Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jays to jest naprawdę doby transport za naście tysięcy. Po prostu Esoteric gra dużo lepszym basem, bardziej zróżnicowanym, konturowym i dynamicznym. Do tego dochodzi szersza i głębsza scena oraz brak jakiejkolwiek technicznej naleciałości. Dla mnie największy minus Jays Audio to wypchnięcie i promowanie pierwszego planu dźwiękowego. Esoteric pokazuje równo wszystkie plany z właściwą gradacją. Nie faworyzuje pierwszej linii przez co wgląd w nagranie, prawdziwość w rozkładzie sceny i lokalizacji instrumentów jest na dużo wyższym poziomie. Daje to o sobie znać głównie przy dużych i skomplikowanych składach.

 

 

Szymon, jeszcze jedno pytanie. Czy P-03 był wysterowany zewnętrznym zegarem, bo widzę, że tam stoi na pólce? Czy zmiażdżył transport CDT-e Jaya bez użycia zewnętrznego zegara?

Jak rozumiem zapewne DAC dCS rez był wysterowany zegarem?

 

/////////////////////////////////////////////////////////

 

Pozdro.

 

Jak widzę rozumiemy się bez słów.

 

Musisz wreszcie do mnie przyjechac , wydać wyrok i przedstawic ... kosztorys. Klocki dopiero ... potem :).

 

Własnie załozyłem Staxy 009 na głowę, wspomagane Eurydyką iii ... mam całe pomieszczenie i jego akustykę w doopie ... uppps ... przepraszam, na głowie.

 

Henry Mancini ... The Pink Panther, Music from Mr. Lucky i Music from Peter Gunn z .... vinyla z first pressów RCA Victor ... uuuuuuuuuu :)

Edytowane przez cir

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, jeszcze jedno pytanie. Czy P-03 był wysterowany zewnętrznym zegarem, bo widzę, że tam stoi na pólce? Czy zmiażdżył transport CDT-e Jaya bez użycia zewnętrznego zegara?

Jak rozumiem zapewne DAC dCS rez był wysterowany zegarem?

Pozdro.

Miał wpięty zewnętrzny zegar, DCS też.

O wartości sonicznej tego systemu akurat zegar decyduje w najmniejszym stopniu. Kluczem jest optymalne zestawienie wszystkich urządzeń, kolumn i dopasowanej akustyki. Za deser sugeruję zabrać się po posiłku głównym.

 

Musisz wreszcie do mnie przyjechac , wydać wyrok i przedstawic ... kosztorys. Klocki dopiero ... potem :).

Poczekaj aż Tomek odbierze swoje SETy. Jak go przekupisz to wpadnie z monosami i Esotericiem, ja wezmę kable i tabletki na ból głowy, Grzesiek kolumny i sprawdzimy co jest warte obecne pomieszczenie.

Będzie Cię to kosztowało duuuużo... Czystej. Przydałyby się tylko większe paczki, ponoć prace trwają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał wpięty zewnętrzny zegar, DCS też.

O wartości sonicznej tego systemu akurat zegar decyduje w najmniejszym stopniu. Kluczem jest optymalne zestawienie wszystkich urządzeń, kolumn i dopasowanej akustyki. Za deser sugeruję zabrać się po posiłku głównym.

 

Poczekaj aż Tomek odbierze swoje SETy. Jak go przekupisz to wpadnie z monosami i Esotericiem, ja wezmę kable i tabletki na ból głowy, Grzesiek kolumny i sprawdzimy co jest warte obecne pomieszczenie.

Będzie Cię to kosztowało duuuużo... Czystej. Przydałyby się tylko większe paczki, ponoć prace trwają...

 

Wiem ... pomieszczenie ... kolumny i sekcja wzmacniająca. Źródła to deser. To moje zdanie.

 

Z czystą to u mnie słabo jest ... tylko kanapa się liczy ... jedynie najlepsza Bieluga ;). Dam radę. Za to w rudej będę mógł sie wykazać.

Chłopaki ... tylko piszcie kiedy mam swoje baby na weekend sprzedać. I się robi.

 

PS. moje pomieszczenie jest ... goowno warte. Sprzet też. Bumek ma rację ... kable nie grają. Ale kto głuchemu zabroni ??? ;)

 

PS2. nerka na to wszystko wystarczy? Dwóch nie oddam.

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden warunek naszego przyjazdu, nie odzywasz się podczas odsłuchu i nie dotykasz w tym dniu pilota.

