Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Posiadam Atolla in100 se i jestem na etapie wyboru kolumn, często polecane zestawienie jest z AA Hyperion IV. Nie mam możliwości odsluchu gdyż chciałbym kupić używane ( budżet max 3500 ) i jeśli mogę prosić o krótki opis brzmienia gdyż nie ukrywam że są jednymi z faworytów ( myślę jeszcze o Paradigm Monitor 11v7, Pylon Diamond 28 lub nowe Sapphire 25 ). Często pada opis tych AA że są świetne w swojej cenie i jeśli ktoś mógłby po krótce opisać ich brzmienie w zestawieniu z Atoll in100 se będę wdzięczny. Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc :-) ps. Pomieszczenie 30-35 m.kw.

Edytowane przez kaziu106
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na całej powierzchni odbywa się odsłuch, czy jest wydzielone miejsce do słuchania i oglądania TV?

Salon jest w kształcie prostokąta ale miejsce odsłuchowe jest przy jednej z krótszych ścian tzn. kolumny będą stały na dłuższej ścianie, a na przeciwko będzie kanapa ( też na dłuższej ścianie ) ale wszystko będzie znajdować się przy krótszej ścianie. Odległość pomiędzy kolumnami ok. 2,5 do 3 m. odległość od miejsca odsłuchowego do linii kolumn ok. 4m. ( długość krótszej ściany czyli odległość między długimi ścianami 4,7 m. ) Kanapa będzie stała prawie przy samej ścianie, a kolumny będę mógł odsunąć od tylnej ściany ok. 40-50 cm. Lewa kolumna będzie mogła być odsunięta od ściany także ok. 40-50 cm. ( na tej ścianie będzie wisieć zasłona ), a prawa kolumna będzie stała przy schodach i do ściany bocznej będzie kilka metrów. O akustyce się nie wypowiem bo to jest nowy dom i dopiero się wprowadzamy ale na pewno między miejscem odsłuchowym, a kolumnami wyląduje dywan ;-) ps. gdyby ktoś z okolic Poznania lub woj. ościennych miał do sprzedania AA Hyperion IV do około 3500 zł. proszę dajcie znać! Edytowane przez kaziu106
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli właściwie mamy 17m a nie 35. W takim razie wystarczą Phoebe III, które faktycznie z Atollem in100 tworzą dobre połączenie. Hyperiony IV też mogą być, ale nie należy wtedy przesadzać z głośnością, bo będzie bałagan, ze względu na to, że ta setka nie jest zbyt równym wzmacniaczem. Należało by przynajmniej dać w miarę równe kable, np. Chord Odyssey 2 jako głośnikowy i jakiś starszy używany Acrolink jako interkonekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmowe logo wyłącznie na górnej ściance nad gwizdkiem tych najnowszych monitorów.

Skoro u podstawy miejsca brak to jest jedyne eleganckie miejsce.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy na odsłuchy.

 

 

post-25064-0-79591500-1527255621_thumb.jpg

post-25064-0-66999200-1527255628_thumb.jpg

post-25064-0-74826400-1527255634_thumb.jpg

post-25064-0-58861500-1527255640_thumb.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam nowych monitorow, nowy piecyk to i czas na nowe monitory, a czy beda to Audio Academy nie wiem. Dzieki uprzejmosci S16hz i Impuls Audio bede mogl posluchac ich monitorow z Cyrusem, bardzo chcialbym tez posluchac mojej muzyczki na AA. Takie trzy typy wybralem, jak widac tylko rodzime kolumny. I nie wiem co oznacza ten usmiech na koncu Twojego pytania Roxy heh. Ja do teraz nie potrafie zrozumiec jak mogles sprzedac swoje ostatnie Dyniaczki, a przeciez one to byl inny, lepszy swiat jak seria excite...I do tego byly przesliczne!

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do teraz nie potrafie zrozumiec jak mogles sprzedac swoje ostatnie Dyniaczki, a przeciez one to byl inny, lepszy swiat jak seria excite...I do tego byly przesliczne!

 

Adam, „nie bój żaby” :) Będą lepsze i więsksze... :) Sprzedałem, bo były za małe do mojego pokoju trochę. Reszta idealna.

