Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki panowie. Dostałem parę propozycji dac też w temacie który założyłem i muszę się z tym trochę oczytać :)

Ja bym dał 100 do na moda a zobaczysz różnicę. Moim zdaniem po modzie gra lepiej niż ten za 2tyś. Jedynym jego ograniczeniem jest ilość wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Czy może ktoś opisać swoje wrażenia z porównania Sol2 z Vincentem 237mk na kolumnach Hiperon IV lub Rhea? <br />

 

 

oczekując na odpowiedź..

 

Jak oceniacie współpracę Vincenta 226mk2 z kolumnami Rhea? Widziałem, że są wśród Was tacy co mają takie połączenie..

 

Już od dłuższego czasu żyję kolumnami Rhea .. Ciekawy jestem jak to zagra u mnie.. nie mogę się już doczekać..

 

W między czasie chyba jeszcze zdążę zmienić lampy. Wyczytałem, że Tung Sol Gold grają trochę tak z zza kotary..

 

Nie ukrywam, że przez dłuższy czas myślałem, że to Phoebe po prostu takie są - a tu okazuje się, że można z nich jeszcze trochę pazura wyciągnąć :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Rhea z vincentem i tsg to sredni pomysl. Te kolumny same w sobie sa nasycone i wymagaja czegos co pokaze przejrzystosc. <br />

 

a z full music gold? a jak nie to z jakimi lampami? Czyli Rhea potrzebują przejrzystego wzmacniacza z mniejszym nasyceniem, żeby to wyrównać? Mój Vincent zbyt obszerną ma średnicę?

 

Pan Michał wspominał, że z 226 mk2 może być nie idealnie delikatnie mówiąc..

 

Próbować będę i tak, tylko czy w przyszłości da się jakoś pokorygować chociaż kablami czy będzie konieczna wymiana wzmacniacza.. Wolałbym nie, bo Vincent fajnie gra, szczególnie gdy się wygrzeje kilka godzin - to jego wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wieczór zamawiam maline z digione :)

Oj no to cierpliwości życzę.

Gwarantuję, że w tych pieniądzach wyrwie Cię to z butów, chociaż Xiangowi dobrze dać kilka tygodni na wygrzanie.

Dół dociąży, co Hyperionom nie zaszkodzi, wypełni środek, a jak wepniesz Digione to pojawi się jeszcze rozdzielczośc. Do 3k nawet na rynku wtórnym nie jest łatwo kupić czegoś dużo lepszego.

 

a z full music gold? a jak nie to z jakimi lampami? Czyli Rhea potrzebują przejrzystego wzmacniacza z mniejszym nasyceniem, żeby to wyrównać? Mój Vincent zbyt obszerną ma średnicę?

 

Pan Michał wspominał, że z 226 mk2 może być nie idealnie delikatnie mówiąc..

 

Próbować będę i tak, tylko czy w przyszłości da się jakoś pokorygować chociaż kablami czy będzie konieczna wymiana wzmacniacza.. Wolałbym nie, bo Vincent fajnie gra, szczególnie gdy się wygrzeje kilka godzin - to jego wada.

Miałem Vincenta SV237 - do spokojnej muzyki może i OK, jakieś Jazzy itd, ale jak chcesz rocka, którego Rhea gra fajnie to nie wyrobi. Wiem, że lampy sporo wnosza, ale w cuda też nie wierzę.

Rhea lubi dobry, zwarty tranzystor.

Próbowałem z nią LAR 120, Haiku Sol II, Sol III, Bright MK4, Vincenta SV 237, Atolla In200 (kolega ma takie połączenie), i... czegoś jeszcze na pewno, ale nie pamiętam już :P

 

Fajnie gra Atoll 200, ale średnica jest cieniuśka na nim, po VIncencie będziesz miał niedosty. Natomiast bas jest super - kontrolowany, punktowy , krótki jak trzeba.

Vincent gra muzykalnie, ale wg mnie, z perspektywy czasu on w ogóle tych kolumn nie trzymał w ryzach, było to takie trochę rozmemłane, choć nie powiem - bo były momenty i utwory, które uwielbiałem w tym zestawieniu

Bright Mk4 na mnie wrażenia nie zrobił z Rhea.