 

Baaaaaardzo ciężkie warunki ...

A mogę chociaż tą rudą ???

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Przy okazji miałeś szansę sprawdzić w praktyce, jak się ma wygląd wykresu po pomiarze mikrofonem oraz zderzenie z konkretnym efektem dźwiękowym. Nie zawsze "gładka" charakterystyka gra lepiej, zwłaszcza że słuch ludzki jest dużo bardziej czuły niż jakakolwiek aparatura (mikrofon nie bierze pod uwagę krzywej słyszenia innej dla każdej osoby). Identycznie jest z próbą oceny brzmienia kolumn po charakterystyce, nikt rozsądny się tego nie podejmie :) Właściciel systemu i my wybraliśmy opcję "gorszą" na wykresie ale bardziej prawdziwą podczas weryfikacji odsłuchowej. Dlatego apeluję o rozwagę, i umiejętne korzystanie z dobrodziejstw systemów pomiarowych. Właściwa interpretacja, posiadane doświadczenie, znajomość nowoczesnych materiałów są kluczem do uzyskania optymalnego efektu w danym systemie.

Niestety żadna uniwersalna recepta nie istnieje tak jak jeden lek nie pomoże wszystkim osobom. Dlatego wrzucanie tzw "dzikich wykresów" z pomiarów akustyki bez znajomości wszystkich korelacji przynosi więcej szkody niż korzyści.

 

 

- A świstak siedzi i zawija w te sreberka...

 

Szymon, jak Cię lubię, to ta wypowiedź- nagromadzenie nieścisłości, przeinaczeń, truizmów i bzdur to tylko zwykła, mająca z założenia nie podlegać żadnej obiektywnej weryfikacji, marketingowa improwizacja!?

- Oczy przecieram ze zdumienia....

To asekuracyjne usprawiedliwienie, czy raczej akt wiary dla potencjalnych wyznawców? ;)

 

 

P.S.

Jaki system pomiarowy (lub ew. tylko "wizualizacyjny" ;) ) zastosowałeś tym razem, że takie niespójne wnioski?

W sumie profesjonaliści zwłaszcza tym chwalą się przede wszystkim, bo to on i na nim pomiary, często przyjęta wraz z nim metodologia stanowią na początek podstawę ich wiarygodności.

Edytowane przez globtroter1

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Los mojego wydaje się więc przesądzony. :)

Choć chętnie porozmawiałbym o tych fałszywych ( wg mnie) przeświadczeniach "akustycznych".

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Los mojego wydaje się więc przesądzony. :)

Choć chętnie porozmawiałbym o tych fałszywych ( wg mnie) przeświadczeniach "akustycznych".

mój wpis dotyczył wpisu zmoderowanego dużo powyżej /usunięto atak personalny/

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Los mojego wydaje się więc przesądzony. :)

Choć chętnie porozmawiałbym o tych fałszywych ( wg mnie) przeświadczeniach "akustycznych".

Drogi Globtroter1 nie wiem ile razy musisz jeszcze to usłyszeć ale z przykrością muszę Ci przypomnieć, że jesteś niechciany w kolejnym wątku. Nikogo nie interesują Twoje animozje i życiowe pretensje.

Swoimi wpisami obrażasz nie tylko mnie ale przede wszystkim konstruktorów, założycieli i klubowiczów Studio 16hz. Ubliżasz wszystkim, którzy słuchali systemów opartych o Grześka kolumny i moje adaptacje akustyczne. Próbujesz zrobić głupków z doświadczonych audiofili, którzy od lat korzystają z mojej wiedzy. Wiedz zatem, że dla mnie najważniejsze jest pełne zadowolenie właściciela systemu i jemu poddaje się krytyce i weryfikacji własnych poczynań. Jak na złość przez wszystkie lata nie ma osoby niezadowolonej z mojej koncepcji brzmieniowej i przeprowadzonych projektów.

Rozumiem i znam podłość ludzką ale wierz mi w tym klubie nie będzie to tolerowane.

 

Na koniec zapytam wprost ilu produktów S16hz słuchałeś u Siebie?

Czy słuchałeś jakichkolwiek kolumn Grześka z serii Ethos, Arcada, Credo?

Ile moich adaptacji widziałeś na żywo?

Ilu systemów przeze mnie zaprojektowanych słuchałeś?

Ile Setów 140 i WM300 widziałeś na żywo, o słuchaniu nie wspomnę?