Ciekawe, co tam Michał zrobił za monitorki. Wcale nie twierdze, że słabiej zagrają niż Dynaudio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko cena - będzie to około 6200 zł. za parę.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Chciałbym podzielić się testem jaki wspólnie zrobiliśmy ze znajomymi a dotyczy zamiany zwykłych przewodów zasil. na inne

o wartości 500pln do 900pln plus listwa zasilająca za 800pln.Kolumny to HIP.IV, CD CA 840C,wzmacniacz DIY Push Pull.

Wpinaliśmy przewody stopniowo ,najpierw do CD i tu słychać było ,że gitara zaczęła grać dzwięczniej.

Kolejny przewód wpięty pod wzmacniacz i tu wokal się poprawił Sade przestała ,,krzyczeć,,a zaczęła śpiewać .Bas się poprawił.

Ale gdy zmieniliśmy przewód zasilający listwę -wtedy zmiany były spektakularne otóż zrobiło się analogowo i co najważniejsze bas

przestał się wzbudzać,był pięknie trzymany w ryzach i kontrolowany.I to było moje największe zaskoczenie.

Myślałem, że dudnienia nie da się wyeliminować i że jest to wina kolumn .Jednak się myliłem.

Celowo nie podałem nazw przewodów i wtyków,aby nie było wątpliwości co do reklamy produktów.

Jeśli ktoś ma wątpliwości co do przewodów to zachęcam do zmian bo warto gdyż odkryłem potencjał w HIP IV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Chciałbym podzielić się testem jaki wspólnie zrobiliśmy ze znajomymi a dotyczy zamiany zwykłych przewodów zasil. na inne

o wartości 500pln do 900pln plus listwa zasilająca za 800pln.Kolumny to HIP.IV, CD CA 840C,wzmacniacz DIY Push Pull.

Wpinaliśmy przewody stopniowo ,najpierw do CD i tu słychać było ,że gitara zaczęła grać dzwięczniej.

Kolejny przewód wpięty pod wzmacniacz i tu wokal się poprawił Sade przestała ,,krzyczeć,,a zaczęła śpiewać .Bas się poprawił.

Ale gdy zmieniliśmy przewód zasilający listwę -wtedy zmiany były spektakularne otóż zrobiło się analogowo i co najważniejsze bas

przestał się wzbudzać,był pięknie trzymany w ryzach i kontrolowany.I to było moje największe zaskoczenie.

Myślałem, że dudnienia nie da się wyeliminować i że jest to wina kolumn .Jednak się myliłem.

Celowo nie podałem nazw przewodów i wtyków,aby nie było wątpliwości co do reklamy produktów.

Jeśli ktoś ma wątpliwości co do przewodów to zachęcam do zmian bo warto gdyż odkryłem potencjał w HIP IV.

A jaka była wpięta listwa ?

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chciałbym podzielić się testem jaki wspólnie zrobiliśmy ze znajomymi a dotyczy zamiany zwykłych przewodów zasil. na inne

o wartości 500pln do 900pln plus listwa zasilająca za 800pln.Kolumny to HIP.IV

 

Aż strach pomyśleć co się stanie jak wepniesz kabelki za 10 tyś lub droższe :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podzielić się testem jaki wspólnie zrobiliśmy ze znajomymi a dotyczy zamiany zwykłych przewodów zasil. na inne

o wartości 500pln do 900pln plus listwa zasilająca za 800pln.Kolumny to HIP.IV, CD CA 840C,wzmacniacz DIY Push Pull.

Wpinaliśmy przewody stopniowo ,najpierw do CD i tu słychać było ,że gitara zaczęła grać dzwięczniej.

Kolejny przewód wpięty pod wzmacniacz i tu wokal się poprawił Sade przestała ,,krzyczeć,,a zaczęła śpiewać .Bas się poprawił.

Ale gdy zmieniliśmy przewód zasilający listwę -wtedy zmiany były spektakularne otóż zrobiło się analogowo i co najważniejsze bas

przestał się wzbudzać,był pięknie trzymany w ryzach i kontrolowany.I to było moje największe zaskoczenie.

Myślałem, że dudnienia nie da się wyeliminować i że jest to wina kolumn .Jednak się myliłem.

