Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te gniazda na maskownice zdecydowanie nie (ewentualnie jako opcja za doplata). Okleina bardzo ladna. Logo moze byc u gory. Cena - 7.400zl. a ze odgadlem to zamawiam je jako pierwszy na testy. Pograja z Francuzem i Anglikiem i wszystko bedzie jasne. Mam nadzieje, ze bas jest ultraszybki i potrafi pokazac twardy kontur, o reszte jestem spokojny. Baaardzo jestem ich ciekaw, zwlaszcza na tle wyjatkowo silnej krajowej konkurencji, doszedl nowy zawodnik wsrod monitorow, nic tylko sie cieszyc.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja logo na maskownicy jak robią niektóre firmy ale wtedy wiemy, że nie zagości ono na długo w pokoju z głośnikami. Ta opcja logo na górnej pokrywie ze zdjęcia nr3 jest chyba jedynym kompromisem.

Ja jednak pozostaje przy opcji bez maskownicy i logo na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinny odsłuch podzieliliśmy na dwie części. Pierwsza konfiguracja to nowa końcówka Vicka SP-332 + SA-31mk ale z racji tego, że jej też jeszcze nie znałem w drugim etapie wpięliśmy Haiku Audio Selene. Osobiście drugi wariant przypadł mi bardziej do gustu pod względem zwiewności, wyrafinowania i niuansów. Vincent za to miał lepszy bas i większą skalę dynamiki. Obie konfiguracje były dobre i każda miała coś fajnego w sobie. Z racji tego iż ta sala jest wymagająca postanowiliśmy przybliżyć nieco głośniki do tylnej ściany, które wcześniej były odstawione od niej z dobry metr. Po tym zabiegu zrobiło się równiej i zyskała głębia i bas. I w takim ustawieniu słuchaliśmy dalej... Muszę jeszcze odsłuchać je w mniejszej sali a później być może wziąć do domu na testy jako zestaw numer 2! :) Na tyle mi się spodobały iż myślę, czy by ich nie kupić dla siebie do sypialni. Nie wiem tylko czy zmieszczą mi się w regał - tutaj nie mam innej możliwości ich ustawienia.

 

Co do dźwięku w mojej ocenie AA znowu wróciło do tamtego firmowego brzmienia, które lubię i dlatego zdecydowałem się na Tethysy II. Monitorki są właśnie trochę takie Tethysowe, a więc mają w sobie więcej delikatności, subtelności i wyrafinowania w stosunku do obecnie oferowanych podłogówek. Kolumny docenią osoby, które czują i znają temat. Prognozowana cena w mojej ocenie na tle konkurencji jest raczej niska a już z całą pewnością uczciwa. Ktoś, kto przerabiał wiele markowych czy jak kto woli "korporacyjnych" marek będzie miał pewnie podobne spostrzeżenia.

Jak zagrają w dolnej sali a później u mnie cholera wie czy ich nie zamówię, oczywiście seryjnie bez maskownic ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez goliatpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lepszej rekomendacji dostac nie mogly biorac pod uwage ilosc marek w Q21. Jak juz Goliat do sypialni woli nowe monitory AA a nie np. P3ESR to faktycznie robi sie ciekawie. Wychodzi na to, ze dadza rade zagrac rowniez w mniejszych pomieszczeniach (super!) i nie bedzie zadnego taniego efekciarstwa. Juz wiadomo, kiedy beda dostepne w sprzedazy?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinny odsłuch podzieliliśmy na dwie części. Pierwsza konfiguracja to nowa końcówka Vicka SP-332 + SA-31mk ale z racji tego, że jej też jeszcze nie znałem w drugim etapie wpięliśmy Haiku Audio Selene. Osobiście drugi wariant przypadł mi bardziej do gustu pod względem zwiewności, wyrafinowania i niuansów. Vincent za to miał lepszy bas i większą skalę dynamiki. Obie konfiguracje były dobre i każda miała coś fajnego w sobie. Z racji tego iż ta sala jest wymagająca postanowiliśmy przybliżyć nieco głośniki do tylnej ściany, które wcześniej były odstawione od niej z dobry metr. Po tym zabiegu zrobiło się równiej i zyskała głębia i bas. I w takim ustawieniu słuchaliśmy dalej... Muszę jeszcze odsłuchać je w mniejszej sali a później być może wziąć do domu na testy jako zestaw numer 2! :) Na tyle mi się spodobały iż myślę, czy by ich nie kupić dla siebie do sypialni. Nie wiem tylko czy zmieszczą mi się w regał - tutaj nie mam innej możliwości ich ustawienia.

 

Co do dźwięku w mojej ocenie AA znowu wróciło do tamtego firmowego brzmienia, które lubię i dlatego zdecydowałem się na Tethysy II. Monitorki są właśnie trochę takie Tethysowe, a więc mają w sobie więcej delikatności, subtelności i wyrafinowania w stosunku do obecnie oferowanych podłogówek. Kolumny docenią osoby, które czują i znają temat. Prognozowana cena w mojej ocenie na tle konkurencji jest raczej niska a już z całą pewnością uczciwa. Ktoś, kto przerabiał wiele markowych czy jak kto woli "korporacyjnych" marek będzie miał pewnie podobne spostrzeżenia.

Jak zagrają w dolnej sali a później u mnie cholera wie czy ich nie zamówię, oczywiście seryjnie bez maskownic ;)

 

Pozdrawiam

 

Dziękuję za wyczerpujacą odpowiedz.

