Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.03.2020 o 20:22, Patryks26 napisał:

Mialem Diapason Adamantes  25th oraz Diapason Astera miedzy Harbeth SHL5 a M40.2 ?

No i najwazniejsze, gra muzyka ?

 

Dzięki za wrzutk: pokój super, sprzęt zacny, a przy okazji można poznać świetną muzę: Michele Rabbia - już jest osłuchiwany z Tidala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2020 o 10:33, hasos napisał:

Gdyby ktoś był zainteresowany, to w Korisie była dostawa P3 w cherry, które były niedostępne dotychczas u dystrybutora.

Tak ..dobrze powiedziane , była i już nie ma ? dokładnie 2 komplety tych P3 wróciły do salonu do klientów którzy zamówili je już kilka miesięcy temu ...i teraz w końcu będą się nimi cieszyć ? . A swoją drogą w salonie nic nie wiedzą o nowej serii XD !! .Główny dystrybutor Audiosytem nie informuje o tym swoich dealerów ??!! ..ktoś już wcześniej napisał że Alan powinien pogonić na 4 wiatry takiego dystrybutora i tu się nie sposób z tym nie zgodzić

 

Edytowane przez Mikael3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak tu być sceptycznym wobec Harbs... Dzisiaj kupisz, pocieszysz się latami, a dzieci sprzedadzą za cenę zakupu, co najmniej, bo nie znamy stopy inflacji. To lepsza inwestycja niż lokata bankowa, bo cieszy. Inne, "nowoczesne" konstrukcje nie mają takiej wartości rezydualnej, to fakt, a z faktami się nie dyskutuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

No i właśnie kierując się tymi prostymi faktami kupiłem kolejnego Harbetha. Tym razem C7ES-3. Jestem zachwycony. Przyjmiecie do klubu syna marnotrawnego z powrotem?

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Drizzt napisał:

No i właśnie kierując się tymi prostymi faktami kupiłem kolejnego Harbetha. Tym razem C7ES-3. Jestem zachwycony. Przyjmiecie do klubu syna marnotrawnego z powrotem?

...przyjmować/zapraszać nie musimy bo jesteś u siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Drizzt napisał:

No i właśnie kierując się tymi prostymi faktami kupiłem kolejnego Harbetha. Tym razem C7ES-3. Jestem zachwycony. Przyjmiecie do klubu syna marnotrawnego z powrotem?

Może się mylę,ale w tym klubie z siódemkami jest nas tylko dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, broniasz napisał:

Może się mylę,ale w tym klubie z siódemkami jest nas tylko dwóch.

Na pewno jest nas więcej niż tylko dwóch z siódemkami w klubie. Kojarzę co najmniej jeszcze dwóch właścicieli, chyba szczęśliwych ? 

Tradycyjne pytanie: jakie standy? Skylany już mi się trochę znudziły, taborety z Ikei są dobre tylko do piątek, do metalu też mnie jakoś nie ciągnie. Taborety japońskie piękne ale zdecydowanie za niskie. Pozostaje chyba tylko drogi TonTräger albo stolarz. Chyba, że o czymś nie pomyślałem.

Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

...przyjmować/zapraszać nie musimy bo jesteś u siebie...

?

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Drizzt napisał:

Na pewno jest nas więcej niż tylko dwóch z siódemkami w klubie. Kojarzę co najmniej jeszcze dwóch właścicieli, chyba szczęśliwych ? 

Tradycyjne pytanie: jakie standy? Skylany już mi się trochę znudziły, taborety z Ikei są dobre tylko do piątek, do metalu też mnie jakoś nie ciągnie. Taborety japońskie piękne ale zdecydowanie za niskie. Pozostaje chyba tylko drogi TonTräger albo stolarz. Chyba, że o czymś nie pomyślałem.

?

Jest jeszcze opcja customowych standow z Acoustic Revive jak ma Mr Pacula ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, broniasz said:

Może się mylę,ale w tym klubie z siódemkami jest nas tylko dwóch.

3 się melduje. U mnie stoją na metalowych,  Harbeth fundation. Testowałem tez drewno ale jak to już było nie raz powiedziane nie dokończą materiał a konstrukcja ma znaczenie. No i podstawki pod stanami i kolumnami. Tu można zgubić, zyskać właściwości.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foundation Stands są fajne bo są lekkie i otwarte, ale niestety już nie są dostępne. Firma zwinęła działalność kilka lat temu. Słyszałem też, że i Skylan teraz się zwija, także dystrybutor pewnie przejdzie na HiFi Racks i TonTräger.

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też Siódemkowicz :)) Wiele lat temu Harbeth kupił mnie dożywotnio nieprawdopodobnym soundem z P3. Na moment „zdradziłem” markę,ale szybko wrócił mi rozum za sprawą nieprawdopodobnych C7,potem były jeszcze SHLplus,oraz 30.2. Niestety nowy kierunek Harbetha to nie jest mój dźwięk. C7 uważam za ostatniego Mohikanina,ostatni w pełni muzyczny,wielki Harbeth w talii(rodzine 40 pomijam,bo to osobny rozdział)Piszę oczywiście o zwykłej wersji Compactów,nie Anniversary. Świetny był także poprzednik,ES II i jak ktoś ma ,to niech się nie pozbywa. Standy drewniane,otwarte,takie mam.Głośnik dożywotni,chyba że Alan zmieni zdanie i powroci z drogi obłąkanej neutralności,do żródeł,czyli muzycznej naturalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzisz Broniasz, jest nas kilka osób z siódemkami, nie jest więc tak źle mimo „nienachalnego” promowania tego modelu przez dystrybutora. Wiele osób zresztą też chyba z automatu pomija siódemki w poszukiwaniach swojego Harbetha, bo przecież niewiele drożej można kupić większy model. A naprawdę warto dać im szansę, z zastrzeżeniem że są to głośniki zdecydowanie dla melomana a nie audiofila. Grają pięknym, pełnym dźwiękiem, ale nie zarzucają szczegółami. Skupiają się na całości a nie detalach. Zszycie głośników, spójność jest idealna. Ja mam jeszcze P3ESR, które zresztą uwielbiam i SHL5+, ale zdecydowanie najczęściej słucham teraz muzyki na C7.