Jakie masz osiągnięcia, zweryfikowane przez obecnych klubowiczów w dziedzinie audio i akustyki?

Które osoby z klubu słuchały Twojego systemu bo jak na razie boisz się nawet wkleić zdjęcie.

 

Bardzo chętnie poddam się konstruktywnej krytyce ale osobie doświadczonej i osłuchanej a nie zazdrosnemu trollowi, który sam nie ma nic do zaoferowania. Ba nawet boi się zaprosić do siebie jakiejkolwiek osoby, która słuchała systemu opartego o mój, Grześka i Andrzeja projekt.

 

Baaaaaardzo ciężkie warunki ...

A mogę chociaż tą rudą ???

Pić możesz do woli rude, białe, czerwone i zielone. Ustal z Grzegorzem prezentację kolumn, resztę sprzętu załatwimy.

Jaką masz kubaturę pomieszczenia bo nie wiem czy najmniejsze Ethosy wystarczą?

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzebaby było zrobić kompletną rewolucję i władowac jakies kolejne ze trzy stówki.

 

Tylko trzy stowki za wyrazna poprawe brzmienia...? Mozesz zdradzic mi jak to zrobic za jedyne trzy stowki, bo tez bym za tyle chcial... :-)))

 

Osobiscie uwazam, ze na jakosc dzwieku najwaznieszy wplyw maja kolumny i wlasnie pomieszenie ze swoja akustyka. A ostatnio osobiscie kolejny raz o tym sie przekonalem po zmianie miejsca zamieszkania - wczesniej utwierdzily mnie odsluchy u roznych kolegow.

 

Przeoczylem w tym poscie aby napisac, ze nad ty wszystkim co decyduje o jakosci dzwieku jeszcze jest - i to na pierwszym miejscu - jakosc nagran. I z tym problemem nie moze i nie upora sie zaden system w nawet najlepszej akustyce. I - moim zdaniem - to jest najwiekszy problem, gdyz na sprzet, pomieszczenie i jego akustyke mamy jakis wplyw, natomiast na jakosc nosnikow niestety juz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Może i ładne ale czy gra to dobrze z tą zgaduję 18-tką na średnicy co wymusza niską częstotliwość podziału jak w kolumnie dwudrożnej?"

 

"To nie musi grać.... Ale skoro użytkownik zadowolony to gratulacje..."

 

Zazdroszczę wszystkim tym, którzy mają ten szósty zmysł.... odsłuchy na podstawie zdjęć i opisów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Może i ładne ale czy gra to dobrze z tą zgaduję 18-tką na średnicy co wymusza niską częstotliwość podziału jak w kolumnie dwudrożnej?"

 

Kolumna trójdrożna daje szansę ucieczki z częstotliwością podziału z zakresu największej czułości słuchu w górę i zazwyczaj w trójdrożnych zestawach korzysta się z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Berylowanie narodu trwa...

 

Berylowe głośniki wysoko tonowe potrafią zagrać na wyśmienitym poziomie lecz trzeba takiej kolumnie samej w sobie dobrze zaprojektowanej zapewnić właściwą elektronikę towarzyszącą to sprawa kluczowa.

 

Pamiętam jak na bardzo dobrym wcale nie twardym zestawie Krell FPB400 CX +Krell KCT +AR CD 8 kolumny Ethos Vertigo beryl Iluminator ScanSpeak'a nie zagrał na takim poziomie jakiego sobie życzyliśmy .Wszak aspektów in plus miał dużo lecz spójność ze środkiem wyszła całościowo gorzej niż z R3004/6620 (szpilka Iluminator)....

 

Wtedy to jeszcze był KAV-500i.

Zmiana na FBP + KCT była znacznie później ;)

 

Myślę, że z ww dzielonym zestawem beryl zagrał by znacznie lepiej, bo to jednak inne brzmenie góry i wyzszej średnicy niż z integry, ale chyba bym i tak tego nie strawił na dłuższą metę.

Połączenie R3004 i 18WU ma to coś w sobie.

Choć się nie zarzekam, trzeba by beryla z obecnym zestawem posłuchać.

Może będzie kiedyś okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Mam pytanie do posiadaczy Minasów grających w towarzystwie Cayin A-55.

Z jakim źródłem współpracuje Wasz zestaw?

 

Takie jedno z ciekawszych źródeł to DAC LKS 004 ale trochę kosztuje. Można starszy udany model 003. Z odtwarzaczy CD Atoll 100CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.