Celowo nie podałem nazw przewodów i wtyków,aby nie było wątpliwości co do reklamy produktów.

Jeśli ktoś ma wątpliwości co do przewodów to zachęcam do zmian bo warto gdyż odkryłem potencjał w HIP IV.

 

Nie dziwię się poprawie brzmienia.

Ja u siebie poprawiłem całą "elektrownię" kilka miesięcy temu (nowy przewód do wzmaka, nowe wtyki z czystej miedzi do przewodów zasilających, nowy przewód do listwy i wtyk, a do tego porządne bezpieczniki do wzmaka i CD oraz nowe dobrej jakości gniazda zasilające).

Warto było. Jest różnica in plus i to bardzo słyszalna. Brzmienie się poprawiło wyraźnie w każdym aspekcie.

Moim zdaniem wymiana sieciówki na inną, albo jej wtyków, może wprowadzić równie wyraźne zmiany w brzmieniu jak interkonekt, lampy albo nowe przewody głośnikowe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli właściwie mamy 17m a nie 35. W takim razie wystarczą Phoebe III, które faktycznie z Atollem in100 tworzą dobre połączenie. Hyperiony IV też mogą być, ale nie należy wtedy przesadzać z głośnością, bo będzie bałagan, ze względu na to, że ta setka nie jest zbyt równym wzmacniaczem. Należało by przynajmniej dać w miarę równe kable, np. Chord Odyssey 2 jako głośnikowy i jakiś starszy używany Acrolink jako interkonekt.

Witam i Pozdrawiam Klubowiczów AA,

 

przymierzam się do zakupu kolumn i myślałem że do mojego metrażu leprze będą Hyperiony IV. U mnie część wypoczynkowa salonu to 18 m2, z jadalnią to 27m2 + otwarta kuchnia 8m2. Kolumny będą stały pomiędzy TV jak na załączonej grafice.

Czy w takim układzie lepszym wyborem będą Phoebe III ?

Proszę o poradę

 

Moja elektronika jak w opisie o mnie,muzyka głównie elektroniczna z radia internetowego

 

 

https://chomikuj.pl/zeber1/Galeria/Parter.jpgParter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad miesiąc temu miałem przyjemność gościć u siebie Pana Michała z Audio Academy.

 

Celem spotkania były testy okablowania na już lekko wygrzanym zestawie - Atoll CD100SE2, Atoll in200 Signature, Hyperion IV oraz drobne konsultacje w temacie akustyki niełatwego pomieszczenia.

 

Zestaw na początku zawierał słabe przewody głośnikowe (MediaMarkt) i kilkudniowy testowany Interconnect Albedo Blue. Albedo wniósł bardzo dużą zmianę w porównaniu do firmowo dołączanego IC Atoll'a. Muzyka nabrała powietrza, pojawiło się dużo szczegółów i zarysowała się całkiem przyjemna i szeroka scena.

 

Z tego co pamiętam zaczęliśmy od DaftPunk RAM i tu Pan Michał się trochę zdziwił uprzedzony informacją na forum jakoby Hyperiony IV u mnie nie miały basu :) Wszystko grało poprawnie, bardzo naturalnie. Bas pracował poprawnie, był zróżnicowany i nieprzerysowany. Dodam, że kolumny zostały ustawione stosunkowo daleko od ściany (ok 1,7m). Na co dzień niestety muszę zachować trochę mniejsze odległości. Kolumny skręcone tak, że przecinają się za miejscem odsłuchowym. Pan Michał szybko podsumował, że ciężko się tutaj czegoś doczepić, nastawiał się po wcześniejszych moich żalach na forum, że pomieszczenie daje dużo bardziej w kość. Zestaw grał muzykę dobrze kontrolowaną przez mocny IN200, melodyjną w dobrym stereo.

 

Dalej Pan Michał wpiął kable głośnikowe Chords Odyssey 2. Coś się zmieniło. Może nie aż tak duży przeskok brzmienia jaki zarejestrowałem wcześniej przy zmianie IC na Albedo ale Chord'sy poprawiły bas (dużo lepsza kontrola) i ciężko mi to odpowiednio nazwać ale zrobiło się i wyraźnie i selektywnie na poszczególnych instrumentach. Dźwięki poszczególnych instrumentów poodklejały się od siebie. Jednym słowem porządek.