Koniecznie trzeba posłuchać osobiście.

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś okazje porównywać streamery JAG BAS lampowy z tranzystorowym.

Ostatnio dużo słucham Spotify na moim systemie poprzez tableta i kabelek chinch :)

Gra to nieźle (słuchanie do sprzątania, pracy itp) jak na takie połączenie, minusem jest małe wzmocnienie (żeby było w miarę głośno robie na 12tą do 2 iej :D a żeby było już głośno to musi być na 3 do 4ej :)

 

Spodobało mi się bardzo ten sposób odsłuchu i chciałbym kupić takie urządzenie, a różnica w cenie znacząca.

 

P.S. Przepraszam za offtop.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Pestek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Nie jestem póki co użytkownikiem kolumn Audio Academy ale być może zmierzam w tym kierunku. Obecnie mam kolumny Tannoy XT8F. Napędza je hybryda Xindaka 6950(II), źródło to ARCAM CDS27. Ogólnie jestem zadowolony z brzmienia systemu , jednak pojawia się czasami zbyt natarczywa góra, zwłaszcza przy szybszych utworach, czasami też brakuje najniższego basu. Słucham spokojnego rocka, dużo muzyki elektronicznej typu JM Jaree, Oldfield ale też od czasu do czasu pop. Lubię delikatną, wręcz aksamitną górę, szeroką sceną i bardzo nisko schodzący bas. Ktoś polecił mi przejście z Tannoyek na HYperiony IV. Pomyślałem tez o Rhea. Może miał któryś z klubowiczów bezpośrednie porównania Tannoyek do Hypierionów IV czy też Rhea.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Nie jestem póki co użytkownikiem kolumn Audio Academy ale być może zmierzam w tym kierunku. Obecnie mam kolumny Tannoy XT8F. Napędza je hybryda Xindaka 6950(II), źródło to ARCAM CDS27. Ogólnie jestem zadowolony z brzmienia systemu , jednak pojawia się czasami zbyt natarczywa góra, zwłaszcza przy szybszych utworach, czasami też brakuje najniższego basu. Słucham spokojnego rocka, dużo muzyki elektronicznej typu JM Jaree, Oldfield ale też od czasu do czasu pop. Lubię delikatną, wręcz aksamitną górę, szeroką sceną i bardzo nisko schodzący bas. Ktoś polecił mi przejście z Tannoyek na HYperiony IV. Pomyślałem tez o Rhea. Może miał któryś z klubowiczów bezpośrednie porównania Tannoyek do Hypierionów IV czy też Rhea.

Słuchałem wszystkie trzy propozycje wybrałem Rhea i Ty posłuchaj ale jest

jeszcze sprawa wzmacniacza to on odpowiada za brzmienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem wszystkie trzy propozycje wybrałem Rhea i Ty posłuchaj ale jest

jeszcze sprawa wzmacniacza to on odpowiada za brzmienie...

 

Jeśli już dojdzie do odsłuchów to na pewno z moim wzmacniaczem. Jak byś opisał różnice brzmień tych trzech różych kolumn?

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już dojdzie do odsłuchów to na pewno z moim wzmacniaczem. Jak byś opisał różnice brzmień tych trzech różych kolumn?

 

Aksamitna góra, szeroka i głęboka scena ,bas nisko schodzący to Rhea w odpowiednim zestawieniu.

W bonusie barwa ,szybkość, kontrola ,przepiękne

wokale damskie i męskie .

Hiperiony w swojej cenie są super .

Tanoye wg .mnie ok. ale wolę ww. w dobrej aplikacji AA zaspokoją gusta mocno wybrednych.

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aksamitna góra, szeroka i głęboka scena ,bas nisko schodzący to Rhea

w odpowiednim zestawieniu .W bonusie barwa ,szybkość, kontrola ,przepiękne

wolałem damskie i męskie .

Rhea, to dodatkowo kombinacja delikatności i ogromnej, drapieżnej mocy. Jak się "rozkręcą", to chcą rozerwać pomieszczenie i wcale nie chodzi o głośność (nie mam szans, by je rozbujać w pomieszczeniu 26m2), ale o to, w jaki sposób prezentują dźwięk. Pełno w nim energii, grają przy tym niezwykle równo, nie uwypuklają niczego na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchać koniecznie, jak każdy inny sprzęt. Tobie ma się podobać, a nie mnie (mnie już się podoba). I tak sobie myślę, przyglądając się dyskusji nt wyglądu nowych monitorów AA, że nawet gdyby Rhea były tylko w kolorze różowym, to też bym je kupił i nikomu nie oddał :) Chętnie posłuchałbym ich z jakimś wzmacniaczem+cd za ciężkie setki tysięcy złotych - ciekawe, gdzie mają swój limit jeśli chodzi o prezentowaną jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebgla wpisz w Youtube "Hyperion IV".Na pierwszej pozycji wyświetli Ci się filmik użytkownika Seweryn Cieślik, który posiadał Hyperiony, a obecnie ma Tannoy XT8F. Zapytaj go o kolumny na pewno Ci coś o nich napisze. Hypki nie mają aksamitnej góry ale można trochę utemperować górę kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie posłuchałbym ich z jakimś wzmacniaczem+cd za ciężkie setki tysięcy złotych - ciekawe, gdzie mają swój limit jeśli chodzi o prezentowaną jakość.

takiego zestawienia raczej sie nie da posłuchać, bo i po co....

ale warto popróbowac z dobrymi, dwu, trzy-ktotnie droższymi urządzeniami;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.