Dają naprawdę wiele radości swoim graniem, a są przy tym dużo łatwiejsze w ustawieniu niż piątki, dużo mniej wrażliwe na pomieszczenie i po prostu łatwiej wyciągnąć z nich cudowny dźwięk, jakiego oczekujemy od każdego Harbetha ?

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli widzisz Broniasz, jest nas kilka osób z siódemkami, nie jest więc tak źle mimo „nienachalnego” promowania tego modelu przez dystrybutora. Wiele osób zresztą też chyba z automatu pomija siódemki w poszukiwaniach swojego Harbetha, bo przecież niewiele drożej można kupić większy model. A naprawdę warto dać im szansę, z zastrzeżeniem że są to głośniki zdecydowanie dla melomana a nie audiofila. Grają pięknym, pełnym dźwiękiem, ale nie zarzucają szczegółami. Skupiają się na całości a nie detalach. Zszycie głośników, spójność jest idealna. Ja mam jeszcze P3ESR, które zresztą uwielbiam i SHL5+, ale zdecydowanie najczęściej słucham teraz muzyki na C7.
Dają naprawdę wiele radości swoim graniem, a są przy tym dużo łatwiejsze w ustawieniu niż piątki, dużo mniej wrażliwe na pomieszczenie i po prostu łatwiej wyciągnąć z nich cudowny dźwięk, jakiego oczekujemy od każdego Harbetha
A nie lepiej zamiast kolekcjonowac tyle modeli miec jeden masterpiece w postaci 40.2? ;)

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Patryks26 napisał:

A nie lepiej zamiast kolekcjonowac tyle modeli miec jeden masterpiece w postaci 40.2? ?

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk
 

Może i lepiej. Ale ja nie kolekcjonuję głośników, po prostu mam kilka systemów w różnych pokojach, na których słucham muzyki. Natomiast żaden z nich nie jest niestety raczej odpowiedni dla M40.2, więc będę musiał słuchać na tym co mam ?

27 minut temu, Miroslav1 napisał:

….Alan Shaw do swoich kolumn raczej poleca wzmacniacz tranzystorowy - fbi.thumb.jpeg.99c7a4e79014fbbd41ddbe2ce3f6d4e5.jpegwięc przyszedł czas by  to sprawdzić ? 

 

Niezła elektrownia, dla M40 teoretycznie w sam raz. W praktyce oczywiście może być różnie, zależnie od gustu.

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Patryks26 napisał:

A nie lepiej zamiast kolekcjonowac tyle modeli miec jeden masterpiece w postaci 40.2? ;)

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk
 

To jak zwykle zależy,po pierwsze od pomieszczenia,ja mimo,że mieszkam w domu jednorodzinnym,nie mam pomieszczenia na 40 a po drugie od budżetu.40.2 są poważnie drogie,cóż podobno XD jeśli kiedyś powstaną,będą jeszcze droższe...

30 minut temu, Miroslav1 napisał:

….Alan Shaw do swoich kolumn raczej poleca wzmacniacz tranzystorowy - fbi.thumb.jpeg.99c7a4e79014fbbd41ddbe2ce3f6d4e5.jpegwięc przyszedł czas by  to sprawdzić ? 

 

Piękny smok Miro.Krell powinien dać rady Twoim 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40.2 graja juz w 20m2. W bliskim polu niwelujemy w znacznym stopniu akustyke pomieszczenia, a 40.2 brzmia niesamowicie w bliskim polu. Ja u siebie gram w 25m2, pokoj dzienny z kuchnia w mieszkaniu. Raczej taka powierzchnia jest w kazdym domku jednorodzinnym ;)

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas chyba na jakiś program rządowy M40.2 w każdym domu. Nawet nazwa by się znalazła odpowiednia: M40.2 plus ?

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Drizzt napisał:

 

Niezła elektrownia, dla M40 teoretycznie w sam raz. W praktyce oczywiście może być różnie, zależnie od gustu.

…. nie tylko teoretycznie ale również praktycznie jest to elektrownia....

16 minut temu, Margol napisał:

 

Piękny smok Miro.Krell powinien dać rady Twoim 40

….i robi to z lekkością ? 

18 minut temu, Roxi napisał:

Z tego co pamiętam, to od dawna interesował Cię ten FBI ? 

…..dokładnie, ale najważniejsze że jest...;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak, dlatego napędzi na pewno bez problemu. Ale czy się spodoba? To raczej tylko Ty będziesz mógł na to pytanie odpowiedzieć.

2 minuty temu, Miroslav1 napisał:

…. nie tylko teoretycznie ale również praktycznie jest to elektrownia....

 

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł, coś nowego! Jest też regulacja wysokości, a wysokość jest najważniejsza. da się je wyregulować na wysokość około 52 cm? Czy zmieniałeś w nich blaty/siedziska czy zostawiłeś jak jest? Nie są za małe te okrągłe do 7?

12 minut temu, broniasz napisał:

 

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, broniasz napisał:

I pełny blat ich nie blokuje trochę?Mam wrażenie,na podstawie innych H które miałem w domu,że obudowa w C7 gra jednak mocniej i powinne one oddychać każdą płaszczyzną,ale to tylko moja obserwacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.