 

Odpaliliśmy w międzyczasie trudną dla mojej akustyki, aczkolwiek bardzo dobrą do testów płytę VooVoo 7. Dwa pierwsze utwory (Środa, Czwartek) pozwalają przetestować bardzo ciekawy zakres brzmienia. Od sporej ilości wysokich tonów (talerze, szelesty, szumy) przez środek (trąbka, gitara elektryczna) no i niespotykanie niskie uderzenia basu towarzyszący pierwszemu utworowi.

Scena na tej konfiguracji zrobiła się pięknie trójwymiarowa. Szelest z utworu środa, pięknie zawisł głębiej w przestrzeni, czasem przechodząc między stronami zbliżając się i oddalając w trakcie utworu. Wyraźnie grająca trąbka w utworze 2 w towarzystwie odklejonych od kolumn "głaskanych" i lekko uderzanych talerzy. Gitara pełna, naturalna, ciepła jak z piecyka gitarowego.

 

Następnie zmiana IC na Oyaide (modelu nie pamiętam ale przedział cenowy ~690z). Tu od pierwszego szelestu w utworze 1 VooVoo od razu odczułem schowanie się góry a co za tym idzie, piękny trójwymiarowy szelest z początku piosenki schował się gdzieś głębiej. Na pewno było spokojniej i równiej dla całego pasma. Natomiast zauroczony tym, co działo się w utworach Albedo, szybko powróciliśmy do Albedo Blue.

W międzyczasie poszło jeszcze kilka bardziej mi znanych płyt, tak bym mógł wsłuchać się w zmiany. W międzyczasie kolejna zmiana kabli głośnikowych na Tara Labs Apollo. i tu znowu odczułem, w stosunku do Chordsów, że coś uciekło z magii poprzedniego brzmienia. Chordsy naprawdę fajnie trzymały w ryzach brzmienie co przy dość jasno i szeroko grającym Albedo IC było bardzo dobrym połączeniem. Tara, możliwe że wniosło jeszcze więcej spokoju i na dłuższe słuchanie mogłoby być czymś bardziej neutralnym ale tak jak wspomniałem, zbyt byłem podjarany przestrzenią i sceną Albedo + Chords aby przestać czerpać z tej konfiguracji radość słuchania.

 

Przesłuchaliśmy trochę materiału wymieniając się poglądami odnośnie zmian. Jeszcze kilka razy zmieniając przewody głośnikowe. Pan Michał to pasjonat i profesjonalista, który umiejętnie weryfikował moje spostrzeżenia odnośnie zmian. Nic nie narzucał, nic „nie wciskał” obserwował, komentował i dodawał od siebie swoją opinię, często dając mi pierwszemu wypowiedzieć się o tym co usłyszałem.

W międzyczasie było TOTO, było Yello, Była Malia i Boris Blank. Wszystkie utwory dostały coś nowego. Wszystkie zatrzymały mnie przy konfiguracji Albedo + Chords’y.

 

Przed zakończeniem naszej sesji Pan Michał zaproponował mi wpięcie jeszcze jednej zabawki, którą miał przy sobie. Podłączyliśmy zatem profesjonalną listwę GigaWatt'a PF-2 z zestawem trzech rodzajów kabli zasilających LC-1,LC-2 i LC3 (chyba dobrze pamiętam symbole). Dotychczas sporo czytałem w klubie Atoll'a, że te klocki są czułe i lubią dobre kable prądowe ale nigdy nie sądziłem, że odczuje to tak namacalnie. Powrót do VooVoo 7 i znowu usłyszałem więcej. Pojawiło się w powietrzu dużo więcej detali, puknięć, stuknięć i szelestu. Dodatkowa warstwa zasłaniającą głośniki została jak gdyby zdjęta. Zmiana płyty Malie i potwierdzenie, tak! kable prądowe grają. Może nie był to poziom "zdjętego koca" jak przy zmianie IC ale bardzo odczuwalna i namacalna poprawa detaliczności muzyki. Dzięki uprzejmości Pana Michała, zestaw prądowy jak i chordsy otrzymałem na dłuższe testy. Dlatego zmiany, które opisuje nie są chwilowym voodo. Przełączałem się w czasie tygodnia między zwykłymi sieciówkami jak również testowałem różne kombinacje połączeń wersji kabli Gigawatta. Trudno było się z tym zestawem rozstać :).