Sol III był kapitalny - najlepszy bas jaki słyszałem - bardzo mocny, nisko schodzący, punktowy konturowy, kapitalna makrodynamika

LAR IH120 słuchałem z bardzo dużym upgradem lamp - lepsza kontrola basu od Vincenta, podobna średnica, ale bardzo dużo dołu, u mnie nie do przejścia w moich 20mkw.

wybór padl na SOL II - kapitalnie kontrolowany bass, mikrodynamika ustępująca jedynie SOL III, ale niemal nieodczuwalnie, bardziej muzykalny niż SOL III i lepszy cenowo. Środek o niebo lepszy niż w Atollu, zresztą góra również, w sumie bas dla mnie chyba też fajniejszy.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Wiem, że lampy sporo wnosza, ale w cuda też nie wierzę. <br />Rhea lubi dobry, zwarty tranzystor. <br />

 

Dziękuję za odpowiedź..

 

Muszę po prostu posłuchać i zobaczyć czy takie granie mi będzie odpowiadało.

 

A jak nie to będzie trzeba zostać przy Phoebe lub poczekać na nowe kolumny.

 

<br />Vincent na FMG gra bardzo otwarcie, subtelna góra i nasyconym środkiem. Bas ma krotki i kontrolowany-  na basie xzuc najwiekaza roznice w stosunku do kluchowatej seryjnej lampy.kapitalnie wybrzmiewa na górze - wszystko blyszczy ale nie kłuje <br />

 

Zachęcająco to brzmi.. Nic tylko kupić i zobaczyć.

 

P.S. Żona by się ucieszyła przy braku zmiany kolumn. Przywiązuje się do rzeczy :) W sumie pięknie grają, a jeszcze jak te lampki zmienię.. Najwyżej rzeczywiście jeśli nie podejdą z graniem to odłożę pieniądze na później...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tyle nasycona srednica co tez przewalony bas, nie gra to rowno mimo ze gra w miare niezle. FMG raczej tego diametralnie, choc zauwazalnie, nie poprawia.

Mowisz o Vicku czy o AA rhea? Zalezy tez jakie nagrania. Ja mam Vicka na Psvane Mark II i jest spokojnie. Nie wiem jak z Rhea bo mam Mentory 6 i jest na ten moment super. Full Music byl lekko chudy na basie dla mnie. Psvane ma potezny basior i piekna barwe środka dlatego zostala u mnie na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Mowisz o Vicku czy o AA rhea? Zalezy tez jakie nagrania. Ja mam Vicka na Psvane Mark II i jest spokojnie. Nie wiem jak z Rhea bo mam Mentory 6 i jest na ten moment super. Full Music byl lekko chudy na basie dla mnie. Psvane ma potezny basior i piekna barwe środka dlatego zostala u mnie na dłużej. <br />

 

Myślę, że kopaczmopa ma na myśli >> Vinvent i Rhea łącznie dadzą taki efekt.

 

Choć są zdania, że Vincent ma na basie problemy..

Edytowane przez Pestek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślę, że kopaczmopa ma na myśli >> Vinvent i Rhea łącznie dadzą taki efekt.

 

Choć są zdania, że Vincent ma na basie problemy..

Bas ma lekko podbity - to fakt. Przy szybkich uderzeniach potrafi sie zgubic i rozmyć. Lampa delikatnie to poprawia ale problem pozostaje. Mnie ujmuje jego ogolny charakter grania. Nie slucham raczej dynamicznej muzyki ( czasami tylko Dream Theater) i mnie pasuje.

Jak ktos szuka zwawego wzmaka to Vincent na basie moze polegnąć kiedy wchodzi w szybkie tempo. Myślę ze to jest wina malej pojemności kondensatorow i ich jakość.

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zgodzić z opinią, że SV-237 do rocka nie wyrobi z Rhea. Znam takie zestawienia lamp, które bardzo dużo wnoszą w zakresie dyscypliny brzmienia w ogóle, nie tylko basu.

