubie EL 84 ktora uwazam za lepsza lampe audio od EL 34.

 

Ten manley gold jest mojego kolegi widzialem idotykalem go jakis miesiac temu :)

 

za ta kase jesli wszystko z nim ok bierz i ciesz sie muzyka.

 

Ps. Jak tam zrobiles juz te kolumny ? Jesli tak to jak graja?

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.