 

Reasumując, Hyperion IV wymagają dobrego wygrzania. Zestaw zaprezentował niezły przeskok porównując go do początkowego grania i ciężko było się do czegoś przyczepić. Pojawił się dużo lepszy bas, dużo pełniejsze i dynamiczniejsze brzmienie. Po tym czasie (u mnie ok 180h) warto zacząć zabawę z kablami. Jeśli ma się jeszcze to szczęście i przyjemność, że testy odsłuchowe przeprowadza się pod okiem profesjonalisty i pasjonata z AudioAcademy to można wpisać sobie do życiorysu cenną lekcję z dziedziny audio, kolumn i brzmienia.

Są u mnie mankamenty podyktowane brakiem adaptacji akustycznej salonu ale to też się zmienia.

 

Dodam, że chwilę później przetestowałem kable głośnikowe Albedo Monolith i zagościły one u mnie na stałe. Jestem chyba zwolennikiem szeroko granej sceny, szczegółowej góry i smaczków, które kable Albedo wnoszą. Chordsy na pewno lepiej radziły sobie z basem i były bardziej analogowe. Albedo to przestrzeń, powietrze i mikrodetale.

 

Podpisuję się pod opinią, iż Hyperiony IV napędzane mocnym, szybkim wzmacniaczem to ewenement w swojej półce cenowej. Za stosunkowo nieduże pieniądze otrzymujemy przepiękną scenę, mnóstwo detali i to co cenię najbardziej naturalne (delikatnie ocieplone) brzmienie instrumentów. Bas jest tam gdzie powinien być i jest prawdziwy. Akustyczna stopa gra akustycznie, a ztriggerowana z uderzeniem.

 

Trzymam kciuki za dalszy rozwój produktów AudioAcademy Panie Michale i w pełni kibicuję. Mamy naprawdę dobre polskie manufaktury i z tego trzeba się cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem powiedzieć, że po wizycie w Krakowie u h3x_Lukasz i po tym co usłyszałem, zdecydowałem się podnieść cenę na Hyperiona IV......Cenę i oczywiście jakość brzmienia, która uległa znaczącej zmianie.

 

Od jakichś 3 tygodni są już nowe Hyperiony IV plus............... Jest też nowy sklep w którym będą dostępne wszystkie modele Audio Academy. Audio-On to tak zwany sklep z duszą, fantastyczną atmosferą i ludźmi.

Od poniedziałku są u nich dostępne nowe Hyperiony IV plus, także wszystkich zapraszamy na odsłuchy.

 

Przepraszam wszystkich, ale moderacja przed chwilą wyczyściła cenę nowych Hyperionów. Okazuje się, że na forum nie można podawać cen produktów.

Edytowane przez Audio Academy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przepraszam wszystkich, ale moderacja przed chwilą wyczyściła cenę nowych Hyperionów. Okazuje się, że na forum nie można podawać cen produktów.

forum w zakładce KLuby nie słuzy do przedstawiania oferty handlowej a tym jest reklama nowego produktu z podaniem ceny

zapraszamy bezpłatny dział nowości lub watek sponsorowany

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko mogę powiedzieć ponieważ właśnie tam kupiłem

wzmacniacz do moich AA Rhea również polecam sklep

A ja chciałem powiedzieć, że po wizycie w Krakowie u h3x_Lukasz i po tym co usłyszałem, zdecydowałem się podnieść cenę na Hyperiona IV......Cenę i oczywiście jakość brzmienia, która uległa znaczącej zmianie.

 

Od jakichś 3 tygodni są już nowe Hyperiony IV plus............... Jest też nowy sklep w którym będą dostępne wszystkie modele Audio Academy. Audio-On to tak zwany sklep z duszą, fantastyczną atmosferą i ludźmi.

Od poniedziałku są u nich dostępne nowe Hyperiony IV plus, także wszystkich zapraszamy na odsłuchy.

 

Przepraszam wszystkich, ale moderacja przed chwilą wyczyściła cenę nowych Hyperionów. Okazuje się, że na forum nie można podawać cen produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.