 

Mam kilka różnych zestawów lamp NOS (współcześnie produkowane lampy uważam z słabe brzmieniowo) i muszę powiedzieć, że np. zestaw ECC83 Amperex (mam bugle boy'a pod marką Dario Miniwatt) i para radzieckich 6N1P z fabryki OREL gra bardzo zdyscyplinowanym brzmieniem ze świetną stereofonią, lokalizacją i uporządkowaniem sceny oraz bardzo dobrze kontrolowanym, szybkim basem, bez jakiegokolwiek "rozmemłania". Podobnie zestaw ECC83 Telefunken z gładkimi długimi anodami i para 6BQ7A GE JAN. W tym przypadku Tfk trzyma bas "za mordę", bez jakiegokolwiek rozmycia, a przy tym GE daja bardzo dobrą barwę średnicy.

 

Na obu tych zestawach rock na Rhea brzmi jak dla mnie b. dobrze.

 

Rhea lubi dobry, zwarty tranzystor.

 

Może po prostu Ty lubisz Rhea z dobrym zwartym tranzystorem, bo takie brzmienie lubisz ;-)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez MartinS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolumn Audio Academy jako bezpieczny wybór od zawsze polecane

są wzmacniacze VIncenta i sam znam osoby które mają i lubią to

połączenie .

Mają wzmacniacze i CD VIncenta i to jest ich dźwięk .

Jak było tu pisane mamy różne gusty co do brzmienia, rodzaju muzyki,

akustyki i t p.

Dlatego dajmy szansę każdemu sprawdzić osobiście i nie narzucajmy

wlasnnych upodobań .

Może ktoś szuka takiego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Bas ma lekko podbity - to fakt<br />

 

Zdaje sobie sprawę, że nie jest to neutralny wzmacniacz..

 

<br />Ja mam Vicka na Psvane Mark II<br />

 

 

i tu mam zagwostkę. Cenowo FMG są tańsze. Lubię niskie rejestry. Pewnie i te i te są fajne. Pytanie czy bas kontrolowany z FMG mi wystarczy, a czy z PSVANE mnie nie przytłoczy.

Już z Tung Sol Gold potrafi go być dużo.. Pozostaje wziąć tańsze Full music, a gdy nie podejdą odsprzedać i wziąć PSVANE. a jak one też nie to wrócić do Tung sol gold - co jest raczej mało prawdopodobne :)

 

Dzięki za odpowiedzi wszystkim. To znów sprowadziło mnie na ziemie (bo znów się nakręciłem). Dzięki temu z większym rozsądkiem do tego podejdę - oczywiście chodzi o kolumny RHEA..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Full music gold tansze od psvane? z tego co kojarze bylo na odwrot. Fmg nie maja malo baau, wg mnie w porownaniu z Tsg robi sie "normalniej". <br />

 

moje niedopatrzenie - to jest cena dobranej pary.

 

"Normalniej" - no nieźle. Gdzieś w kwietniu kupie FMG i zobacze jak brzmi normalność :) Gram na TSG ponad 5 lat... Normalnie strata czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu mam zagwostkę. Cenowo FMG są tańsze. Lubię niskie rejestry. Pewnie i te i te są fajne. Pytanie czy bas kontrolowany z FMG mi wystarczy, a czy z PSVANE mnie nie przytłoczy.

Już z Tung Sol Gold potrafi go być dużo.. Pozostaje wziąć tańsze Full music, a gdy nie podejdą odsprzedać i wziąć PSVANE. a jak one też nie to wrócić do Tung sol gold - co jest raczej mało prawdopodobne :)

 

 

Chcesz kupić "w ciemno"? Dlaczego po prostu nie wypożyczysz lamp do odsłuchu i sprawdzisz, które Ci podpasują najbardziej?

 

Nie wiem, jak jest obecnie, ale prawie 3 lata temu wypożyczyłem lampy do odsłuchu ze sklepu lampyelektronowe. Wypożyczali na tydzień. Tyle, że trzeba było wpisać się w kolejkę i trochę czekać. Opłata za wypożyczenie była odliczana od ceny przy zakupie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez MartinS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.